Skoči na vsebino

Rakitna


Priporočene objave

pred 8 urami, Borutt pravi:

no vidiš, lokalci potrjujejo, da motoristi nimajo problemov s posebnimi označbami :D

ko ga userjejo (politiki, predstavniki ablasti ali strokovnih organov) se napiše "posebne označbe" in problema nema :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, Borutt pravi:

bolano ... me prav zanima, kako bi se, ob bognedaj, smrnem izidu tole reševalo ... na podlagi izjav lokalne skupnosti :huh:

škoda besed :dry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Posebne označbe = nevarnost na cesti. Al pa če bi kr jagri malo snajpali naključne mimovozeče.

 

Kje to živimo... Bananistan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je Maus povedal... Meni se zdi bolano, da nekdo iz vrst stroke sploh podpiše papir, s katerim se poveča drsnost asvalta, ki v Slo že tako ni bog ve kake kvalitete zaradi uporabe apnenca, ki ga v sosednih državah uporabljajo samo za beton...

Podobna reč se je zgodila v Ljubljani, kjer so pol mesta porisali s temno zelenimi črtami, ki prav tako povečajo drsnost, a jih voznik v pol mraku zaradi barve zelo slabo vidi.TE ČRTE TEKAČEM OZNAČUJEJO IDELALNO LINIJO NA LJUBLJANSKEM MARATONU in so namenjene enkratnemu dogodki!!!

To pomeni, da so oblastniki in stroka v nevarnost spravili ljudi, ki za uporabo cest plačujejo, da se bo par mandeljcev, ki imajo možnost za zmago, ENKRAT na leto zabavalo...  

Po tej logiki s plačilom cestnine plačujem svoj umor!

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dober odvetnik stoži vse ... edina jeba je, da teli, ki so to postavili in zagovarjajo tele črte po Rakitni, ne bodo osebno odgovarjali, če se bo kaj groznega zgodilo :mad:

Naj ponovim... mene osebno tele črte ne motijo, ker ni moja linija, ne da se jim dopovedat, da pa vseeno lahko tja zapelješ, saj so tam pešci, kolesarji in še kdo in če jih dohitiš v ovinku, morš prevozit tele črte ... avtomobilisti z lahkoto sekajo tele ovinke in ogrožajo vse po vrsti... to pa očitno lokalne skupnosti ne moti, saj se večinoma oni tisti, ki tako vozijo .... 

res ni potrebno, da si hiter, da spodrsne po telih črtah :dry: 

p.s.

pa ni nujno, da je motorist, lahko pade tudi kolesar, ki na pouno dol vozi in seka ovinke .. tut to sm že vidu na Rakitni ... no ja .. pa na samo tam ;)

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, SF pravi:

Podobna reč se je zgodila v Ljubljani, kjer so pol mesta porisali s temno zelenimi črtami, ki prav tako povečajo drsnost, a jih voznik v pol mraku zaradi barve zelo slabo vidi.TE ČRTE TEKAČEM OZNAČUJEJO IDELALNO LINIJO NA LJUBLJANSKEM MARATONU in so namenjene enkratnemu dogodki!!!

Se mi je zdelo da kakega pametnega razloga za te črte ne more bit. Da je pa razlog nekaj tako idiotskega si pa nisem mislil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozite po pravilih pa ne bo na črtah nobenemu nič drsel .........kaj nimate nič med ušesi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, Kmet2 pravi:

Vozite po pravilih pa ne bo na črtah nobenemu nič drsel .........kaj nimate nič med ušesi :D

eni imamo lase med ušesi :ras:

če ne rišejo po pravilih, kako naj se pol vozimo po nepravilnih pravilih po Rakitni :huh: 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 minutami, maus pravi:

eni imamo lase med ušesi :ras:

če ne rišejo po pravilih, kako naj se pol vozimo po nepravilnih pravilih po Rakitni :huh: 

 

Poklič na policijo in jih vprašaj ......

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 6 minutami, Kmet2 pravi:

Poklič na policijo in jih vprašaj ......

