Skoči na vsebino

Metzeler, Pirelli gume


Ice

Priporočene objave

Hm, piše da je to zadnja. Jaz bi rad pa obe enaki G852/G853. V Radljah ima 5 zadnjih, sprednjo pa čakam in čakam. V zadnji imam še vijak v gumi, zaenkrat ne pušča, a se ne morem odločit ali ga naj pustim do Radelj not ( cca 70km) ali naj dam inekcijo iz kita.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...
pred 5 urami, a79 pravi:

Diablo rosso IV, kaj izkusenj kdorkoli? Iz angel gt bi presedlal na prej omenjeno, kaj lahk pricakujem?

napredek :D

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 hours ago, a79 said:

Diablo rosso IV, kaj izkusenj kdorkoli? Iz angel gt bi presedlal na prej omenjeno, kaj lahk pricakujem?

Boljši oprijem in manj prevoženih kilometrov. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pirelli STR vs Mitas E07+ , obe ranga 50:50 al pa 70:30 nekje, odvisno od osebka in ropotulje.

STR je prvovgradnja na Husi 901 Norden, pa še kje, če se ne motim T700.

No guma je bolj švoh. Pe ne v smislu oprijema. Zlahka si privoščim polno odpiranje vn iz ovinka (žal poje TC) in globoka zaviranja v ovinek, kjer je prva popolnoma mirna in predvidljiva, zadnja pa mal "šajta"

2 jurčka sem odcepal na njih, že v štartu mi je zadnja dajala občutek "boga mati" na terenu, namreč na asfaltu sta obe kul, čeprav zadnja rada pleše pri agresivni vožnji.

Prva ni slaba, kar se tiče oprijema, oblike, padanja v ovinek, agresivnosti oprijema na terenu. Sploh ne. Ma mam prekleto zamero, po 2000km, zihr 1800 asfalta, ji že vidno pobira zunanje kocke, oziroma vsako drugo. Ne vem, če bo zmogla 5 kek. Tako izmučenost sem dosegel na Mitas 07+ po 11kek km.

Če govorim o normalnem ali predvidenem tlaku za ADV mašine, to je 2,4 na cesti , je zadnja žal porazna. Preveč slajdanja.

 

Torej, nikol več. Pa čeprav ponavljam: drži zelo dobro, ne rabi segrevanja, predvidljivost zdrsov in drsenja zadnje pri pretiravanju, je v okviru normale.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 4 urami, DAMI34 pravi:

Pirelli STR vs Mitas E07+ , obe ranga 50:50 al pa 70:30 nekje, odvisno od osebka in ropotulje.

STR je prvovgradnja na Husi 901 Norden, pa še kje, če se ne motim T700.

No guma je bolj švoh. Pe ne v smislu oprijema. Zlahka si privoščim polno odpiranje vn iz ovinka (žal poje TC) in globoka zaviranja v ovinek, kjer je prva popolnoma mirna in predvidljiva, zadnja pa mal "šajta"

2 jurčka sem odcepal na njih, že v štartu mi je zadnja dajala občutek "boga mati" na terenu, namreč na asfaltu sta obe kul, čeprav zadnja rada pleše pri agresivni vožnji.

Prva ni slaba, kar se tiče oprijema, oblike, padanja v ovinek, agresivnosti oprijema na terenu. Sploh ne. Ma mam prekleto zamero, po 2000km, zihr 1800 asfalta, ji že vidno pobira zunanje kocke, oziroma vsako drugo. Ne vem, če bo zmogla 5 kek. Tako izmučenost sem dosegel na Mitas 07+ po 11kek km.

Če govorim o normalnem ali predvidenem tlaku za ADV mašine, to je 2,4 na cesti , je zadnja žal porazna. Preveč slajdanja.

 

Torej, nikol več. Pa čeprav ponavljam: drži zelo dobro, ne rabi segrevanja, predvidljivost zdrsov in drsenja zadnje pri pretiravanju, je v okviru normale.

 

Kk zdaj? Porazna al drži zelo dobro? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

METZELER TOURANCE

Pravilno vzdrževana, vedno pravilno "napumpana"!

Ali bi vi še kdaj kupili takšno gumo, ki spoka po žlebovih pri polovici obrabe?

