Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

A bi blo dost poznat, če bi prešel iz BT-014 na Diablo Strada, ker mi je teh 3000km ki jih naredi zadnja guma premalo pa ne vem ali je dovolj za se nagnit če to "turing" gumo ogreješ ali te kar odpihne. Sem bolj nov v temah gum zato bi rad kake nasvete.

Glede na tvoj način vožnje ti ne bi svetoval trše gume, čeprav strada ni slaba guma in drži do roba brez problema tudi v hitrejših ovinkih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kero športno vožnjo misliš?

- po 15 krogov skupaj na Grobniku

- po 3 kroge skupaj na Grobniku

- "športno" vožnjo po javnih cestah

?

Mislim "športno" vožnjo po javnih cestah, s besedo šprtno :grrr mišljeno brezglavo divjanje če na to namiguješ :krneki: :devil: Včasih pa paše malo založet v ovinek. :whistle:

Zdaj je kak je Z6 so obute, na Grobniku pa bomo vidli v petek, kako bojo držale :hmm:

Lp, Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na tvoj način vožnje ti ne bi svetoval trše gume, čeprav strada ni slaba guma in drži do roba brez problema tudi v hitrejših ovinkih.

Glede na to, da na moj način vožnje nisem imel nobenih pripomb glede BT-014 v dvoje ali sam pri zaviranju, pospeševanju, polaganju itd me zanima katera guma bi bila enako zmogljiva tega samo z možnostjo manjše obrabe. Svetovali so mi Diablo Corsa, Diablo Corsa III ali Metzeler M3. So kake izkušnje z temi gumami?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pomeni B v dimenziji gume?

npr Metzeler Lasertec 140/80 B 17 M/C 69V TL ?

Enako je pri Pirelli SportDemon.

Lahko kdo iz prakse pove razliko med Lasertec in SportDemon?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brat kupuje Pirelli Sport Demon komplet

dimenzije 100/90/19 in 140/80/17

Hitrostni razred T ali več...

Kje dobiti za pameten denar?

Morebitne ponudbe motosvetovcev sprejemam na pm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sprobal Metzeler Z6 na Mobikrogu in bil kar pozitivno presenečen :eek: :OK: . Guma zlo dobr drži, edino po nekaj krogih jo je potrebno hladiti.

Res pa je, da mam za vožnjo po pisti mal preveč napumpano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guma zlo dobr drži, edino po nekaj krogih jo je potrebno hladiti.

Kdaj veš, da je guma za hladiti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je prvih 5-6 krogov super držala, potem je pa v enem krogu nekajkrat zdrsnila. Pa tudi robi so bli mal nagubani.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sprobal Metzeler Z6 na Mobikrogu in bil kar pozitivno presenečen :eek: :OK: . Guma zlo dobr drži, edino po nekaj krogih jo je potrebno hladiti.

Res pa je, da mam za vožnjo po pisti mal preveč napumpano.

Keri motor voziš?

Si prišo čisto do roba :hmm: :? Jaz sem vozo na grobnik-u pa še stalno malo fali, je pa res da ni niti enkrat sdrsnila, tak da bi lahko komot še malo založo samo sem malo "cvikal" :blush:

Popravljeno . Popravil gregor46
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se vozim z Z6 na mojih garjah do tačke - to pomeni tudi do roba gume. Včeraj sem prvič občutil, da je guma malo zdrsnila (zadnja). zato tudi sprašujem kako je s pregrevanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozim Cometa 650, pršu sem pa skoraj čisto do roba, kak mm manj. Treba se je mal na pisto navadet pa bo šlo še bolš. :OK:

RobiRoberto, za pregrevanje ti ni treba skrbet. Mislim, da je na cesti ne moreš pregret. Dirkališče je pa čist neki drucga.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z6 ima relativno specifično obliko. Niti na Z750 niti na Sprintu mi je ni uspelo spraviti do roba, ker sem v ovinku vedno prej začel drsati ali s tačko ali pa s centralnim (na Sprintu). Kar je dobro saj pomeni, da ima guma še kar nekaj rezerve.

