Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu maxiscooterja


balanca

Priporočene objave

Zavedati se je potrebno, da poraba raste tudi s količino dodatne opreme.

Povišana šipca doda nekaj zračnega upora, pravtako zadnji kovček, da o stranskih ne govorim.

Če dodatno namontiraš še nekaj kg. opreme to tudi poveča porabo.

V mojem primeru je 7l/100km čisto OK..... kar me moti je kapaciteta rezervoarja goriva ... ampak bomo tudi za to našli rešitev ;)

Popravljeno . Popravil Blond
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po treh letih kar ga imam se poraba giblje med 4,8 in 5,3 l. Tudi pri polni obremenitvi, ko greva s ženo na morje mi ni potrošil več. Avtocesta- potovalna hitrost okoli 120-140 km/h 5,1 l. Seveda če ga priganjaš do max. se bo potrošnja sigurno povečala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo kdo prodajal MP3 LT, naj se javi. Moja sestra bi se rada vozila, pa nima izpita za A

Popravljeno . Popravil sat500
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Sem prvič na forumu in ne zasledim nič o maxi skuterju Piaggio x10. Kot dolgoletni motorist imam dosti težjih motorjev in me vleče na skuter. Kupil bi piaggio x10, saj berem same superlative o njem. Ali ima kdo kakšne izkušnje z njim, glede, da je to relativno nov skuter? V mislih imam 350 ccm, ABS/ASR, 34 konjčkov, do 140 km/h, luštna stvarca za potepanje v dvoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oebno ga vozil in lahko rečem samo pozitivne stvari, raje vzami 500 ccm, lep dizajn, agilen, preverjen piaggio agregat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

crnc.. v kolikor si tudi na facebook-u potem ti predlagam, da kontaktiraš našega prijatelja ( Nenad Panjkovič ) iz Rijeke, kateri je ponosen lastnik novega Piaggio X 10... vse potrebne in pomembne informacije boš dobil iz prve roke.. lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem kolebal med 500 in 300. 500 je dražji, več pije, 10 km večja hitrost, servisni interval na 4000 km, malo več konjičev. 350 za 1000€ cenejši, poraba za1-1,5 litra manj, servisni interval na 10000 km. Po besedah prodajalca priporoča glede na zmožnosti in denar 350. Ne vem pa kaj se dogaja na vrhniškem klancu z dvema na motorju. Ali gre gor 100 na uro ali 70?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem kolebal med 500 in 300. 500 je dražji, več pije, 10 km večja hitrost, servisni interval na 4000 km, malo več konjičev. 350 za 1000€ cenejši, poraba za1-1,5 litra manj, servisni interval na 10000 km. Po besedah prodajalca priporoča glede na zmožnosti in denar 350. Ne vem pa kaj se dogaja na vrhniškem klancu z dvema na motorju. Ali gre gor 100 na uro ali 70?

kupi 500 in boš zadovoljen
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če se misliš vozit samo na kavo kupi 350, če pa se želiš vozit malo resneje in v dvoje kupi 500

se strinjam :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hoj!

 

Nabavil SW 600 in z njim nafural že 1.500 km v službo in mal okoli - bilo bi jih že več, pa ga vreme mal tupi. Splošni vtis je OK. Moraš samo preklopiti, da nisi na motorju ampak na skuterju. Tako se mi je prvi dan zgodilo, da sem čez zavoje vlekel s stojalom po asvaltu. Na kakšni ravnini pa lahko tudi mal pogledaš naokoli in ne samo na cesto. Stroški zavarovanja in vzdrževanja - 1/3 cene motorja :-). Če potegnem črto pod vse, ZADOVOLJEN.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi sam sem kolebal med 500 in 300. 500 je dražji, več pije, 10 km večja hitrost, servisni interval na 4000 km, malo več konjičev. 350 za 1000€ cenejši, poraba za1-1,5 litra manj, servisni interval na 10000 km. Po besedah prodajalca priporoča glede na zmožnosti in denar 350. Ne vem pa kaj se dogaja na vrhniškem klancu z dvema na motorju. Ali gre gor 100 na uro ali 70?

 

Servisni interval bo meni pri naslednjem bistvenega pomena pri odločitvi. Zdaj ga imam na 5.000 in mi je vsaka 2 meseca na servis pošteno odveč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Servisni interval bo meni pri naslednjem bistvenega pomena pri odločitvi. Zdaj ga imam na 5.000 in mi je vsaka 2 meseca na servis pošteno odveč.

ok mali servis na 6000 km, veliki servis pa obvezno na 18-20 tisoč, Po forumih v tujini je praksa taka, samo pri nas je zaradi dobička servisa taka politika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hoj!

