Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Živjo vsem skupaj, sem še nov glede moto zadev pa bi vas prosil za majhno INFO;

Motor je Y_R6/99 in v homoligacijskem listu imam vpisane mere (dovoljene)

120/60 ZR 17 55W

180/55 ZR 17 73W Dunlop sportmax (sedaj gor)

rad bi dal nove gor Metzeler Sportec M1,ki niso iste dimenzije pa me zanima,če je to OK...

120/70 R 17

180/55 R 17

No sam sem tudi vozil yamaho R6 sicer letnik 01, ki se pa ne razlikuje dosti od letnika 99. Na R6 yamaho se da obuti M1 gumo in zadeva je zelo dobro služila. Na cesti sem imel z to gumo zelo dober odziv in je motor lepo padal v ovinke in držala svojo smer.

Ker ta dimenzija ni serijsko primerna je potreben poseg mehanika, če ne znaš sam, da naredi prenastavitve na vilcah in vzmetenju (na vzmetenju niti ne). Meni osebno je bila yamaha serijsko premeho nastavljena in je moj mehanik zadevo lepo uravnovesil za moje potrebe. Ne vem za druge ampak jaz sem mel boljši občutek na 70 gumi kot pa na 60. Brez skrbi, guma ne čoha po blatniku vsaj ta model gume ne. Je pa res, da zdrži borih 4000km če zdrži....spet odvisno od vožnje...

upam, da ti bo v pomoč pri odločitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ima kdo kako dobro ponudbo za Z6 120/70 17 in 170/60 17 :blush:

Pokliči Širnika v Radlje, sem se pogovarjal v petek za sprednjo gumo za Hornetko dimenzija 120 70 17=110 eurov brez montaže....tel.:02/8872943

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

večina uporablja supercorso spredaj SC1 in zadaj SC2....zanimama me kako bi se obneslo da sta obe SC2 :)

Jest vozim že peti kolmplet Supercorse SC2 (Medium) spredaj in zadaj in se obnese enkratno :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti ki ste me spraševali za gume, tukajle sta cenika za pirelli in metzeler:

metzeler

pirelli

Na MPC ceno za metzeler in pirelli je 20-23% rabata, nekatere gume bodo v tedenskih akcijah 50% ceneje.

Za dunlop-ke pa na cenik sitar pneumatic centra (http://www.gume.si) 30-32% rabat. Pride ceneje kot jih sitar ponuja pri plačilo z gotovino.

še info: Kontaktna oseba: g. Mulej Dejan

Tel.: 03/ 749 17 10

email: mulej.dejan@siol.net

lokacija: Šentjur (imajo vulkjanizerstvo tako da lahko pri njih tudi gume menjate)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tisti ki ste me spraševali za gume, tukajle sta cenika za pirelli in metzeler:

metzeler

pirelli

Na MPC ceno za metzeler in pirelli je 20-23% rabata, nekatere gume bodo v tedenskih akcijah 50% ceneje.

Za dunlop-ke pa na cenik sitar pneumatic centra (http://www.gume.si) 30-32% rabat. Pride ceneje kot jih sitar ponuja pri plačilo z gotovino.

še info: Kontaktna oseba: g. Mulej Dejan

Tel.: 03/ 749 17 10

email: mulej.dejan@siol.net

lokacija: Šentjur (imajo vulkjanizerstvo tako da lahko pri njih tudi gume menjate)

Pozdravljeni!

Sem novopečenec, v forumu in tako kot vsak imam tudi jaz eno vprašanje? Kolega ima popolnoma nove gume komplet front+rear dimenzije 120/70/17 in 180/55/17ZR in jih prodaja za samo 190 eur. Moje vprašanje je naslednje: gume so letnik 05 in me zanima ali je vožnja s takimi gumami varna, čeprav so nove?? Vem, da se pri nas nove gume lahko prodajajo do starosti 5 let, vendar me poleg ugodne cene zanima predvsem to če so varne?