 

slika.thumb.png.dc3e9d0d92e97dcd14a37b587340f0d7.png

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

14 minutes ago, STAR said:

METZELER TOURANCE

Pravilno vzdrževana, vedno pravilno "napumpana"!

Ali bi vi še kdaj kupili takšno gumo, ki spoka po žlebovih pri polovici obrabe?

 

slika.thumb.png.dc3e9d0d92e97dcd14a37b587340f0d7.png

Ojej. Pa starost? Koliko casa je ze na feltni? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 20 minutami, Kugelschreiber pravi:

Ojej. Pa starost? Koliko casa je ze na feltni? 

Stara je bila dve leti, ko je spokala.

Pri Karlovcu, motor sem odpeljal domov s kombijem.

  • Žalosten 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

3 hours ago, STAR said:

METZELER TOURANCE

Pravilno vzdrževana, vedno pravilno "napumpana"!

Ali bi vi še kdaj kupili takšno gumo, ki spoka po žlebovih pri polovici obrabe?

 

slika.thumb.png.dc3e9d0d92e97dcd14a37b587340f0d7.png

Meni so tudi spokale Turanske. Pol manj kot tvoje vendar na istem mestu. Bile so made in Germany in z 15000 kilometri. Sedaj imam novo prednjo Tourance made in China, verjetno je stokrat boljša kot narejena na bavarskem :)

 

Na mojem motorju so spokale dunlopke in avonke :I

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

7 hours ago, STAR said:

Stara je bila dve leti, ko je spokala.

Pri Karlovcu, motor sem odpeljal domov s kombijem.

Sranje. Se pravi nobenega izgovora. Enostavno guma z napako. Meni se me metzeler zameril z gumami M5, in jih verjetno ne bom kupil nikoli vec. Je pa to cist moja kaprica. Ni nekega smisla/razloga v tem. Ce je tourance prava guma zate in se na njej odlicno pocutis, zakaj pa ne novega kompleta? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kawasaki_rider pravi:

Wtf? Cca. koliko km si naredil s to pnevmatiko?

Dobrih 3000 km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 16 urami, siks pravi:

Kk zdaj? Porazna al drži zelo dobro? 

Prva asf in teren ok kilometrina not ok

Zadnja teren zanc oziroma podpovprečno. Asfalt kr ok. Kilometrina povprečno.

Poraba prve blazno velika. Po dveh jurjih so boki na polovici. Za primerjavo 07 plus sem menjal po 11kkm, ker je bila na bokih že precej izrabljena a daleč od senzorjev.

Zadnja bo verjetno zdržala tok kot 07+ cca tistih 8 jurjev.

Zdej pa sam izlušči a je ok al ni. 😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

21 hours ago, DAMI34 said:

Prva asf in teren ok kilometrina not ok

Zadnja teren zanc oziroma podpovprečno. Asfalt kr ok. Kilometrina povprečno.

Poraba prve blazno velika. Po dveh jurjih so boki na polovici. Za primerjavo 07 plus sem menjal po 11kkm, ker je bila na bokih že precej izrabljena a daleč od senzorjev.

Zadnja bo verjetno zdržala tok kot 07+ cca tistih 8 jurjev.

Zdej pa sam izlušči a je ok al ni. 😁

Vsak ima svoj stil vožnje :)
 

Meni so tourance pri prejšnjem motorju (Tiger) zdržale kar precej. Porabil sem kar nekaj kompletov.

Zadnja je zdržala od 18k do 20K+ kilometrov, sprednje so imele po 20k kilometrih še 30% profila. Stil vožnje "po predpisih" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš kako rečejo za ženske?

Ima dobra a ima dobra u PM. 😁

Če gledamo širino in naležno površino, pa sam lok pnevmatike, pa kockice na boku, katere morajo zagrabit, ko motor nagneš:

Prerez Str je 14,5. Prerez Mitas 07+ je cca 16cm.

