Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

Dunlop Sportsmart zadnja po 5590 km:OK:

Na sredini še 2,4 mm profila oz. 1,4 nad mejo legalnosti.

Start:l 4,5mm nad indikatorjem oz. 5,5 do dna profila

Voženo:

2 dni Pannonie (2 šoferja) ostalo cesta.

Pa jih nisem šparal, no ja, pa stran metal po nepotrebnem tud ne.

Kilometrina skupna:

bo večja od QRR (6000km nekaj malega preko):OK:.

Motor Y R1 99.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Hej. No, ker nisem dobil Metzeler K3 željene dimenzije, sem si motor obul v Dunlop D211 GP Racer, spredaj 120/70R17 soft, zadaj 200/55R17 medium. Zdaj pa ker vem, da te gume vas kar nekaj vozi, me zanima kako jih kaj pumpate za vožnjo po cesti. Pa morda kako se kaj obnese, kaj moram pri njih pazit,... Hvala! :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej. No, ker nisem dobil Metzeler K3 željene dimenzije, sem si motor obul v Dunlop D211 GP Racer, spredaj 120/70R17 soft, zadaj 200/55R17 medium. Zdaj pa ker vem, da te gume vas kar nekaj vozi, me zanima kako jih kaj pumpate za vožnjo po cesti. Pa morda kako se kaj obnese, kaj moram pri njih pazit,... Hvala! :worship:

2.3, 2.5

sam puna

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo izkušnje z bridgestonovimi gumami bt014?? kako se obnesejo?

Mucek, če ne veš si v Dunlop temi.....samo tolko da veš....trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

zdele mam skor 3000 km s SportSmartkami, zadovoljen sem pa tkotko: obraba je zaenkrat v redu, gripa dovolj, dost udobne so na naših zjahanih cestah, moti me le, da so blazno lene oz počasne pri premetavanju iz enega nagiba v drugi - najprej sem mislil da je to samo moj občutek, pa so mi potem enako povedali tudi nekateri drugi ki jih vozijo, pa tudi testniki Moto Pulsa so to opazili na testu teh gum :hmm: whatever, meni so bile Q RR bolj všeč...

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nisem nek ekspert, ampak se mi sportsmartke tudi zdijo bolj počasne in je treba motor včasih mal porint v ovinek. Ampak mi pa kar nekako ustreza, se mi zdi da imam več nadzora koliko nagnit in tudi stabilne so v zavoju. Gume ki padejo v ovinek mi niso tolk všeč, pač ne rabim preveč hitrega prelaganja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ima kdo izkušnje z bridgestonovimi gumami bt014?? kako se obnesejo?

imel sem jih kot prvovgradnjo, prevozil 8200km (res turistična vožnja) ampak, če jih primerjam sedaj z sportsmart.....enostavno ni primerjave, je dunlop precej boljša.

tudi od drugih sem dobil same kritike glede bt014

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

zdele mam skor 3000 km s SportSmartkami, zadovoljen sem pa tkotko: obraba je zaenkrat v redu, gripa dovolj, dost udobne so na naših zjahanih cestah, moti me le, da so blazno lene oz počasne pri premetavanju iz enega nagiba v drugi - najprej sem mislil da je to samo moj občutek, pa so mi potem enako povedali tudi nekateri drugi ki jih vozijo, pa tudi testniki Moto Pulsa so to opazili na testu teh gum :hmm: whatever, meni so bile Q RR bolj všeč...

po vsej verjetnosti je fora v tem, da ima ta guma po sredini drugačno zmes kot bo straneh. in ko se ti voziš naravnost, torej po trši zmesi se sigurno pozna na voznih lastnostih, ko pa ti "preklopiš" z nagibom na drugo zmes na gumi je pa trenje precej večje in zato mogoče takšen občutek.

meni osebno se je naredilo to, da nisem dovolj dobro ocenil ovinek in sem moral sprejet odločitev, da še bolj nagnem motor kar se tudi naredil. vseeno me je še "nosilo" ven proti robu in sem želel še bolj nagnit ampak enostavno ni šlo in je bil občutek tak, da gume tega ne dovolijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slišal sem tudi da je dosti pritožb nad sportsmartom, ker bi jo naj treslo pri nitrosti med 50 in 100 km/h

...komentar znanega vulkanizerja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po vsej verjetnosti je fora v tem, da ima ta guma po sredini drugačno zmes kot bo straneh. in ko se ti voziš naravnost, torej po trši zmesi se sigurno pozna na voznih lastnostih, ko pa ti "preklopiš" z nagibom na drugo zmes na gumi je pa trenje precej večje in zato mogoče takšen občutek.

meni osebno se je naredilo to, da nisem dovolj dobro ocenil ovinek in sem moral sprejet odločitev, da še bolj nagnem motor kar se tudi naredil. vseeno me je še "nosilo" ven proti robu in sem želel še bolj nagnit ampak enostavno ni šlo in je bil občutek tak, da gume tega ne dovolijo.