Glede nato,da na forumu policist,ki ne samo,da odgovarja...še piše  državi...zakaj bi se matral...Mausovo izustanje je redki trening.. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 urami, maus pravi:

eni imamo lase med ušesi :ras:

če ne rišejo po pravilih, kako naj se pol vozimo po nepravilnih pravilih po Rakitni :huh: 

 

Bo prej kamen razumel. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 41 minutami, Borutt pravi:

Bo prej kamen razumel. 

baje da je kamen pol ure prej kuhan kot pa .......:smoke: 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, SF pravi:

Podobna reč se je zgodila v Ljubljani, kjer so pol mesta porisali s temno zelenimi črtami, ki prav tako povečajo drsnost, a jih voznik v pol mraku zaradi barve zelo slabo vidi.TE ČRTE TEKAČEM OZNAČUJEJO IDELALNO LINIJO NA LJUBLJANSKEM MARATONU in so namenjene enkratnemu dogodki!!!

To pomeni, da so oblastniki in stroka v nevarnost spravili ljudi, ki za uporabo cest plačujejo, da se bo par mandeljcev, ki imajo možnost za zmago, ENKRAT na leto zabavalo...  

Najprej se mi je zdelo, da se najbrž hecaš, da je to črni humor. Pa bi rekel, da temu ni tako.

Ker sem slučajno mandeljc, ki je pretekel tole traso, ti lahko povem, da niti slučajno ni porisana cela trasa, ampak je to samo na nekaj odcepih proge. Ponavadi na križiščih, da se vidi potek (ne moreš verjet, ampak da bi dali na vsak meter usmerjevalca, ki bo usmerjal umsko omejene mandeljce, vi jih za 42-kilometrsko progo porabili veliko). Poleg tega so te črte precej tanjše od običajnih prometnih označb, tako da moraš biti že kaj mojster, da jih zadeneš. Pa to ni idealna linija, ampak je potek proge, ki je izmerjena in uradno certificirana.

p.s.: Lani so jih policisti, ki so jih spremljali, sredi Ljubljane zapeljali iz uradno izmerjene (idealne) trase, tako da so naredili manjši obvoz in zato niso postavili rekorda, katerega drugače bi popravili (bravo modri angeli). Pa jim je Zoki (oblastnik) vseeno izplačal nagrade, kot da bi ga dosegli (tekačem namreč).

p.p.s.: Za uporabo cest plačujem tudi sam (za več vozil) in enako verjetno velika večina mandeljcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 29. 1. 2018 ob 18:01, lukec pravi:

baje da je kamen pol ure prej kuhan kot pa .......:smoke: 

skromnost je lepa čednost..

Ob 29. 1. 2018 ob 21:55, gretzky pravi:

.Ker sem slučajno mandeljc, ki je pretekel tole traso, ti lahko povem, da niti slučajno ni porisana cela trasa, ampak je to samo na nekaj odcepih proge. Ponavadi na križiščih, da se vidi potek (ne moreš verjet, ampak da bi dali na vsak meter usmerjevalca, ki bo usmerjal umsko omejene mandeljce, vi jih za 42-kilometrsko progo porabili veliko). Poleg tega so te črte precej tanjše od običajnih prometnih označb, tako da moraš biti že kaj mojster, da jih zadeneš. Pa to ni idealna linija, ampak je potek proge, ki je izmerjena in uradno certificirana.

se hecaš? na križiščih ni ravno idealne linije..označbe , ki niso napisane v zakonu nimajo kaj delati na asfaltu..pika..basta..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 8 urami, thumper pravi:

se hecaš? na križiščih ni ravno idealne linije..označbe , ki niso napisane v zakonu nimajo kaj delati na asfaltu..pika..basta..

Res je, brez potrebe so tam te črte. Malo sem se hecal, ja, ker je SF napisal, kot da gre za nekaj res zelo motečega, pa to po mojem mnenju niti ni tako strašno. Tudi brez teh oznak bi prišel do cilja, brez skrbi. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 5 minutami, gretzky pravi:

Res je, brez potrebe so tam te črte. ;)

Vsaka talna označba je kot prometni znak!Po zakonu jih moramo upoštevati...In ko eno tele nariše nekaj na cesto,kar ni po pravilih...

1.to naredi,ker se dela norca iz šoferjev...

2.Mede vsakega šoferja...pa so to črte na Rakitni ali v LJ..

