Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

dobil sem ponudbo za 130€ za Z6, ali se da še kje dobiti ceneje oz bližje (kranj, lj z okolico... )

Popravljeno . Popravil PESHY BOY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

vozniki Z6, kaksne oznake (npr. B, C, G, K, U in podobno; razen standardnih) se ima vasa zadja guma ?

in na kasnem motorju je montirana guma ?

sprasujem, ker standardna (brez dodatnih oznak) Z6 zdrzi na B12 tocno 6k km (prejsnja Z6 na istem motorju 9k+ km pri skoraj enaki voznji).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja Z6 brez dodatnih oznak je po 7500km skoraj za v kanto; pri strani profila še je nekaj, po sredini pa jo matra. Vidno jo je pobralo ko sem ga enkrat tišal po AC na morje z sopotnico.

Ene 15%km je blo narejeno v dvoje, pa ene 20% na AC.

Imam pa na ThunderACE in 2,9bar napumpano...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ali mi lahko kdo naredi primerjavo med:

Pirelli Diablo Corsa in Metzeler M3?

Trenutno mam gor Pirelli Diablo Corsa III, zadovoljen, vendar je ta krepko dražja od omenjenih dveh. Ker moram menjati zadnjo gumo, bi dal gor eno izmed teh dveh. Še posebaj me zanima primerjava na

cesti

dirkališču

vzdržljivosti

Sem prebral že marsikaj, vključno z testu v hrvaški reviji in Motorradu in prav zato sem rahlo zmeden.

Tnx za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...
in kaj bolj priporočate za sv650s?

Z Z6 nimaš kaj falit;sam sem zvozil 4 komplete na mojem motorčku;zdaj sicer menjal za M3. Z6 so me pa držale tam od 6600 pa do 8200 cca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Mene pa zanima kaj priporočate "stari mački" za sport turing vožnjo novopečenega motorista za fazerko 600? Ne mislim se kaj preveč športno "dol dajat" pač pa zmerna vožnja z sopotnico. Rad bi sigurno, vzdržljivo gumo za zmerno ceno!

L.p

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker smo v temi o Metzelerju je to Z6; drugače pa so zadnje čase "zelo v modi" sport touring gume, ki imajo srednji del iz trše zmesi, ob robu pa je guma mehkejša ... tu pa je na izbiro Michelin pilot road 2, pa Bridgestone BT 021 in na pomlad pride še popolnoma nova Dunlop Road Smart (prebral sem kar nekaj testov in jo vsi hvalijo kot odlično gumo v mokrem in suhem vremenu) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker smo v temi o Metzelerju je to Z6; drugače pa so zadnje čase "zelo v modi" sport touring gume, ki imajo srednji del iz trše zmesi, ob robu pa je guma mehkejša ... tu pa je na izbiro Michelin pilot road 2, pa Bridgestone BT 021 in na pomlad pride še popolnoma nova Dunlop Road Smart (prebral sem kar nekaj testov in jo vsi hvalijo kot odlično gumo v mokrem in suhem vremenu) ...

Hvala za odgovor, sem razmišljal ravno v tej smeri na sredini trša. Ker so bile sedaj gor Metzelerce (mislim ne vem točno bi moral preverit MEZ 4 ) pa jih je prejšnji lastnik hvalil sem ob poplavi informacij tu na motosvetu kar malce zmeden.

Aja, še nekaj sem iskal na: moto gume. si in če vpišem tip motorja potem mi vrže ven npr. širše pnevmatike kot so po homologaciji oz. po nalepki na zadnji nihajki namesto 110/70/17 pa 120/70/17.Kaj to pomeni za vozne lastnosti oz. za "redarje na cesti" če se zapičijo v podrobnosti?

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte še men pomagat pliss.

