Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Čaka me daljša touring vožnja na mojem Z750.

Glede na to da sem večinoma vozil relativno mehke Pirrelijeve gume, me zanima ali je prava odločitev da bi za to vožnjo (cca 7000km nedirkaških kilometrov) montiral Metzeler M6?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaka me daljša touring vožnja na mojem Z750.

Glede na to da sem večinoma vozil relativno mehke Pirrelijeve gume, me zanima ali je prava odločitev da bi za to vožnjo (cca 7000km nedirkaških kilometrov) montiral Metzeler M6?

prava odločitev! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čaka me daljša touring vožnja na mojem Z750.

Glede na to da sem večinoma vozil relativno mehke Pirrelijeve gume, me zanima ali je prava odločitev da bi za to vožnjo (cca 7000km nedirkaških kilometrov) montiral Metzeler M6?

Zelo prava odločitev...meni so držale nekaj čez 7000 km;po mnenju forumašev na nemškem Z forumu se Z6 odlično obnese z malim Zjem in tudi sam sem zelo zadovoljen s to gumo,saj jih mam tudi trenutno montirane,en komplet pa še čaka doma na montažo.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: zdaj men nekaj ni jasno.. Z6 so pri meni po 7000 km zelo malo zlizane.. čutim, da bodo še vsaj enkrat toliko vzdržale..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No upam da je M6 tudi guma ki bo zdržala kakšen malce bolj ostro odpeljan ovinek (npr. Marija Reka ali Golica).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: zdaj men nekaj ni jasno.. Z6 so pri meni po 7000 km zelo malo zlizane.. čutim, da bodo še vsaj enkrat toliko vzdržale..

Meni bi še verjetno zdržale kakšnih 500 km,več pa ziher ne;ob straneh so bile že skoraj slick. Očitno se najin stil vožnje zelo razlikuje. Tudi Nemcem držijo max. tam do 8000,včasih komu do 9000 km. Gody-ju so recimo držale cca. 6500 km,če se ne motim.

Ti pa lahko poslikam gumo,zdaj ko mam cca. 3000 km narejenih,pa boš lahko primerjal.

lp vuk

No upam da je M6 tudi guma ki bo zdržala kakšen malce bolj ostro odpeljan ovinek (npr. Marija Reka ali Golica).

Kak to misliš ostro?? Jaz na Mariji pridem do tačke, pa tudi na Marofu je lepo držala;je pa res,da je verjetno pri meni bolj omejitev voznik kot pa nivo gripa gume. Po testih pa je to najbolj športna od sport-touring gum.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kec se zna ostro peljat, verjemi..

kar pa bi težko rekel za mojo kravco in njenega pastirja.. midva sva na izi (glede na to, da mi je tudi prejšnja Z4 vzdržala 19.000km)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kak to misliš ostro?? Jaz na Mariji pridem do tačke, pa tudi na Marofu je lepo držala;je pa res,da je verjetno pri meni bolj omejitev voznik kot pa nivo gripa gume. Po testih pa je to najbolj športna od sport-touring gum.

No nekako tako ostro. Hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kec, mogoce se prej odlocis za sportec M1 ali M3 pri meni je bila razlika do Z6 ca. 2000 km v prid Z6.

zdrzi pa slednja bp tudi malce bolj tisasko zabavo. samo zavedaj se, da je turing in ne sport ali SS guma.

ker sem gledal prospekt z primerjavo M1 in M3:

M3 bi naj imela za ca. 20% povecano zivljensko dobo pri istocasnem povecanem oprijemu tako v suhem kot mokrem.

sportec M3

(BTW M1 je predhodnik M3).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede M3 in ostre vožnje je pa Danči pravi naslov...če se ne motim mu je zadnja zdržala malo manj kot 6000 km, kar vključuje tudi preganjanje na Marofu in na Panonnia ringu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm glede na to da bo tole res tura v pravem pomenu besede, kar nekaj avtocest in podobnih zadev mislim da sem bom kar za Z6 odločil (se opravičujem za predhodno napačno navajanje M6). Ko se pa vrnem pa zna biti da vržem gor kakšno M3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmmm........ po mojih dosedanjih izkusnjah bi bila michelin pilot road boljsa za AC kot Z6. na mojem banditu je Z6 po AC relativno hitro pobralo (9000 in kriza. pilot road pa z vec AC deleza se vedno izgleda za preko 5k km, ceprav jih ima ze vsaj 7k prevozenih).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar nekaj ne pa vse. Računam na tudi lepe zavite ceste (po katerih pa ne namervama vozit v stilu Golice).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vic iz Kučanovega kabineta ? al iz Tofofega nedeljca ? Bosanci so namreč za predsednika želeli Milana ! .)

