Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj II


Ice

Priporočene objave

Jst mojga tigrčka v soboto odpeljala par krogov okrog bajte, da sm mal napolnila baterije (svoje) smo nardili en fotosession (najprej privat z diablo666, pol pa še za MS koledar z Gugotom). Pol pa pot naprej na Koroško, z avtom (:( :( :()

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa spet jaz,ki sem se od 14h pa do zdej vozila naokol,motoristov glih nisem srečala razen dveh,ki sta bila v bufetu.Bila sem tud na ridah pa ni bilo nobene žive duše,morem priznat da me je kar mal zeblo v roke,pa z nosa je tud mal poteklo.No glavno da je bilo vsaj za pokušino suho vreme. :D

Ob 15:15 sem vaju videl na relaciji Martinjak - Cerknica!

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto smo Neja, africa in jaz naredili nekaj čez 200km. Pot nas je vodila približno takole: Kranj - Šofja Loka - Žiri - Idrija - Črni vrh - Vipava - Postojna - Ride - Logatec - Vrhnika - Lj. - Kr.

Na takih izletih vedno postaneva zelo lačna, in ker ne poznava prav veliko gostiln, greva nekam na slepo. Včasih zadaneva, včasih ne. Zato mislim da bi bilo dobro odpreti eno temo, v katero bi pisali kje se dobro je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes start ob 10.30 iz Sezane proti hribom...smo mislili,da bodo gor mokre ceste in na vsakem ovinku ena karjola peska,pa nic od tega...Prisli na vrh Vrsica po suhi cesti brez peska in avtov....mal je zeblo v noge drugace pa super furca za 1.december... Na vrsicu so postavljene ob cesti 4 meterske palice,ki oznacujejo rob ceste v primeru snega....toda ga ni bilo niti za vzorec...optimisti 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto je bil čudovit sončen dopoldan, jaz pa žal preveč prepit, da bi upal (mogel) naredit kaj koristnega. Zato pa sva včeraj z Vespo imela poslovilno vožnjo v tej sezoni, potem pa priprave na zimski spanec... do februarja... razen če se naredi uzbuna in gremo čakat Benko...

LP

VespaMan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Nekje sem slišal ali prebral, da stara motoristična modrost pravi, da je tudi čez zimo treba motor kdaj ogreti. Danes sem ga jaz ogrel na Krvavcu oz. na poti nanj. Čisto do vrha mi kljub srednjemu naporu ni uspelo priti (če bi šlo za življenje bi se že potrudil). Preveč je drslo, in določene odseke sem prevozil šele v drugem/tretjem poskusu, dokler se nisem raje obrnil. Skrbelo me je tudi kako bo šlo navzol, ampak sem potem dobro zvozil. Ko sem prišel nazaj na asfalt (mokri in s peskom posuti ovinki navzdol), se mi je oprijem zdel fantastičen.

Sem pa resno začel razmišljati o nekakšnih "varigah" za na kolesa. Je že kdo kaj takega našel na internetu, ali pa videl kje drugje? Dobrodošle so resne ideje, tiste, ki so pa samo duhovite pa sprejemam v oddelu "Kr neki".

LP Jaša

Dodatno: Motor sem po zaključeni vožnji seveda opral in obrisal. Masivni ščit motorja pa tudi dobro kljubuje kamenčkom s ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Smo s tako ihto zagrizli v policijsko spremstvo, da sem pozabil opisati vožnjo prejšnjega torka od Ce do Središča ob Dravi in nazaj.

V ponedeljek še nisem bil prepričan, ali bom šel ali ne, ker je preveč dišalo po snegu, zato sem se v službi dogovoril, da če pridem, sem, sicer pa imam dopust.

Navsezgodaj zjutraj me je pogled na domačo, suho ulico ohrabril. Hladen tuš je pritekel čez nekaj časa, ko je sodelavec javil, da ga ne bo v službo, ker je z avtomobilom na ledu zdrsnil in poravnal obcestno ograjo. Če se že štirikolesniki ne znajo držati ceste, kako se bo uboga dvokolesna krava. Ampak ulica je bila suha in Lady se je tudi že odpeljala v službo tako, da častnega povratka že skoraj ni bilo več. Bila je še čisto majhna možnost, ko me je poklicala Lady, če resno mislim iti.

