Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Najprej preveri, s katerim programom naj bi ti predvajal avdio CD-je. Za prvi poskus podri navezavo predvajanja glasbenih CD-jev s tem programom - ko vstaviš glasbeni CD, naj se torej ne starta noben predvajalnik. Preveri v explorerju (raziskovalcu), če ti pokaže vsebino glasbenega CD-ja (tracks). Če bo to OK, poskusi spet vzpostaviti povezavo na kak predvajalni program - denimo Winamp.

avtomatsko avdio zaznavanje odstranil...winamp

potem sem probal dati prednost drugemu, creative playcenter in še varjanto, da mi noben music program ne zazna avdio

vseeno, takoj ko dam CD notri in ga začne brati (slikca CD-ja ob puščici od miške) zadeva mrkne, sploh ni šans da bi do explorerja prišel

miška zmrzne, ctrl alt del ne funkcionira, num lock lučka ostane kot je

samo še restart gumb dela

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoce je kaj narobe s cdromom. ce imas se pekac ali pa dvd probaj zagnat v tistem. ali pa daj v racunalnik drug cdrom. ce bo takrat delalo, potem je najverjetneje zanic cdrom(se je tudi meni zgodilo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimam nobenga CD roma ali pekača...

se pravi, da če mi normalno bere podatke in rikne samo pri audio, je lahko fuč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se DMA izklopi :oops:

ugotovil sem, da mi tudi nekega data CD sploh ne zazna, medtem ko ga v nekem 4 ali 8x speed starem CD romu prebere...verjetno mi je TEAC 36x letnik 99 šel, vsaj delno, po gobe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako se DMA izklopi :oops:

ugotovil sem, da mi tudi nekega data CD sploh ne zazna, medtem ko ga v nekem 4 ali 8x speed starem CD romu prebere...verjetno mi je TEAC 36x letnik 99 šel, vsaj delno, po gobe

Pojdi na www.teac.com poišči in naloži nov firmware za svoj CD.

Jaz sem svoj drive, ki mi prej ni bral nekaterih posnetih CD-jev tako enostavno popravil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje se izklopi DMA za nek drive v XP-jih, žal ne vem. V "oldies" - Win98 imaš za to "checkbox" pri napravi (device).

Pa najprej poskusi s Hotschkovim predlogom...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo pri updatu firmwara pazi da bos vzel dol tocno za svoj model CD-roma ker drugace se zna zgoditi da bos zadevo lahko vrgel samo v kos.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jst bi imel eno pitance.

Grafična Radeon 9500Pro - S-video izhod na TV na SCART,

slika pa črno/bela :cry:

Na hitro povem še nastavitve: Najprej na compu PAL in na TV-ju...nič

Na compu NTSC in TV-ju...nič...

Vem da je razlika med composite in s-video samo v dveh pinih na SCART priključku in vprašanje je...ali je možno da TV ne podpira S-Video inputa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Thja, na TV-ju boš vsekakor moral imet S-video vhod. Boljši modeli ga imajo. :wink: Obstajajo pa menda enostavni S-video / composite konverterčki ???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brrrrm, to NI obvezno...

Sploh pri računalniku ne, kjer lahko izbereš, ali naj ti izhod prilagodi za standard NTSC ali PAL.

Jrakus - a imaš pravi kabel? Jaz sem imel podobne težave, ko sem na DVD kartici Hollywood+ namesto origianlnega kabla uporabil kr enga, ki sem ga kupil... Ni delal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja fantje ni čisto tako da s-video v scart da čb sliko. Toliko pa že vem o teh stvareh. Scart ima 20 pinov, razlika med s-video in composit scart priključkom je v pinih 20 in 15, saj s-video na ta dva pina pelje chrominanco in luminanco, compositni kabel pa na enega pripelje video signal in na drugega rdečo barvo. Tako da ni kar po defaultu čb slika. Zato ima večina TV-jev 2 scart priključka , eden za composite priklop in drugi za s-video. No sam imam samo enega, vprašanje pa je ali lahko na adapterju združiš chrominanco in luminanco, slika bo siver slabša od s-video a vseeno boljša kot composite kabel.

