Skoči na vsebino

Rakitna


Priporočene objave

pred eno uro, maus pravi:

torej jih je potrebno pozvati, da naj poimensko imeujejo ljudi, ne pa da na splošno tko pišejo in zavajajo javnost s sklicevanjem na vas, prebivalve Rakitne :huh: 

Ta glasni so reprezentativni, kao. In marsikatera kao debata je zgolj tekmovanje v dretju. Posledično ti lahko par glasnih (ob veliko tihih) zakuha konkretno sranje. Kot je to zgleda primer na Rakitni. Onih par tečnob, ki hodi na sestanke lokalne skupnosti (ali kakorkoli je to že urejeno) je v skladu s svojimi pogledi na svet zrihtalo cesarju (in cestarju) ugodno mnenje, ki šteje za vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, maus pravi:

...

po domače povedano ... zavajanje in nabijanje v dopisu :P

 

Ti bom pokazal moje pisanje. Boš videl, če odgovorijo ali samo ... 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Borutt pravi:

Ti bom pokazal moje pisanje. Boš videl, če odgovorijo ali samo ... 

a si še kaj odgovoril na njihov odgovor, katerega si tukaj postavil (dopis.pdf) ?

kot je meni znano, je ta cesta rangirana kot glavna cesta ne kot lokalna cesta in pristojnosti na njej bi morala imeti DRSC ...

saj pravim .. dokler se nič ne zgodi (hvalabogu) počnejo take stvari ... ko (če) se bo pa kaj zgodilo, se bodo klicevali na lokalno skupnost ... bolano :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, maus pravi:

a si še kaj odgovoril na njihov odgovor, katerega si tukaj postavil (dopis.pdf) ?

kot je meni znano, je ta cesta rangirana kot glavna cesta ne kot lokalna cesta in pristojnosti na njej bi morala imeti DRSC ...

saj pravim .. dokler se nič ne zgodi (hvalabogu) počnejo take stvari ... ko (če) se bo pa kaj zgodilo, se bodo klicevali na lokalno skupnost ... bolano :huh:

Sem odgovoril. Zelo prijazno pisemce sem poslal. 

Kategorizirana je kot regionalna ceste III. reda. 

Sem jih vprašal, kam poslati odškodninski zahtevek. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 19 urami, Borutt pravi:

Sem odgovoril. Zelo prijazno pisemce sem poslal. 

Kategorizirana je kot regionalna ceste III. reda. 

Sem jih vprašal, kam poslati odškodninski zahtevek. 

komaj čakam odgovor... kaj bodo tokrat natvezili o teh črtah na Rakitni.

odškodninski zahtevek .. a je že blo kaj ? al samo za primer, če bo se kaj zgodilo ?

ne razumem zadnji tvoj zadnji stavek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

komaj čakam odgovor... kaj bodo tokrat natvezili o teh črtah na Rakitni.

odškodninski zahtevek .. a je že blo kaj ? al samo za primer, če bo se kaj zgodilo ?

ne razumem zadnji tvoj zadnji stavek.

ja on že vnaprej ve, da bo padel :D

Malo se šalim. V bistvu, prvi k bo zdrsnil bo moral (ali pa lahko) nekam poslat odškodninski zahtevek in se izgovarjat na cesto. Črte se me napadle in niso v skladu z zakonodajo.!!!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 urami, maus pravi:

komaj čakam odgovor... kaj bodo tokrat natvezili o teh črtah na Rakitni.

odškodninski zahtevek .. a je že blo kaj ? al samo za primer, če bo se kaj zgodilo ?

ne razumem zadnji tvoj zadnji stavek.

Za primer, če do nečesa pride. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 minutami, Borutt pravi:

Za primer, če do nečesa pride. 

Ampak brez zamere Borut, poskušaj sedaj razmišljati, kot navaden človek, predvsem pa tak, ki sovraži birokracijo in določene nespametnosti na cesti:

-če do nečesa pride in dokažeš, da je bila samovolja nekega organa, ki je kracal po cesti, smo dobili zunanjega krivca (problem ostane)

-če do nečesa pride in tebi ne uspe dokazati samovolje in kracanja nekega organa brez zakonske podlage, je pa krivec voznik (problem ostane)

 

Torej igra črk, in igračkanje raznoraznih organov z raznimi členi in raznimi službami, ki si zadevo podajajo gor in dol, problema pa nihče noče, pravzaprav ne more odstranit.

Da do nečesa ne bo prišlo, ni bistvo v raznih odstavkih, paragrafih in papirčkih, ampak da črt NI. Oziroma, da so primerne za vožnjo in nedrseče v vseh vremenskih pogojih.