Glede pregrevanja pa je vsekakor razumljivo da Z6 v osnovi ni namenjena dirkališčem kljub temu, da se z njo da tudi tam peljati zelo dobro. Je pa potrebno biti pozoren kdaj začne prihajati do pregrevanja in se takrat znati ustaviti.

Zdrs na cesti je lahko posledica umazanega ali neravnega cestišča in ne samo pregrevanja gume. Da Z6 na cesti pregreješ se je po moje potrebo zeloooo potruditi. Mogoče bi se znalo zgodit po nekajkrat prevoženi relaciji Kočevje-Dvor pa še to bi bilo ta odsek potrebno prevoziti krepko preko omejitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za te spodbudne podatke. Ena stvar manj o kateri bo treba v bodoče razmišljati ... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za te spodbudne podatke. Ena stvar manj o kateri bo treba v bodoče razmišljati ... :OK:

Pregrevanje Z6 te na cesti,kot je že KeC povedal sploh en bi smelo skrbeti, tudi lani septembra v Dolomitih mi je ni uspelo pregreti;drugače drži guma zelo dobro,zdrsne samo takrat kadar res pretiravaš na gladkem asfaltu,kar se mi je parkrat zgodilo zdaj v Dolomitih, drgač pa drži zelo dobro in v dežju in na suhem, tudi pri nižjih temperaturah(7-8 st C),ki smo jih imeli na prelazih.

Drgač pa na Z6 slončku ostanejo skoraj vedno noge cele, rilec pa se da hitro dol zradirat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drgač pa na Z6 slončku ostanejo skoraj vedno noge cele, rilec pa se da hitro dol zradirat.

LOL!!!

Točno s temi besedami sem zadnjič kolegu razložil obrabo svojih Z6. :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta mesec bom dal gor že 6 komplet Z6 :OK: .

Zakaj :hmm: mislim da je Kec vse povedal. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta mesec bom dal gor že 6 komplet Z6 :OK: .

Zakaj :hmm: mislim da je Kec vse povedal. :D

Hmmm...jaz pa bom po 4 kompletih Z6 za hec probal M3, ker jih vsi tako hvalijo,da dobro držijo in dokaj dolgo trajajo(za sport gume seveda). Da vidim če bom tudi tu slončke radiral :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta mesec bom dal gor že 6 komplet Z6 :OK: .

Zakaj :hmm: mislim da je Kec vse povedal. :D

Priden. :OK:

Kolk ti pa kaj zdrži komplet? Jst jim mam zdej prvič gor in še nimam izkušen z tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priden. :OK:

Kolk ti pa kaj zdrži komplet? Jst jim mam zdej prvič gor in še nimam izkušen z tem.

Sicer nisem Marja,ampak ti lahko vseeno povem;od 6000 do 8000 km so mi sedaj zdržale, 95% vseh voženj v dvoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pravkar preveril ceno za Z6 (160/60/17) pri g. Sirniku. 139€ se mi zdi zelo sprejemljiva cena, zdej je samo še treba do Radelj pridt. Kakorkoli gledam je čez Jezersko pa po koroški strani še najbljižje. Če se še kdo odloča za nakup iz gorenjske lahko skupaj en izlet naredimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm...jaz pa bom po 4 kompletih Z6 za hec probal M3, ker jih vsi tako hvalijo,da dobro držijo in dokaj dolgo trajajo(za sport gume seveda). Da vidim če bom tudi tu slončke radiral :D

sem probal parkrat M1. :OK: glede voznih lastnosti. vzdrzljivost pa :( .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes mi je na Marički zdrsnila prednja Z6 ampak mislim, da je bilo po moji krivdi, ker sem jo preveč razbremenil pri učenju drajsanja ... :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna kdo kako dobro ponudbo za z6 zadnjo gumo 180/55 ZR 17?? Guma šla po 7500 km. Drži fajn edino včasih na kaki črti malo podrsi.

Lp Matjaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!