Radio si tudi ni izmislil pretečih vremenskih novic in sem se dokončno odločil oditi.

Dvojno dolgo spodnje perilo, dvojne nogavice, tenak pulover, celotno usnje, to je bil notranji oklep, zunanji pa so bile smučarske hlače in stara bunda. Na plano sem izbrskal tudi potapljaške nogavice, vendar sta škornja nanje preveč na trdo sedla in bi mi v stopalih hitro pričelo zastajati kroženje krvi tako, da sem jih moral opustiti.

V lepem sončnem jutru sem ob 8. uri pripeljal kravo na plano in punca je z novim akumulatorjem takoj lepo vžgala in zapredla na dvorišču. Soseska je bila v glavnem že v službah in šolah tako, da so mi bili prihranjeni pomilovalni pogledi, ki te neposredno pošiljajo v Vojnik (v Ljubljani v Polje, na Primorskem v Idrijo itd.). Še čelada z, dajmo priznati malomarnost, ne ravno bleščeče očiščenim vizirjem in smučarske rokavice, lani kupljene nalašč za motorizem in sem se odpeljal v neznano.

Na mestnih ulicah do avtoceste kup začudenih pogledov iz toplih avtomobilov. Ampak, mraza ni bilo. Vizir se je sicer rosil in sem ga za prst privzdignil, da se je čistil.

Odločil sem se, da zajaham avtocesto, ker se mi ni zdelo smiselno voziti čez slovenskobistriške klance, ki so verjetno sicer bili kopni a prav gotovo polni peska. Cesta je bila suha, zato sem kravo nagnal na 120 km/h in spustil vizir, ki se ni več rosil. Prvih 5 km je bila cesta suha, sonce je že sijalo in peljal sem se skoraj tako, kot poleti. Mraza ni bilo na spregled. Tam pri Dramljah se je cesta ovlažila in preventivno sem iz sredine pasu zavil na levo kolesnico, ki je bila malo suha, malo vlažna. Tudi hitrost sem znižal na 100 do 110 km/h. Pas za ABC me jasno ni prepoznal, česar sem že navajen, a večni optimist znova in znova poskušam srečo.

Cesta mimo Kidričevega je dajala mešane občutke, nekateri deli suhi, nekateri mokri. Zgoraj sonce, levo in desno pa bela snežna odeja, prava motoristična zimska pravljica. Vozil sem zadržano, najnujnejše prehitel, sicer pa je bil promet redek.

Na Ptuju sem poklical Mačico in ona pred menoj v avtomobilu, jaz pa za njo sva odbrzela proti Ormožu, kjer je prisedla k bratrancu in nato naprej proti meji.

Tik pred Ormožem sem naletel na prva motorista tistega dne, ki sta jo očitno tudi mahala na mejo. Ko pa je Mačica v Ormožu presedala v drugi avto, je mimo nas pripeljala skupina motoristov, ki je tudi zavila proti meji.

Najslabša se mi je cesta tistega dne zdela na odseku skozi Središče, kjer je veter na sicer suho cesto nanosil nekaj snežnega prahu, ki se je vrtinčil pod kolesi in zbujal slabe občutke. Sonce je že prav prijetno grelo in kot že rečeno, mraza od nikoder.

Na mejo sem pripeljal kakšnih 10 minut pred prihodom Benke in se postavil na rep tam parkirane kolone motorjev. Motoristi smo bili pripadniki ljudstva smučarjev, ker je večino dičila smučarska noša. In potem je eden izustil motosvet in z Mačico sva ga takoj napadla. Tako sem spoznal Vespamana.

Po dogodku smo se v koloni odpeljali nazaj proti Ptuju. Vozil sem kot zadnji. Cesta je bila že popolnoma suha. Pa tudi smer vožnje je bila ugodnejša, ker sonce ni več sililo v oči tako, kot je bilo pri vožnji tja.

Na Ptuju smo se peljali mimo bloka v katerem sem nekoč stanoval.

