Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Letos sem na svojem KLEjčku končno dokončal en par Metzelerk Tourance. Sprednja zdržala 15k zadnja pa 17k. Priznam da sem se še učil in breveč bremzal na ovinku, zato je sprednja šla tolk hitreje. Za ta tip motorja se mi zdi skrajno ekonomična izbira kljub Višji začetni investiciji.

Pohvale tako za suho cesto in dež, za makadam pa malo premalo. Res da imam stil vožnje po večini LT, ampak če se mi utrga gre pa brez problema do železja (železje prej kot rob gume), brez kakšnega strahu.

Samo to še ne vem al zadnjo sedaj zamenjat, al na začetku sezone.

Kakšne dimenzije gum imaš na kle-ju in razloži malo "za makadam pa malo premalo".

Zanima me ker razmišljam katere gume naj zmečem na mojo kravico, rad bi jo pa včasih popeljal tudi na makadam; slišal sem že mnenja, da se dobro obnese na makadamu, zanima pa me še tvoja izkušnja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Turance je prav fajn gumca, drži po suhem kot (seveda ne tolko) tudi po mokrem, za makadam pa je primerna svojemu razredu - da se peljati ni pa nobenega velikega navdušenja. Prav lepo se da po makadamu turistično vozit tako sam kot v dveh, za kaj več pa je že kriza - no za to je tudi namenjena. Je pa na asfaltu v primerjavi z prejšno Bridgestonko kot dan in noč. Tako da, zdaj bo ura za menjavo sprednje in nedvomno bo to spet Turance.

nlp

mat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem imel na husotu Pirelli Diablo, nisem imel nikoli problemov z oprijemom, po mojem mnenju zelo primerna guma za ta motor. Z zadnjo sem naredil 4600 km (januar - maj).

Nato sem dal zadaj Metzeler Z6 (ST guma), ki mi nikakor ni odgovarjala: hladna ni držala, v mokrem ni držala, tudi ogreta na gladkem asvaltu ni držala. Z njo sem naredil nekaj več kot 6000 km.

Potem sem zadaj dal Dunlop 208, ki je niti nisem stestiral dobro, ker sem prej motor prodal. Ko sem imel obe gumi Dunlop 208, se je pojavil rahel shimmy efekt, ki slaba lastnost Dunlopk. Je pa 208 definitivno boljša izbira kot Z6.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jabolka so tudi boljsa od hrusk <_< (D208 ne mores primerjati z Z6 (ki je ST guma) niti po oprijemu niti po zivljenjski dobi)

Popravljeno . Popravil bLuZoNdEr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam diablo strada.Nevem,če ima še kdo take gume naj jih opiše.Meni se ne dopadejo,edino njihova vzdržlivost(7500 km)pa še za 1000km bo.Potem pa načrtujem pilot pover.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Metzeler je predstavil novo SPORTEC M3, je kdo zasledil kaj o tej novosti?

Preizkušali so jih na stezi, z neobičajno visokim (priporočenim) pritiskom 2.5 spredaj in 2.9 zadaj, profil spominja na Pilot Power.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa imam diablo strada.Nevem,če ima še kdo take gume naj jih opiše.Meni se ne dopadejo,edino njihova vzdržlivost(7500 km)pa še za 1000km bo.Potem pa načrtujem pilot pover.

Pozdravljen,

na yamahi xj 900 diversion, naredil z njimi cca. 4500 km (motorja ne vozim več, je v prodaji), za moj stil vožnje, ki je bolj turistični, s sportnimi vstavki, pa skoraj vedno v dvoje, so gume bile super. Hitro so se ogrele, hitreje kot Metzeler (npr. Z4). Pa tudi v ovinkih je motor lepo vodljiv. Na žalost ne morem potrditi življenske dobe, ker se z motorjem ne vozim več. Mogoče bo o vzdržljivosti povedal kaj novi lastnik. :D

Srečno

Tonček

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Pirelli Diablo na husotu, pa nisem preveč zadovoljen. RAzen poleti, ko je bilo vroče se je držala kotje bilo treba. :huh:

Ko sem imel na husotu Pirelli Diablo, nisem imel nikoli problemov z oprijemom, po mojem mnenju zelo primerna guma za ta motor. Z zadnjo sem naredil 4600 km (januar - maj).

Nato sem dal zadaj Metzeler Z6 (ST guma), ki mi nikakor ni odgovarjala: hladna ni držala, v mokrem ni držala, tudi ogreta na gladkem asvaltu ni držala. Z njo sem naredil nekaj več kot 6000 km.

