Skoči na vsebino

Motoristi in dolge luči


Cegi

Priporočene objave

Sem se včeraj vrnu iz Egipta, dol teh problemov nimajo, ker ne uporabljajo luči dokler ni res tema. Že ko je blo res temno smo še vedno srečeval avtomobile in tovornjake brez luči. Ko se pa dva avta srečata pa ugasneta luči in imata prižgane le pozicije da ne slepita drug drugega. Če si pri nas delate probleme z lučmi podnev, ne vem kako bi drugje po svet preživel!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sploh se mi ne,da brati,kaj kdo piše :whistle:

To pa samo zato,ker se bom ne glede na vse podnevi vedno vozil z dolgimi lučmi!Pa me boli k...kaj kdo misli in pravi!...

BMK odnos je priznano med najbolj zrelimi pogledi na svet.

Sicer je tema že prežvečena. Ampaq še kako prav pride, kadar zmanjka drugega materiala za nadmudrivanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem kako lahko voziš v sonce, pa nimaš nobenih problemov s svojimi občutljivimi senzibilnimi očmi, zdaj se pa kurčiš, ker si kdo prižge dolge ob močnem soncu, da je prej viden zarad varnosti. Če maš tako velike probleme, obstajajo rešitve, npr. sončna očala ...

Sploh pa se nimaš ti kaj oglašat s svojima konjič koma, ki ju maš v profilu, ker do zdaj nisem še srečal nobenga motorista, ki ne bi v svojem stažu prekoračil omjitev hitrosti na vsaki vožnji, pa ni važno kje in kako. Si ti zmeraj vozil 50, 60, 70, 90km/h. Si ga kdaj gonil čez 130km/h ?!? A ne veš, daje to po ZVCP prepovedano. Ali zmeraj voziš 1m od desnega roba cestišča. Prehitevaš traktor čez polno?

Pa ne gre to le nate, dane bo zamer ...

Dvojna merila press

huh, če smo že postali tako pikolovski...

če ves čas voziš z dolgo nezasenšeno lučjo je povsem enako kot če bi ga ves čas gonil nad 10, 30, 50, 90, 100, 130 oziroma nad drugo, z znakom predpisano omejitvijo.

ves čas kršiš zakon.

sam ne vozim vedno po omejitvah, priznam, malo je takih... nikoli pa ne vozim z nezasenčeno lučjo podnevi...

pa tole, z motorjem 1m od roba... čuj, da nisi na napačnem forumu... to ni biciklizem.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa še ena deja, tkole na hitro...

ste že pomislili da bi mogoče kdo, ki sicer je vas z vašo dolgo luč videl, zaradi trenutne zaslepljenosti (saj veste, kak trenutek se še vidi svetel krogec pred očmi) spregledal mamico z dvema otrokoma, ki kar nekje, kjer ni prehoda, prečka cesto?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazil sem, da dolgo luč uporabljajo le nekatere "izjeme", večinoma smo vsi na kratkih, ki povsem zadostujejo, sploh ob upoštevanju, da je hitrsot normalna.

Dolga luč je moteča. Večinoma jim blendam, da se malo zamislijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro si napisala, žal so premalo pozorno prebrali.

Ne pa nis(m)o. Samo razložil sem, kaj se komu mota po glavi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene tudi dolga luč moti in že dvakrat sem bil v kočljivi situaciji zaradi tega.

Nizko sonce pa še uni ku*ac z dolgimi lučmi nasproti, čisto nič nisem videl.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V konkretni situaciji glede močnega sonca in dolgih luči na motorju se it čistune, ker tko piše v ZVCP, da jih ne smeš prižgat, je pa zelo močen argument. Sam sem bolj mislil, da mi boš ponudil kakšne strokoven argument ...

Kaj pa če ZVCP sploh ni imel v mislih motoristov, da mamo sam eno luč ali pa konkretnih okoliščin glede sonca? Ali pa še nedolgo nazaj, v Italiji sploh niso vozili z odprtimi lučmi podnevi, zdaj je pa obvezno; kaj je sedaj bilo pravilno. Če misliš z glavo trkat skozi zid, ker tko piše v ZVCP, pa izvoli. Jst bom v določenih situacijah prižgal dolge, nisem še slišal, da bi kdo zarad tega zletel s ceste, ker ga je motorist pri belem dnevu oslepel z dolgim snopom, verjamem pa, da je morda kdo ostal živ zarad tega, ker je opozoril nase, kljub temu, da tvega par sto evrov kazni ...

Ma kaj misliš nakazat, da bi lahko kdaj bilo uzakonjeno, da motoristi vozijo z dolgimi lučmi?

Smem vprašat, s katerega planeta te je navrglo na Zemljo?

Seveda nisi slišal, da bi kdo zletel s ceste, ker mu je nasproti kdo pripeljal z dolgimi. Pogosto pa se sliši "iz neznanega razloga je zapeljal na nasprotni vozni pas." Se ti zdi, da bi lahko tam bil kdaj razlog 'nekaj ga je zaslepilo, da ni več dobro videl ceste'?