Hvala za sodelovanje in odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Sem novopečenec, v forumu in tako kot vsak imam tudi jaz eno vprašanje? Kolega ima popolnoma nove gume komplet front+rear dimenzije 120/70/17 in 180/55/17ZR in jih prodaja za samo 190 eur. Moje vprašanje je naslednje: gume so letnik 05 in me zanima ali je vožnja s takimi gumami varna, čeprav so nove?? Vem, da se pri nas nove gume lahko prodajajo do starosti 5 let, vendar me poleg ugodne cene zanima predvsem to če so varne?

Hvala za sodelovanje in odgovore

Sm nabavu zakon , če še kdo rab gume naj me kontaktira so cenej več k pa 50% :eek: - zakon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

you don´t say. :blink:

Nisem ravno tako mislil kot sem napisal, hotel sem omenit, da bi bilo koristneje vedeti koliko maximalno se da narediti z neko gumo.

Naprimer moj nacin voznje z sportakom, je vedno botroval menjavo obeh gum med 2 in 3000 km

Bridgestone, Dunlop, Michelin

Sedaj z touring motorjem, sem nakruzal 8000 km z parom Dunlopk, kar je svoh, ce upostevamo pricevanja drugih, ki so z Metzelerkami prevozili tudi 18-20000 km

No, ker mi po dvomesecnem iskanju, podolgem in pocez, Metzelerk ME880 se vedno ni uspelo najti, sem vzel Avon Venom. Pa da vidmo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem ravno tako mislil kot sem napisal, hotel sem omenit, da bi bilo koristneje vedeti koliko maximalno se da narediti z neko gumo.

Naprimer moj nacin voznje z sportakom, je vedno botroval menjavo obeh gum med 2 in 3000 km

Bridgestone, Dunlop, Michelin

Sedaj z touring motorjem, sem nakruzal 8000 km z parom Dunlopk, kar je svoh, ce upostevamo pricevanja drugih, ki so z Metzelerkami prevozili tudi 18-20000 km

No, ker mi po dvomesecnem iskanju, podolgem in pocez, Metzelerk ME880 se vedno ni uspelo najti, sem vzel Avon Venom. Pa da vidmo...

Dokler neboš probal Metzeler Maraton,neboš imel dobre potovalne gume ( z V-MAX-om 140 PS Metzeler vedno ca 12K kil).Vse ostale Dunlop,Bridgestone,Avon,Michelin-makadam- od 2,5K kil do max.6K kil. Vse to govorim o zadnji gumi spredaj sem imel gor vedno Metzeler Laser.:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja!Metzeler Turance izdelane v D so mi držale 30% dalje, kod pa iste gume iz Brazilije kupljene pri nas in za 10% cenejše.Priporočam originalne ,izdelane v D. Pa srečno vožnjo vam želim .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja!Metzeler Turance izdelane v D so mi držale 30% dalje, kod pa iste gume iz Brazilije kupljene pri nas in za 10% cenejše.Priporočam originalne ,izdelane v D. Pa srečno vožnjo vam želim .)

Front ME 880 MH90/21 izdelujejo v Braziliji, verjetno jih ravno zato ni nikjer za dobit :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tkole: včeraj prvič vozil Metzeler Racetech.... in prvi utis: N O R O :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Najprej hvala Mrkiju, da mi jih je zrihtal :D Tkole je ta stvar: spredaj trdota K2, zadaj K0 (najbolj mehka).

Pnevmatike držijo res dobro, tudi na gladkem asfaltu.... Ker sem odvozil isto traso, kot s starimi gumami (Dunlop Qualifier) lahko samo povem, da se da veliko bolje vozit. Guma resnično drži, motor se ne zvija (prej se je :whistle: ), segreje pa se relativno hitro (cca 5km zmerne vožnje pri 15st). Zdej je edina uganka, kolko km bodo zdržale :blush:

No, toliko o prvih utisih.... kaj več pa po praznikih, ko bo za mano tudi kakšna daljša turca. :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No tkole: včeraj prvič vozil Metzeler Racetech.... in prvi utis: N O R O :kva2: :kva2: :kva2: :kva2:

Najprej hvala Mrkiju, da mi jih je zrihtal :D Tkole je ta stvar: spredaj trdota K2, zadaj K0 (najbolj mehka).