Pa še to, Formata PAL in NTSC nimata nobene zveze z s-video in composite načinom priključka, temveč samo z ločljivostjo oz, številom linij ter njihovim prepletanjem in osveževanjem.

Kje ste vsi elektro/video/rač strokovnjaki da mi "zlotate" s-video konverter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S tem sem se pa veeeliiikooo ukvarjal. :wink: Torej:

1. SCART priključki so dveh sort: starejši (EURO - verzija 1) ne podpirajo S-video signala, novejši (EURO - verzija 2) pa to podporo imajo. Podrobnosti:

http://www.acl.co.uk/pinouts.htm

Novejši TV-ji imajo SCART-e lahko nastavljive za kompozitni oz. S-video.

2. Adapter S-video -> composite video je preprost: oba signala (C-chroma, Y-luma+sync) združiš preko keramičnega kondenzatorja cca. 470pF. In tak adapter načeloma deluje celo v obratno smer (composite -> S). Podrobnosti:

http://www.hut.fi/Misc/Electronics/circuit...deo2cvideo.html

Adapter (na eni strani mini-DIN-"Hosiden", na drugi cinch, vgrajen kondenzator) je največkrat priložen grafični kartici. Skoraj gotovo ga dobiš tudi npr. pri Tech-Trade-u v LJ, seveda se ga da pa tudi narediti.

3. Razlogi za črnobelo sliko: tudi, če so vse nastavitve OK (PAL, tip izhoda - "S" oz. kompozitni ipd.) je slika na nekaterih televizorjih lahko črnobela. Včasih pomaga igranje z nastavitvijo color carrier-ja, glej npr.:

http://www.tvtool.de

Razmeroma slabe izkušnje imam s tistimi NVidia grafičnimi karticami, ki imajo TV-out čip proizvajalca "Chrontel", ne toliko s črnobelo sliko kot s težavami s sinhronizacijo. Če je možno izbirati pri nakupu, močno priporočam NVidia kartice s TV-out čipom proizvajalca "Connexant". Podrobnosti so v FAQ na zgoraj navedenem naslovu (TVTool).

Z ATI karticami žal nisem imel priložnosti eksperimentirati.

Kako rešiti problem na TV? Če ima TV v menuju možnost ročne izbire vrste video signala na SCART priključku, seveda izberi "S video". Sposobnosti SCART priključka na TV-ju prej preveri po navodilih za TV ali z zanesljivim izvorom S-video signala (videorekorder, kamera ali DVD predvajalnik). Če je le možno, uporabi TV-jev S-video vhod za videokamere, na katerem ponavadi dobiš barvno sliko tudi s signalom iz PC-jevega TV-outa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... razlika med s-video in composit scart priključkom je v pinih 20 in 15, saj s-video na ta dva pina pelje chrominanco in luminanco, compositni kabel pa na enega pripelje video signal in na drugega rdečo barvo.

Ni čisto prav - tisto glede video signala in rdeče barve. Takole nekako gre:

1. Če je na SCART pripeljan kompozitni signal, je v rabi le pin 20 (kompozitni video vhod).

2. V primeru S-video signala rabiš pina 15 (krominančni signal) in 20 (luminančni + sinhronizacijski signal), rdeče barvne komponente posebej tukaj ni, ker je že v kompozitnem video signalu.

3. V primeru KOMPONENTENGA (RGB) signalnega vhoda (ki ga SCART priključki žal ne podpirajo vedno) so v rabi priključki 7, 11 in 15 (R, G in B video vhod), pa še sinhronizacijski signal je treba spraviti npr. na 20 oz. 16 (blanking) in 20. Pri sinhronizaciji je namreč lahko stvar malce bolj zapletena (ločen H in V sinh. signal, kompozitni sinh. sli pa sinh. vkomponiran v zeleno barvno komponento - G+sync)

V vseh treh primerih (kompozitni, S ali komponentni video signal) mora biti seveda povezana tudi masa... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, saj imate znanja. Razložite mojo situacijo.