.Takšno risanje bi motali zelo kaznovati in razrešiti odgovorno osebo...naj naprej riše po svoji spalnici,na svoje stroške...Sicer pa za drugam kot "Ljubljana polje" ni primeren in bi moral biti hospitaliziran...tam pa so črte že narisane še po hodniki in bo užival!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

https://www.zurnal24.si/avto/cesta-planina-kalce-postojna-crte-direkcija-oznake-304197

Quote

Ali bo novost imela novost dejanske pozitivne posledice in bo zmanjšalo število nesreč, nameravajo pri direkciji pozorno spremljati še naslednja tri leta. Po opravljeni analizi pa bodo pristopili "bodisi k širši implementaciji ali pa izbrisu označb."

Umetniki nadaljujejo z ustvarjanjem... :slap:

  • Haha 2
  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 21 minutami, XTR pravi:

Umetniki nadaljujejo z ustvarjanjem... :slap:

Tista sredinska je pas za prehitevanje z motorjem :whistle: Sicer pa na tem odseku ne rabiš lih ovinkov sekat da konkretno leti... takole da tele črte lih nimajo nekega pomena. Mogoče bojo upočasnile kakega že itak počasnega penziča da bo še malo bolj oviral normalen potek prometa?

Zdaj pa grem še jaz malo malat optične ovire na cesti. Če takole predelam prehod za pešce pred hišo se ziher vsaj kak dan ne bojo mimo vozli več ko 5 km/h. Ko bo kdo prišel kaj težit bom pa rekel varnost, pa otroci. Ziher bojo štekali, ajga.

3d-street-art-prevent-speed-breakers-ind

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

On 1/28/2018 at 6:35 PM, maus said:

bolano ... me prav zanima, kako bi se, ob bognedaj, smrnem izidu tole reševalo ... na podlagi izjav lokalne skupnosti :huh:

škoda besed :dry:

Kakšna lokalna skupnost je tukaj mišljena?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 28. 1. 2018 ob 2:17, Borutt pravi:

 

pred 36 minutami, bzk pravi:

Kakšna lokalna skupnost je tukaj mišljena?

Glej dopis.pdf ... zadnji stavek ... :huh: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, nisem bil pozoren. No ja, meni (ubistvu vsem sovaščanom) kot prebivalcu Rakitne grejo te oznake bolj kot ne na živce. Sploh ko je mokra cesta in se pelješ z avtom, ta začne kar drseti. Ni ravno najlepši občutek. Zdaj pozimi je pa sploh neugodno, že tko komi pridem z zadnjim pogonom gor, pa še po črtah drsi kot po maslu :/

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred eno uro, bzk pravi:

Aha, nisem bil pozoren. No ja, meni (ubistvu vsem sovaščanom) kot prebivalcu Rakitne grejo te oznake bolj kot ne na živce. Sploh ko je mokra cesta in se pelješ z avtom, ta začne kar drseti. Ni ravno najlepši občutek. Zdaj pozimi je pa sploh neugodno, že tko komi pridem z zadnjim pogonom gor, pa še po črtah drsi kot po maslu :/

očitno pri raziskavi niso upoštevali vse ali določenih mnenj. sicer pa nič novega, tako se prikroji rezultate, da je vse v najlepšem redu.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 uro, bzk pravi:

Aha, nisem bil pozoren. No ja, meni (ubistvu vsem sovaščanom) kot prebivalcu Rakitne grejo te oznake bolj kot ne na živce. Sploh ko je mokra cesta in se pelješ z avtom, ta začne kar drseti. Ni ravno najlepši občutek. Zdaj pozimi je pa sploh neugodno, že tko komi pridem z zadnjim pogonom gor, pa še po črtah drsi kot po maslu :/

torej jih je potrebno pozvati, da naj poimensko imeujejo ljudi, ne pa da na splošno tko pišejo in zavajajo javnost s sklicevanjem na vas, prebivalve Rakitne :huh: 

pred 48 minutami, DAMI34 pravi:

očitno pri raziskavi niso upoštevali vse ali določenih mnenj. sicer pa nič novega, tako se prikroji rezultate, da je vse v najlepšem redu.

 

po domače povedano ... zavajanje in nabijanje v dopisu :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!