Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj II


Ice

Priporočene objave

Ne, ne in še enkrat NE :!: Ni še konec sezone. Tudi danes odpeljal furco iz Lj-Horjul-Vrhnika-Ravbarkomanda-Unec-Cerknica-Sodražica-Lj. Po moje prihaja "indijansko poletje". 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lucky, ma normalno, da ne zamira... sploh sedaj, ko je vsak dan pomemben... :wink:

Jasno, danes spet naredila z Allo nekaj km... standard... LJ-Planina (so zaceli delati bitumen po sredini, da se bo tezje zalagalo)- Kalic-Unec-Planina-LJ. Zmernih 130 km... Jutri pa spet na furco, potem bo pa ze 1000 km mimo in bo potrebno naredili prvi servis na hondičici.... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil malo brez domišljije, tako da sem jo mahnil kar po stari cesti od LJ do Portoroža, dol na eno (malo!) pivo in nazaj. Za dol je bilo ssssooonnnce, tako da je malo manjkalo pa bi blo že vroče, za nazaj pa najprej v Strunjanu policaji (brez posledic :P ), pa malo mraz, ker se je sonce že spustilo. Vsekakor ena dobra zaključna tura, edino danes mal čutim posledice (čutim nek prehlad da bo... :? )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj malo po 11h štartal na KRAS.

Pa tam je bilo izvrstno.

Ceste večji del prazne, nikjer nobene senčne lege s kakšno vlago, nobenega listja, tudi peska ne. Kolikor zmorem sem ovinke polagal.

Pa mislim da še kar precej do tačke.

Na primorskem temp. 20 st.C. Nazaj grede me je samo v gležnje zeblo, ker nimam primerne obutve.

Kombinacija motoristične kavbojke čez pa goretex hlače je izvrstna, na primorskem kar mal pretoplo.

Srečal enga motosvetovca - andreja666.

Motoristov tudi nekaj, posebno ko sem se vračal okrog 16-17 so šibali iz Ljubljane v smeri toplih krajev.

V petek 18/10 pa na morje zadnje letošnje plavanje - seveda če bo vreme.

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj odpeljal CE-Strunjan-CE. Dol po avtocestah, nazaj pa po stari. Tema me je ujela na Vrhniki. Mraza ni bilo, kot ste že napisali.

Danes po sili razmer zadevo ponovim. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj naredila eno luštno solo Primorsko - Kraško turco :P :P :P

Bistrca - Kozina - Divača -Štanjel - Štorje - Senožeče - Postojna - Bistrca. Sonček, malo prometa, rdeče-rumena trta, škrlaten ruj ... čista poezija. Srečala samo 3 motoriste, nbenga rdečega, niti srebrnga ne na cesti :cry: ne v jarku :D . Torej kje ste bli motosvetovci :?: Sem upala da bom vsaj srebrno puščico vidla, pa zgleda da je sam do Planine letela. So še lansk let mal boljše Honde delal :roll:

Dons bom opravila zaključni krogec, saj mi grdi Rude :evil: grozi da bo dal Hondico :sleeping: . Smrc :puppydogeyes:

Kat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... niti srebrnga ne na cesti :cry: ne v jarku :D . Torej kje ste bli motosvetovci :?: Sem upala da bom vsaj srebrno puščico vidla, pa zgleda da je sam do Planine letela. So še lansk let mal boljše Honde delal :roll:

Dons bom opravila zaključni krogec, saj mi grdi Rude :evil: grozi da bo dal Hondico :sleeping: . Smrc :puppydogeyes:

Si malo zlobna, Kat, a?! :wink:

Midva bila tam, tebe nikjer.... pa letosnja hondićica dela ko urca.. jutri gre na svoj prvi servis....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bil pa pomeben dan... Hondica je prekoracila 1000km, kar pomeni, da jutri sledi prvi obisk servisa....

Drugace pa me je pot zanesla na stajersko, k IKE-ovi druzini... kjer je Mrs. Lee s pomocjo Bibe spekla tako pito, da ce ne bi mel rokavic, bi si prste oblizoval do Ljubljane. Hvala se enkrat za lepo postrezbo. Sem pa mislil, da ne bom mogel priti vec nazaj, ker se je Lindau skoraj prilepil na motor.... sploh ni hotel iti dol z njega.... :twisted: :D .... pa se zbrisat sem ga mogel, tako je bil slinast (motor namrec)... eheheheheheheheheh..... :wink: :twisted: :D :D :D

Se nas je pa nateplo kar nekaj motosvetovcev..... se Uti in Rockya ne smem pozabiti...