fora glede prelaganja sigurno ne leži v zmesi. saj ima večina cestnih gum različne zmesi..

verjetno je kriva malo bolj zaobljena oblika gume.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slišal sem tudi da je dosti pritožb nad sportsmartom, ker bi jo naj treslo pri nitrosti med 50 in 100 km/h

...komentar znanega vulkanizerja

ko peljem 50km/h po števcu se čuti "profil" gume.....občutek je enak kot bi vozil po narebričenih belih črtah.....ampak to je samo pri 50km/h.

meni je treslo bt014 ko sem spustil krmilo in je bilo rahlo tresenje krmila......pri sportsmart tega še nisem zasledil pa imam prevoženga več kot 2000km z temi gumami (o tem sem že enkrat pisal, ko sem kupil gume).

me je pa vulkanizer opozoril na to, da je možnost tega ampak naj bi se to dogajalo skoraj pri vseh gumah.

Popravljeno . Popravil aquariumwild
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slišal sem tudi da je dosti pritožb nad sportsmartom, ker bi jo naj treslo pri nitrosti med 50 in 100 km/h

...komentar znanega vulkanizerja

Nisem opazil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slišal sem tudi da je dosti pritožb nad sportsmartom, ker bi jo naj treslo pri nitrosti med 50 in 100 km/h

...komentar znanega vulkanizerja

Meni tudi trese pri 65 km/h,gorzen občutek,nisem vajen tega tresenja ker na prejšnjih gumah (Michelin in Metzeler) tega tudi pod razno ni bilo,zato mislim da imam prvič in zadnjič Dunlop na motorjuheadbang.gif

Za pisto ja, za cesto defenitivno NE!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za na cesto imel Dunlop nameščen samo enkrat in se odločil, da sem zaključil z njim. Zelo neudobno v ovinku, ko mi je treslo prvi konec, kar se je začelo po prevoženih cca. 2kkm, ko je guma ratala tudi na otip stopničasta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

slišal sem tudi da je dosti pritožb nad sportsmartom, ker bi jo naj treslo pri nitrosti med 50 in 100 km/h

...komentar znanega vulkanizerja

Hmmm jaz tega nisem občutil...

Me pa je presenetla parkrat na belih črtah... Torej ko štartam od doma mam po cca 500m vožnje dokaj pregledno križišče in ga preko zebre nagnem levo, tam vedno zapleše, vendar ko je topla tega nisem opazil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabava novih gum Sporsmat:

- prevoženih 300 km - ovinek pri 175km/h ..sem mislil, da mi bodo odpadla ogledala zaradi tresenja krmila

- prevoženih 500 km - nad 130 km/h se ni dalo peljat

- reklamacija gum - priznajo novo zadnjo gumo(zaradi notranje deformacije gume)

- nova zadnja guma po 1200 km - ponovno tresenje krmila (je... jim vse po s.....)

- ne glede na to, da so upoštevali reklamacijo po 1 tednu (telefonsko preganjanje) in da so gume zelo dobre pri oprijemu, se človek naveliča menjav v nedogled

- uravnoteženje gum sem opravil sam na 2,5g natančno in ni drugega razloga, kot da je celotna serija za Slovenijo eno veliko s.....

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po telih komentarjih ugotavljam, da nism nič faliu z nabavo Qualifier II... ko je guma segreta, drži na polno, brez kakršnihkoli težav s tresenjem krmila itd. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nabava novih gum Sporsmat:

- prevoženih 300 km - ovinek pri 175km/h ..sem mislil, da mi bodo odpadla ogledala zaradi tresenja krmila

- prevoženih 500 km - nad 130 km/h se ni dalo peljat

- reklamacija gum - priznajo novo zadnjo gumo(zaradi notranje deformacije gume)

- nova zadnja guma po 1200 km - ponovno tresenje krmila (je... jim vse po s.....)

- ne glede na to, da so upoštevali reklamacijo po 1 tednu (telefonsko preganjanje) in da so gume zelo dobre pri oprijemu, se človek naveliča menjav v nedogled

- uravnoteženje gum sem opravil sam na 2,5g natančno in ni drugega razloga, kot da je celotna serija za Slovenijo eno veliko s.....

Nakladaš 175km/h

Popravljeno . Popravil kala
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredu s Sportsmart nekaj čez 2000 kilometrov. Nič ne trese,fajn oprijem. Zadovoljen!

Res pa nisem kakšen Rossi,kot vas večina! :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naredu s Sportsmart nekaj čez 2000 kilometrov. Nič ne trese,fajn oprijem. Zadovoljen!

Res pa nisem kakšen Rossi,kot vas večina! closedeyes.gif

Če mi trese pri 65 km/h,nevem če sem zato že Rossitrance_09_box.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!