In kar poznam našo državico in nje oblastnike, so hitro in marsikje sposobni popraviti določen člen in premakniti decimalno vejico, pa z nelegalnega postane legalno. (če do nečesa pride)

 

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, DAMI34 pravi:

Ampak brez zamere Borut, poskušaj sedaj razmišljati, kot navaden človek, predvsem pa tak, ki sovraži birokracijo in določene nespametnosti na cesti:

-če do nečesa pride in dokažeš, da je bila samovolja nekega organa, ki je kracal po cesti, smo dobili zunanjega krivca (problem ostane)

-če do nečesa pride in tebi ne uspe dokazati samovolje in kracanja nekega organa brez zakonske podlage, je pa krivec voznik (problem ostane)

 

Torej igra črk, in igračkanje raznoraznih organov z raznimi členi in raznimi službami, ki si zadevo podajajo gor in dol, problema pa nihče noče, pravzaprav ne more odstranit.

Da do nečesa ne bo prišlo, ni bistvo v raznih odstavkih, paragrafih in papirčkih, ampak da črt NI. Oziroma, da so primerne za vožnjo in nedrseče v vseh vremenskih pogojih.

In kar poznam našo državico in nje oblastnike, so hitro in marsikje sposobni popraviti določen člen in premakniti decimalno vejico, pa z nelegalnega postane legalno. (če do nečesa pride)

 

 

Jim pišem in dokazujem, da nimajo prav. Pa jim bom še naprej. Verjetno še vedno sam. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Borutt pravi:

Jim pišem in dokazujem, da nimajo prav. Pa jim bom še naprej. Verjetno še vedno sam. 

Vsekakor pohvalno, me pa zanima zakaj:

1. ker niso v skladu z zakonodajo

2. ali ker so res nevarne

Zanima me osebno mnenje, Boruta ,motorista.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

17 minutes ago, DAMI34 said:

Vsekakor pohvalno, me pa zanima zakaj:

1. ker niso v skladu z zakonodajo

2. ali ker so res nevarne

Zanima me osebno mnenje, Boruta ,motorista.

oboje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, DAMI34 pravi:

In kar poznam našo državico in nje oblastnike, so hitro in marsikje sposobni popraviti določen člen in premakniti decimalno vejico, pa z nelegalnega postane legalno. (če do nečesa pride)

Za nazaj tega ne moreš narediti. Seveda lahko ustrezno spremenijo zakonodajo ko bojo dobili enkrat odškodninski zahtevek. Sam tisti konkreten zahtevek bo obravnavan v skladu z zakonodajo kot velja oz je veljala v času, ko je do pizdarije prišlo. Pravne zgodovine ne moreš prepisovati in prilagajati po želji. To se je ta Država naučila že večkrat (aktualen primer je vseskozi denacionalizacija in s tem povezane zamudne obresti za lenobo in nesposobnost uradnikov), sam ji nekak uspe to lekcijo vedno znova pozabiti.

Ker smo v EU se da v takem primeru ustrezno odškodnino iztožiti tudi kje drugje. Recimo na onem zloglasnem sodišču v Strasbourghu kjer je naša 'pravna država' izgubila vse tožbe, ki so bile sprožene proti njej.

Sam malega, butastega in nesposobnega uradnika težko premakneš. Odškodnine plačamo itak vsi ostali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, jskrablin pravi:

Za nazaj tega ne moreš narediti. Seveda lahko ustrezno spremenijo zakonodajo ko bojo dobili enkrat odškodninski zahtevek. Sam tisti konkreten zahtevek bo obravnavan v skladu z zakonodajo kot velja oz je veljala v času, ko je do pizdarije prišlo. Pravne zgodovine ne moreš prepisovati in prilagajati po želji. To se je ta Država naučila že večkrat (aktualen primer je vseskozi denacionalizacija in s tem povezane zamudne obresti za lenobo in nesposobnost uradnikov), sam ji nekak uspe to lekcijo vedno znova pozabiti.

Ker smo v EU se da v takem primeru ustrezno odškodnino iztožiti tudi kje drugje. Recimo na onem zloglasnem sodišču v Strasbourghu kjer je naša 'pravna država' izgubila vse tožbe, ki so bile sprožene proti njej.

