Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

dodatek k zgornji objavi.

Iščem pač Dunlop-ovo nadomestilo za Pirelli Scorpion Sync, ki je pri Pirelliju med sport touring gumami in je prva vgradnja za Multistrado.

Verjetno je kot ustrezno nadomestilo primerna tudi Dunlop D220, ki morda še najbolj ustreza specifikacijam Pirelli Scorpiona, vendar kot prvo najprimerjejšo gumo za Multistrado Dunlop priporoča D 208 ZR in šele nato D220 ... ?! :hmm: kakšno mnenje, ideja, predlog ... časa imam še nekaj tisoč km, vendar vi rad tole dilemico razrešil že prej, da mi kasneje ne bo treba preveč razmišljat ... B)

Moti me pač dejstvo, da se oznake in ponudba dimenzij na različnih internet straneh in tudi pri Sitarju razlikujejo ...

Ali je morda D208 = D208 F = D208 ZR ?! :hmm: :?

ma saj odgovor je verjetno čist simpl ... :)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekje sem prebral (se žal ne spomnim natančno kje) nekaj o teh oznakah in če me spomin ne vara pomeni ZR: Z-hitrost nad 240km/h in R-radial......ampak lohk da sem čis u temo brcnil :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se ne motim je oznaka ZR indeks za hitrost nad 240 km/h.

ma saj vem, ampak na glavni/uradni strani Dunlopa je govora samo o D208 ZR in nič o kakšni D208 in D208 RR ipd ... pa me je mal zmedlo ... je bla pozna ura pa utrujen možgan ... :) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel sem gori D207 spredaj in zadaj, potem pa sem dal gor spredaj 207, zadaj 204, pa ni problem. Tudi striktno menjam samo tisto gumo, ki je zlizana (škotsko poreklo), se pa to malo manj obnese, ker imam prednjo gumo (če menjam samo zadnjo) vedno znucano na gobico in motor potem kar sam pada v ovinek. Čez ene 2000 KM zato potem zamenjam še sprednjo gumo. Je pa problem manjši, če je zadnja guma še o.k., zamenjati samo prednjo gumo. Potem ni nobenih težav.

Sicer pa sem z Dunlopkami izredno zadovoljen, sploh če upoštevam ceno. Z 2x D207 sem se vozil praktično po ušesih in ne vem kaj bi še sploh rad.

Sedaj pa iščem eno bolj turing za zadaj (ker se mi ne da nonstop menjat) v dimenziji 160 55 17 (ali nekaj takega -SV). A kdo ve katera bi to bila?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V sredo snel prednjo D205, ki je prevozila 100 km manj kot 26000 km.

Gor dal zopet D205.

Meni se zdi zadovoljiva guma, z drugimi primerjati je pa ne morem, ker sem do sedaj vozil samo D205.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

26000km ??

A se samo meni zdi al je to ogromno - mater tukaj berem kako eni po 8000 menjajo gume - ja kako pa to voziš (pa kje?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja sprednja D207RR ima 13.000 pa bi bila nujno potrebna zamenjave (je slick, profil njet), zadnja D207R pa je zdržala 10.000 do platna. sedaj sem zadaj na metz M1, ista pride v kratkem še spredaj pa bomo primerjali. drugače pa sem bil z dunlop in originalnimi bridgestone ful zadovoljen, nikakor ne z michelin macedam (svoje vtise sem že opisal nekje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje a sm jest čist izven klase a kaj - mam zadej gor D207 pa je po 3000km taka k balon. :cry: :cry:

A se še kermu to dogaja.

A kakšna guma kej bl zdrži. :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje a sm jest čist izven klase a kaj - mam zadej gor D207 pa je po 3000km taka k balon. :cry:  :cry:

A se še kermu to dogaja.

A kakšna guma kej bl zdrži.  :?

:? :hmm: :wacko: daj ti malo bolj pojasni ta "balon"! kje maš pobrano po 3000 km tako hudo da je guma fuč? to še pa nisem slišal, po 3000 km ti kvečemu na 12-ki ali kakšnemu podobno močnemu motorju (150 KM+) pobere gumo po sredini, ne pa na fazer 600. moj motor je recimo primerljiv, tudi moj stil vožnje ni ravno turistični pa mi D207R zdrži 10.000, no če bi res bil malo bolj občutljiv glede tega bi jo lahko menjal po 8000 ampak 8000 in 3000 je pa ogromna razlika. edino kar bi mi bilo jasno je, da si ogromno na grobniku ali pa skoz na kolenu in ti tako uspe pobrat robe, drugače mi ni jasno? :hmm: :o

Popravljeno . Popravil PERVY
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje a sm jest čist izven klase a kaj - mam zadej gor D207 pa je po 3000km taka k balon. :cry:  :cry:

A se še kermu to dogaja.

A kakšna guma kej bl zdrži.  :?

zna bit, da ti bo 207RR zdržala dlje ... ogreje se hitro, tudi v hladnem vremenu ... drži pa enkratno.

D207 se ogreje in tudi pregreje!! zelo hitro, kar pa pomeni prekomerno obrabo in slabši oprijem.