Bunke/kockice ene in druge na skrajnih robovih so tudi različne..več v slikah

 

20220330_140845_HDR.jpg

20220330_140852_HDR.jpg

20220330_141518_HDR.jpg

20220330_141646_HDR.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ,

po dolgem času, samo vrgel bi "kost", glede cen gum: kam so šle te cene gum, danes sem govoril s Širnikom, pa to je ne normalno. Iz dneva v dan se cene spreminjajo 😬 Gledam, da bi obstoječo (Dunlop Sport Smart) zamenjal s PIRELLI DIABLO ROSSO CORSA II (prej sem vozil prvo različico Pirelli DRC I), pa gledam za komplet čez 300 flik, pa to je šlo gor od 15 - 20% cene v manj kot 2 letih... skratka noro 😶

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 1. 4. 2022 ob 7:21, a79 pravi:

Po besedah vulkanizerjev so sle s 1.4. cene za 10% gor, avtomobilske in moto..

Če lahko sporočiš, me zanima, kateri vulkanizer je tolk prijazno dvignil cene, vezano na cene v %, ker mi nekako ne pije vode, iz cene:

- 270 EUR za komplet na 

- 320 EUR za komplet gum znamke/model PIRELLI (190/55 + 120/70; col 17) DIABLO ROSSO CORSA II

je kar lepih 16%. Da ne govorim še ostalih podražitev vezanih na servis, kateri so posledica prevoženih km. Seveda, to me je zmotilo iz razloga, če menjaš vsaj 2 kompleta na sezono. V kolikor delaš s kompletom okoli 10 T km + je prav vseeno za te procente.  

Mislil bi, da se bo zadeva okoli motorizma pocenila, ker vidim da je vse več novih motoristov na cesti in med nami.  

🙄

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no...se ni pocenila.

lp

tip ki 3 komplete letno menja 
:P

 

  • Všeč mi je 1
  • Haha 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 54 minutami, DAMI34 pravi:

tip ki 3 komplete letno menja 
:P

 

👏 👍 bravo 😉

  • Haha 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Port Folio pravi:

Če lahko sporočiš, me zanima, kateri vulkanizer je tolk prijazno dvignil cene, vezano na cene v %, ker mi nekako ne pije vode, iz cene:

- 270 EUR za komplet na 

- 320 EUR za komplet gum znamke/model PIRELLI (190/55 + 120/70; col 17) DIABLO ROSSO CORSA II

je kar lepih 16%. Da ne govorim še ostalih podražitev vezanih na servis, kateri so posledica prevoženih km. Seveda, to me je zmotilo iz razloga, če menjaš vsaj 2 kompleta na sezono. V kolikor delaš s kompletom okoli 10 T km + je prav vseeno za te procente.  

Mislil bi, da se bo zadeva okoli motorizma pocenila, ker vidim da je vse več novih motoristov na cesti in med nami.  

🙄

 

 

Menjal sem gume na avtu in gume na motorju pred 1.4. in sta mi oba rekla, da bo tako.. Na netu imata se oba iste cene pnevmatik, katere sem kupil..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GumeXL

Gume.JPG.f995d094c8a853a5f19f1b07006f77f3.JPG

Prvi dve vrstici:

PIRELI ANGEL ST 160/60 ZR 17 M/C (69W) TL ZADAJ

PIRELI ANGEL ST 120/60 ZR 17 M/C (55W) TL SPREDAJ

Tretja vrstica:

TOURING FORCE 160/60ZR17 (69W) TL ZADAJ

TOURING FORCE 120/70ZR17 (58W) TL SPREDAJ

Procente pa računajte sami....

ps, DPD vzame za dostavo na dom cca 4€ in je v tej ceni.

Popravljeno . Popravil MiNa
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 2. 4. 2022 ob 16:28, MiNa pravi:

GumeXL

Gume.JPG.f995d094c8a853a5f19f1b07006f77f3.JPG

Prvi dve vrstici:

PIRELI ANGEL ST 160/60 ZR 17 M/C (69W) TL ZADAJ

PIRELI ANGEL ST 120/60 ZR 17 M/C (55W) TL SPREDAJ

Tretja vrstica:

TOURING FORCE 160/60ZR17 (69W) TL ZADAJ

TOURING FORCE 120/70ZR17 (58W) TL SPREDAJ

Procente pa računajte sami....

ps, DPD vzame za dostavo na dom cca 4€ in je v tej ceni.

Ko boš dobil, a bi lahko sporočil, kje so angel st izdelane, tudi sam razmisljam o ast, pa kakšen dot si dobil, thnx.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!