Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

Lojzi, tudi to je bilo v paketku za mojo ljubo Lady.

En tak surroundek s 6x100 W :lol:  8)

Brrrm,

a sem lahko jaz tudi tvoja Lady :twisted: :twisted: ... pa ne preveč zares vzet.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lojzi, tudi to je bilo v paketku za mojo ljubo Lady.

En tak surroundek s 6x100 W :lol:  8)

Brrrm,

a sem lahko jaz tudi tvoja Lady :twisted: :twisted: ... pa ne preveč zares vzet.

Jesssstt tuuuuuuttt!!! :D :shock: :wink: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brrrm, ker TV si vzel (€€?), tudi jaz se počasi odločam za neko novo "zverino"

koliko boš z obroki preplačal ceno (12%) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D.J. : če nisi zahteven kar se funkcij tiče ( slika v sliki, zamrznitev slike, variable pan&scan, ... ) ti lahko samo priporočim Samsung ( cca 80kSIT, 72 cm ).

Kje pa dobite DVD-je? Ma kdo DVD pekač ? Kako se obnese ?

LP,

Klemen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič posebnega, Philips 29PT8306 (68 vidnih cm po diagonali), 100Hz, 150000 tolarjev.

Pobrali so mi pa 6% obresti.

:twisted: je v tem, da so jih uvedli včeraj dopoldne, predvčerajšnjim pa so bile 0%. :twisted: :twisted: :twisted:

Ampak, če to delim z 12, pride 13250 na mesec, kar je znosno. 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kje pa dobite DVD-je? Ma kdo DVD pekač ? Kako se obnese ?

Videoteke so založene s filmi...

DVD pekači so okej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videoteke so založene s filmi...

DVD pekači so okej.

Res?? Ze? Hmm ... kako je pa z onimi kapacitetami, koliko gre na DVD ... ze nekaj casa nisem zadevi sledil, apak "DVD"ji si bili v kr-enem ohisju kot nekaksne diskete .... so mediji zdaj dejansko enaki, se da film prepect?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videoteke so založene s filmi...

DVD pekači so okej.

Res?? Ze? Hmm ... kako je pa z onimi kapacitetami, koliko gre na DVD ... ze nekaj casa nisem zadevi sledil, apak "DVD"ji si bili v kr-enem ohisju kot nekaksne diskete .... so mediji zdaj dejansko enaki, se da film prepect?

Menda je še vedno problem, to je menda celaznanost, ker obstajajo neki CD R- in CD R+ zadeve, problem pa je prepeka DVD-jev za hi fi komponente. Problem je tudi z velikostjo medijev ipd, tko, da ne pričakovat, da boste DVD presneli tko, kot glasbeni CD!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem je tudi z velikostjo medijev ipd, tko, da ne pričakovat, da boste DVD presneli tko, kot glasbeni CD!

To si tudi sam mislim, zato me je presenetilo to ... nisem imel pa se prilike tega kje sprobat :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menda je še vedno problem, to je menda celaznanost, ker obstajajo neki CD R- in CD R+ zadeve, problem pa je prepeka DVD-jev za hi fi komponente. Problem je tudi z velikostjo medijev ipd, tko, da ne pričakovat, da boste DVD presneli tko, kot glasbeni CD!

Glede formatov je tko da maš :

DVD-RAM

DVD-R

DVD-RW

DVD+R

DVD+RW

pa mogoče še kakšen :) ( tudi pri glasbi je nastalo več formatov, npr. SACD, DVD-a, ... ).

Najbolj so razširjeni DVD-R/DVD-RW, cene teh pekačev so že zelo padle ( Pioneer DVR A04 se dobi za cca 80kSIT z davkom ) mediji so pa cca 1kSIT za -R ter dobre 2kSIT za -RW.

Kot si jaz predstavljam je tko da vstaviš DVD s filmom v pekač in prekopiraš zadevo, dap kopijo v DVD player in je zadeva rešena ( če DVD player podpira format, ki ga uporabljaš ).

