Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

209GP je čist druga guma,tako da ni najbolj primerljivo..

Tudi jaz sem z 209GP Racer delal dobro kilometrino. Sicer ne toliko km kot Pero, ampak tazadnja mi je nazadnje zdržala dobrih 6k km - do indikatorjev. Če bi jo zvozil čisto do konca, kot naredijo nekateri bi bil še kakšen km več.

Se sicer nisem šel Rossija na cesti, nisem nažigal pri speljevanju, nisem žgal 200 pa AC, sem pa kljub temu precej prebrusil s koleni po Ridah in Rakitni.. Tako da sem z obrabo res zelo zadovoljen. Bomo vidli kaj bodo zdej 211Gp Racer rekle :)

211GP Racer so te tanove? K se mal za Sportsmart pršle ven?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

209GP je čist druga guma,tako da ni najbolj primerljivo..

Tudi jaz sem z 209GP Racer delal dobro kilometrino. Sicer ne toliko km kot Pero, ampak tazadnja mi je nazadnje zdržala dobrih 6k km - do indikatorjev. Če bi jo zvozil čisto do konca, kot naredijo nekateri bi bil še kakšen km več.

Se sicer nisem šel Rossija na cesti, nisem nažigal pri speljevanju, nisem žgal 200 pa AC, sem pa kljub temu precej prebrusil s koleni po Ridah in Rakitni.. Tako da sem z obrabo res zelo zadovoljen. Bomo vidli kaj bodo zdej 211Gp Racer rekle :)

res je druga guma,ampak kolega ma Racer,vozi R1,pretežno Golica,cca.1300 km.-še 1 mm do mirka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

211Gp Racer še nisem probal, tako da ne morem komentirat, ampak 209 res naredi dobro kilometrino tudi pri nažiganju čez ovinke.. Jaz si ne znam predstavljat kaj bi moral delat z 209, da bi jo v 1500km zribal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Jaz si ne znam predstavljat kaj bi moral delat z 209, da bi jo v 1500km zribal :)

Hola,

@ Jure: glih tisto kar si napisal da ne počneš :P veliko lažje je narest z gumo 1500 kot 7500 km ;)

mimogrede: poleg stila vožnje tudi tlak v gumi vpliva na obrabo

PS s Q RR sem naredil 6515 kmjev, zadnja na meji legalnosti, prednja bi morda zmogla še slabega jurja... zdaj sem dal gor SportSmart, da vidim kako se obnesejo

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je druga guma,ampak kolega ma Racer,vozi R1,pretežno Golica,cca.1300 km.-še 1 mm do mirka...

ja meni se zdi pa tale kilometrina neverjetna, mora imeti totalno mesarsko roko in leti po ravninah kolikor da...

plus tega ima verjetno ''dirkaško'' napumpane gume...

211Gp Racer še nisem probal, tako da ne morem komentirat, ampak 209 res naredi dobro kilometrino tudi pri nažiganju čez ovinke.. Jaz si ne znam predstavljat kaj bi moral delat z 209, da bi jo v 1500km zribal :)

jure, moje 211racer so po dveh izletih po magistrali in dobrih 2K kilometrih še zelo zdrave

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja meni se zdi pa tale kilometrina neverjetna, mora imeti totalno mesarsko roko in leti po ravninah kolikor da...

plus tega ima verjetno ''dirkaško'' napumpane gume...

jure, moje 211racer so po dveh izletih po magistrali in dobrih 2K kilometrih še zelo zdrave

Fantje,blagor vam...Za 211racer sam ne bom govoril,ker jih(še)nisem vozil,na GP 211 pa sem naredil cca.2000km(brez AC in dirkališč).Z Pireli Diablo Sup.Corsa SC3 pa cca 3000km.

Sedaj pa me malo dajejo finance(recesija),bom pa poskusil drug segment gum(da pridobim kakšen km.).Odločil sem se za M5,pa bomo videli,kako se bo obnesla...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje,blagor vam...Za 211racer sam ne bom govoril,ker jih(še)nisem vozil,na GP 211 pa sem naredil cca.2000km(brez AC in dirkališč).Z Pireli Diablo Sup.Corsa SC3 pa cca 3000km.

