Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Z6 z oznako C imam jaz na svojmu k je malo težji od FJR-ja. V soboto sem dal novo zadaj. Zdržala mi je 16500 km. Bi mi več, pa sem jo šel zgont v Dolomite ( 1 dan - 7 prelazov ). Je pa to že četrta Z6 na mojmu motorju.

Tudi jaz imam z oznako C,ampak sedaj mi prodajalec trdi da letošnje gume nimajo več teh oznak, oziroma da so vse Z6 road tec primerne za težje sport potovalne motorje.Ali je na tvoji gumi letošnja letnica proivodnje

Kje si kupil gumo in za koliko :?

Ko smo pri oznakah... Na www.moto-gume.si, recimo dimenzija 180/55 W 17 imaš pri istem tipu gume veliko različnih oznak, zna kdo razložit te oznake?

recimo Bridgestone BT020 potem pa imamo možnosti RAA, RBB, RG, RGG, RL, RNN, RN, RU, RW...itd

podoben sistem je za Dunlop sportmak 208 K, RR, U...

Skratka kje bi se dalo vsaj najt razlago za vse te oznake?

Hvala, lp

Ja res bi bilo fajn vedet kaj pomenijo te oznake :hmm:

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz imam z oznako C,ampak sedaj mi prodajalec trdi da letošnje gume nimajo več teh oznak, oziroma da so vse Z6 road tec primerne za težje sport potovalne motorje.Ali je na tvoji gumi letošnja letnica proivodnje

Kje si kupil gumo in za koliko :?

Je letošnja proizvodnja - 2106. Ostalo dobiš na PM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
  • 6 mesecev pozneje...

Ali morda kdo ve, kam bi clovek lahko sel kupit prvo gumo Metzeler Marathon ME880 in sicer dimenzije M 90/21 54H

Motorjet iz MB nimajo in tud ne vejo, ce bojo dobili. Zadnjih gum kolk ces, prve niti ene.

Jeba! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali morda kdo ve, kam bi clovek lahko sel kupit prvo gumo Metzeler Marathon ME880 in sicer dimenzije M 90/21 54H

Motorjet iz MB nimajo in tud ne vejo, ce bojo dobili. Zadnjih gum kolk ces, prve niti ene.

Jeba! :angry:

Če ni Maratona daj na prednje kolo Metzeler Laser,seveda poglejte v katalog ali je dobavljiva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni Maratona daj na prednje kolo Metzeler Laser,seveda poglejte v katalog ali je dobavljiva.

Hvala za namig. Ja poklicem jutri, samo...ne verjamem da je bilokatera 21 col na zalogi.

Ps: LASERTEC in ME 33 LASER , ti dve sta se v ceniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ima kdo kakšno ugodno varianto za nabavo Metzeler gum (Z6 sprednja 110/80/19, zadnja 150/70/17) bi prosil, da mi pošlje sporočilo na PM, moje Touranske so dokončno fuč, novih pa raje ne bi kupil, ker bi probal še kaj bolj cestnega.

lp

Rudi

Popravljeno . Popravil Saint
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od vceraj spet nazaj na Z6. upam, da so v zadnjih dveh letih res kaj naredili s temi gumami in bodo zdrzale vec kot 9500 km. po testu (motorrad) sodec so naj-da-best (vse podatke lahko preberes) samo podatka o prevozenih km ni nikjer. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od vceraj spet nazaj na Z6. upam, da so v zadnjih dveh letih res kaj naredili s temi gumami in bodo zdrzale vec kot 9500 km. po testu (motorrad) sodec so naj-da-best (vse podatke lahko preberes) samo podatka o prevozenih km ni nikjer. :doze:

Komplet Z6?? 9500 km skoraj malo dvomim...Sam mam trenutno nekaj čez 8000 km in če bodo zdržale do 9000 km bom :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem redno delal med 8,5 in 9k km z Z6 na banditu. zadnji komplet iz proizvodnje 2004 je zdrzal 9200 pa nekaj km.

baje so letnik 2007 izboljsali, koliko in kaj bom prevozil; in videl/cutil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem skupaj, sem še nov glede moto zadev pa bi vas prosil za majhno INFO;

Motor je Y_R6/99 in v homoligacijskem listu imam vpisane mere (dovoljene)

120/60 ZR 17 55W

180/55 ZR 17 73W Dunlop sportmax (sedaj gor)

rad bi dal nove gor Metzeler Sportec M1,ki niso iste dimenzije pa me zanima,če je to OK...

120/70 R 17

180/55 R 17

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem skupaj, sem še nov glede moto zadev pa bi vas prosil za majhno INFO;

Motor je Y_R6/99 in v homoligacijskem listu imam vpisane mere (dovoljene)

120/60 ZR 17 55W

180/55 ZR 17 73W Dunlop sportmax (sedaj gor)

rad bi dal nove gor Metzeler Sportec M1,ki niso iste dimenzije pa me zanima,če je to OK...

120/70 R 17

180/55 R 17

Problem bo le, če ti bo policaj pogledal v homolomo. Meni niso nikoli gledali, z NSR125 sem bil pa ustavljen 8× v pol leta :eek:

Motor ti bo šel zaradi sprenje višje gume nekoliko težje v ovinek...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Komplet Z6?? 9500 km skoraj malo dvomim...Sam mam trenutno nekaj čez 8000 km in če bodo zdržale do 9000 km bom :kva2:

:blush: meni so vzdržale in še držijo :grim . Do sedaj z njimi naredil 11000 km :OK: .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

rad bi dal nove gor Metzeler Sportec M1,ki niso iste dimenzije pa me zanima,če je to OK...

120/70 R 17

180/55 R 17

Ni OK.

S to potezo bos dosegel predvsem tezjo vodljivost motocikla.

Sam se nebi odlocil za taksno menjavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem skupaj, sem še nov glede moto zadev pa bi vas prosil za majhno INFO;

Motor je Y_R6/99 in v homoligacijskem listu imam vpisane mere (dovoljene)

120/60 ZR 17 55W

180/55 ZR 17 73W Dunlop sportmax (sedaj gor)

rad bi dal nove gor Metzeler Sportec M1,ki niso iste dimenzije pa me zanima,če je to OK...

120/70 R 17

180/55 R 17

Višja prednja guma ti lahko tudi drsi po blatniku... Preizkušeno. :headbang:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za nasvet,res..... :worship:

Pol pa ni druge kot, da je tko kot mora bit....fiksne dimenzije... da se bo dalo lepo migat... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo podatka o prevozenih km ni nikjer. :doze:

Saveda jih ni, ker na obrabo vpliva prevec dejavnikov kot so naprimer, nacin voznje, temperatura cestisca, teza motocikla... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na motorju naj bi imel take oznake gum front D402F MT90B16

rear D402 MU85B16 me pa zanima če kdo ve kakšna je to dimenzija pri Metzeler

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z6 na naši FJR zdržijo preko 10.000km (pri tem je zadnja godna za zamenjavo, na sprednji je pa še dovolj profila)...v garaži pa že čaka nov komplet "ta izboljšanih" :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saveda jih ni, ker na obrabo vpliva prevec dejavnikov kot so naprimer, nacin voznje, temperatura cestisca, teza motocikla... .)

you don´t say. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!