Naredil priblizno 260 km.... nazaj grede v cisti temi... ampak luci svetijo kot nore... pa se toplo je bilo.... na Vranskem je tisti nadcestni monitor kazal 14 stopinj tam okoli 22:00.... Res, lep dan... rahlo utrujajoc, a lep...

Zdaj pa pocasi v mizule... poudarek je na pocasi.... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj zopet odletel na morje. Ker sem bil dogovorjen na uro, sem tja dol letel po avtocesti. Tokrat vreme malce obrnjeno. Iz CE ob 15h odpeljal v soncu, nato vozil po oblačnem, na morju pa je sonce le krmežljavo prodiralo skozi oblačno zaveso.

Ob 18h sem se odpravil nazaj. Odsek stare ceste od Kozine do Postojne je bil popolnoma prazen in prijazen. Potem pa sem intak zavozil v prvi mrak in v Logatcu v temo. Tudi na odseku iz Planina do Vrhnike je bila moja smer razmeroma prazna, nasproti pa neizmerne strnjene kolone luči. Skoraj tako, kot pred več kot 30 leti, ko še ni bilo avtoceste.

Trtenutno je najslabše na stari cesti od Lukovice proti Trojanam. Tovornjaki so iz gradbišča avtoceste nanesli na asfalt zemljo in pesek. Sedaj, ko je suho, je vse skupaj v obliki rahlega posipa na cesti, izpod koles pa se dviguje prah. Tam po mojem mnenju nima smisla voziti na tesno in na močna zaviranja v zadnjem trenutku, zato sem se lepo vsedel v kolono in prehiteval le v zelo čistih primerih.

Danes zjutraj, ko sem stopil iz hiše: toplo (in dežja menda tudi danes še ne bo) :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes naredil dobrih 50 km..... okoli hribovja, na katerem je Rasica... od Asa v Trzinu do Mengsa... ampak je bilo ZELO pomembnih 50 km!!!!

Z novim oljem.... Hondica je namrec prestala prvih 1000 km in sedaj nestrpno caka, da zahrže v obmocje, imenovano 14.000.... :wink: No, tega se vedno ne bo videla tako kmalu... malo jo bom se prisparal... se kaksnih 200, 300 km... da se olje dobro prelije po stenah... ali pa vsaj psiholosko v moji glavi.... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi smo pa že ob 4h popoldne šli na 3M. Jasno po ovinkih. Smo pogruntal, da majo na Zbiljah fejst kelnarco, k'bi kar z nami šla, pa je imela še šiht. Pa ena iz Sežane nas je tud lepo gledala, pa še ena druga nam je mahala. Smo bli čist našpičen, potlej je pa Udiju eden ta sreden prst pokazu, smo se pa skoraj pol ure 50km/h vozil. Pa še u Medvodah smo en nov semafor najdl. Pa enmu Fordu smo špegu sneli. Bili smo pa: Udi Udizaver, Kekec the third, Igor Schultz mad dog in moja obilnost HHV. Jasno smo tudi še OTP obiskali.

Ja zanimivo je blo, ni kaj! :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj ob 17h sem na križišču pri Mokarju (Ižanka-obvoznica-Črna vas) zapazil 4 veseljake, ki so bili sicer parkirani, očitno pa v fazi transferja. Se mi zdi, da sem prepoznal Udija. Nato me je zavist žrla še celo noč. Ali je bila to "naša" skupina(HHV, kljub obilnosti nisem identificiral)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes...oopss..včeraj sem naredil 120km...še prej pa počaku na sonček :lol: , ki se je pokazu popoldan. Sem šou iz Trbovelj na Trojane..pa do Vranskega po avtocesti...da sem jo še mal spihu..potem pa preko Prebolda v Celje...kjer je bilo mimogrede občutno topleje...potem pa čez Laško, Rimske toplice, Marno za Savo nazaj domov. Od Celja do doma je bilo pa precej hladneje :cry: , ker se je sonček že skril...hladno mi je bilo pa le v prste na roki (jebiga nimam ogrevanih ročk). Zgleda da se sezona le izteka počas...bomo gledali pa bomo vidli... :lol:

Mimogrede..še vedno se najde kak "car " na motorju v kavbojkah :roll: .

