Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

slabi so pol fedsi ...v treh minutah...wep pade v minuti....

wpa pa v mal vec

...

no sj...za drugic bos vedu. ti je oprosceno

Pizda, mularija glupa ... a ne štekaš, da so to pred tremi leti in pol launchali - takrat so bli povprečno procesorji orenk počasnejši od današnjih, zato je jasno ,da danes z istim algoritmom lahko do 3-krat hitreje zbiješ kako šifro, kot leta 2005.

Pizda, ful vam pamet vn seka, ampak neumni ste pa čist preveč, da bi jo znal tut samostojno ponucat ...

(Za drugič, pač, da boš vedu, kdaj se oglasit in kdaj raje probat razmislit mal s tistim luknjastim podstavkom za frizuro ... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slabi so pol fedsi ...v treh minutah...wep pade v minuti....

wpa pa v mal vec

sicer pa...FBI bo iotak uporabljou live razlicico linuxa. ce bi gospod fritz mal poguglov bi vidu, da je teh kvazi "fbi" "cia" in nevemkaksnihagencij-linuxov se na miljone...

no sj...za drugic bos vedu. ti je oprosceno

:lol1: jaja. Če se spraviš na domači AP se to da. Če se spraviš na malo boljše omrežje boš shekan ti, ker ti wifi po nekem času ne bo delal in se lahko s tem cd-jem sam slikaš.

LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem dobil prenosni računalnik HP Compaq nc2400. takoj po prejemu sem ga dal formatirati.

vse dela normalno vendar se vsake toliko časa zgodi nekaj čudnega. in sicer:

Med izvajanjem različnih funkcij, katere bi računalnik z lahkoto mogel izvršiti se včasih, zaradi nepojasnjenih razlogov sistem ustavi.

zgodi se slednje:

ekran postane siv ali moder instantno (torej, da monitor izgubi kontakt z "kišto" je izključen), grafična kartica je 128mb, in ob tem pripetljaju se ne segreje pretirano! (torej, možnost da je grafična preobremenjena je izključena).

kako rešim problem brez izgube podatkov?

Stisnem tipko za "prehod v stanje pripravljenosti", ekran zaspi (črn ekran, računalnik neha delat) in podatki so ob prijavi na moj račun popolno ohranjeni. torej tipke delajo ob nezgodi.

Če je računalnik prižgan celo popoldne, se to zgodi 2-6 krat v različnih časovnih razmakih.

Sedaj sem svetlost naštelal na minimalno in se mi zdi, da se to ne dogaja več tako pogosto.

Prosil bi, da mi nekdo pojasni zakaj se to dogaja, kako lahko rešim problem, kateri elementi v računalniku so lahko potencialni krivci za to?

ko bom lahko, bom še priložil sliko.

že vnaprej se Vam zahvaljujem za pomoč, LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej al maš kak screen saver vključen, al pa kak sleep mode, al pa si kej čudnga gor instaliral. Če ni nč od tega nes nazaj pa naj ti dajo drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni screensaver, če vključim sleep mode je monitor črn. to pa je sivo alpa plavo.

kot sem prej že napisal, je računalnik že bil prej v uporabi in je deloval brezhibno.

tak da zaraji tega nemorem nesti da mi ga zamenjajo pač...

sumim da je nekaj z MSNjom narobe, vendar se mi to nelogično zdi, ker msn je pa res zadna stvar ki bi lahko vplivala kak negativno na grafično... nevem no, saj ni tak tragično. pač zgubiš tistih 15sekund dneva :) i think that i can live with that :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wolfram Mathematica 6, sem snel, in ko sem hotel da mi iz grafa določenega z množico točk naredi grafikon mi ga ni (slika) pol sem pa z wolframove spletne strani snel .nb file BarChart, pa sem v programu dal evaluate notebook, ampak še kr ne dela, mogoče se komu sanja zakaj to ne funkcionira?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Problem z enim starim prenosnikom: ko hočem na novo naložit windows se med setupom računalnik izklopi, kot bi sfalilo štroma :headbang: pa ne vedno na istem mestu. Kakšna ideja? Imam ga pa priklopljenega na adapter.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače dela normalno, samo zelo počasi, ker ima 256mb rama. Btw to ni moj laptop ampak ga samo hočem zrihtat da bo kej hitrejše delalo, zato hočem dat dor xp performance pack, ki je zelo varčen z ramom. Ne javi nobene napake, samo ugasne se, ponavadi med formatiranjem že takoj na začetku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred kratkim sem dobil prenosni računalnik HP Compaq nc2400. takoj po prejemu sem ga dal formatirati.

vse dela normalno vendar se vsake toliko časa zgodi nekaj čudnega. in sicer:

Med izvajanjem različnih funkcij, katere bi računalnik z lahkoto mogel izvršiti se včasih, zaradi nepojasnjenih razlogov sistem ustavi.

zgodi se slednje:

ekran postane siv ali moder instantno (torej, da monitor izgubi kontakt z "kišto" je izključen), grafična kartica je 128mb, in ob tem pripetljaju se ne segreje pretirano! (torej, možnost da je grafična preobremenjena je izključena).

kako rešim problem brez izgube podatkov?