Eh, pa saj - prepričevati prepričane je uzalud. Delajte, kar čte. Če me kdaj kter zaslepi, bo pač morda nosil posledice te svoje neumnosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a si ti prebral kar si napisal.........zeloooo te moti, hkrati pa tega sploh ne opaziš :worship:

Kaj torej praviš - da me mora to, da se nekdo pojavi v bližini mene na cesti, "zmotiti" ? Halo?!?

Pismo, svojat razvajena ... vse bi vas "zmotil" enkrat okoli kepe zaradi takih idej.

Vozim z dolgimi, ker mi kratke ne delajo :whistle:

IQ imaš pa .. ? (si opazil, da sta samo dve pikici za dve cifri) ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policaji bi po mojem mnenju mogl to sankcionirat brez pogajanj..

Problem je, da kr nekaj policajev to zagovarja, ker jim je to kakih 10 let nazaj nekdo od 'stare šole' povedal, da je koristno - še iz časov, ko je blo na slovenskih cestah hkrati kvečjemu 12 mopedov po celi državi ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj misliš nakazat, da bi lahko kdaj bilo uzakonjeno, da motoristi vozijo z dolgimi lučmi?

Smem vprašat, s katerega planeta te je navrglo na Zemljo?

Seveda nisi slišal, da bi kdo zletel s ceste, ker mu je nasproti kdo pripeljal z dolgimi. Pogosto pa se sliši "iz neznanega razloga je zapeljal na nasprotni vozni pas." Se ti zdi, da bi lahko tam bil kdaj razlog 'nekaj ga je zaslepilo, da ni več dobro videl ceste'?

Eh, pa saj - prepričevati prepričane je uzalud. Delajte, kar čte. Če me kdaj kter zaslepi, bo pač morda nosil posledice te svoje neumnosti.

Mene je zmotilo to, da se nekateri sklicujejo na ZVCP, potem pa v profilu vidiš take konjičke, ko je vsakomur jasno, da gre velikokrat čez tistih skromnih 90km/h, kolikor je postavljena omejitev. Skromnih za takšen tip motorja seveda ...

Zagovarjam pa to, da ob določenih situacijah, je koristno prižgat luč, ne glede na ZVCP, predvsem mislim tu v primeru močnega sonca v hrbet. Nikakor pa ne zagovarjam, da je pravilno, da se vedno vozi z dolgimi. To je druga skrajnost in še en debilizem. Še enkrat, odvisno od okoliščin pač.

Jst to pravim iz svojih izkušenj, da me podnevi ne moti dolga luč motorista. Kdor pa ima zaradi tega resne težave in komaj obdrži motor na cesti, da ne konča v jarku, pa bolje da razmisli o svojih sposobnostih, ker na cesti je veliko motečih faktorjev, ne le dolge luči. In če se nisi sposoben prilagajat na dražljaje, boljš da se sam odstraniš iz prometa ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če ves čas voziš z dolgo nezasenšeno lučjo je povsem enako kot če bi ga ves čas gonil nad 10, 30, 50, 90, 100, 130 oziroma nad drugo, z znakom predpisano omejitvijo.

ves čas kršiš zakon.

pa tole, z motorjem 1m od roba... čuj, da nisi na napačnem forumu... to ni biciklizem.com

Popolnoma enako si v prekršku,če ne voziš 1meter od roba.Z komisijo sem se na izpitu zaradi tega skregal!Ker sem mu rekel naj se on tako vozi jz mam pa svoj vozni pas,da ga uporabljam in da me bankina ne bo ubila!

ste že pomislili da bi mogoče kdo, ki sicer je vas z vašo dolgo luč videl, zaradi trenutne zaslepljenosti (saj veste, kak trenutek se še vidi svetel krogec pred očmi) spregledal mamico z dvema otrokoma, ki kar nekje, kjer ni prehoda, prečka cesto?

In kater motor razen drek pump z navešenimi lučmi ima tolk močno dolgo luč,da te zaslepi?Mene ni še nikoli!Le prej opazim,da se mi približuje mopi!Kar je kadar zavijaš s stranske poti na glavno ali kadar se spravljaš prehitevat zelo fino in koristno!Sem skupi postavil R1 in hyundai sonato 2,7 pa ima kratke močnejše kot jaz dolge!

Enkrat je priš en tip za menoj in rekel,da hvala bogu,da sem mel dolge prižgane.ker me je čisto spregledal,potem pa z kančkom očesa videl neko svetlobo in zabremzal!

Popravljeno . Popravil sesir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je pa. Ker vrli motorsiti z dolgimi lučmi vozijo potem tudi v tunelih. Zelo neprijetno.