Smučke mam pa itak že pripravljene.

:onfire:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes... ups,pardon, vceraj, smo Jason, Climber in jaz naredili kratko furico, tam okoli 100 km... precej po mokri cesti... Smo hoteli iti do kacjih rid, pa nam je v Kalcah bilo dosti mokre ceste in smo obrnili, pa picili na Ziri... se pred Ziri se je naredila suha cesta, da smo lahko tudi malo potegnili po ovinkih... Ma, bilo je vseeno lepo in zanimivo...

Pa se tole, predvsem za RANa: hondica je ze videla, kaj pomeni 14.000 obratov... v tretji prestavi to pomeni natanko 200 km/h... :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnje poglavje:

LJ (11h) -> Vrhnika -> Logatec -> Godovič -> Col -> Ajdovščina -> Dornberk -> Sežana -> Divača -> Kozina -> Il. Bistrica -> Knežak -> Postojna -> Planina -> Cerknica -> Ribnica -> Kočevje -> Dvor -> Kočevje -> LJ (16h30)

Skupaj 402 km, povprečna temperatura pod 10°C, gume držale, kritičnih situacij 0, dva kratka obiska izven poti, sonce od Cola do Cerknice, dež zadnje 5 km, nalepka odstranjena, tablica odmontirana, motor umazan ... čakam pomlad :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se porocilo danasnjega dne:

Vstajanje ob 9:50. Pogled skozi okno: sranje od vremena. Pogled na internet pomembne podatke: padavin ni, soncno bo, oblacnost se redci, stopinje narascajo... Telefoni... Banda greeeeemoooooo!!!! Ob 11:30 smo se dobili na OMV bencinski na Brezovici: Perla+Roly, Climber, Matic, Leon, Mat in jaz. Seveda prisel zadnji... kot vedno... :oops: ...ampak zato, ker sem mislil, da bodo ostali zamudili... :twisted: :D Potem proti Vrhniki... kjer smo pobrali se Suzukija. Nato proti Planini, Postojni, kjer nas je pricakalo jesensko sonce... in bolj ko smo rinili proti jugu, bolj soncno je postajalo... Pot nas je odneslo do Pivke, kjer sta Perla+Roly obrnila nazaj, ostali pa smo jo pihnili cez Knezak do Ilirske, kjer sta nas pogostila Kat in Rude v svojem podjetju. Okrepcani smo sli nato preko Podgrada proti morju... Z Leonom sva zamenjala motorja do Pirana, tako sa sem KONCNO stestiral Ninjo... :wink: Na piranski puntici odsedlamo za trenutek... nato pa jo odbrzimo nazaj proti LJ... V Kozini poberemo se Bladza, ki nam je prisel nasproti... Pred Postojno nas ulovi dez, zato se oblecemo v dezne kombinezone... Se pred Vrhniko poneha... in se zacne jasniti... V Vrhniki zviznemo do Simona... Na pico in njoke... Climber in Bladzo sta tako ali tako noro oddrvela po dezju in ju ni vec.. :wink:

Napokani nato odrinemo vsak na svoj dom...

Koliko kilometrov, sprasujete?! 304. Lep dan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa se porocilo danasnjega dne:

Vstajanje ob 9:50. Pogled skozi okno: sranje od vremena. Pogled na internet pomembne podatke: padavin ni, soncno bo, oblacnost se redci, Koliko kilometrov, sprasujete?!  304. Lep dan...

Gregs je pozabil povedati, da je spoznal novo prijateljico, ki je takoj padla na njegovo makino. :D

snake.jpg

Pa še malce "toplega" morja.