 

Nabavil SW 600 in z njim nafural že 1.500 km v službo in mal okoli - bilo bi jih že več, pa ga vreme mal tupi. Splošni vtis je OK. Moraš samo preklopiti, da nisi na motorju ampak na skuterju. Tako se mi je prvi dan zgodilo, da sem čez zavoje vlekel s stojalom po asvaltu. Na kakšni ravnini pa lahko tudi mal pogledaš naokoli in ne samo na cesto. Stroški zavarovanja in vzdrževanja - 1/3 cene motorja :-). Če potegnem črto pod vse, ZADOVOLJEN.

Evo tud jst prešaltal iz cestaka sicer na sw400, pa sem tud izredno zadovoljen. Je res praktičen za vsak dan in gre dokaj spodobno tud čez zavoje, čeprav ima kar 100 konjičev manj kot prejšnja pošast. Sam čez ležerno je moderno ga pa ni:-D. T-shirt gor pa cruisin u izi po podeželju in mestu... več pa ni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo. Kupil, probal in ni mi žal. Hvala vsem za pomoč pri izbiri 350 ali 500. 500 je sigurno najboljša izbira. Naredil prvih 1000 km in obnese se. 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav rabil kakšen vaš nasvet za nakup novega maxiscooterja. Ata kupuje enga maxija tam do 300 ccm in sicer se je zdej najbolj zagrel za Aprilio sr max 300 in pa Yamaho x max 250. Rabil bi pa za kakšne krajše razdalje v službo in podobno. Men osebno se zdi aprilia vizualno super speljana vendar ne vem kako se kaj italjani obnesejo. Yamaha je pa malce dražja in pa obstaja tudi možnost z ABS, ki pa ga pri Apriliji nisem zasledil. Vsako vaše mnenje je dobrodošlo, hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav rabil kakšen vaš nasvet za nakup novega maxiscooterja. Ata kupuje enga maxija tam do 300 ccm in sicer se je zdej najbolj zagrel za Aprilio sr max 300 in pa Yamaho x max 250. Rabil bi pa za kakšne krajše razdalje v službo in podobno. Men osebno se zdi aprilia vizualno super speljana vendar ne vem kako se kaj italjani obnesejo. Yamaha je pa malce dražja in pa obstaja tudi možnost z ABS, ki pa ga pri Apriliji nisem zasledil. Vsako vaše mnenje je dobrodošlo, hvala.

 

Pozdravljen!

 

Glede Aprilije lahko rečem da je dober scooter, ker sem bil lastnik podobnega ampak 500 kubičnega  NEXUSA od Gilere , ki je dejanso oblikovno identičen, razen v moči in parih detajlih se razlikujeta. Scooter se dobro pelje, ampak je namenjen bolj športni vožnji in temu je primeren tudi položaj za krmilom ki je bolj prisiljen naprej. Kar se pa udobja tiče pa je bolj trd in eden izmed trših maxijev kar sem jih vozil in tudi za noge ni boh ve kaj prostora če si malenkost višje rasti. Pod sedežem je prostora za eno integralko in še kakšno malenkost in je že kr konec. Skratka med tema dvema bi jaz predlagal Yamaho ki je namenjena bolj turistični in uživaški vožnji, kaj več pa bodo drugi povedali. 

Če še ni vozil maxija je najboljše da gre par modelov preizkusit, ker so ogromne razlike med njimi in točno vidiš kaj ti ustreza. Že ko se usedeš na njega takoj vidiš kaj ti odgovarja in za kakšen namen je.

Pri scooterji moči ni nikoli dovolj zato bi predlagal da kupi čim močnejšega, ker variomat ni kot menjalnik da bi ga lahko pod visokimi obrati gnal v hrib ali pri prehitevanju, preprosto zgubiva na moči in tega pri močnejših maxijih skoraj ne opaziš.

Bi se pa na njegovem mestu bolj nagibal k Japonskim proizvajalcem ker so kar velike razlike proti Italijanom in je cena tudi temu primerna. Italijani imajo dobre motorje in lepe dizajne, sama izdelava in elektronika pa je daleč za Japonci. Vsaj taka je bila moja izkušnja.