pilo road je vsaj na isti ravni kot Z6 glede oprijema in ostalih lastnosti, s tem da slednjo prekasa v kilometrazi. vsaj pri mojem stilu voznje. preberi malo moje vtise v temi michelin o tej gumi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roadtec ima največ profila med izbranimi podobnimi gumami, zadnja ima kar 6mm...

Vidu danes v reviji Motorrad... Sam na hitro... Po največ kilometrih je imela še največ profila.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roadtec ima največ profila med izbranimi podobnimi gumami, zadnja ima kar 6mm...

Vidu danes v reviji Motorrad... Sam na hitro... Po največ kilometrih je imela še največ profila.... :OK:

Michelin pilot road ima tudi 6mm :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic:

burek, kateri motor ?

jaz vem koliko ima Z6 in koliko pilot road profila, ker jih vozim back-to-back na istem motorju. in Z6 zdrzi pri meni manj kot pilot road. preverjeno in prevozeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roadtec ima največ profila med izbranimi podobnimi gumami, zadnja ima kar 6mm...

Vidu danes v reviji Motorrad... Sam na hitro... Po največ kilometrih je imela še največ profila.... :OK:

Hola stric,

mal prehitro si pogledal :whistle: namreč Z6 so dali v test športnih gum samo za referenco oz primerjavo, saj kot touring guma Z6 ne spada med športne, a ne :hmm: :)

cel test sem poskeniral in je tule.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakorkoli, tudi meni so lani Z6 zdržale 9000 km na Fazerju. Za moj stil vožnje in potrebe, dobim za svoj denar največ....Letos imam na Hornetki Pirelli Diablo, trenutno 2500 km, pa dvomim, da bom naredil kaj več kot 5000 km, jih sumljivo jemlje. Nato na Hornetko dam Z6..... :OK: Se jih da kje v SLO dobiti ceneje kot za 37.000 tolarjev z menjavo za zadnjo dim. 180 55 ZR17? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo; Mene zanima če kdo pozna lastnosti in kvaliteto AVON gum ( Azuro ST ) za sport turing motorje,

hvala

Sej ne da kej pametujem, sam pomoje boljše da uporabiš gume katere so ljudje pohvalili in jih tudi sami uporabljajo. Vem da je en uporabnik MSa kupu Avon za DT, pa je zlo razočaran....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ vdusan:

TIPO SI SLEP ALI NARAVNO BLOND ?! :angry:

to je sedaj tretji tvoj post v tej temi. nauci se uporabljati iskalnik in predvsem BRATI.

hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice

.......... trpi!

:devil:

:beer2:

P.S. Sem prebral vse skupaj in se odločil za Z6. Mogoče malce manj km ampak veliko zadovoljnih uporabnikov. Kre bolj za tisti "gut feeling".

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne da kej pametujem, sam pomoje boljše da uporabiš gume katere so ljudje pohvalili in jih tudi sami uporabljajo. Vem da je en uporabnik MSa kupu Avon za DT, pa je zlo razočaran....

Hvala za odgovor, se bom odloču za BT 20 ali Z6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roadtec ima največ profila med izbranimi podobnimi gumami, zadnja ima kar 6mm...

Vidu danes v reviji Motorrad... Sam na hitro... Po največ kilometrih je imela še največ profila.... :OK:

Sej to je pa glavni razlog da zdrzi tako dolgo.

Čaka me daljša touring vožnja na mojem Z750.

Glede na to da sem večinoma vozil relativno mehke Pirrelijeve gume, me zanima ali je prava odločitev da bi za to vožnjo (cca 7000km nedirkaških kilometrov) montiral Metzeler M6?

Guma je super.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem obul motorčko v nove malo bolj robate copatke, ki slišijo na ime Metzeler tourance zadaj in pirelli mt 90 spredaj. Žal nisem dobil prave številke M.tourance (110/80/18), zato mt 90 spredaj. Po stričku Mac Adamu je zadeva noro dobra in noro dobro grabi (res da še nisem imel takih gum na nobenem motorju), na asfaltu pa bom videl jutri :? .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!