Imam "chooperja" yamaho 1300 midnigh star s katero se voziva oba z ženo .Prednja guma je "gladka"in moram menjat .Zadnja pa bi še zdržala nelak kilometrov.Menjati obe ali samo prednjo?Kaj kupiti ?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Mi lahko nekdo prosim razloži razlike pri gumah (metzeler roadtec Z6) z oznakami in sicer brez oznake in oznake "c" "e" "k" "u"??

Hvala LP

Sebastijan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte še men pomagat pliss.

Imam "chooperja" yamaho 1300 midnigh star s katero se voziva oba z ženo .Prednja guma je "gladka"in moram menjat .Zadnja pa bi še zdržala nelak kilometrov.Menjati obe ali samo prednjo?Kaj kupiti ?

Lp

vsekakor menjaj obe, ker bo motor boljše vozen ... kaj pa kupit ne vem, ker se na choperske gume ne spoznam :-o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Z6 oznake

Oznake pomenijo različne načine ojačitev/izdelave karkase glede na tip motornega kolesa.

Z6 C 180/55-17... BMW K1200 R, K1200 R sport, HONDA VFR / VFR - ABS, VFR 800, FJR 1300 A/ AS 2006

Z6 E 190/50-15...YAMAHA MT-01

Z6 K 180/55-17...BMW K 1200 GT 06, R 1200 RT SF

Z6 U 190/50-17...BMW K 1200 R, K 1200 R SPORT, K 1200 S

..... isto velja za prednjo gumo.....

LP

Popravljeno . Popravil Giant
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

M1 je bolj superšportna, Z6 pa sport touring

Hallo!

Izrabljem Z6 na VFR800 in me drži da bi menjal za M1 ki se dobijo kar ugodno za cca 230€ ali novejše M3. Spomladi izrabil BT020 na 6k/km, kar se mi zdi malo.Po testi je delela 10k/km. Kako se obnese M1 ali m3 na sport turni mašini pri malo bolj kot "normalni" vožnji? Tudi v paru! Z6 mi sicer dobro služi vendar me prepričujejo testi M1.

Ajd!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hallo!

Izrabljem Z6 na VFR800 in me drži da bi menjal za M1 ki se dobijo kar ugodno za cca 230€ ali novejše M3. Spomladi izrabil BT020 na 6k/km, kar se mi zdi malo.Po testi je delela 10k/km. Kako se obnese M1 ali m3 na sport turni mašini pri malo bolj kot "normalni" vožnji? Tudi v paru! Z6 mi sicer dobro služi vendar me prepričujejo testi M1.

Ajd!

vsekakor boljša guma kar se tiče oprijema, boš pa jo tudi prej porabil... simple as that :) sam pa najbolje veš glede načina vožnje kaj ti je bolj pomembno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po velikem prebiranju t teme se sedaj nevem kaj naj iščem.Sem novopečeni lastnik Honde cbr 600 rr in nimam preveč izkušenj glede nabave in izbire pnevmatik za omenjeni motocikel.Prosil bi vas za nasvete,katere pnevmatike naj kupim?

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gume so odvisno od tvoje vožnje, ne toliko od motorja in le ti veš kaj potrebuješ... opiši nam vožnjo in namen uporabe motocikla in kaj pričakuješ/hočeš od gum pa ti bomo lažje kaj povedali

Popravljeno . Popravil Čamac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rad bi pač gume kot jih večina ima na takih motorjih.Ne rabim nekih hyper fum za na dirkališče,ker tja nebom kej preveč zahajal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Metzeler M3 sportec, Dunlop Qualifier, Michelin Pilot Power. S tem nimaš kaj zgrešit, hitro se ogrejejo, dobro držijo, ne pobira jih tako zelo hitro.

Dodal bi še Conti Sport Attack, Bridgestone BT-014,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sedanje gume so Pirelli supercorsa pro-Kake so to gume?

Y7be9tN0X9EFAo3L.v.jpg

Sedaj pa vas sprašujem,če je ta prva pnevmatika glede na profil še uporabna?

FeZHfH5acqrxsYid.v.jpg

oJmGVqhLvfOTGEOM.v.jpg

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!