Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Pozdravljeni.

Zanima me, katera pnevmatika je bolj športno nastrojena:

Sportec M1 ali Sportec M3

IMHO vem, da je M3 nasledila gumo M1, vendar je M1 mehkejših zmesi in je s tem tudi boljši oprijem! Obe sta SS kategorija

in s tem mislim, da težko ločiš, katera je bolj športno nastrojena, vsaj za cestno rabo! Jih bo potrebno probat na

dirkališču :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola klajba,

M3 je optimizirana M1, npr popravili so dokaj veliko obrabo pri M1... sem jo vozil, priporočam :)

Evo pa je padlo iz prve roke :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola klajba,

M3 je optimizirana M1, npr popravili so dokaj veliko obrabo pri M1... sem jo vozil, priporočam :)

Tudi za koleno, mobikrog, mogoče Grobnik? Glede cene 285 EUR-ov ali je veliko ali malo. Pa še v primerjavi z 208 RR, boljša ali slabša, koliko km približno zdrži 50% ST in 50% SS vožnje?

Popravljeno . Popravil Klajba
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi za koleno, mobikrog, mogoče Grobnik? Glede cene 285 EUR-ov ali je veliko ali malo. Pa še v primerjavi z 208 RR, boljša ali slabša, koliko km približno zdrži 50% ST in 50% SS vožnje?

Cena 285€ za komplet M3 (120/70-17 in 180/55-17) se mi zdi veliko - jaz sem nazadnje plačal cca. 50€ manj...

D208RR mi je na Grobniku zdržala cca. 5 krogov, potem je začela drset. M3 je zdržala 8 krogov, pa tudi zdrsovanja je bilo manj.

Razen rekorderke, ki je bila na platnu po 1100km, so mi D208RR zdržale 4500-5000km, M3 kakšnih 1000km več.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena 285€ za komplet M3 (120/70-17 in 180/55-17) se mi zdi veliko - jaz sem nazadnje plačal cca. 50€ manj...

D208RR mi je na Grobniku zdržala cca. 5 krogov, potem je začela drset. M3 je zdržala 8 krogov, pa tudi zdrsovanja je bilo manj.

Razen rekorderke, ki je bila na platnu po 1100km, so mi D208RR zdržale 4500-5000km, M3 kakšnih 1000km več.

D.

Kar se cene tiče, jaz sem za komplet M3 dal 255 EUR pred tremi tedni. Kupil v Radljah ob Dravi (oziroma sem si dal gume pripeljati domov za 7 EUR).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola klajba,

glede obrabe katerekoli gume je zlo težko kaj pametnega povedat, ker je zlo subjektivna, odvisna od stila vožnje... al si grobijan in maš šunko namest roke, al znaš tud "nedigitalno", bolj "mehko" zavirat in dodajat gas... npr zdele mam na moji lubici približno enako obrabljeni Pirelli Corsa III gumi, tudi po celi površini sta zlo enakomerno obrabljeni, prevoženih do sedaj ~6300 kmjev, vmes en Marof in ena Panonija, pa še ni na indikatorjih, bo še za dva Marofa in Panonijo, al pa za 1000 km Dolomitov, karkoli bo pač prišlo na spored tale vikend... pa mam več konjičkov in navora kot večina tlele na forumu, k jih te zadeve tolk matrajo, tud šparam jih ne nč...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola klajba,

glede obrabe katerekoli gume je zlo težko kaj pametnega povedat, ker je zlo subjektivna, odvisna od stila vožnje... al si grobijan in maš šunko namest roke, al znaš tud "nedigitalno", bolj "mehko" zavirat in dodajat gas... npr zdele mam na moji lubici približno enako obrabljeni Pirelli Corsa III gumi, tudi po celi površini sta zlo enakomerno obrabljeni, prevoženih do sedaj ~6300 kmjev, vmes en Marof in ena Panonija, pa še ni na indikatorjih, bo še za dva Marofa in Panonijo, al pa za 1000 km Dolomitov, karkoli bo pač prišlo na spored tale vikend... pa mam več konjičkov in navora kot večina tlele na forumu, k jih te zadeve tolk matrajo, tud šparam jih ne nč...