Na prireditvenem prostoru smo se znašli: Climber, Suzuki, Uti, Lindau, Vespaman, Mačica, jaz in morda še kdo, a mi je ušlo iz glave in se komu, morebiti prizadetemu, opravičujem (EMŠO opravičuje). Po kratkem klepetu in potem, ko je kazalo, da je govoranc konec, sem zopet zajahal kravo in se podal proti domu.

Uporabil sem isto pot. Ceste so se posušile in vožnja je bila prav prijetna. Le sonce je nekdo od Slovenske Bistrice naprej ukradel in ga zamenjal z nizko visečim oblakom.

Na ravninah se je dalo lepo pospeševati, pred ovinki pa sem zniževal hitrost tako, da sem ovinke vozil bolj pokonci. Vozniki avtomobilov so zgledno sodelovali in ni bilo nobene neprijetne situacije na cesti.

Kar se mraza tiče, sploh ni bilo čutiti zime kljub temu, da so bile temperature cel dan pod 0 °C, zjutraj celo od –5 do –6 °C. Edino prsti na nogah so nekaj stokali, da poletne vročine ravno ni bilo. Moram kupiti dve številke večje škornje, da bom lahko vanje obul potapljaške nogavice. Samo, potem moram iskati številko 47 ali pa 48. Sicer pa, krava ima res odlično vetrno zaščito. Niti ogrevanja ročk mi ni bilo potrebno vklopiti.

Ko sem prispel domov, sem kravo opral z vodo, ki pa je na njej sproti zmrzovala tako, da sem jo dal kar zamrznjeno spat v garažo. Med vožnjo ni kazala znakov podhlajenosti, ker je oljni termometer kazal običajno delovno temperaturo.

Tudi zimska vožnja ima svoj čar. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj naredil slabih 40 km.

Mi ni bilo preveč všeč.

Premrzlo, predvsem pa preveč peska na cesti, pol pa še avtomobilisti nekateri že silvestrsko razpoloženi tako da,.... :cry:

Bo drugič bolje. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj videl na Dunajski c. nekoga na ninji 6 (smer=>Črnuče), kdo od tukaj??

bi mu pa že vnaprej čestital za predanost :wink: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem včeraj naredil en krog po Lj-obvoznici, nekaj fijakanja po mestu in nekaj izven. Moji vtisi:

1) Zelo hvaležen, da obstajajo dolge gate in protivetrne povrhnje hlače.

2) Hvala vem tistim voznikom, k ie jim je ob 15. uri popoldan (petek) tako mudilo, da so se mi prilimali na zadnjo luč pri 150 km/h.

3) Še posebej se zahvaljujem velikemu belemu volvu, ki se mi je vrinil v kolono tako, da me je skoraj nabil v robnik pločnika.

4) Od kdaj je na obvoznici tisti oster ovinek?!?!? :twisted:

Skrajno pa sem hvaležen čeladi HJC, ki ima tako odličen vizir, da ga nobena folija ne reši pred rosenjem. Moram nabaviti tisto čudo Nolan (oz. Arai, ko sem že pri temu).

P.S: Motor sem v garažo parkiral tako, da ga lahko po potrebi za kak dan še izvlečem tudi januarja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komentar k zgornjima točkama 2. in 3.:

Ja, tako je to na cestah, in ob tem, da se to dogaja vedno in povsod, smo motoristi še vedno pripravljeni posuti se s pepelom in skloniti glavo vsakič, ko nam kdo vrže naprej, da smo motoristi divjaki, samomorilci in da ogrožamo pešče...itd. itd. Pogosto sem na cesti, žal več z avtomobilom kot z motorjem, ampak toliko brezobzirnosti, neposrednega ogrožanja in ignorance, kot sem jih doživela s strani avtomobilistov, nisem NIKDAR doživela s strani motoristov.

Saj vem, da tole besedilce ne sodi v to rubriko, ampak si nisem mogla kaj, da ne bi napisala. Nekaj bo treba temeljito spremeniti v glavah, tudi naših.

Lp vsem, še posebno tistim, ki se še vozite,

BMG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj je v zraku. Motor mislim. :oops:

Symru, a ti si bil včeraj tisti, ki je zavijal na obvoznico v Novih Jaršah. Je bilo tako lepo videti motorista v tem letnem času, pa še iz auspuha se tako belo kadi. Sem kar dvakrat pogledal rdeče črno Fazreko, ko sem po nasprotnem pasu peljal mimo in takoj še malo odprl gretje v avtu.