Sam malega, butastega in nesposobnega uradnika težko premakneš. Odškodnine plačamo itak vsi ostali.

definitivno se strinjam, za nazaj se dela drugače:

1. se izgubi spomin (primer bank)

2. sicer ugotovijo, ampak krivca ni (razen kdaj čistilka al pa vratar)

 

In mi plačujemo.

pred 12 minutami, twom pravi:

oboje...

upam :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 18 urami, DAMI34 pravi:

Vsekakor pohvalno, me pa zanima zakaj:

1. ker niso v skladu z zakonodajo

2. ali ker so res nevarne

Zanima me osebno mnenje, Boruta ,motorista.

Ker se mi da in, ker raje nekaj naredim, namesto, da jokcam s prsti po tipkovnici. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, Borutt pravi:

Ker se mi da in, ker raje nekaj naredim, namesto, da jokcam s prsti po tipkovnici. 

khm...to vem, še vedno pa ne vem tvojega osebnega mnenja po katerem sem te vprašal. Da ni skrivnost? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...
pred 6 minutami, Borutt pravi:

blebetanje ... bla bla ... to si spravi, če se bo kdo ubil na teh črtah jim je to treba servisirat pod nos, sej se iz skrbi za varnost v prometu, poslužujejo nezakonitih posegov v talno podlago ...

Borutt... vsa čast, da se izpostavljaš :OK:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva komentarja...

1. očitno so v tem primeru oni policaji, Borut pa...jah saj ve sam. Policaj pa ima vedno prav a ne.

2. Kapo dol Borut za voljo in željo po dokazovanju, da nimajo prav, ampak kot si videl, je slovenska birokracija tako dobra, da ima lahko vedno prav tisti, ki ima večjo moč in več podpisov  na listku papirja.

ah..pa še ena

3. če že in ko pišem uradni dopis, ga nikoli ne bom pisal v tvojem stilu Borut, je namreč vmes kar nekaj žaljivk in osebne note, hkrati jih označuješ za nesposobneže..pa čeprav imaš prav. Dokazovanje zmote je lahko samo na dejstvih, katera je potrebno navest. Krši se ta in ta zakon, način dela je napačen ker se krši...pa čeprav bi jim tudi jaz najrajši napisal:

pa tiste črte si ftakne v rit. :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, DAMI34 pravi:

Dva komentarja...

1. očitno so v tem primeru oni policaji, Borut pa...jah saj ve sam. Policaj pa ima vedno prav a ne.

2. Kapo dol Borut za voljo in željo po dokazovanju, da nimajo prav, ampak kot si videl, je slovenska birokracija tako dobra, da ima lahko vedno prav tisti, ki ima večjo moč in več podpisov  na listku papirja.

ah..pa še ena

3. če že in ko pišem uradni dopis, ga nikoli ne bom pisal v tvojem stilu Borut, je namreč vmes kar nekaj žaljivk in osebne note, hkrati jih označuješ za nesposobneže..pa čeprav imaš prav. Dokazovanje zmote je lahko samo na dejstvih, katera je potrebno navest. Krši se ta in ta zakon, način dela je napačen ker se krši...pa čeprav bi jim tudi jaz najrajši napisal:

pa tiste črte si ftakne v rit. :D

 

Kje si pa ti našel moj uradni dopis?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 22 minutami, Borutt pravi:

Kje si pa ti našel moj uradni dopis?

sem mislil da je tole:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne glede na to, da je bilo toliko časa nekaj na črno postavljeno, je sedaj to postalo legalno, saj se je v zakon dodal en člen, kateri vse skupaj postavi tja, kjer naj bi že bilo na začetku. Menda sem jim pomagal s svojim pisanjem. Vsaj nekaj. 

Sedaj pa veselo vijuganje ob tistih črtah. 

pred 2 urami, franc pravi:

76a člen?

2 leti? Dve leti je (skoraj? ) mimo. Kaj jih jih morajo potem "poradirati" ?

lp

Tako piše in tako se razume. 

Popravljeno . Popravil Borutt
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še mal pa bo tudi trava legalna :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

50 minutes ago, Borutt said:

Ne glede na to, da je bilo toliko časa nekaj na črno postavljeno, je sedaj to postalo legalno, saj se je v zakon dodal en člen, kateri vse skupaj postavi tja, kjer naj bi že bilo na začetku. Menda sem jim pomagal s svojim pisanjem. Vsaj nekaj. 

Sedaj pa veselo vijuganje ob tistih črtah. 

Tako piše in tako se razume. 

Ali bodo iste crte postavili tudi na Ridah? :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 30 minutami, ukica pravi:

Ali bodo iste crte postavili tudi na Ridah? :) 

Že lani je bil podan predlog za risanje črt na Črnem Kalu in v Planinskih ridah. Sem bil proti, ampak so menda poslali pisni predlog za risanje črt. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!