Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

(ceprov mogoce je bil pa sam monster tisti, ki se je lepo drzal ceste .) )

ah ... to pa itaq ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

imel sem spredaj 207 rr in zadaj 207 r. sprednja ima okoli 10.000 km in nima več profila, zadnja je zdržala okoli 8000 skoraj do platna. sem pa bil ful zadovoljen, zdaj mam metzeler pa bomo vidli drugače grem nazaj na dunlop

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Bolje pozno kot nikoli, pravijo :) Vseeno v opravičilo ponižno sklanjam glavo pred vami, saj sem tole obljubil že pred... nekaj časa, recimo.

Ampak evo, tlele je poskenirano bistvo članka iz Motorrada 9/2003, kjer je bil Veliki test gum. Najprej bodo napopani povzetki primerjalnega testa športnih gum (testirali so gume dimenzij 120/70 ZR 17 in 190/50 ZR 17), potem pa še "dirkalnih" gum - torej tistih, ki so namenjene predvsem vožnji na dirkališču.

PS če se g.moderatorjem tole ne zdi tema za Dunlop, naj prestavijo drugam - tule objavljam zato, ker sem obljubil v tem topicu.

post-22-1077723179.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Tule pa še izvlečki testa superšportnih oz "dirkalnih" gum. Testirali so dimenzije 120/70 ZR 17 in 180/55 ZR 17 (na 3,50 oz 5,50 colskih feltnah, testna motorja sta bila dva nova GSX-Ra 600 - v prejšnjem testu športnih gum je bil testni motor ZX-9R).

Kot lahko opazite - in to je bistvo tegale lepljenja semle - se Dunlopke D208 niso obnesle najbolje, in to niti navadne, niti "dirkalna" GP verzija - zaenkrat so torej dobre, stare D207 RR še zakon. No, to očitno vedo tudi pri Dunlopu, saj so že naredili naslednico D218, v katero ponosno obuvajo tanovo R1 in Kawla.

Upam, da vam bo tole v pomoč.

post-22-1077724828.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Pozabil opozoriti še na tole: samo nekatere superšportne gume imajo "dovoljenje" za vožnjo po navadnih cestah, z večino se smemo voziti samo po pistah!!! Zato da ne bo joka pri nakupu pazite na oznake* na gumi in če vam kaj ni jasno ali ste v dvomih raje vprašajte prodajalca!!!

*na gumi piše npr "not for highway use", guma je v različnih trdotah (M2, H2... ) ipd

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A bi se našla kšna dobra duša, pa tole švabščino prevedla-kratek povzetek.

Zanima me predvsem avonova guma. Pliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mene zanima tale D220. Sem na Imotu videl, da jo montirajo na Kawo ZZR 1200. Torej bi bila tudi prava guma za mojo kobilco in način vožnje. A jo bo Sitar sploh imel v prodajnem programu, ker trenutno je ni videti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mene zanima tale D220. Sem na Imotu videl, da jo montirajo na Kawo ZZR 1200. Torej bi bila tudi prava guma za mojo kobilco in način vožnje. A jo bo Sitar sploh imel v prodajnem programu, ker trenutno je ni videti.

seveda jo bo imel, ko bo zmanjkalo zaloge 205-k

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud mene zanima tale D220. Sem na Imotu videl, da jo montirajo na Kawo ZZR 1200. Torej bi bila tudi prava guma za mojo kobilco in način vožnje. A jo bo Sitar sploh imel v prodajnem programu, ker trenutno je ni videti.

D 220 je zelo podobna guma kakršno imaš sedaj. Mogoče ne bi bilo slabo če bi probal kaj mehkejšega (d208 ali d207rr). Suzuki naredi z d 207rr kar lepo število km, da o robiju ne govorimo.

Sam, če boš dost potoval v dvoje, pol pa le dej d 220 gor. Menim, da se jo da dobit.

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

D 220 je v Dunlopovih cenikih. Preveril pri vulkanizerju, se jo da dobiti. Po podatkih Dunlopa naj bi bila vmeščena nekje med 205 in 207, malenkost bolj sport kot turing, glede na 205, ki ostane v prodaji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, kaj vse clovek dozivi.

Poklices uradnega zastopnika gum, ter ga vprasas ce ze imajo D218 in koliko naj bi bila cena. V odgovor pa ... taka guma ne obstaja!!!!!!!!!!!!!!!!!! Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...............

:BUA: :blink: :blink: :wacko: :nono: :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

@ Lucky in ostali, ki jih zanima D220: v Motorradovem Velikem testu gum tokrat žal ni bilo testa touring gum. Tak test je bil kaki dve leti nazaj, a takrat še ni blo D220, tko da žal ne morem pomagat...

Je pa tako kot je rekel Bladzo, kdor vozi LS ali hitreje, se splača vsaj enkrat preizkusiti mehke gume. Jest z D207 RR, ki so le par jurjev dražje od "navadnih", naredim dobrih 7000 km, kar pravzaprav sploh ni tako malo za "dirkalne" gume - še posebno ker so vozne lastnosti moje Katane kar za nekaj razredov boljše kot s serijskimi D205; tudi segrejejo se zelo hitro. Za potovanja so pa najbrž D208 čisto OK, mogoče celo optimalen kompromis med D220 in D207 RR???

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo kaj ve kaj je z dunlop 252?---ne mi rečt, da ne obstajajo, ker sigurno so--na novi xyr 1300. Kakšne izkušnje al karkoli?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo kaj ve kaj je z dunlop 252?---ne mi rečt, da ne obstajajo, ker sigurno so--na novi xyr 1300. Kakšne izkušnje al karkoli?

Nova Honda 1300 ma dunlop 220. Poglej raje še enkrat. Oceno ti je pa že Suzuki napisu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova Honda 1300 ma dunlop 220. Poglej raje še enkrat. Oceno ti je pa že Suzuki napisu.

XJR je sicer yamaha...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je sprednja guma DUNLOP mehka ( 207 )

in trša zadnja ( 205 ) najbolj odgovarjala.

Imam pa dve gumi 180/55 ZR 17 D205 SPORTMAXTURING

in eno 120/70 ZR 17 D207F SPORTMAX

za prodat 20 % od redne cene

Vse novo zapakirano original 1.klasa

Popravljeno . Popravil HOMAR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam serijsko gor dunlopke in moram priznat, da slabših gum še nisem imel čast jahati. Trše od radirke, slabše od čigumija. :BUA: Komaj čakam, da jih do konca zjaham in zamenjam za kaj zglednega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola lina,

sem šel pogledat v Dunlopov katalog, pa nikjer nisem našel model D252 :cry: .

Imajo D250 in D251, ampak meni izgleda da D25x označuje serije "čudnih" dimenzij, ker so v glavnem 16 in 18 colske gume, namenjene največ chopperjem (Honda VTX 1800, pa en model za Gold Winge)

Poglej še ti na http://www.dunlopmotorcycle.com/tirecatalog.asp , morda boš imela bolj ostro oko...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dunelope de dvestapedesetdva so omenjene tukaj, v sivem okvirčku desno z značilnostmi.

Možno, da je to kakšna zadevščina po naročilu za prvo vgradnjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na IMOT-u sem videl gumo Dunlop 252 na razstavnem prostoru, tako da je možno, da je guma vgrajena na motor.

Res pa je tudi, da je ni v nobenem katalogu, tudi v tistem, ki so jih delili na IMOT-tu je ni. Zgledala pa je zanimivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!