Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Gugo

Priporočene objave

saj imam samo 1 antivirusni - nod32, spyboot in adaware sta samo dodatna za preprečevanje ostalega sranja. to je bila nekoč priporočena kombinacija ker npr. spyboot zaznava tudi spremembe registra - antivirusni pa ne!

Pervy - pomembno je, da je najden in da ni bilo škode (vsaj napisal nisi, da je kakšna bila). Imaš dobro zaščito sistema, ki pa ni in nikoli ne bo 100%. Kar ti ostali ponujajo, npr. BitDefender, je enakovredno dobra rešitev in je bolj stvar tvojih preferenc (ali ti bolj paše Nod ali kaj drugega).

Jaz sem nazadnje fasal virozo preko okužene verzije NOD-a, ki sem jo snel s torrenta. Kaže, da so tako prišli do mojega gmail gesla in pošilljali spam okrog. Če bi si vzel malo časa bi prebral komentarje za tisti torrent download in videl, da opozarjajo, da je zadeva nateg. Pa nisem, se mi je nekaj mudilo.

Skratka, ne sekiraj se preveč, spremeni si gesla za dostope..na banko pa itaq dostopaš z generatorjem ključev, kar je zelo dobra zaščita..za službo delaj redne backupe (ne samo zaradi virusov)..pomebnim datotekam dajaj slovenska opisna imena, ki drugače govorečim nič ne pomenijo...

To deluje zame, je pa res, da razen šole ne nimam nič resnejšega na računalniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam eno bolj hardware vprašanje: Imam en star računalnik (2002) in je ful glasen, napajalnik je sicer nek običen 8cm sam sem probal isti napajalnik na podobnem računalniku pa je blo kr znosno. Zdej pa ne vem kaj je tako glasno, mogoče hladilnik procesorja, grafične? Ko dam plank dol je use skup še bolj glasno, ne morem pa pogruntat od kje prihaja hrup. Bi kaj pomagalo če s kompresorjem use skup spiham?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, pomagalo bo, če potem še vse ventilatorje očistiš (lopatice in vse okrog). Ponavadi hrup povzročajo ventilatorji, teh pa imaš najverjetneje le tri..enega na napajalniku, enega na grafični in enega na hladilniku procesorja, tako, da bi ne bi smelo biti tako težko ugotoviti odkod prihaja hrup. Lahko pa gre tudi za vibracije, ki se prenašajo na ohišje, kar se da rešiti s kakim kosom gume ali spužve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čiščenje ne bo pomagalo kaj velik. Če je napajalnik star, je najvrjetneje že tudi "poškodovan" rotor ventilatorja.

Je pa res, da so tudi stari diski zelo glasni;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja hudiča. Ustavi ventilatorje, v napajalniku z kako plastiko, na CPU-ju in grafični pa z roko in poslušaj kater ropota. Potem ga pač zamenjaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ugotovil da je glasen hladilnik CPUja in pa disk je zelo glasen. Bom vidu, mogoče kupim kak poceni hladilnik :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem ugotovil da je glasen hladilnik CPUja in pa disk je zelo glasen. Bom vidu, mogoče kupim kak poceni hladilnik :unsure:

Če z njim upravlja matična, potem je ta poleti bolj glasen saj se CPU bolj segreva. Če hočeš dober in tih sistem ne gre kupovati najceneje (pa ni treba najdražje). Kupi hladilnik z velikim ventilatorjem, ki se ne vrti prehitro. Glede na to, da gre za starejši sistem bi ti priporočil Zalman-a CNPS7500 (stane 25-30€).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sumim tudi da je register postal že pravo sranje ker sem kar dosti programov naložil in potem odinštaliral (z uninstalom programa ali v control panelu). kateri program naj dam gor da mi bo vredu prepucal registre. vsi programi ki so na netu obljubljajo dosti (recimo uniblu speedmypc ali regclean od uniblue) potem pa vidiš da niso sposobni najt niti tisto za kar vem da je notri in lahko spucam ročno z regeditom.
winxp manager ima registry cleaner in registry defrag ter še mnogo drugih uporabnih programčkov...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sumim tudi da je register postal že pravo sranje ker sem kar dosti programov naložil in potem odinštaliral (z uninstalom programa ali v control panelu). kateri program naj dam gor da mi bo vredu prepucal registre. vsi programi ki so na netu obljubljajo dosti (recimo uniblu speedmypc ali regclean od uniblue) potem pa vidiš da niso sposobni najt niti tisto za kar vem da je notri in lahko spucam ročno z regeditom.

Eden boljših programčkov za pucanje je Crap Cleaner...puca registre in temp datoteke. V kombinacji z defragom dela čudeže na "zasranih" kištah...