 

Lp, in dober nakup.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pa če že kupuješ, kupi čim močnejšega ker ti ne bo žal. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako kot ti je ze lisjak povedal, priporočam japonca, kaj se pa tiče glede moči je pa tak, skoraj vsi smo začeli z majhnimi kupaturami, in smo kar hitro ugotovili da je prešvoh in  smo vsi presedlali na večje kubature, tako da naj oče 2x premisli kaj bo kupil! Jaz vedno pravim da od viška glava ne boli, tako da priporočam vsaj 500 kubikov

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Trenutno si lastim 50ccm skuter, ki pa mi je postal malo prepočasen in premajhen za kakšne izlete izven mesta. Budget je cca. 2000€, gledam pa trenutno tri maxije. Prvi je v lasti kolega Aprilia Atlantic 300 2010 z 4000 prevoženimi. Dal bi mi ga za 2300€. Drugi je Kymco xciting 250 z 3500 prevoženimi, ta bi mi vzel skuterja v račun in doplačilo 1100€. Tretji je pa Peugeot Satelis 250 pri rmoto za 1490€. Ti trije so mi všeč, ne potrebujem večje kubikaže,saj se bom večinoma vozil sam. Predvsem bodo to vožnje v službo cca. 5km v eno stran in pa občasni izleti čez vikend, ampak ne dalje kot cca.100km. Najraje bi sicer vzel kolegovo aprilio, saj mi je znana celotna zgodovina ampak je malo preko budžeta, pa še sedanji skuter morem prodat. Je kdo gledal peugeote pri rmoto, kakšne so izkušnje z to hišo? Kymco pa mi je všeč že od takrat ko je prišel na tržišče, pa baje je izdelava na nivoju, prav tako zanesljivost pogonskega agregata. Kaj priporočate?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni. Trenutno si lastim 50ccm skuter, ki pa mi je postal malo prepočasen in premajhen za kakšne izlete izven mesta. Budget je cca. 2000€, gledam pa trenutno tri maxije. Prvi je v lasti kolega Aprilia Atlantic 300 2010 z 4000 prevoženimi. Dal bi mi ga za 2300€. Drugi je Kymco xciting 250 z 3500 prevoženimi, ta bi mi vzel skuterja v račun in doplačilo 1100€. Tretji je pa Peugeot Satelis 250 pri rmoto za 1490€. Ti trije so mi všeč, ne potrebujem večje kubikaže,saj se bom večinoma vozil sam. Predvsem bodo to vožnje v službo cca. 5km v eno stran in pa občasni izleti čez vikend, ampak ne dalje kot cca.100km. Najraje bi sicer vzel kolegovo aprilio, saj mi je znana celotna zgodovina ampak je malo preko budžeta, pa še sedanji skuter morem prodat. Je kdo gledal peugeote pri rmoto, kakšne so izkušnje z to hišo? Kymco pa mi je všeč že od takrat ko je prišel na tržišče, pa baje je izdelava na nivoju, prav tako zanesljivost pogonskega agregata. Kaj priporočate?

Med temi tremi Aprillio ali pa Peugeota, imata 100% motorje, dele dobiš brez problemov in kasneje ju boš lažje prodal in tudi ceno bosta obdržala višjo. Odločitev pa je tvoja. Drugače pa probaj se z njimi zapeljat kakšen krog in takoj boš videl kakšne so razlike.

Ni vse v lepoti. : )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Peugeot pri rmoto mi izgleda zelo ok. Je kdo iz okolice, da bi ga malo pogledal? Vzamejo morda tudi skuter v račun? Sicer jih bom jutri klical, da vidim. Lp robi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

živjo zanima me ali je že kdo probal Honda Forza 300?? zanima me kako je z vetrom in koliko sploh mislite da gre tak motor z dvema v vrhniški klanec?? imel bi ga za 70 posto sm pa tja parkat pa z ženo do umaga ali krka. gledal sem rabljene spidermaxe (mmmmm je lep) ali kaj podobnega, sam mogoče bi kej novga vzel ene 300ccm. sem bral od beverlija 350ccm pa je kao dost moči??

najbolj mi gre na živce da čelado opleta pr 120 :(

 

 

vase mnenje?? honda je 5 jurjev pa  je nova pa honda, pa tud abs ni napčn. tiste dobre 2000 pa tud lah vzamem na par položnic :) namesto runde  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!