Sedaj pa me malo dajejo finance(recesija),bom pa poskusil drug segment gum(da pridobim kakšen km.).Odločil sem se za M5,pa bomo videli,kako se bo obnesla...

ja gori, kolko te js poznam, se ti pa tvoja družba ne pelete glih "počasi". je pa res, da manj kot 3kkm je pa premalo za po cesti.

sam verjetno tudi ne bom nikoli dosegal neke max. kilometrine, ker nočem šparat na gumah pri prvinah, ki nudijo največ užitka na motorju (pospeševanje v vseh mogočih okoliščinah).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal je treba upoštevat tudi dejstvo, da en V2 italijan več gume požre kot L4 japonc..

pa zna bit razlika kar velika...

Se z tabo popolnoma strinjam !Verjetno pa to veš tudi iz lastnih izkušenj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja gori, kolko te js poznam, se ti pa tvoja družba ne pelete glih "počasi". je pa res, da manj kot 3kkm je pa premalo za po cesti.

sam verjetno tudi ne bom nikoli dosegal neke max. kilometrine, ker nočem šparat na gumah pri prvinah, ki nudijo največ užitka na motorju (pospeševanje v vseh mogočih okoliščinah).

Siks,veš kako se peljemo,in v naši skupini nihče ne dela preko 4k km...

Verjetno pa tudi ti ne narediš veliko več...

Popravljeno . Popravil Gori
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mal je treba upoštevat tudi dejstvo, da en V2 italijan več gume požre kot L4 japonc..

pa zna bit razlika kar velika...

itak...

meni je aprilia pojedla bt002 1500km prej kot pa honda

vzrok pa je bil non-stop ''pometanje'' levo-desno pred ovinki

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se z tabo popolnoma strinjam !Verjetno pa to veš tudi iz lastnih izkušenj...

Zakaj pa to, da "italijan" naredi manj kot "japaner" ?

Prvovgradnja na mojem 696 so bile Bridgestone BT56R in mi je

uspelo naredit samo 4800 km.In ni bila hitra vožnja oz. z velikimi

pospeševanji. No zdej sem menjal Dunlop Roadsmart in z njimi

naredil 7600 km.

Bomo vidli kako bo sedaj s Pirelli Diablo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa to, da "italijan" naredi manj kot "japaner" ?

Prvovgradnja na mojem 696 so bile Bridgestone BT56R in mi je

uspelo naredit samo 4800 km.In ni bila hitra vožnja oz. z velikimi

pospeševanji. No zdej sem menjal Dunlop Roadsmart in z njimi

naredil 7600 km.

Bomo vidli kako bo sedaj s Pirelli Diablo.

Razlika zaradi katere Aprilia prej požere gume, ni v nacionalnosti, ampak številu valjev :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razlika zaradi katere Aprilia prej požere gume, ni v nacionalnosti, ampak številu valjev :)

Ja, vem da si mislil valje, sem pač malo posplošil

(Italija - Aprilia, Ducati 2 V / Japonska - večina jih ima 4 V).

Še vedno ne vem pa zakaj ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tako malo za zanimivost, kolega ima na Hondi hornet 2008 sprednjo prvo gumo še v originalu, zaenkrat ima z njo 28kkm, jaz sploh nv kaj bi rekel. :whistle:

Pa se zdaj skregajte kuker čte :D:kava:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vem da si mislil valje, sem pač malo posplošil

(Italija - Aprilia, Ducati 2 V / Japonska - večina jih ima 4 V).

Še vedno ne vem pa zakaj ?

Zakaj, V2 ti občutno nudi več navora, ta se mora pa nekako prenesti na asvalt, se pozna pri pospeševanju, pa tudi pri samem bremzanju z mašino. Z preprositimi besedami V2 je veliko bolj "grob" do gum...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pilot power 28k km??? Pa kaj se 40km/h vozi, brez uporabe prve zavore? :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pilot power 28k km??? Pa kaj se 40km/h vozi, brez uporabe prve zavore? :D

Sem opazil, da sem sicer malo falil temo, pa da ne bom offtopic ima zadnjo gumo Dunlop :D

Se vozi kar korajžno, prvih 5kkm je bil sicer motor blokiran na 25kw, zdaj pa že lep čas odprt, uporabljata ga z očetom in ni vrag, da ga šparata, kolikor se vozimo skupaj ga kar preganja :P. Sej je rekel,da je čas za zamenjat, sam kilometrina je naravnost nv dih jemajoča :P.

