Skoči na vsebino

Vtisi z dnevnih vozenj II


Ice

Priporočene objave

Bila na morju. Atati s potovalci, enduro četice, tišači. Zakrknjeni udi. Pasalo.

Mimogrede, Planino so posvinjali z bitumenskimi trakovi. Res me ima, da bi upravljalce cest tožil na opustitev nadaljevanja tega svinjanja in za restitucijo že popackanega. Kolikor vem v A in D to že prepovedano. Ice?

prepovedano ni se (na zalost :( ),obstajajo pa alternative.neka sinteticna masa,ki ima enake "oprijemne" lastnosti,kot asfalt in se ne topi na soncu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, jst pa včeraj zamenjala 55 konjev za eno kobilo. Mal je brcala pa mal trmarla ampak vsake tolko se je le prestavla za par korakov in to celo v drncu tko, da sm lahko nekaj časa celo uživala. To je bila moja prva izkušnja jezdenja in moram priznat, da sm imela čist prav, ko sm si rekla, da je to nevarna reč. Nevarna namreč za moj žep in prosti čas. Se bojim, da bi to lahko postal moj drugi hobi. Čeprav je enega konja težje obvladovat kot pa 55. No, ja recimo, da ko se navadiš je zadeva lažja pri obeh. Navsezadnje sm se tut s Tigrčkom kar mal namučla predn sm ga obvladala toliko kot ga. Torej fantje in dekleta (predvsem Korošci) če vidite eno divjo mačko na konju velik ovinek nardit, ker obstaja velika možnost, da konj vodi mačko namesto mačka konja :D :oops: :oops:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sem šel z mopedom v službo. Mraz sicer ni bil hud ( ob 6.00 minus pet ), najhujše je bilo da mi je megla, ki se je nabirala na vizirju, začela zmrzovati. Sem se moral dvakrat ustavit in strgat led z vizirja. Nazaj pa poezija.

Nabiram kondicijo za zaključek/otvoritev sezone ! :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem opravil izjemno dolgo turo.Mnogi ne boste verjeli,da je Fejzer lahko tudi KROSKA.

V lepem vremenu(beri:razsvetljen hodnik) in prijetni temperaturi(beri:centralna dela!!!!!!!jessssssss :D  :D ) sem prevozil polnih 5 metrov.......in še skok je bil poleg.....hahaha......stopnice so zakon(no sicer samo ena majhna-višine 10cm.....ampak vseeno).

Makina se pelje k nova(hahahahahaha...sej tut je),pospeški neverjetni.....še posebej,če te rinejo prijatelji,ki jim ni vseeno,kako jim boš obtolkel stanovanje.....pardon kletne prostore.......pa kaj bi razlagal na dolgo in široko......POIZKUSITE!!!!!!!!!! :?  :)  :D  :D  :D

Sva že drugič poskusila in spet uspela spraviti motor v stanovanje. Pot do tja pelje čez štiri stopnice, ki sva jih zmogla le s pomočje deske in dveh ''bilderjev''. Nato sva ga zapeljala po veži in skozi 90° ovinek (brez polaganja :!:) v dnevni sobi na zimovanje v sobo. To je bila zadnja letošnja vožnja. :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj pod večer opravil krog CE-Vojnik-Vitanje-Dolič-Velenje-Letuš-CE v prijetno toplem in suhem vremenu. Srečal nobenega motorista. Avtomobilistom je pa že počasi metalo oči iz jamic, ker motoristov nekako ne pričakujejo več.

Skuteristi še aktivni. Tako v mestih, kot na podeželju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res, da z dvodnevnim zaostankom ampak kljub vsemu s težkim srcem pišem, da sem 13.11.02, odpeljal zadnjih 30 metrov z mojim Viragom, ki je šel služit drugemu lastniku in novim doživljajem naproti. :cry: Zahvala legendi!

Kako naprej, pa tam čez 3 mesece, če da Bog perje.