Lady na sankanju zlomili nogo, zato ji za rojstni dan prejšnji teden kupili DVD predvajalnik, da bo lahko gledala filme po želji.

Imamo barvni TV Gorenje, star že kakšnih 6+ let.

Povezal SCART izhod na DVDju in SCART vhod na TV (to je poleg antenskega, edini priključek na TVju) in slika poudarjeno rdeča (na primer znani ameriški rumeni šolski avtobusi so na moji TV rdeči).

Kupil adapterček S-video/SCART in pridelal črno belo sliko.

Kaj narediti (jaz vem, kupiti nov TV).

Kaj pa pravite vi (poleg tega, da kupiti novi TV)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, saj imate znanja. Razložite mojo situacijo.

Lady na sankanju zlomili nogo, zato ji za rojstni dan prejšnji teden kupili DVD predvajalnik, da bo lahko gledala filme po želji.

Imamo barvni TV Gorenje, star že kakšnih 6+ let.

Povezal SCART izhod na DVDju in SCART vhod na TV (to je poleg antenskega, edini priključek na TVju) in slika poudarjeno rdeča (na primer znani ameriški rumeni šolski avtobusi so na moji TV rdeči).

Kupil adapterček S-video/SCART in pridelal črno belo sliko.

Kaj narediti (jaz vem, kupiti nov TV).

Kaj pa pravite vi (poleg tega, da kupiti novi TV)?

Mi znanja dovolj, idej še več, posebno če jih preizkušamo na drugih, samo vprašanje je, če ima Gorenje dovolj znanja da naredi pravi AV kanal za priklop DVD-ja (kiddin` :wink:, da ne bi kdo od Gorenjevih inženirjev slučajno žolč repliciral tule gor). Poskusi z izhodnimi nastavitvami slike na DVD-ju, po mojih izkušnjah so zelo različno nastavljene. Na daljavo tipa takole zelo težko pomagam! Še to, kateri DVD predvajalnik pa imaš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marantz DV4200.

Izhodnih barvnih nastavitev ne omogoča.

Sem šel včeraj z njim nazaj v trgovino, da če je kaj narobe.

Pa je bil avtobus, tam v trgovini rumen. :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marantz DV4200.

Izhodnih barvnih nastavitev ne omogoča.

Sem šel včeraj z njim nazaj v trgovino, da če je kaj narobe.

Pa je bil avtobus, tam v trgovini rumen. :roll:

Ne gre za barvne nastavitve, imaš tri vrste nastavitve slike, delati bi moralo v bitstream modu, lahko pa poskusiš vse 3, in ni hudič, na eni boš dobil real colour!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tema me je vzpodbudila, da sem se danes spet nekoliko več ukvarjal s SCART-i, S-video priključki, TV-outi na PC-jih, priklopom DVD playerjev in AV-centrov (dolby digital, video preklopnik,...). Rezultatov je nekaj, zato sem tudi spremenil enega od svojih post-ov zgoraj. Kogar tole ne zanima, naj raje ne bere, ker bo post spet doooolg... :twisted:

Najprej umikam pripombo na Sonyjeve televizorje in težave s ČB sliko, grajam pa njihova navodila, saj so bila v neskladju s programsko opremo (možnostmi menuja) ter nastavitvami treh SCART-ov pri njihovem TV-ju. Bral sem slovenska in originalna (nemška) navodila, pa je bilo v obeh narobe... :evil:

Za Brrrm-a: mi je nekako jasno, kaj se dogaja z tvojim DVD-jem in TV-jem. Rešitev: v menuju DVD predvajalnika nujno izberi nastavitev, da je izhodni signal kompozitni (in ne S-video ali RGB)! Nato poskusi najprej s povezavo TV in DVD s scart kablom. Če ne bo v redu, bi rabil še en scart adapter ter enožilni koaksialni kabel s cinch priključki, s katerim poveži obe rumeni cinch vtičnici na scart adapterjih, od katerih je eden vtaknjen v TV, drugi pa v DVD. Na ta način bo šel na TV izključno kompozitni video signal, kar bi moralo biti OK. Druga, enakovredna možnost, je izdelava ne povsem povezanega scart kabla - narediš le povezavo za kompozitni video signal. Da ne boš le za poskus kupoval še enega adapterja in cinch kabla, ti lahko oboje posodim jaz - javi se, ko prideš kaj v LJ.

Ravno pri uporabi scart adapterjev se najhitreje zgodi, da prido do črnobele slike ali "zablode" med S-video in kompozitnim signalom. Primer: DVD predvajalnik in TV, oba imata zadaj scart, v vsakega vtaknem po en scart->S-video adapter. Oba adapterja med seboj povežem z S-video kablom. Poglejmo možnosti nastavitev:

1. Na DVD-ju izberem S-video izhodni signal, scart na TV-ju pa je "tip 2", torej podpira S-video vhodni signal. V tem primeru je vse OK - na TV je barvna slika.

2. Na DVD-ju izberem S-video izhodni signal, scart na TV-ju pa je "tip 1", torej ne podpira S-video vhodnega signala. Slika na TV-ju je črnobela! Zakaj? Luminančni signal je pripeljan na pin 20 scart priključka TV-ja. TV na scartu pričakuje kompozitni video signal (s sinh. signalom), kar luminančni signal pravzaprav je, le da ne nosi barvne informacije, ampak le informacijo o svetlosti slike - to pa je črnobela slika. Krominančni signal, ki je pripeljan na pin 15 scart priključka TV-ja, je v tem primeru preprosto ignoriran, zato je barvna informacija izgubljena.

3. Na DVD-ju izberem kompozitni video izhodni signal, scart na TV-ju je "tip 1". Tudi v tem primeru je vse OK - slika je barvna. Vendar - kljub temu, da je povezava med obema scart adapterjema izvedena preko S-video kabla (dva ločena kokasialna kabla v izolacijskem plašču), gledam sliko z DVD-ja preko kompozitnega video signala! Izkoriščen je torej le eden od obeh koaksialnih vodov S-video kabla, in to tisti, ki sicer služi za prenos luminančnega signala. V opisanem primeru se po tem vodu pač prenaša kompozitni video signal...

4. Na DVD-ju izberem kompozitni video izhodni signal, scart na TV-ju pa je "tip 2". TV torej "pričakuje" S-video vhodni signal. Na luminančnem vhodu (pin 20 na scartu ) sedaj TV dobi kompozitni video signal, na krominančnem vhodu (pin 15) pa ni signala. Te situacije nisem preizkusil, vendar slike ali ne bi bilo (detekcija kroma signala?) ali pa bi bila najbrž spet črnobela...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Transalp, dobro si ti preučil to zadevo.

Jaz pa tudi.

Kupil nov TV na 12 obrokov in dela.

Uporabil povezavo S-video.

Televizijska tehnika v teh nekaj letih močno napredovala, predvsem v smeri velikanskega obsega možnosti. Bom rabil dva dneva, da pridem skozi vse nastavitve televizorja in možnosti daljinca. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Transalp, dobro si ti preučil to zadevo.

Jaz pa tudi.

Kupil nov TV na 12 obrokov in dela.

Uporabil povezavo S-video.

Televizijska tehnika v teh nekaj letih močno napredovala, predvsem v smeri velikanskega obsega možnosti. Bom rabil dva dneva, da pridem skozi vse nastavitve televizorja in možnosti daljinca. :P

In če misliš, da is zdaj zaključil, ti povem, da še nisi. Slejkoprej boš moral razmisliti o nakupu zmogljivega DTS Sourround audio sistema, če boš hotel imeti zadeve vsaj kolikor toliko poštimane. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!