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jst bi se prijavil z enim vprašanjem?

Kaj namontirat na gixxerja 600, SportSmart al d211 GP Racer?

Vožnja 98% po cesti in večino sam, občasno kakšen izlet 300-500km na morje z dečvo zadej.

Večina mi svetuje d211Gp Racer, samo a bi jo preveč pojedlo po sredini v zg. primeru?

LP Gizmo_

Popravljeno . Popravil Gizmo_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jst bi se prijavil z enim vprašanjem?

Kaj namontirat na gixxerja 600, SportSmart al d211 GP Racer?

Vožnja 98% po cesti in večino sam, občasno kakšen izlet 300-500km na morje z dečvo zadej.

Večina mi svetuje d211Gp Racer, samo a bi jo preveč pojedlo po sredini v zg. primeru?

LP Gizmo_

na gumi ne šparat pa če neboš preveč odperou na hitr gasa kr kup gp racer..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na gumi ne šparat pa če neboš preveč odperou na hitr gasa kr kup gp racer..

Ja, najboljše, da na čoperje daje folk GP racer pa Supercorse in mogoče še Power race. Drugo odpade, ker je se na gumah ne sme šparat... :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še jst bi se prijavil z enim vprašanjem?

Kaj namontirat na gixxerja 600, SportSmart al d211 GP Racer?

Vožnja 98% po cesti in večino sam, občasno kakšen izlet 300-500km na morje z dečvo zadej.

Večina mi svetuje d211Gp Racer, samo a bi jo preveč pojedlo po sredini v zg. primeru?

LP Gizmo_

Za cesto pomoje Sportsmart.. Sicer je nisem še vozil, ampak če je vsaj tako dobra kot QRR (vsi pravijo da je boljša) potem je čist dovolj. 211Gp racer je track day guma, namenjena hudemu priganjanju in predvsem tudi zelo visokim temperaturam in dovoljuje uporabo grelcev.. Zdej če misliš rekorde postavljat na Ridah, Rakitni, Kočevje-Dvor, oziroma če misliš it kdaj na Raceland/Marof/Grobnik umes potem 211GP Racer. Drugače pa je za vsako športno vožnjo in naganjanje po kolenih čez glavo dovolj Sportsmart. Pa verjetno da bo naredila kakšen km več.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko nekak sm tud sam razmišjal, samo po preteklih izkušnjah sogovornikov so d209 Gp racer, zdržale dlje od Q rr, pri pribljižno enakem tempu vožnje ipd, d209 je bla celo na pisti ene 2x. Tako do tle me ni čist use jasno:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, to lahko potrdim tut jst, Zadnja GP Racer 209 Medium naredila isto km kakor Q RR, s tem da sem jo bolj zlorabljal. Medtem ko prvo 209 je pa bolj pobiralo od Q RR.

Moj nasvet izhaja iz prebranih testov. 211 naj bi naredila malo manj od 209, medtem ko naj bi se pri Sportsmart kilometrina napram Q RR zboljšala.

Ne vem kolk je res to, ampak če vsaj deloma drži, bi morale Sportsmart naredit več km. Itak pa nimaš kej falit, ker za po cesti majo ene in druge čez glavo dovolj gripa :)

Jaz sem sicer prejšen teden naročil novo predno 211 Racer, bom dal zdej en dan gor.. Ampak to sam zato, ker se spogledujem z Grobnikom zdej junija.. Drugače bi verjetno kar Sportsmart. No kakorkoli, falil ne boš pomoje z nobenmi :)

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Super, hvala za potrditev mojih domnev :)

Se vidmo kej na Ridah :)

LP

Hvala tud vsem ostalim za odgovore:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!