Lep pozdrav izpod vinogradov! ROCKY :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to da je blo danes (menda) skoraj 20 stopinj je blo treba spet mal zalaufat po dolgem času... LJ - Škofja Loka - Žiri - Logatec - še-enih-50-km-po-okolici-LJ (!) - domov.

hitrih 130km, zeblo nič, samo sonca pa ni blo.. aja, pa na momente mokra cesta, drugac pa pasaaaaloooooo :)

ce bo slo tko naprej se bomo celo zimo vozil... dobr da nism odjavu motorcka :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova Štifta uf letos je bilo dobro,komaj čakam spet to žegnanje.Saj res v sredo sem odpeljala cca 180km,ma je pihalo ko utrgano,ampak mraza pa ni blo in je full pasalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aaaaaahhhhhh, kako je pasalo. včeraj po dolgi odsotnosti od motorja (kombinacija slabo vreme-čas, lepo vreme-ni časa :evil: ) spet na motorju. mala turica proti MB pol nazaj na slov. konjice, vojnik, arja vas, šempeter, šoštanj, velenje, dravograd, MB in domov. en postanek za tankanje drugače pa gasaaaaaaa sportski turističko. ah je pasalo, se pa pozna da nisem nekaj časa vozil, sem malo začel rit čutit ampak kaj bi o tem, super je blo in dokončno sem se odločil da ne odjavim motorja, sploh ne vem zakaj sem razmišljal o tem če pa so taki dnevi sicer redki ampak tako lepi. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, očitno delala isti krog.

Ob 10:15 sem se odpeljal iz CE do Žalca (srečal 1 motorista), nato pa na Velenje in skozi Hudo luknjo, kjer je bil edini del mokre (vlažne) ceste, mimo SG in skozi Dravograd in Radlje (srečal drugega motorista) naprej proti MB. Na tej poti srečal še 3. motorista in en policijski radar (laser), ki pa je ravno enega iz N (D) za €€€ lajšal. Mimo MB (v njem tudi sr4ečal enega motorista) in na priključni cesti (štiripasovnici) na avtocesto srečal še skupino treh motoristov in po avtocesti do Slovenske Bistrice (na njej srečal še enega motorista) in potem skozi Slovenske Konjice na Vitanje in do Doliča, kjer sem zazankal zanko okoli Pohorja in zavil skozi Hudo luknjo s še vedno pretežno mokro cesto proti Velenju. Tam sta me dohitela dva motorista iz SG in sem se jima priključil do Arje vasi, kjer sta onadva zavila na avtocesto proti CE, jaz pa skočil še do Žalca in nato domov v CE. Takoj za Velenjem srečal še enega motorista.

Dan motoristično naklonjen. V glavnini, razen skozi Hudo luknjo, skozi prijetno sonce. Ceste pohvalno prazne. Vozniki avtomobilov zgledni. Dravska dolina v jesenskem soncu in z nabuhlo Dravo izredno lepa in prijazna. Veter zazanal le po ojačanem šumu čelade, na voznost motocikla pa ni vplival.

Tudi potem, ko na vrtu pekel kosilo, v okolici in na bližnji avtocesti čul motocikle. Naš dan. Nas je bilo očitno kar nekaj na cestah.

Bilo pa je tudi dosti rekreativnih biciklistov v pajkicah. Vsaj njih srečal več, kot motoristov.

(Opravičujem se Sandi, ker je s tistio Novo Štifto obvisela v zraku, a sem nekaj neobveznega klepetanja, ki smo ga naklekljali v zadnjih dneh, zbrisal)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V petek Novo mesto - Ljubljana in nazaj. :D V soboto enako le še dodatno ogrevalnih 50 km po okolici Novega mesta. :D :D Danes v nedeljo pa neverjetno lep dan za izlete z motorji. Po Dolenski sva prevozila dobrih 100 km.:D :D :D

Le presenetljivo malo motoristov sva opazila. So pa tisti, ki sva jih srečala toliko bolj navdušeno mahali.

Vsem navdušencem želim, da bi se tudi naslednje leto srečevali 17. Novembra pri 23 stopinjah Celzija. Da bi le še bilo kaj toplega vremena. Potem pa tudi, če parkiramo od Božiča do Novega leta. Januarja je pa tako že malo bolje. :shock:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miran, vidim da tud ti iz Novega mesta.. A imaš mogoče rdečega marauderja?