Hja, če bi pa vozu samo na relaciji Vrhnika - Idrija, bi ti pa guma zdržala 1500km... :whistle:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Danči,

khm... saj vozim v glavnem Vrhnika - Idrija... :whistle:

OK, OK... priznam da ponavadi podaljšam do Mosta na Soči... :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola Danči,

khm... saj vozim v glavnem Vrhnika - Idrija... :whistle:

OK, OK... priznam da ponavadi podaljšam do Mosta na Soči... :naughty:

:topic: , :hmm: hm, ma kolk krat pa sva se pol midva že srečala :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola klajba,

:topic: a da sva se? čist možno... hja, jst se zmeri ustavim pri Gabronu na mrzli limonadi in sladoledu... da se gume mal pohladijo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola klajba,

glede obrabe katerekoli gume je zlo težko kaj pametnega povedat, ker je zlo subjektivna, odvisna od stila vožnje... al si grobijan in maš šunko namest roke, al znaš tud "nedigitalno", bolj "mehko" zavirat in dodajat gas... npr zdele mam na moji lubici približno enako obrabljeni Pirelli Corsa III gumi, tudi po celi površini sta zlo enakomerno obrabljeni, prevoženih do sedaj ~6300 kmjev, vmes en Marof in ena Panonija, pa še ni na indikatorjih, bo še za dva Marofa in Panonijo, al pa za 1000 km Dolomitov, karkoli bo pač prišlo na spored tale vikend... pa mam več konjičkov in navora kot večina tlele na forumu, k jih te zadeve tolk matrajo, tud šparam jih ne nč...

res je obraba zelo subjektivna stvar! ne morem verjet, da s tako ss gumami lahko narediš toliko kmjev še posebej, če je to dirkališče!( verjetno en marof in ena panonija ne pomeni cel dan krogov )in če ne šparaš! :worship: pol maš ziher zelooo "mehko" roko pri odpiranju in zaviranju!!?? sam s ss gumami še nisem vido 5kkm! :unsure:

lp6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je obraba zelo subjektivna stvar! ne morem verjet, da s tako ss gumami lahko narediš toliko kmjev še posebej, če je to dirkališče!( verjetno en marof in ena panonija ne pomeni cel dan krogov )in če ne šparaš! :worship: pol maš ziher zelooo "mehko" roko pri odpiranju in zaviranju!!?? sam s ss gumami še nisem vido 5kkm! :unsure:

lp6

Saj ko si boš pridelal en par pik in nekaj € stroškov zaradi modrih, te samo pripelje do mehke roke :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola siks,

upoštevaj tudi, da dirkališče ni enako dirkališču: na dveh Panonijah zradiraš manj gume kot na enem Grobniku, npr... pa nisem napisal da prednjo zavoro uporabljam veliko veliko več kot zadnjo, ki je le za stabilizacijo/popravek pred ovinki (če je glih treba, ker se trudim uletet s "tapravo" hitrostjo), in pri vožnji navzdol s prelazov... pa najbrž neki doda (al odvzame?) tud to, da mi manjka 3 kile da bom sploh dec :)

lahko gremo pa kdaj skupaj na sladoled h Gabronu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola siks,

upoštevaj tudi, da dirkališče ni enako dirkališču: na dveh Panonijah zradiraš manj gume kot na enem Grobniku, npr... pa nisem napisal da prednjo zavoro uporabljam veliko veliko več kot zadnjo, ki je le za stabilizacijo/popravek pred ovinki (če je glih treba, ker se trudim uletet s "tapravo" hitrostjo), in pri vožnji navzdol s prelazov... pa najbrž neki doda (al odvzame?) tud to, da mi manjka 3 kile da bom sploh dec :)

lahko gremo pa kdaj skupaj na sladoled h Gabronu :)

stari, ni panike! sladoled tut rad ližem, tk ko gume! hoto sn samo povedat, da bi js tut rad s ss gumami kakega čuka kmjev več naredo! :winkiss: pa ne gre in ne gre! res je, da na obrabo vpliva veliko faktorjev, samo js pri najbolj adrenalinskih nočem šparat! :naughty:

lp6

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

V Metzelerjevem katalogu sem našel njihovo novo gumo Tourance EXP,zanima me če se že gdo vozi z njimi in kako jo bo ocenil.lp .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem,

Imam problem, in sicer iščem prednjo gumo Metzeler Lasertech 100/80/17(ST guma), pretelefoniral sem že kar nekaj trgovcev, pri nekaterih naj bi bilo za počakat dober mesec :wacko:, ima kdo kakšno idejo kje dobit omenjeno gumo?

