Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

Živjo DUNLOP 211 GP RACER so res OK gume proval sem sprednjo soft zadnjo soft držalo je super.Pol sem dal sprednjo medium zadaj soft tudi OK.Zdaj pa bi proval dat obe soft ma zadaj 200 široko kako je to opaziti na pisti seveda ta razlika med 190 in 200.Ker nisem vozil še s 200 zadaj.LP :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dobil d211 gp racer. Zanima me, če kje na gumi označena trdota? Vidim sicer en M vendar sem naročil soft in na nalepki tudi piše soft.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšne čase dosegate kaj na Grobniku z GP racer D211??

To je odvisno od vsakega posameznika posebej,ker dolej jih vozi kar veliko s temimi gumami od amaterijou do profičou.Tako da časi so različni same gume pa so res dobre,kar ti bodo potrdili tudi tisti,ki vozijo z njimi :OK: LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes dobil d211 gp racer. Zanima me, če kje na gumi označena trdota? Vidim sicer en M vendar sem naročil soft in na nalepki tudi piše soft.

Polej si dobil M piše tam,kjer so mere gume :D LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je odvisno od vsakega posameznika posebej,ker dolej jih vozi kar veliko s temimi gumami od amaterijou do profičou.Tako da časi so različni same gume pa so res dobre,kar ti bodo potrdili tudi tisti,ki vozijo z njimi trance_40_thumbup.gif LP

No torej,ali se ve kdo je dosegel s temi gumami najboljši čas...na Grobniku so mi vulkanizerji povedali,da je Saša Kranjec vozil BMW R1000RR in z njim nizal konstantne čase 1.35. Jerman pa naj bi se peljal se hitreje...Je to res??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No torej,ali se ve kdo je dosegel s temi gumami najboljši čas...na Grobniku so mi vulkanizerji povedali,da je Saša Kranjec vozil BMW R1000RR in z njim nizal konstantne čase 1.35. Jerman pa naj bi se peljal se hitreje...Je to res??

Kolikor se spomnim jih je Kranjec testiral tud v kombinaciji z Motopulsom in šopal čase okol 1:36. Zdaj, če si hitrejši potem ti pa ˝čistokrvni˝ 211 ali 209(če jo še najdeš) ostaneta :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali lahko ma sprednja guma Roadsmart kaksen negativen vpliv(morebiten zdrs) pri vožnji v konbinaciji z zadnjo sportsmart, kakšne imate kaj izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali lahko ma sprednja guma Roadsmart kaksen negativen vpliv(morebiten zdrs) pri vožnji v konbinaciji z zadnjo sportsmart, kakšne imate kaj izkušnje?

To sta dve različni gumi...,če se imaš kaj rad zamenjaj komplet...,če pa že misliš zamenjati samo zadnjo (sklepam) si raje omisli Roadsmart!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam eno preprosto vprašanje in to predvsem za izkušene pilote na Grobniku. Namen imam kupit D211 GP racer in me zanima kakšno trdoto naj montiram za vožnjo od junija do septembra. Sam sem razmišljal da bi dal spredal soft zadaj medium, ampak ne vem če bi bile premehke glede temperatur ki jih dosega asfalt. Hvala za odgovore, predvsem tiste resne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam eno preprosto vprašanje in to predvsem za izkušene pilote na Grobniku. Namen imam kupit D211 GP racer in me zanima kakšno trdoto naj montiram za vožnjo od junija do septembra. Sam sem razmišljal da bi dal spredal soft zadaj medium, ampak ne vem če bi bile premehke glede temperatur ki jih dosega asfalt. Hvala za odgovore, predvsem tiste resne.

to je že večkrat predebatirano..

grobnik - vroče - mehka zmes..

tko da bo ta varianta soft spredaj, medium zadaj kar okej..

Sam najbrž dost več kot en obisk ne bojo zdržale..grobnik pač gume požre kolkr jo vidi..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To sta dve različni gumi...,če se imaš kaj rad zamenjaj komplet...,če pa že misliš zamenjati samo zadnjo (sklepam) si raje omisli Roadsmart!!!

zanimivo

in po čem sklepaš da je ta konbinnacija neprimerna?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni toliko da ni primerna oziroma da se ne bi imel rad ali kaj podobnega.

Stvar je v tem, da je že sama oblika teh pnevmatik različna in zato ne iz ene ne iz druge pnevmatike ne dobiš to kar dejansko nudi.