Povsem brez potrebe. TIsti, ki so pozorni na dogajanje okol sebe jih opazijo tudi s kratkimi lučmi, ostali jih pa ne, pa če bi meli lightshow gor namontiran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst to pravim iz svojih izkušenj, da me podnevi ne moti dolga luč motorista. Kdor pa ima zaradi tega resne težave in komaj obdrži motor na cesti, da ne konča v jarku, pa bolje da razmisli o svojih sposobnostih, ker na cesti je veliko motečih faktorjev, ne le dolge luči. In če se nisi sposoben prilagajat na dražljaje, boljš da se sam odstraniš iz prometa ...

Ne gre za 'sposobnost prilagajati na dražljaje', gre za debilnost nasproti vozečih dolgo-lučastih butlov.

Poglej kdaj v dolgo luč pa povej, če potem naslednjih nekaj sekund normalno vidiš? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) In kater motor razen drek pump z navešenimi lučmi ima tolk močno dolgo luč,da te zaslepi?Mene ni še nikoli!Le prej opazim,da se mi približuje mopi!

2) Kar je kadar zavijaš s stranske poti na glavno ali kadar se spravljaš prehitevat zelo fino in koristno!Sem skupi postavil R1 in hyundai sonato 2,7 pa ima kratke močnejše kot jaz dolge!

3) Enkrat je priš en tip za menoj in rekel,da hvala bogu,da sem mel dolge prižgane.ker me je čisto spregledal,potem pa z kančkom očesa videl neko svetlobo in zabremzal!

1) Sej ne govorimo o 'joj, slep sem, nič ne vidim' 'zaslepljenosti'. Govorimo o delni zaslepljenosti, ki je posledica direktnega kratkotrajnega (ali tudi dolgotrajnega) svetenja naravnost v oko.

2) Ampak sonata 2.7, če ima pravilno naštelane kratke luči, ima usmerjene proti tlom. Dolga luč je pa usmerejena tako daleč naprej, skoraj vodoravno s cestiščem, da snop lahko posveti vozniku motocikla ali avtomobila neposredno v oči ...

3) Peljal pa si 40 km/h?

...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina, predlagam, da še ti prižgeš dolge, če te kdo moti pa naj se nasproti vozeči osebek zamisli kaj narobe počne, če pa kdo za tabo vozi z dolgimi pa pusti da te prehiti pa se za njim vozi z dolgimi. Mogoče je debilno, je pa brezveze da smetiš tole temo z 20 objavami, ko pa si svoje mnenje že povedal v prvem odgovoru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mashina, predlagam, da še ti prižgeš dolge, če te kdo moti pa naj se nasproti vozeči osebek zamisli kaj narobe počne, če pa kdo za tabo vozi z dolgimi pa pusti da te prehiti pa se za njim vozi z dolgimi. Mogoče je debilno, je pa brezveze da smetiš tole temo z 20 objavami, ko pa si svoje mnenje že povedal v prvem odgovoru.

Svojega "prav" ne mislim dokazovati na terenu/cesti, se mi pa zdi pomembno na vsako 'napačno' zapisano idejo odgovoriti (ne nujno jaz, nekdo pač). Sicer se 'slabe navade' prehitro primejo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Jest se vozim z dolgimi samo podnevi, ker vem da je to prej koristno kot moteče. Zvečer ali pa ponoči in v tunelih mam vedno kratke.

Pa odkar mam dolge mam občutek, da se je zmanjšalo število avtombilistov, ki te spregledajo.

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz pa vozm z dolgimi lučmi in me živ boh ne prepriča v nasprotno. miljardo vozil sem srečala z dolgimi lučmi pa me nikol niso motil, ne pri avtu in sploh pa pri motorju ne. iz lastnih izkušenj sem ugotovila, da sem bol opazna z dolgimi lučmi, če pa to koga mot nj se pa žali kermu se hoče, mojga mnenja ne bo spremenu!

ajde djmo bruhat pa svinjat tale forum :naughty:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je še sam policist motorist svetoval naj se vozim z dolgo lučjo podnevi. Ko pade mrak pa skrajšam, se mi zdi da je takrat moteče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi je še sam policist motorist svetoval naj se vozim z dolgo lučjo podnevi. Ko pade mrak pa skrajšam, se mi zdi da je takrat moteče.

Pol more pa tale policist it enkat, k Leganu na varnostno vožnjo, kjer gospod Legan lepo razloži zakaj ni dobro vozit z dolgo lučjo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sploh nimam skrbi..itak mam kratko skor tko močno k dolgo :whistle:

ponoč mi doskrat blendajo "da naj dam kratke"....pol k jim pa še dolgo pržgem pa kar nehajo blendat :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajte si še lučke z novoletnih smrekic na vilce :glare: . Pa neonske pajace. Pa kar xenone. Blaga oblika, vseeno pa najedanje. Tako kot meglenke. Dajte raje voznikom čas, da vas opazijo.

Kakorkoli pogledaš je to neprimerna uporaba svetlobnih teles. In ker noben ne nadzoruje... motoristi z 'dolgimi' najedate narodu.

... pa kresničke, pa plave ledice v škornje, pa ladijsko sireno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!