Zadovoljen bi bil tudi ze z isto dimenzijo, ne glede na znamko :whistle:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na www.mopedreifen.at imajo na zalogi, če ti ustreza S razred, če rabiš več pa recimo pireli sport demon, bridgestone BT45...

Ampak žal ne pošiljajo v Slo, rabiš nekoga, da k njemu v Avstrijo naročiš.

Ali pa ebay

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

V Metzelerjevem katalogu sem našel njihovo novo gumo Tourance EXP,zanima me če se že gdo vozi z njimi in kako jo bo ocenil.lp .)

Baje naj bi bila odlicna, vsaj tako sem prebral v Motoristu ali Moto SI.

Ce zelis, ti lahko clanek poskeniram in noter nalepim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo bica!

Hvala ti ,ker sem skočil na www.mopedreifen.at ki ga je podal stenere pred tabo in našel vse inf. vključno z cenami za gume ,ki so primerne za naše mopede. Poglej še ti priporočam.lp

Popravljeno . Popravil Pips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo bica!

Hvala ti ,ker sem skočil na www.mopedreifen.at ki ga je podal stenere pred tabo in našel vse inf. vključno z cenami za gume ,ki so primerne za naše mopede. Poglej še ti priporočam.lp

Ekola jaz sem tudi uspel poiskati...Prilagam test.

Tourance_EXP.pdf

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala bica,imaš idejo koko priti do njih, ker jih v Slo.ne pošiljajo?

Cene so ok, sam to je v Nemciji in to kar dalec.

post-9567-1186041063_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

V Metzelerjevem katalogu sem našel njihovo novo gumo Tourance EXP,zanima me če se že gdo vozi z njimi in kako jo bo ocenil.lp .)

Metzeler Tourance EXP se še trenutno v Sloveniji ne da dobit, čez mesec ali dva. Guma pa je sodeč po testih zelo dobra, se tudi malce počasneje obrablja. Če bi bla že v prodaji bi bla že na motorju :naughty:

Popravljeno . Popravil Gimpl
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

no, pa je tudi k nama z lubico prišel tisti srečno/nesrečni čas ko je treba zamenjati gumice... tlele je slikca mojih Pirelli Corsa III po 7172 kmjih, sami kvalitetni kmjčki, skoraj nič AC (le nekajkrat po obvoznici do Ivančne gorice), vmes preživele tud eno Panonijo in en Marof... kot se vidi imajo še mesa za kakih 700 - 1000 km (do plešavosti), a ker sva šla s SharpNinjo v torek na Panonijo, sem jih pred tem rajši zamenjal z novimi - zihr je zihr je rekla nuna in nataknila... :)

s temu gumami sem bil do sedaj najbolj zadovoljen od vseh kar sem jih sprobal, še bolj kot z M3... Corsa III se hitro segreje, oprijem se mi je zdel zelo "zihr", nekajkrat mi je prednja sicer najprej nakazala in potem rahlo zdrsnila - a le sedaj, tik pred menjavo in na slabšem asfaltu, v močnejših nagibih pri nižjih hitrostih oz ostrih ovinkih... pa tudi okroglo 1000 kmjev več sem naredil kot z M3 :OK: morda pa tale trojna mešanica (trda na sredini, mehkejša vmes in čisto mehka na robu) res deluje :? pumpal sem jih 2,5 in 2,9 poleti, 2,4 in 2,7 spomladi in jeseni, na pisti 2,2 in 2,0 (2,1 in 1,9 na Marofu)... čeprav moram poudariti da so za pisto SuperCorse (med profiliranimi gumami) še vedno zakon!

zato sem jih seveda zamenjal z enakimi, le da je zadnja tokrat 190/55 (torej 9,5 mm višja) na torkovi Panoniji se je obnesla zares carsko: nove gume mi sicer vedno povzročijo blago do zmerno evforijo, a lubica se mi je zdela še malce bolj lahkotna kot ponavadi, imel občutek da gre še lažje in hitreje iz enega max nagiba v drugega, ful stabilna ko sem zalegel v ovinek, pa tud nagib sem še malo povečal, saj mi je na prednji gumi ostal le še mm do roba... dokaj mirno je prenašala tudi pospeševanje iz ovinka... facit: zelo zadovoljen, priporočam vsem ljubiteljem LS stila :yes:

post-163-1186044368_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!