Stisnem tipko za "prehod v stanje pripravljenosti", ekran zaspi (črn ekran, računalnik neha delat) in podatki so ob prijavi na moj račun popolno ohranjeni. torej tipke delajo ob nezgodi

Prijatelj je imel na novem acerju isti problem!Pa smo sami naložili windows!Karkoli smo nastavili vseeno se je to dogajalo.Nakar smo še enkrat formatirali disk in popolnoma vse na novo naložili in zdaj dela vse ok!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače dela normalno, samo zelo počasi, ker ima 256mb rama. Btw to ni moj laptop ampak ga samo hočem zrihtat da bo kej hitrejše delalo, zato hočem dat dor xp performance pack, ki je zelo varčen z ramom. Ne javi nobene napake, samo ugasne se, ponavadi med formatiranjem že takoj na začetku.

Uporabi drugo kopijo Winsov XP..naredi diagnostiko diska

Tako boš vsaj vedel pri čem si. Če ne veš s katerimi orodji, potem si poglej Hiren's boot CD.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače dela normalno, samo zelo počasi, ker ima 256mb rama. Btw to ni moj laptop ampak ga samo hočem zrihtat da bo kej hitrejše delalo, zato hočem dat dor xp performance pack, ki je zelo varčen z ramom. Ne javi nobene napake, samo ugasne se, ponavadi med formatiranjem že takoj na začetku.

Dokupi ram ... Pa eno orenk diagnostiko diska in osnovne plošče daj delat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men js isto delalo ko sem en comp nanovo nalagal...skos je neki šekal ko sem pa formatiral disk in hotel na novo naložit windowse ni šlo...problem so bili okvarjeni kodenzatorji ki so vezani z ramom...nato sem zamenjal kodenzatorje in dela ko šus....še danes brez problema....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima naslednje,

v računalniku imam 160GB trdi disk in ker mi zmanjkuje prostora, sem kupil nov trdi disk. Zanima me kako se ga priključi tako, da bo stari trdi disk še vedno npr "C", novi pa bo postal "D" in, če je možno namestiti nanj Visto, tako, da bi imel na enem računalniku dva operacijska sistema.

Hvala za odgovor.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja normalno ga priključiš.. in če maš na starem samo eno particijo, se pravi C:, bo novi pač zgledal ko nova particija ki bo D: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene nekaj muči. Siolovci so mi zamenjali modem, namesto tistega črnega sagema sem dobil belega Iskrinega z antenco, ki naj bi oddajala WLAN. Ta modem je pri enem PC-ju, v sosednji sobi pa imam še en PC, ki ima wireless kartico. Kako vzpostavim povezavo in na kolk daleč se lahko lovi signal tega modema? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene nekaj muči. Siolovci so mi zamenjali modem, namesto tistega črnega sagema sem dobil belega Iskrinega z antenco, ki naj bi oddajala WLAN. Ta modem je pri enem PC-ju, v sosednji sobi pa imam še en PC, ki ima wireless kartico. Kako vzpostavim povezavo in na kolk daleč se lahko lovi signal tega modema? :hmm:

Ponavadi so zraven takšnih reči kakšna navodila. Ker ne vem, za kateri modem gre je težko kaj reči. Večina teh modem/routerjev ima http vmesnik, kar pomeni, da do njega dostopaš s spletnim brskalnikom na njegov ip naslov (spet ponavadi 192.168.1.1 - ne pa vedno) in z uporabniškim imenom in geslom (vse piše v navodilih).

Domet je odvisen od oddajne moči modema (še posebej, če se jo da nastavljati), od kvalitete in velikosti anten in od ovir med modemom in računalnikom z wireless kartico ali wireless USB vmesnikom (več kot je armiranobetonskih sten vmes, manjši je domet). Ponavadi je možno, v hiši, doseči 10-15m brez kakšnih večjih težav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam en problem, ki se mi je danes na compu pojavil pa me zanima, če se lahko to še kdaj pojavi oz. gre na slabše

ter v bistvu me zanima kako se je lahko to sploh povzročilo.

Včeraj ugasnem računalnik kot vsak prejšni dan, danes ga zaženem in imam vse ikone povečane 2x kot,

da bi se nekdo igral z grafičnimi nastavitvami.

Prvotno stanje sem pridobil šele, ko sem zagnal System Restore za par dni nazaj.

Trenutno vse deluje OK, me pa zanima kaj se lahko v prihodnje začne dogajati.

THX v naprej na odgovorih .)

lp

PF

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!