Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Hmm, tale del o voznji bi pa res rad slisal.

Kako lahko nepravilno ravnas s pnevmatikami pri voznji ?

Pnevmatike so bile seveda vedno napumpane na predpisanih 2.7 bara !

Hmm, kot sem ze napisal, tudi sam sem ze imel Z6 na prejsnjem motorju in je bilo OK.

Sem pa na fjrforum.com zasledil, da so Ameri imeli silne probleme s to gumo.

Celo so prikazali fotografije razletele gume (med voznjo).

Edino kar je bilo prvic pri teh Gumah (poleg tega da so bile na FJRju) je bila voznja po vecji vrocini, ki je pac letos prisotna, ampak hej, ce Metzeler ne zdrzi teh 35C zraka (ugibam da verjetno kakih 50-60 asfalta) potem pac naj grejo delat gume za druge namene (kjer je na primer temperatura bolj ali manj konstantna pri 37 C :)

Brez problemov so zdržale naložen motor z dvema osebama in 40 stopinj turške vročine. Koliko je bil vroč

č asfalt lahko le ugibamo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res ne vem čemu pišete diplomo glede temperatur, tlaka, nosilnosti in ne vem česa še :glare:

PS: sliko primerjajte z originalno, ne samo razpok gledat ampak robove kjer se barva gume zamenja

Če je pa tak fajn filozofirat ...

Kakorkoli že, sem dobil obvestilo, da je garancija priznana in da je nova guma na poti. Do vikenda bo moped nared pa še drsniki bojo prišli do takrat in bo zadeva komplet :OK:

Si pa dobro zanaliziral. A te sledi so od mašine ali od kakšnega ročnega pajserja. Ker če so od mašine potem je zedeva po mojem še vedno s strani Metzelerja problematična, ker ne vejramem da se ne mašini da zadeve tako sj...

Sem namreč na fjrfoum.com zasledil post z identičnimi simptomi samo malo hujšimi posledicami. No tam se je izkazalo, da je guma od znotraj razpadla :eek:

Drugače sem s to gumo zadovoljen, kolikor je človek s turing gumo lahko. Imam še tak ene D208 na zalogi potem pa bo verjetno M3 ali pa Qualifyer gor, pri rednih menjavah.

Popravljeno . Popravil gody01
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pohvalno, kar se uvoznika tiče ;)

ta sled se pozna od montirke, na desni ob strani je eno železo ki se pritisne ob gumo da jo ločiš od feltne (če pozorno pogledaš vidiš da je to železo rahlo ukrivljeno, enako kot je sled na gumi)

[attachmentid=77682]

(slika je sposojena iz bolhe)

lahko da je Z6 nasplošno bolj občutljiva guma, ker sam ene in iste gume večkrat menjam, pa ni bilo nikoli panike

post-1839-1154507751.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

gody, sem napisal, da ne vem kaj je/naj bilo, ker me ni bilo zraven ne pri montazi in ne pri voznji. zato. nic drugega ne impliciram.

najbrz bo misty-eva razlaga kar tocna. zelo "smrdi" po kaksni premontazi, ko je bila guma se nova/novejsa.

ker sem Z6 vozil v skoraj vseh mogocih vremenskih razmerah (samo ledu nisem imel pod kolesi) - od -5°C do +41°C zracne temperature - sem skoraj preprican, da to nima nobene veze z poskodbami, ce ni bila guma ze prej mehansko poskodovana.

glede priznane garancije je torej problem vsaj znan (najbrz). sicer pa filozofiramo, ker zunaj dezuje. :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo sem mimel pred časom problem s tresenjem prednje METZELER gume pa ste govorili naj jo nesem zamenjat. Ker sem jo kupil v Avstriji in tam so mi jo tudi zmontirali se nisem vozil in kompliciral in sem vzroke iskal drugje, necentriranost, boxer mašina...

Sedaj sem zamenjal gume, kupil iste METZELER TOURANCE, in motor se pelje brez kakršnegakoli tresenja. Tko da sem spet :worship: vesel...

So pa to res zakon gume za GS-a...z njimi sem naredil 24.000km, pa je imela zadnja še cca 1,5mm profila po vsej površini, prednja pa sigurno 2mm...vendar sem iz preventive sedaj pred dopustom menjal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Pred mesecem sem zamenjal zadnjo gumo in dal gor pirelli sport demon(prej je bla gor

Michelin macedam 50).Vendar po 1000km se vedno ne drži v ovinkih...Pri nagibu mi deluje nesigurno

(vozim zzr) in tudi zdrs sem že čutil(s povečanim srčnim utripom :o ).Zdj pa me zanima kakšne so vaše izkušnje s to gumo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede priznane garancije je torej problem vsaj znan (najbrz). sicer pa filozofiramo, ker zunaj dezuje. :doze:

No, da še zaključim.

