Skoči na vsebino

Brezplačna tehnična pomoč


Priporočene objave

ajaaa :D

ne, siolov "modem" sicer ma frej lukno za kartico, ampak na zaklenjeno notr u softweru. teoretisno se da, samo ga je treba pohekat...ni tezko, sam ce bo kj narobe ga mors pa placat...

najboljs je da kups wlan router, sj zdj so pocen dost

btw...lahko ti pa posodm mojo kartico pa probas ce bo SLUCAJN delal

edit>

sm prasou kolega...baje se da, sam je svoh...tko 30m vidne linije...vse kar je v bajti pa manj...

tko da ti vseen svetujm router

Popravljeno . Popravil JMatic
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja vem da ma N95 WLAN, sam se morm nekam prklopt an. Rd bi vedu kva morm kupt da bi mev u bajt WLAN.

A lahko kupm kartico pa dam u siolov modem, al morm prov rutr nabavt?

če boš kupo WiFi kartico za SiOLov modem tej morš kupit od njim...ker je kot kaže zaklenjen in na druge kartice kot mislim da Sagemove ne deluje...sem imel isti problem že nekaj časa nazaj...

...najbolje je pa da kupiš ruter in je zadeva rešena....priporočam D-Link ali Linksys ter nekoliko manj znani TP-Link...

Popravljeno . Popravil sonda
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kupi Linksys WRT54GL pa maš mir. Vzemi GL, k ma operacijski sistem Linux in se ga da tudi malo pohekat z drugim firmwarom.

Tako, ga imam in je vredu zadeva, sploh z Tomato firmware-om. Navadna G verzija pa je do kurca dobesedno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tud neki zanima, pa prosim za čim hitrejši odogovor

Doma imam v računalniku 2xCD/DVD pogon, pa me zanima, če se da presnemavati cd-je tako, da dam cd s podatki v en pogon, prazen cd pa v drug, in se nato istočasno presnemava in bere.

Pa, če se da, bi prosil, če mi nekdo pove s katerim programom.

Upam, da kdo zastop kaj hočem...

Hwala :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš vsaj en CD-R, CD-RW in/ali DVD-R oz. DVD-RW pogon ja.

Načeloma to omogočajo prav vsi programi za snemanje CD/DVDjev.

Ponavadi kot 'recorder' izbereš pogon na katerem boš snemal, kot 'source' si izbereš pa drugi pogon.

Leta nazaj je bilo pomembno da nisi imel obeh pogonov na istem kablu in da je bil računalnik dovolj zmogljiv, sicer ni bilo kruha. Ponavadi imajo programi opcijo za simulirat celoten postopek, tako da če gre simulacija skozi si lahko prepričan da boš tudi CD/DVD zapekel uspešno.

Na tem linku KLIKNI je en zastonjski program, vendar sam ga še nisem poizkusil.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš vsaj en CD-R, CD-RW in/ali DVD-R oz. DVD-RW pogon ja.

Načeloma to omogočajo prav vsi programi za snemanje CD/DVDjev.

Ponavadi kot 'recorder' izbereš pogon na katerem boš snemal, kot 'source' si izbereš pa drugi pogon.

Leta nazaj je bilo pomembno da nisi imel obeh pogonov na istem kablu in da je bil računalnik dovolj zmogljiv, sicer ni bilo kruha. Ponavadi imajo programi opcijo za simulirat celoten postopek, tako da če gre simulacija skozi si lahko prepričan da boš tudi CD/DVD zapekel uspešno.

Na tem linku KLIKNI je en zastonjski program, vendar sam ga še nisem poizkusil.

lp

Hvala :worship: , bom poizkusil kar z Nerotom 8.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imam slednji problem:

ko se popoldne vsedem pred računalnik dela internet normalno, vlečem dol stvari z utorrentom, surfam po netu itd. tako dela do večernih ur.

med 21h-01h pa vsaj enkrat, včasih tudi dvakrat vn vrže internet. ko vtipkam v cmd "ping www.siol.net" mi kaže da nemore vspovstavit povezave pač. lučka "WAN" na modemu ne utripa. restartam modem, isto sranje. restartam PC pa dela spet vse normalno. 

najbol hecna stvar pa je, da npr. COD multiplayer dela brez problema. vsi drugi programi se ne odzivajo na povezavo, razn cod-a.

to se vedno dogaja med 21 in 01 uro!. in če greš npr. kam ti vrže vn internet, utorrent pa seveda ker nima povezave  nemore nič vlečt, in je PC pol celo noč zaman pržgan.

a mogoče kdo ve kaj se to dogaja z mojim netom, ima mogoče kdo podobn problem, ga je uspel rešit?

lp

AVG free antivirus ne najde nč. kakih virusov, opozoril, nč.

no vglavnem zanima me ena stvar

http://www.youtube.com/watch?v=p_0FR5NgNmo

na 8:20 se jasno vidi kako je izbral deskop, kaj točno hoče printscreenat. kako se to naredi? edine znane opcije z printscreenom so mi alt+prtscrn alpa samo prtscrn... to bi res rabu včasih, da nekaj izbereš in screenaš, kako mičkeno slikco al kj takega. :) mogoče je to kak dodatn software?

hvala za pomoč vnaprej

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Doma ima router Linksys WRT54GL. Zanima me, kako bi spremljal soseda, ki je z kablom povezan na router koliko uporablja linijo, kdaj..... Skratka neko statistiko uporabnikov.