Za ugoden nakup se pa kar javi po PM-u ... :)

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah use skupej je s tole gumo dost čudn. Na krajeh jo je čist pobral, po sredin ma pa še mau profila - sam tut ne več, kokr pa za ene 1000km. A je možn da je to kšna čudna serija al pa stara guma al pa kej podobnga. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah use skupej je s tole gumo dost čudn. Na krajeh jo je čist pobral, po sredin ma pa še mau profila - sam tut ne več, kokr pa za ene 1000km. A je možn da je to kšna čudna serija al pa stara guma al pa kej podobnga. :hmm:

v slo so bile uvožene neke dunlopke iz brazilije ali od tam nekje ki niso bile pravilno skladiščene. te gume so se in se verjetno še, potem "ugodno" prodajajo naokoli, mogoče si kakšno od njih dobil.

hočko je sicer nakazal mogočo težavo amak vseeno ne verjamem, da bi se ti zaradi slabšega zagrevanja toliko prej uničile. kot sem rekel, 3000 in nekaj kn zdrži dunlopka na 190 KM ninji 12, ni teorije da jo ti na fazer 600 uničiš če je namenoma ne kuriš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah ne vem če je glih iz Brazilije moja guma. K jest sm jo dobu od enga kolega iz Bleda, k jih iz tujine prpele.

Drgač namenoma jo pa nč ne kurm, čez 200km/h se redkokdaj pelem, pospešvane normalno edin v ovinkih ga bl do tačk zalagam. Sam po mojem useen neb smel bit problema. Pa tut ogrejem gume čist normaln če to mislš - prvih par 5km grem pač kr fino počas.

A bi se slučajn dal zvedt koko se prepozna gumo če je slabša - da se nam še enkrat zaj.... :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pečo ti kr lepo 208 kup pa nimaš kej falit

Zihr ti bo kr neki cajta zdržala, drži pa čist dost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pečo ti kr lepo 208 kup pa nimaš kej falit

Zihr ti bo kr neki cajta zdržala, drži pa čist dost.

Ja sej bi jo dau sam mi pa gun kolega zrihta 207 za 30k z montažo. Tko da se mi bl splača, če bi mi normaln zdržala.

ps: Eni pač komej napraskamo dnar za gumo. :cry: :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kleč je v tem, da so si ta rek izmislili bogati Angleži.

Sirotinja nima časa razmišljati o pregovorih, ker razmišlja o tem, kako do česa za v usta priti.

Če je špaga prekratka, pa četudi zgolj za 1 cm, je pač prekratka, pa naj bo tisto željeno še tako kakovostno in zanesljivo. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja sej bi jo dau sam mi pa gun kolega zrihta 207 za 30k z montažo. Tko da se mi bl splača, če bi mi normaln zdržala.

ps: Eni pač komej napraskamo dnar za gumo.  :cry:  :cry:

hja ... tole pa niti ni tko zelo poceni ... PM !? ... B)

sicer pa vprašajte Bladzo-ta koliko je njemu zdržala D207 na Fazer 600 ... ne vem, če kaj dosti več kot 3000km. :yea2:

@Peco: a se ti zdi da je težje napraskat 30k SIT vsakih 3000km ali morda 35k SIT vsakih 5000 ali 6000km ... kaj se ti zdi ? ... če vprašaš mene, kupi 207RR ali 208 !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja ... tole pa niti ni tko zelo poceni ... PM !? ... B)

sicer pa vprašajte Bladzo-ta koliko je njemu zdržala D207 na Fazer 600 ... ne vem, če kaj dosti več kot 3000km. :yea2:

@Peco: a se ti zdi da je težje napraskat 30k SIT vsakih 3000km ali morda 35k SIT vsakih 5000 ali 6000km ... kaj se ti zdi ? ... če vprašaš mene, kupi 207RR ali 208 !!

Viš ker ne razumeš.

Torej enkrat je kupil poceni in sedaj bo spet in čez 3000km spet in na koncu bo dražje kot če bi v štartu kupil malo dražje in bi blo še dons ok.

Pa ne govovorimo o stvareh, ki se jih da kupiti ceneje z raznimi popusti ampak o stvareh dvomljive kvalitete in so zato poceni.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Viš ker ne razumeš.

Torej enkrat je kupil poceni in sedaj bo spet in čez 3000km spet in na koncu bo dražje kot če bi v štartu kupil malo dražje in bi blo še dons ok.

Pa ne govovorimo o stvareh, ki se jih da kupiti ceneje z raznimi popusti ampak o stvareh dvomljive kvalitete in so zato poceni.

spet klobasaš u tri krasne ... in sploh ne bereš stvari, ki jih nekdo napiše, ampak ti možgan sproducira neko svojo varianto napisanega <_< <_<

govorim o ceni 30k za njegovo gumo in o nobeni dvomljivi kvaliteti ...

Sicer mi je pa rek " nimam dovolj denarja, da bi kupoval poceni" zelo znan in ga ponavadi upoštevam, ampak kadar je možnost ISTI produkt dobiti za bistveno ugodnejšo ceno, bi bil pa nor, če tega ne izkoristim ... kenede ?

Kolk gum si pa ti že zvozila, da svetuješ ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1.kom možgan. :) Neki je--vsaj tok kot tvojih blaznih izkušenj z gumami.

Jest svetujem? (ne ne ne )

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočko

Jah ne vem če je glih iz Brazilije moja guma. K jest sm jo dobu od enga kolega iz Bleda, k jih iz tujine prpele.

A ti je sedaj jasno glede česa jaz svetujem.

Al je še vedno lajtunga predolga?

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hočko

A ti je sedaj jasno glede česa jaz svetujem.

Al je še vedno lajtunga predolga?

vem kaj govoriš, ampak kaj ima to veze z mojim postom ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!