Sicer pa imamo motoristično zimo ;) Včeraj Novo mesto - Šentjernej - Kostanjevica - Krško - Brežice - Podčetrtek - Rogaška - Celje - Mokronog -NM. Okroglih 250 km. Danes pa NM - Kočevje - Ribnica - Škofljica - Ivančna Gorica - Trebnje - NM. Kilometrov tokrat nisem štel, so bili pa užitkarski.

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj in danes cca 200 km (Ljubljana in širša okolica). Uh, paaaašeeee!!!

Je pa treba malce več pozornosti: tu in tam naletiš na pasove vlažne (mokre) ceste :shock: ...tam pa - kot po jajcih :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v petek in včeraj sem se še malo po dolenjski razgledal. v petek je blo res toplo vreme, sem furo kr mau u noč potegnu. super! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ob 14h končala šiht ob 14.10 prižgala zverinco se šla oblečt in ob 14.15 štartala prevozila 50km bila ob 15h doma med potjo me je malo poškropilo,drugač pa prijetno ne mrzlo :wink: pol pa z energijo v šolo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no pa spet jaz,ki sem se od 14h pa do zdej vozila naokol,motoristov glih nisem srečala razen dveh,ki sta bila v bufetu.Bila sem tud na ridah pa ni bilo nobene žive duše,morem priznat da me je kar mal zeblo v roke,pa z nosa je tud mal poteklo.No glavno da je bilo vsaj za pokušino suho vreme. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če mi pa kaj ni žal, je to da nisem motorja odjavil.

Lep furca tudi danes.

Sem šel še na 3M, da bi kakšnega Solo riderja dobil pa pivce popil, pa nobenega tam.

Se bo treba prej najaviti.

A ma še kdo aktiven motor ?

:D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ma še kdo aktiven motor ?

valda :!:

včeraj kratka vožnja: škofljica-> grosuplje-> škofljica :wink: -> vič-> ig-> pijava g.-> škofljica.

sm se zajebu ker sem šel čez ig. tam je pa vedno vsaj 5° manj :evil: glih tolk da je ratal premrzl za ,,navadne" rokavice (pa še moker, slab asfalt)...

sreču sm dva motorista, črnega monsterja v šmarju in modro ninjo se mi zdi.

vseen je blo dobr 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sva s Climberjem udarila eno kratko iz LJ do Godovica in nazaj... Sladkih nekaj 10 km... Ampak vam povem, da GPZ ni vec to, kar je bil pred ero CBR... :wink: Nekako bi rekel, da so konjici pobegnili...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V soboto sva s Kikico odpeljala FEZERKO na en kratek sprehod do Trojan.....po naklučju srečala Giannita :wink: Naredili neki fotk 8) spregovoril neki besed, potem pa nazaj v garažo :cry: Škoda da ni bilo več časa kajti vreme je blo fenomenalno :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še smo aktivni, še. To soboto žal samo dvakrat do štacune po olje, čistilo za motor in verigo, polir pasto, sprej za verigo, oljni filter itd, itd.

Je Orlica rekla, da se če mal spucat! Babnca! :twisted:

HHV :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še smo aktivni, še. To soboto žal samo dvakrat do štacune ...

HHV :lol:

Horjo, v soboto si bil opažen. :twisted: Dvakrat. Malo po 12. uri, na Viču, na Jamovi - peljal si se mimo Interspara. Pred garažo sem malo "pedenal" Transo, zaslišim bobnenje motorja - aha, HHV! Nezgrešljiv - rdeča jakna, šal, Orlica,... In čez kakih deset minut po isti poti nazaj. Žal me nisi opazil, sta me pa "zvok in slika" motorista na cesti nagovarjala k vožnji... Ne, Transa je brez tablice, pa še brez plastike, hitro sem jo zbasal nazaj v garažo, zaklenil, pa hitro stran, da preženem "grešne misli". Eh, kje si še, pomlad... :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!