Se je kdo že igral s tem ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na ceno par mescev nazaj je res zlo padla, čeprov je tut zdej zlo zasoljena. Neki se govori de bo cena DVD-ja enaka ceni CD-roma :roll:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na ceno par mescev nazaj je res zlo padla, čeprov je tut zdej zlo zasoljena. Neki se govori de bo cena DVD-ja enaka ceni CD-roma :roll:

Par mesecev nazaj so ble podobne cene :)

Ne vem kaj misliš s primerjavo cen s CD-ROM-om ampak ( 4.7GB/0.7GB ) * cena medija CD-ROM = približno ceni medija DVD-R da ne omenjam praktičnosti če delaš backup-e velike nekaj GB-ov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na žalost s peko filmov ni tako enostavno....

velikost filmskega DVD-ja je namreč preko tistih 4.7Gb ki ji požre DVD pekač. Stvar se sicer lahko reši z ripanjem vseh možnih sinhronizacij in podnapisov, pa dodatkov....ampak to je pa že veliko dela...

Stvar je preizkušena iz prve roke na več DVD pekačih in večih DVD filmih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na žalost s peko filmov ni tako enostavno....

velikost filmskega DVD-ja je namreč preko tistih 4.7Gb ki ji požre DVD pekač.

Tocno tako, ko sem delal DVD ripe v divx formatu sem dobival po navadi nekje med 6 in 8GB vsebine. Kdaj tudi manj, ampak 4GB pa nikoli :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res?? Ze? Hmm ... kako je pa z onimi kapacitetami, koliko gre na DVD ... ze nekaj casa nisem zadevi sledil, apak "DVD"ji si bili v kr-enem ohisju kot nekaksne diskete .... so mediji zdaj dejansko enaki, se da film prepect?

DVD-R (standardna oprema recimo v nekaterih Macintoshih) omogoča pečenje navadnih DVD-jev. Brez škatle - takih, ki jih potem vstaviš v navaden DVD-ROM in jih predvajaš... Prazne plošče so dost poceni, po jurja, lahko tudi manj.

Problemi so s kapacitetami. Ampak, po drugi strani pa je piratski trg DVD-jev že v razcvetu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

4,7 GB DVD-R mediji se dobijo npr. za 470 SIT/kos, če vzameš "cake" z 10 kosi. Glede "peke" filmov ima pa Jrakus povsem prav...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič posebnega, Philips 29PT8306 (68 vidnih cm po diagonali), 100Hz, 150000 tolarjev.

Pobrali so mi pa 6% obresti.

:twisted: je v tem, da so jih uvedli včeraj dopoldne, predvčerajšnjim pa so bile 0%. :twisted: :twisted: :twisted:

Ampak, če to delim z 12, pride 13250 na mesec, kar je znosno. 8)

Madona Brrrm, si pa kupil enak TV kot jaz mojim tastarim ker je bil prejšnji samo še mal zelen pa skor čist črn ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iščem čim bolj čip varjanto naveze 70cm, flat in 100hz, pa jo je ponudila firma matrix(130.000), danes pa izvem, da je to made in Turčija, ali ima kdo kake izkušnje s temi televizorji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iščem čim bolj čip varjanto naveze 70cm, flat in 100hz, pa jo je ponudila firma matrix(130.000), danes pa izvem, da je to made in Turčija, ali ima kdo kake izkušnje s temi televizorji

Sonyja bi kupu.... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAz sem šel v štacuno po TV za okoli 100k SIT in popolnoma brez slabe vesti kupil TV za 150k SIT.