Pa še za đabe je...TULE

Glede virusov, trojancov in podobne navlake pa dostikrat tudi z antivirusom zadeve ne popucaš...Včasih se da hitrejš in bolš kr na roke v regeditu razne "popravke" trojancov brisat in razne .dll-je v \windows\...

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:idea: Torej...moja prva tema...

Bom kratek:

Ce kdo rabi, ali pa bo v prihodnje kdaj rabil kaksno pomoc, pa naj po softwerska ali pa hardverska, naj napise tezave tukaj, jaz pa mu bom poizkusal cimprej pomagati, ce ne preko foruma pa lahko tudi na licu mesta. In da to ne bo izgledalo kot kaksna prepoceni reklama, seveda pomagam brezplacno...ce se le da( z materialom vas ne mislim zalagat )

Izkusen imam veliko, idej pa se vec...

:wink: "Jst sm naceloma taka dusca, da fulll rad pomagam" :wink:

LP Gugo

Pozdravljen.

Moje ime je Andrej in sem nov na tem forumu. Ker sem prebral tole staro sporočilo, mislim da mi lahko pomagaš.

Moja težava je:

Na youtubu sem našel en filmček in bi zelo rad imel musko iz tega filmčka. Še pred kratim sem imel link ene strani kjer sem vtipkal naslow filmčka (www.youtube.com/watch...), potem sem še par stvari obkljukal in dobil sem v mp3 formatu musko tega filmčka. pol se mi je pa comp sesu.

No zanima me pa če mogoče veš za kakšno tako stran.

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

LP

Andrej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen.

Moje ime je Andrej in sem nov na tem forumu. Ker sem prebral tole staro sporočilo, mislim da mi lahko pomagaš.

Moja težava je:

Na youtubu sem našel en filmček in bi zelo rad imel musko iz tega filmčka. Še pred kratim sem imel link ene strani kjer sem vtipkal naslow filmčka (www.youtube.com/watch...), potem sem še par stvari obkljukal in dobil sem v mp3 formatu musko tega filmčka. pol se mi je pa comp sesu.

No zanima me pa če mogoče veš za kakšno tako stran.

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

LP

Andrej

nevem.

lahko pa objaviš čink do videa in verjetno bo kdo prepoznal muziko, od tam dalje je pa simpl

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljen.

Moje ime je Andrej in sem nov na tem forumu. Ker sem prebral tole staro sporočilo, mislim da mi lahko pomagaš.

Moja težava je:

Na youtubu sem našel en filmček in bi zelo rad imel musko iz tega filmčka. Še pred kratim sem imel link ene strani kjer sem vtipkal naslow filmčka (www.youtube.com/watch...), potem sem še par stvari obkljukal in dobil sem v mp3 formatu musko tega filmčka. pol se mi je pa comp sesu.

No zanima me pa če mogoče veš za kakšno tako stran.

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

LP

Andrej

http://vixy.net/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mam en zelo velik problem: zvočna kartica mi daje ven zvok na samo levi kanal, probal sem tud drugo zvočno kartico in isto dela. Če na winampu štimam balance, če dam 100%L špila isto ko center, 100%R pa tišina. Reciever ni kriv, ker je res samo na enemu činču zvok. Gledal sem nekaj balance v nadzorni plošči pa je vse na center, če premaknem levo špila isto ko center, če premaknem desno tišina. Problem se je pa pojavil po tem ko sem imel vmes priklopljene zvočnike monitorja ker smo nekaj bajto rušli. Zdaj sestavim feršterkaraj nazaj in vse brez desne strani :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda imaš probleme v kablih oz. činčih.

Jaz imam pa en drug čuden problem in sicer internet mi ne dela. Primarni računalnik imam povezanega s kablom preko router/modema thompson in čeprav vse kaže in piše da deluje brez problema mi ne odpre nobene internetne strani in "pinganje" tudi ne deluje.

Sekundarni komp pa deluje brez problema. Je pa brezžično povezan na msi router ta pa na thompsona, torej je dsl povezava v redu, le nekje je problem v mojem primarnem kompu.

Ima kdo kakšno idejo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgleda imaš probleme v kablih oz. činčih.

Jaz imam pa en drug čuden problem in sicer internet mi ne dela. Primarni računalnik imam povezanega s kablom preko router/modema thompson in čeprav vse kaže in piše da deluje brez problema mi ne odpre nobene internetne strani in "pinganje" tudi ne deluje.

Sekundarni komp pa deluje brez problema. Je pa brezžično povezan na msi router ta pa na thompsona, torej je dsl povezava v redu, le nekje je problem v mojem primarnem kompu.