sea.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Start ob 10h iz Sezane v soncu proti Kocevju...pridemo do Postojne in na tabli pise +4°C...vreme oblacno....Vseeno gremo do Kocevja in tam jo mahnemo proti morju...v toplejse kraje...nato Delnice,Ogulin...v Senju kosilo in po jadranski cez Reko in Il.Bistrico domov proti Krasu..Porabil en tank benzina(460 Km) in videl mal morja mal hribov in dosti dosti ovinkov 8) Za ponovit vajo prej kot zacnejo posipat ceste po hribih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 13,30h odpeljal iz Lj, pri Logu prehitel kolono avtomobilov in cca 80km/h priletel na radar-policist je stopil na cesto in...ustavil avtomobil, ki sem ga kot zadnejga v koloni prehitel (še so čudeži) :lol: , nato me na semaforju na Vrhniki prehiti zverina, ki se po zadnjem kolesu pelje čez križišče :shock: . Nadaljujem čez Idrijo, Most na Soči, Novo gorico, Ajdovščino na Col, kjer v levem ovinku pozdravim nasproti vozečega motorista (na belem ležalniku) in me odnese čez asfalt na pesek (že tretjič v sezoni) :shock: :shock: :shock: . K sreči brez težav nazaj na cesto in do posnetka Moto GP doma 8) . 270 km in čakam naslednji tak vikend. Pravzaprav "indijansko poletje", ki baje še pride.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 10h odpeljal iz CE, kjer je kraljevala še megla, po stari cesti proti Strunjanu. Promet zmeren, policajev dosti, zrak dokaj hladen. Toplo šele pod črnim Kalom.

Nazaj ob 14h. Cesta od Kozine do Postojne prazna. Na ridah na ovinku dva dirkača počivala. Skozi sonce in toplo. Za Obalo sem bil preveč oblečen.

Nazaj grede srečeval množice motoristov, ki so jezdili proti toploti Obale.

Jutri opravim še eno tako vožnjo, potem pa pride menda zopt dež, pa še krava bo šla na servis (redni, nič narobe).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dons popoldne sm naredu zadno furco letos - šel sem iz Lj-Polje v Lj-Center na kavico in vsaj mal izkoristu čudovit dan - za kaj več žal ni blo časa (je blo treba mošt delat). Motor je zdej v garaži in pripravljen na zimo. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno se je tudi meni uspelo po več kot treh tednih spet spraviti na motor. Na bencinski na Brezovici sem razmišljal a bi šel na morje ali proti Ajdovščini. Odpravil sem se bolj pozno, z mojo potovalno hitrostjo pa zelo daleč ne bi prišel v zglednem času. Tako je tehntica prevesila na Ajdovščino, prek Kalc (stara pošta) do Cola, kjer se mi ni dalo čist dol, pa sem jo raje mahnu še malo čez do Predmeje. Tam sem se malo nastavljal Kraški burji in si mimogrede prehladil oči :shock: , nato pa sem krenil nazaj proti Godoviču in Logatcu. Na križišču sem se odločil, da bom najbrž zadnjič to sezono obiskal še planinske ride, ki pa so čist poflikane z bitumnom. :? A je to že dolgo tam? Prej nisem opazil. Enkrat malce ošpičil tačko, tako za slovo in gasa proti Trzinu, kjer sem Viragecu obljubil, da ga jutri tudi še pridem iskat za en krajši giro. Upam, da bom besedo držal. Dans sva se tako dobro razumela, vlekel je kt utrgan, že dolgo se ni tko dobr pelal, celo bremze so kr prjemale. A mogoče sluti, da ga bom še pred naslednjo sezono prodal? :( :cry: Ali pa me skuša glava prepričati, da večjega, boljšega, močnejšega motorja ne potrebujem. E, E, ne bo šlo. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, črve so na ride namestili konec prejšnjega tedna. V ponedeljek in torek, ko sem tudi vozil tam, jih še ni bilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj ob 13. uri sem se spravil na motor. Smer proti ridam. Na Brezovici sem se spomnil, da sem doma pozabil prometno. V Logatcu me je zacelo zebsti v prste. Na ridah ni bilo nobenega motorista. Verjetno so jih preganle bitumenske kace.

Potem sem obrnil in sel do Rakeka, kjer sem srecal Sando 7 in sva jo skupaj mahnila skozi Laze do Logatca. V Logatcu je ze cakal Sebastjan in smo jo skupaj mahnili proti Ljubljani. Ko sta sla na Brezovici tankat, sem jaz odbrzel naprej proti Domzalam na ogled finalne dirke supermota. Na Brezovici sem iz nadvoza zagledal Brrrma, ki se je vkljuceval na avtocesto in mi je pobegnil na juzno obvoznico.

V Domzalah videl Jasonovo Africo, srecal ID-ja, Spidija, Dead Mana, Einhigererja. Moram priznati organizatorem dirke, da so odlicno postavili rekamne transparente, tako cist ob progi na zunanji strani, da si na ovinku za ciljno ravnino videl le glave motoristov. POHVALNO!

Ob 17:00 prisel domov in odsel v savno gret kosti (in napast oci :twisted:)

Upam, da bo letos se kaj soncka.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!