Sicer pa ni pomembno kje je narejeno, ampak da je tehnični design kvaliteten in preizkušen, izdelava pa pač na zahtevanem nivoju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sym, TV še ni kupljen, le v trgovini mi je prijazna prodajalka rekla da je skreiran v Türkye

zanima me bolj to, kar je Hoč napisal

če se bo kdo kdaj sprehajal tukaj, si lahko ogleda zadevo (matrix) in pove svoje mnenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem pridobil še nekaj (slabih) izkušenj s Sony televizorji. Japonci so v programsko opremo ene od teh gajb namestili avtomatsko detekcijo tipa video signala na SCART konektorju brez možnosti ročne izbire (ali je ta SCART prvega (kompozitni video) ali drugega (S-video) tipa). Iz DVD predvajalnika (tudi Sony) tako trapasta gajba pravilno zazna S-video signal in veselo nariše S-video ikono v kot ekrana, pri S-video TV izhodu računalnikove grafične kartice pa se napačno odloči, da gre za kompozitni video, kar v tem primeru pomeni črnobelo sliko. Na stranskem S-video vhodu, ki je namenjen predvsem za priklop video kamkorderja, pa je TV-ju računalnikov S-video čisto všeč in pokaže normalno barvno sliko. :evil: Slabo narejena "pametna", "auto-detect" in podobna algoritmično-programska navlaka ni nič prida - če avtomatiki kaj ni pogodu, ne moreš narediti prav ničesar. Jutri bom skušal od Sony servisa poizvedeti, če se da kaj okrog tega problema narediti v servisnih menujih televizorja. Za dostop v te menuje je treba imeti servisno kodo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri mojem starem Sony-u (32FX60) je pomembno na katerega od Video vhodov priklopim DVD z S-Videom.

Na vhodu AV1 TV pričakuje le "Audio/Video from Scart connector or RGB from Scart connector".

Zato imam DVD preko S-Video kabla priključen na vhod AV2, ki naj bi sprejel "Audio/Video from Scart connector or S-Video from Scart connector".

Na vhodu AV3 naj bi delalo "Audio/Video from phono jacks or from Scart connector or S-Video from 4-pin DIN connector or from Scart connector". Tega lahko nastavim, da je dostopen na zadnji ali sprednji strani televizije.

Drugače se pa da na internetu priti tudi do kod za "Service Menu"... :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na ceno par mescev nazaj je res zlo padla, čeprov je tut zdej zlo zasoljena. Neki se govori de bo cena DVD-ja enaka ceni CD-roma :roll:

Par mesecev nazaj so ble podobne cene :)

Ne vem kaj misliš s primerjavo cen s CD-ROM-om ampak ( 4.7GB/0.7GB ) * cena medija CD-ROM = približno ceni medija DVD-R da ne omenjam praktičnosti če delaš backup-e velike nekaj GB-ov.

Res je . nek sem bral o tem. sej kolk so pa koštal CD-ROMi ko so vn pršli :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri mojem starem Sony-u (32FX60) je pomembno na katerega od Video vhodov priklopim DVD z S-Videom.

Desmo, točno - tudi pri omenjeni gajbi je tako, zato imamo AV receiver, s katerim izbiramo "video source", priključen na univerzalni AV3. Vendar je avtomatika scart priključka AV3 kot kaže bolj kilava - nekatere izvore S-video signala prebavi, drugih pa ne. Ima pa ta TV še AV4, to je sprednji (pravzaprav stranski) S-video vhod s 4-pinskim mini-DIN konektorjem. Možno je nastaviti tudi "smart link" za veriženje priključkov oz. medsebojno povezavo več video naprav preko scart priključkov TV-ja.

Glede servisnih kod na internetu imaš seveda tudi prav. Največ se dobi pri Rusih, vendar informacije pogosto niso zastonj - ali so plačljive ali pa gre za izmenjavo. Velikokrat pri Rusih poberem tudi kaka servisna navodila, ki mi seveda zelo olajšajo popravila avdio/video naprav. Je pa omenjeni TV povsem nov, tako da ne bi rad na lastno pest šaril po servisnih nastavitvah zaradi možnih zapletov z garancijo... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!