Potem sem zadaj dal Dunlop 208, ki je niti nisem stestiral dobro, ker sem prej motor prodal. Ko sem imel obe gumi Dunlop 208, se je pojavil rahel shimmy efekt, ki slaba lastnost Dunlopk. Je pa 208 definitivno boljša izbira kot Z6.

Na husotu s pirelli diablo naredu 7000km in ma se zmeri 1mm profila, ne vem kako se vi vozte a skoz u praz nabijate pa se sam po avtocesti vozte da tok mal km nardite s to gumo? :?

Kje bi najcenej dubu pireli diablo zadnjo gumo 160/70/17 ??????

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fino, kaj? Mislil sem sicer na kak test, poročilo s "poligonov"......počakajmo še malo, od januarja naprej bo itak na voljo......

spodaj desno

post-467-1133942738_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
  • 4 mesecev pozneje...

Metzeler Roadtec Z6 na Z750S vzdržale cca. 7100 km(zadnja seveda);kakšnih 500 se bi še dalo iztisniti iz zadnje vendar sem raje prej menjal;sprednja bi ziher še vzdržala nekaj km,ampak po raznih nasvetih raje menjavam komplet. Pri Zaverskem v MB sem za komplet gum & montažo odštel 62.000 SIT.

Z samo gumo zelo zadovoljen(je pa res,da lahko primerjam samo z originalnimi na Zju) ,glede na moj tip vožnje idealna guma,nikoli nobene čudne situacije,pa sem se vozil do novembra in se spet začel voziti marca letos, tako,da v hladnem lepo drži, super se pelje tudi po dežju.

Bomo videli,kolko bo pa zdržal tale komplet,ker sem vmes rahlo napredoval v sami vožnji(se vidi vpliv dančija & gody-ja :D ) pa tudi poletne vročine še nisem sprobal s temi gumami.

lp vuk

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp!

Mene pa zanima kako gumo bi mi priporočali za hondo 1100 xx?

Motora pa se ne vozio turistično, zato pa bi potreboval gumo, ki dobro drži v uvinku in da drži približno 6000 km! :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp!

Mene pa zanima kako gumo bi mi priporočali za hondo 1100 xx?

Motora pa se ne vozio turistično, zato pa bi potreboval gumo, ki dobro drži v uvinku in da drži približno 6000 km! :?

Michelin pilot power. :OK: :OK: :OK:
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

metz M3.

nisem je se vozil, a po pricevanjih znancev enake ali boljse lastnosti kot M1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tut prisegam na Metzeler, sm meu en komplet gor in mi jih je blo kr žal na srečanju ko sm jih spalu... :) ja, je pir naredu svoje :D

Zdj mam Pirellke gor :( ampak bo kmalu spet nove potrebno dat in bodo sigurn METZELER! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp!

Mene pa zanima kako gumo bi mi priporočali za hondo 1100 xx?

Motora pa se ne vozio turistično, zato pa bi potreboval gumo, ki dobro drži v uvinku in da drži približno 6000 km! :?

Metzeler M3 ima odličen oprijem (preizkušeno tudi na pisti - Pannonia Ring in Novi Marof), zadnja guma pa je zdržala že neverjetnih 5873km... :lol1:

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

METZELER :worship: :worship:

Letos prvič radiram Pirelli (SC Pro), odkar mopediram....in sline se cedijo za Metzelerkami. :doze:

Le še po par M. Power, BT 014 in Pilot Race H2 je treba uničit....nikar si ne delat zalog :slap: :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga slučajno zanima, zanimivo predstavljena sportec m3. :worship: :worship:

Po motorradovih testih best reifen 2006, bo treba stare zvozit pa m3 montirat. :grim :grim

Ma kdo mogoče kak ugoden cenik??? :hmm: :hmm:

http://sportecm3.metzelermoto.com/versione_EN/default.html

Popravljeno . Popravil Zx_R
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na dnevu pnavmatik bo mogoče preizkusiti vse cestne pnevmatike Metzeler. Na voljo bodo strokovnjaki za nasvete in profesionalni dirkači za pogovor o stezi na Nurburgringu ali o dirkaški vožnji po njej.

Ob stezi bo tudi poseben poligon za enduro vragolije s KTMi in BMWji HP2.

Vir: (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com).com

metzelermoto.de/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!