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo do omenim zanimivost: dual core E2180 za 50€ navil na 3,4Ghz in na primovih benchmarkih poču dol E5600 ki je 235€ na mimovrste :naughty: Plato mam za 45€, hladilnik za 20€ :whistle: Sistem je 100% stabilen, zahvala dolencu s foruma ki me je upeljal v navijanje :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ugani na koliko meni laufa q6600 :krneki: Ti so kr vredu za navijanje jap..

Hehe ne vem, pomoje tud tm nekje mal čez 3GHz, 3.2? Ja tile inteli so zakon, vbistvu na E2140 se da nardit 100% overlock brez problema :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Oi, jst mam en problem pa me zanima če mi bi znal kdo kej povedat glede tega...

Problem je pa da ko uzgem računalnik, preden mi prikaze namizje mi vrze vn to sporočilo: Pogon ni pripravljen! Exception processing message c00000a3 Parameters 75b6bf7c 4 75b6bf7c 75b6bf7c... Po tem mi pa čez par sekund resetira komp. Sklepam da sm dobila virus sam se ga zdej neznam znebit, Ad-Aware mi viruse najde (Trojan nek takega) sam potem mi noče zbrisat vseh...

A se komu kej sanja ka bi to blo ? In pa kako se lahk tega znebim, če bi mi znal kdo pomagat ? Nebi ga rada direkt na popravilo pelala...

Hvala ze vnaprej..

Lp, zZzverca!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oi, jst mam en problem pa me zanima če mi bi znal kdo kej povedat glede tega...

Problem je pa da ko uzgem računalnik, preden mi prikaze namizje mi vrze vn to sporočilo: Pogon ni pripravljen! Exception processing message c00000a3 Parameters 75b6bf7c 4 75b6bf7c 75b6bf7c... Po tem mi pa čez par sekund resetira komp. Sklepam da sm dobila virus sam se ga zdej neznam znebit, Ad-Aware mi viruse najde (Trojan nek takega) sam potem mi noče zbrisat vseh...

A se komu kej sanja ka bi to blo ? In pa kako se lahk tega znebim, če bi mi znal kdo pomagat ? Nebi ga rada direkt na popravilo pelala...

Hvala ze vnaprej..

Lp, zZzverca!

Tega bi se rada znebila...

kd5-ScanRe.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje označiš tam kvadratke s klukicami in klikneš remove. Če ne gre pa quarantine :rolleyes:

Popravljeno . Popravil mitiž46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega bi se rada znebila...

kd5-ScanRe.jpg

če pa ne gre normalno pa v safe mode zagnat računalnik (stiskaš f8 po resetu) pa potem poskenirat in popucat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje označiš tam kvadratke s klukicami in klikneš remove. Če ne gre pa quarantine :rolleyes:

ja to sm ze sama vedla, problem je da nč ni šlo...

sej nek smo zrihtal, nove windowse, sam je komp počasn 100 na uro... bomo prezvel...

:rolleyes: :rolleyes:

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Kupujem nov računalnik, pa sm si takega sestavu zdej mi pa povejte če je to zakej, oz. ali nej kaj zamenjam. Eden mi je reku da 8G rama nima smisla dat ker ga procesor prežveč največ 4.2G? torej nima smisla 8G kupovat če ga ne prežveč, je pol boljše 4G z velik Mhz i??

NZXT. Apollo Srebrna - ohišje

88,62€

LC Power LC5550 "Black edition" v2.0 - napajalnik

31,65€ 550W

Intel® Core™ 2 Duo E8500 - procesor

166,80€ 3166Hz

ASUS Silent Square EVO - hladilnik

41,10€

Mushkin PC2-6400 "Extreme" KIT 8192MB 800 MHz DDR II -Ram

161,84€

Gainward GeForce 9800 GT "Golden Sample" 1024MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x - Grafična

154,13€

Western Digital WD10EACS "Green Power" 1000GB 7200RPM 16MB Serial ATAII -trdi disk

150,03€

Samsung SH-S202H BEBE Črna - pekač (sam da je )

22,06€

ASUS M3N-HT Deluxe/HDMI - Matična

160,08€

Skupna cena je 976€ kar je kar veliko, ampak računalnik ne sme zastarat vsaj ene 3 leta... torej da bo 3 leta dobr za vse...

Dejte kakšno mnenje, ker jst rajš dam več, pa da je kvalitetno pa dobro, kot pa pogosteje manj... moj računalnik je biu kuplen 4,5 leta nazaj in je še zmer ok, čeprov ga je že cajt povozu... je pa PIII 3000mhz 512 ram 120G trdega grafa je ena G forca ne vem kera... pa me še zanima po kolko se prodajajo taki računalniki.