Jap, it was me :)

Potem si mogoče tudi videl, da mi je motor crknil na semaforju? :wink: Okej, se zgodi - pol pa pizdarija, ker vedno pozabim, da fazerka ne štarta, če ni v prostem_teku+sklopka (SV štarta tudi, če je v prvi+sklopka)... Pol pa brcanje menjalnika, adrenalin, zabodeni pogledi v hrbet ... :wink:

PS: kako je tvoj v luftu? Centralno stojalo ali čisto dvignjen?

Lepo je že za videt motorista pozimi, če si tudi sam motorist - ampak, drugim pa prideš po desni mimo kot NLP :( Mislim - poleti vsi že skorajda malovajeni motoristov, včasih jih celo pazijo v špeglih - zdaj pa nihče niti pod razno-razno ne pričakuje mopeda na cesti... Zato je povišan moj attention level z 100 odstotkov na, hemm (okej, bi blo neumno napisat karkoli več kot 100, ker je _nemogoče_) hehe...

Predvsem pa mi je šlo na jetra, ko so vsi z avti tako suvereno tiščali mimo mene (in tako svinjsko na tesno), ko sem jaz bolj na počasi probaval pospeševanje, ki je na tako mrzli podlagi še zdravo (zadnjič sva s kolegom furala in je na V-maxu tako svinjsko odneslo zadnjo gumo, da sem zdaj na desni roki bistveno manj _dinamičen_)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa v petek malo sprehodil motorcek za dobrih 30 km... pasalu, ampak sem ugotovil da pozimi tud ogrevane ročke ne pomagajo kej dost :)

pa še tko mal hecno sem se počutil ko sem ujel kakšen pogled od folka v avtomobilih... ko da mi na čeladi na veliko piše "budala" so me gledal nekateri :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bil tak lep dan,da bi ga bilo škoda porabit za kej drugega,kot motor.Čez dan celih 11-12 stopinj,milina..avtomobilisti pa niso mogli verjeti svojim očem,he,he..

DAN

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm se dones prvič peljal s svojim novim konjičkom, ampak bl mal - tko da bom rajši počakal da se temperature mal zvišajo

pol pa veselo na cesto :P ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ravnokar prišel z 80km dolge furce mal po okolici lj... erotika :D

sicer majčkeno zeblo, ampak ni blo krize...

aja, v Vižmarjah srečal dva motorista na chopperju, sem hotel kar obrnit pa za njima, ampak me je tko u roke zeblo da nism mogu kuplunge stisnit :wink: .... kdo od vas mogoče?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ravnokar prišel s fure, ceste rahlo ledene, nikjer nobenih motoristov, še avti so bolj redki :) Malo zeblo v v prva dva členka na prstih, drugam toplo :oops: Upam da se mi bo čimprej kdo pridružo :twisted:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem zvleku oba motorja iz garaže in jih najprej zalaufu. Ko sem se obleku sem najprej naredu z enim nekaj km, pol pa še z drugim. Madona je mrzlo ampak je bilo vseeno super pa čeprav samo 20km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Heh, sem bom še jaz mal pohvalil. Včeri sem peljal virageca na desetkilometrski špancir do pumpe, pa mimo OLP še malo po coni, pa skoz Trzin nazaj u garažo. Mraz ni sploh, sam oblečen moraš bit kt da greš smučat. Bom drugič poskusil v pancarjih. Ampak vizir pa špegli so pa v tem času ubitačna kombinacija. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud jaz sem danes svojga bandita malo sprehodo(motor).sicer ne daleč,cirka 25 km.Bi še kar blo za vzdržat ,če ne bi bile ceste mokre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes med 13. in 15:30 uro opravil zaključno vožnjo tega leta.

Vreme sončno in toplo, izbral široke doline tako, da so bile ceste obsijane s soncem in suhe, v okolici CE prevozil 180 km. Srečal toliko motoristov, da sem jih prenehal šteti, prav gotovo preko 20. Nekateri so kljub teoriji hladnega asfalta in hladnih gum svoje konjičke kar tiščali.

Zelo, zelo prijetna vožnja. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!