Pnevmatike držijo res dobro, tudi na gladkem asfaltu.... Ker sem odvozil isto traso, kot s starimi gumami (Dunlop Qualifier) lahko samo povem, da se da veliko bolje vozit. Guma resnično drži, motor se ne zvija (prej se je :whistle: ), segreje pa se relativno hitro (cca 5km zmerne vožnje pri 15st). Zdej je edina uganka, kolko km bodo zdržale :blush:

No, toliko o prvih utisih.... kaj več pa po praznikih, ko bo za mano tudi kakšna daljša turca. :yea1:

a pol mi mora biti žal :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko gdo razlož kaj pomenijo črke C,E,K,U,G,L,F,A polek oznake (v ceniku) pri Z6 :blush:

http://www.motorjet.com/download.php?id=142807,645,1

Lp, Gregor

Te oznake pomenijo različno specifikacijo gume. Metzeler te gume prodaja tudi v prvi vgradnji in za vsak motor posebej je moral prilagoditi konstrukcijo gume, da je optimiral vozne lastnosti in tako zadostil visokim zahtevam, ki jih imajo posamezni proizvajalci motorjev. Žal so različni motorji po voznih lastnostih tako različni, da z eno specifikacijo gume ne morejo doseči optimalnih voznih lastnosti. Te oznake so še posebej pomembne v Nemčiji, kjer ima vsak motor takoiemnovan "reifenbindung", kar pomeni, da je na motorju lahko montirana samo točno določena specifikacija gume - tista, ki jo je homologirala tovarna in je zapisana v Fahrzeugbriefu.

Pri nas je izbira gum prosta, dokler ustreza navedbam v homologaciji glede dimenzij, hitrostne in obremenitvene oznake. Vendar ti vseeno priporočam, če imaš možnost izbora, potem izberi gumo z točno tisto oznako, kot jo tovarna originalno vgrajuje na motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te oznake pomenijo različno specifikacijo gume. Metzeler te gume prodaja tudi v prvi vgradnji in za vsak motor posebej je moral prilagoditi konstrukcijo gume, da je optimiral vozne lastnosti in tako zadostil visokim zahtevam, ki jih imajo posamezni proizvajalci motorjev.

.........

. Vendar ti vseeno priporočam, če imaš možnost izbora, potem izberi gumo z točno tisto oznako, kot jo tovarna originalno vgrajuje na motor.

In kako ugotoviš katere gume bi ble prave za tvoj motor ?? :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako ugotoviš katere gume bi ble prave za tvoj motor ?? :eek:

:grim Pa točno to, se jaz zdaj sprašujem :? :hmm:

Pa še eno vprašanje za tiste , ki ste vozili Z6, kako se guma obnaša pri športni vožnji :hmm:

Zadovoljivo ali so kakšne težave :?

ps: vem da to ni športna guma!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako ugotoviš katere gume bi ble prave za tvoj motor ?? :eek:

proizvajalec ima določeno za kater motor je namenjena katera oznaka...zato vprašat pri uvozniku katera je namenjena za motor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako ugotoviš katere gume bi ble prave za tvoj motor ?? :eek:

Temu se reče 'Reifenfreigaben' in se ponavadi najde na spletnih straneh proizvajalcev - tako gum kot tudi mopedov. Npr. Metzeler in Suzuki.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Temu se reče 'Reifenfreigaben' in se ponavadi najde na spletnih straneh proizvajalcev - tako gum kot tudi mopedov. Npr. Metzeler in Suzuki.

D.

Za CB 900F ni glih nekih konkretnih podatkov :blush: , ali če jaz ne najdem :hmm: :hmm:

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za CB 900F ni glih nekih konkretnih podatkov :blush: , ali če jaz ne najdem :hmm: :hmm:

lp

če ni nič potem je navadna brez oznak

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:grim Pa točno to, se jaz zdaj sprašujem :? :hmm:

Pa še eno vprašanje za tiste , ki ste vozili Z6, kako se guma obnaša pri športni vožnji :hmm:

Zadovoljivo ali so kakšne težave :?

ps: vem da to ni športna guma!!

vec kot zadovoljivo. in ni sportna guma, kot si ze ugotovil.

za slovenske ceste in slovenske motoriste je vec kot dovolj, da jih "orng rajcas". :devil:

dobri amortizerji BTW niso odvec. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!