Ima kdo kakšno idejo?

Verjetno sem imel pred časom enako težavo. Omređje OK, ping in net pa nista delovala. Zadevo sem rešil s Portabl System Mechanic - om :worship:

Eno čiščenje in stvar deluje :alien1:

Torrent downloaded from http://www.Demonoid.com

P.S.

Pred začetkom odklopi PC iz omrežja !!

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal, pa nič ne pomaga. :(

:hmm:

Jaz sem pred Portabl System Mechanic -om teral še CCleaner in AdaWare , mogoče je še kaj na tem. Panda, ki jo imam gor mi ni zaznala ničesar, zato slutim, da je šlo kar za kako sranje v registrih.

Mi je pa ves čas delala pošta .

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj sem še ugotovil, da na isti omrežni kabel drug računalnik dela popolnoma brezhibno.

Na "pokvarjenem" pa nič ne dela, ne mail, web, torrent mula nič. Sem probal tudi z drugo mrežno kartico pa nič. Prav tako sem vse že stokrat resetiral, ponastavil, nastavljal... prečekiral za virusi, trojanci...

Je pa zanimivo, da se mi je zgodilo čez noč. Zvečer normalno delal, drug dan pa nič. :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam ko maš pod LAN, dobivaš poslane in prejete pakete? Probaj pingat še tale ip "85.10.36.88". Pa izklopi vse firewalle, pa antivirusne če maš kej. Nastavitve imaš na obeh enake (ip pa to) al maš vse na auto?

Pa poskusi še tale ukaz, "tracert 85.10.36.88" pa sem prilimej kaj ti izpiše, prvih par vrstic.

Obstaja pa še ena varjanta, ponoči je grmelo, lahko je usekal v mrežno, se zgodi :)

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Paketki delajo, pa prenos podatkov tudi, čeprav samo par kilobajtov in par paketkov.

Če samo pingam un ip reče, da je čas potekel oz. nekaj podobnega.

Če dam pa tracert pa tole pokaže:

Sledenje smeri do 85.10.36.88 prek največ 30 preskokov

1 36 ms 99 ms 99 ms 192.168.1.254

2 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

3 46 ms * * 85.10.0.113

4 48 ms 49 ms 51 ms 85.10.0.74

5 49 ms 48 ms 49 ms 85.10.0.74

6 52 ms 52 ms 51 ms 212.18.32.97

7 180 ms 227 ms 228 ms 212.18.35.234

8 56 ms 60 ms 51 ms 85.10.36.2

9 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

10 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

11 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

12 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

13 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

14 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

15 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

16 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

17 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

18 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

19 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

20 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

21 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

22 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

23 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

24 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

25 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

26 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

27 * * * Iztekla se je časovna omejitev za zahtevo.

Vsaka pomoč je dobrodošla, ker format nikakor ne pride v poštev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če utipkaš tracert www.najdi.si in pa www.google.com?

Ker načeloma ti internet dela :)

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja to tudi jaz opažam da dela, sodeč po paketkih in par prenesenih kilobajtih.

Sam ko pa odprem kakšen browser pa nič. :(

Malo je nepraktično tole branje nasvetov in probavanje ker moram vsakič fizično preklopit na drug komp. Se mi ne da v klet po dodaten monitor pa tipkovnico. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Telovadba :)

Ja če boš probov tracert na neko ime, pa da ne dela, pol je neki narobe z DNS nastavitvami.

Še tole dej v konzolo "ipconfig /renew", sicer pomojem ne bo nč bolš, ampak okej :D

Pa če ti ne dela tisto zgorej, greš v LAN/propretis/TCP/IP, pa tam k ti piše DNS, al maš zdej auto ali karkoli, probej nastavit ip od DNS strežnika tvojega ponudnika interneta, lahko daš od Arnesa (edin tega vem na pamet še z časov modemov) 193.2.1.66, dnsji vsi delajo :).

Zdej pa odvisen kako maš nastavleno na routerju, mogoče moreš dat pa ip od routerja tam notri, pa dodeli router potem naprej dns naslov, če od arnesa ne pali daj notri 192.168.1.254 (predvidevam da je to IP tvojga routerja).

Tole probej pa poročej, čeprov men pol zmanjka idej :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej sem dobil še namig, naj resetiram ip stack, karkoli že pač je to. :unsure:

Bom probal še tvoje varijante pa bo kar bo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proklet klinčev microsoft

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Slučajno sem se spomnil da se je pred kratkim inštaliral service pack 3 in kmalu po tistem je net nehal delat.

Sedaj sem odinštaliral sp3 in vse normalno dela.

Nikar ne nameščajte service pack 3!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!