Samo zato je pač fajn, da imaš obe pnevmatiki nekako v kompletu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha pol je lahko razlika v boljši vodljivosti motorja, ne pa da bi zaradi tega bil možen kakšen zdrs na cesti

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha pol je lahko razlika v boljši vodljivosti motorja, ne pa da bi zaradi tega bil možen kakšen zdrs na cesti

hvala

Lepo zamenjaj obe, ali daj zadaj Rodsmart.

To, da je razlika v obliki in vodlivosti ti je razložil ze Biker77.

Je pa res tudi to kar pravi DINAMIK, to so gume različnega segmenta. Prva je sport touring, zadnja pa supersport.

Jaz osebno take kombinacije ne bi nikoli vozil. To pa zato, ker ko ti vzame prvo gumo ponavadi nimaš kej reševat, medtem ko zadaj veliko lažje čutiš kdaj se približuješ limitu gume.

Če se rad malo hitreje pelješ in imaš zadaj supersport gumo ti daje lahko ful ziher filing, ker dejansko nudi boljši grip kot touring guma. In ti misliš, da je vse ok, potem ti pa prvo odnese in greš v maline. Če maš pa tut zad touring gumo, te pa že prej začne opozarjat, da je dovolj in ti bo prej začela zadnja nakazovat, da odnehaj, preden bo prva nenapovedano spustila.

Če se pa voziš lagano potem je pa vseeno. Ampak tudi v tem primeru je boljša Roadsmart, ker ti bo pač zdržala več km.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hay

Mene zanimajo gume sportsmart ce so te gume dajo dobit v vec trdotah al je sam ena sorta pa do kolk naj bi zdržale km

pa eni vulkanizerji govorijo da po srednjem pasu gume je mal trša če se vozta 2 na motorju al pa po avtocesti.

Rad bi vedu če so res take kokr pravjo.

LP Necky :surrender:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hay

Mene zanimajo gume sportsmart ce so te gume dajo dobit v vec trdotah al je sam ena sorta pa do kolk naj bi zdržale km

pa eni vulkanizerji govorijo da po srednjem pasu gume je mal trša če se vozta 2 na motorju al pa po avtocesti.

Rad bi vedu če so res take kokr pravjo.

LP Necky :surrender:

ja res je..je pa pri sportsmart samo ena trdota..

različne trdote dobiš od gp racer pa "gor"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanimivo

in po čem sklepaš da je ta konbinnacija neprimerna?

Kakor sta ti že @biker77 in @Jure odgovorila...,pa še nekaj bi dodal...,ves čas boš samo na gume mislil..,kaj pa,če bo popustila in kajhitro se ti bo nevede pojavila napaka...PS:Ne šparaj pri gumah...,življenje imamo eno samo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala

Te gume grejo drug mesec gor še prej pa treba zadnjo unicit pa stara komi 2 mesca gre kr u 3krasne.

Je pa res da drži k tko k je treba. :trance_27_notworthy: To so pa Dragon supercorsa pro.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

danes je moja črna petarda :wub: dobila novo obutev, GP racer 211

sedaj sem imel gor GP racer 209, s katerimi sem naredil neverjetnih 8300K :OK:

in so bile na meji legalnosti, lahko pa bi b.p. prilezel do 9K ampak bi imel v primeru kontrole lahko sitnosti :D

Tudi meni se tile km.zdijo neverjetni...!Sam sem na GP211 naredil cca.2000 km...!?Poznam več takšnih primerov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

GP racer 211, al GP 211?

GP211

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni se tile km.zdijo neverjetni...!Sam sem na GP211 naredil cca.2000 km...!?Poznam več takšnih primerov...

ja, ne vem kaj naj ti rečem...

z 209kami sem naredil toliko kot sem napisal, ne vem zakaj bi nabijal neki brez veze...

to kilometrino sem naredil z 209gp racer, gp211 so po moje drugačne gume(konstrukcija, zmes)

sicer pa nobena umetnost ni uničiti zadnje gume v 2K kilometrih...

ampak zame so leta, ko sem vozil po cesti kot da bi me lovili preteklost :D

btw: kako se drži RSV :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

209GP je čist druga guma,tako da ni najbolj primerljivo..

Tudi jaz sem z 209GP Racer delal dobro kilometrino. Sicer ne toliko km kot Pero, ampak tazadnja mi je nazadnje zdržala dobrih 6k km - do indikatorjev. Če bi jo zvozil čisto do konca, kot naredijo nekateri bi bil še kakšen km več.

Se sicer nisem šel Rossija na cesti, nisem nažigal pri speljevanju, nisem žgal 200 pa AC, sem pa kljub temu precej prebrusil s koleni po Ridah in Rakitni.. Tako da sem z obrabo res zelo zadovoljen. Bomo vidli kaj bodo zdej 211Gp Racer rekle :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!