Guma zamenjana.

Na servisu so mi pokazali še eno gumo z identičnim, celo bolj izrazitim primerom.

Iz Metzelerja sem dobil odgovor, da je glede na fotografije potreben natančen pregled gume in da se globoko opravičujejo, gumo pa da naj dealer pošlje k njim (to sem posredoval naprej), da raziščejo problem.

Sedaj imam gor novo Z6 sprednjo in kar srce me boli, ker bo zadnja kmalu šla in bom sprednjo tudi menjal. Tako da če kdo Z6 vozi bo kmalu ena malo rabljena sprednja na voljo za šenk ali pir.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako da če kdo Z6 vozi bo kmalu ena malo rabljena sprednja na voljo za šenk ali pir.

Stari, mislim da se lahko kar na KeC-a obrneš. glede na to, kake orgazme je ob tej gumici doživljal. :) :devil: :D

KeC, ti pa si mi za ta redirect dolžn pir. :grim :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

He he bom za pir zdeval več kot pa za gumo. V glavnem ja se priporočam za gumo če nimaš kam z njo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po več kompletih Metzeler laser, Dunlop... sem našel boljše gume :worship:

Metzeler LASERTEC . S prejšnjimi kompleti sem brez izjeme naredil do 6500 km, sedanji LASERTEC komplet

pa ima že zsdnja 9300 km in sprednja 6300 (zamenjana zaradi napačno dobavljene dimenzije) . Na oko lahko rečem, da je na zadnji profila vsaj še za 100 ali 2 km :OK:

Sem bil že malo obupan, ker 2 kompleta na leto je pa že mal :BUA: - seveda za moj motor BMW K 75 RT

Guma še vedno dobro drži , nobenih težav ali zdrsov (no razen na kaki zalivki na Golici ) .

Priporočam !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gajbo pa porcijo čevapov!

Ma mej to gumo :angry2: (se vidi da mate stajerci cenejs cevape :P )

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si vabljen na porcijo, pa še kako pivo dobiš zraven :OK:

Ja sej enkrat pa ni hudic, da mi ne bi v Velenje znesl. Sam kaj k je Uros tok neki okupiran zadnje case. Se za naskok Marije nima nikol casa, ce pa ze je pa dez.

Ups offtopick :xx: Ja Metzler z6 je kul guma. Po nekaj tisoc km zdrsal vse sloncke :)

Popravljeno . Popravil Brihta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po več kompletih Metzeler laser, Dunlop... sem našel boljše gume :worship:

Metzeler LASERTEC . S prejšnjimi kompleti sem brez izjeme naredil do 6500 km, sedanji LASERTEC komplet

pa ima že zsdnja 9300 km in sprednja 6300 (zamenjana zaradi napačno dobavljene dimenzije) . Na oko lahko rečem, da je na zadnji profila vsaj še za 100 ali 2 km :OK:

Sem bil že malo obupan, ker 2 kompleta na leto je pa že mal :BUA: - seveda za moj motor BMW K 75 RT

Guma še vedno dobro drži , nobenih težav ali zdrsov (no razen na kaki zalivki na Golici ) .

Priporočam !

zakaj pa ne daš tourance gor?? razen če ni dimenzije??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmalu bom kupoval nov komplet za BMW 1150 GS....

Ne morem se odlociti ali METZELER TOURANCE ali DUNLOP TRAILMAX RADIAL D 607.

Kaj priporocate? A kdo ve kaksna je cena kompleta za METZELER?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kmalu bom kupoval nov komplet za BMW 1150 GS....

Ne morem se odlociti ali METZELER TOURANCE ali DUNLOP TRAILMAX RADIAL D 607.

Kaj priporocate? A kdo ve kaksna je cena kompleta za METZELER?

Priporočam ti Metzeler,ker imam do zdaj prevoženih 10 000km, najmajn še 2000km pa bo zdržalo :OK:

Komplet pa stane c.58000sit :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ste kaj pisali o Metzeler Z6? Malo prevč je vsega, da bi pregledal.

Mislim jih nabaviti in dati na Ninja ZX6R 636, za manj sport in bolj touring vožnjo. Jih kdo ima in kakšne so izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ste kaj pisali o Metzeler Z6? Malo prevč je vsega, da bi pregledal.

Mislim jih nabaviti in dati na Ninja ZX6R 636, za manj sport in bolj touring vožnjo. Jih kdo ima in kakšne so izkušnje?

Mam, ti lahko tu razločim ali pa raje ob pijači :D

Če maš cajt v četrtek zvečer se vidimo v Šentjurju.

Popravljeno . Popravil KeC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povej kar zdaj, saj za pijačo v Šentjurju nisem siguren (družinske obveznosti)! Pijača lahko čez vikend v Velenju. .)

Popravljeno . Popravil master 007
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!