Lp

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Kupujem nov računalnik, pa sm si takega sestavu zdej mi pa povejte če je to zakej, oz. ali nej kaj zamenjam. Eden mi je reku da 8G rama nima smisla dat ker ga procesor prežveč največ 4.2G? torej nima smisla 8G kupovat če ga ne prežveč, je pol boljše 4G z velik Mhz i??

NZXT. Apollo Srebrna - ohišje

88,62€

LC Power LC5550 "Black edition" v2.0 - napajalnik

31,65€ 550W

Intel® Core™ 2 Duo E8500 - procesor

166,80€ 3166Hz

ASUS Silent Square EVO - hladilnik

41,10€

Mushkin PC2-6400 "Extreme" KIT 8192MB 800 MHz DDR II -Ram

161,84€

Gainward GeForce 9800 GT "Golden Sample" 1024MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x - Grafična

154,13€

Western Digital WD10EACS "Green Power" 1000GB 7200RPM 16MB Serial ATAII -trdi disk

150,03€

Samsung SH-S202H BEBE Črna - pekač (sam da je )

22,06€

ASUS M3N-HT Deluxe/HDMI - Matična

160,08€

Skupna cena je 976€ kar je kar veliko, ampak računalnik ne sme zastarat vsaj ene 3 leta... torej da bo 3 leta dobr za vse...

Dejte kakšno mnenje, ker jst rajš dam več, pa da je kvalitetno pa dobro, kot pa pogosteje manj... moj računalnik je biu kuplen 4,5 leta nazaj in je še zmer ok, čeprov ga je že cajt povozu... je pa PIII 3000mhz 512 ram 120G trdega grafa je ena G forca ne vem kera... pa me še zanima po kolko se prodajajo taki računalniki.

Lp

Vredo je...

samo raje namesto 8GB rama daj 4GB ker bo dovolj...pa daj raje razliko v ceni za grafično kartico...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Kupujem nov računalnik, pa sm si takega sestavu zdej mi pa povejte če je to zakej, oz. ali nej kaj zamenjam. Eden mi je reku da 8G rama nima smisla dat ker ga procesor prežveč največ 4.2G? torej nima smisla 8G kupovat če ga ne prežveč, je pol boljše 4G z velik Mhz i??

NZXT. Apollo Srebrna - ohišje

88,62€

LC Power LC5550 "Black edition" v2.0 - napajalnik

31,65€ 550W

Intel® Core™ 2 Duo E8500 - procesor

166,80€ 3166Hz

ASUS Silent Square EVO - hladilnik

41,10€

Mushkin PC2-6400 "Extreme" KIT 8192MB 800 MHz DDR II -Ram

161,84€

Gainward GeForce 9800 GT "Golden Sample" 1024MB GDDR 3 PCI-Express™ 16x - Grafična

154,13€

Western Digital WD10EACS "Green Power" 1000GB 7200RPM 16MB Serial ATAII -trdi disk

150,03€

Samsung SH-S202H BEBE Črna - pekač (sam da je )

22,06€

ASUS M3N-HT Deluxe/HDMI - Matična

160,08€

Skupna cena je 976€ kar je kar veliko, ampak računalnik ne sme zastarat vsaj ene 3 leta... torej da bo 3 leta dobr za vse...

Dejte kakšno mnenje, ker jst rajš dam več, pa da je kvalitetno pa dobro, kot pa pogosteje manj... moj računalnik je biu kuplen 4,5 leta nazaj in je še zmer ok, čeprov ga je že cajt povozu... je pa PIII 3000mhz 512 ram 120G trdega grafa je ena G forca ne vem kera... pa me še zanima po kolko se prodajajo taki računalniki.

Lp

Matično raje vzemi z intel chipsetom in boljše kot to ne boš potreboval

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/mati.../asus-p5qc.html

Rame daj 4gb, ker če misliš met 32-bitni operacijski sistem gor ti bo koristlo samo 3.2gb rama, tako ali tako ne boš potreboval več kot 4gb rama 8gb je bolj šminka, kot pa da bi jih 100% koristil.

Napajalnik je prešvoh vzami tega:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/napa...air-vx550w.html

p.s: ni vse v watih :)

Grafično pa bi jaz vzel absolutno tole:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/graf...den-sample.html

9800gt je MALCE prenovljena 8800gt in velike razlike.

Priporočam ti tale procesor:

http://www.agt.si/racunalniska-oprema/proc...quad-q8200.html

E8500 je vredu ampak 4 jedra ne zastarijo tako hitro kot 2 jedra če razumeš kaj hočem povedat.

BTW: kje boš kupoval pc?

Popravljeno . Popravil ||cheff||
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri AGT bom kupoval (če je kratica tko)

ja sm jst tud razmišlu da je 8g preveč glede na to da ostale zadeve nisohiper zmogljive... bom malo pregledal in upošteval kakšno mnenje

hvala še enkrat in lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!