Skoči na vsebino

Dunlop gume


roly

Priporočene objave

sem istega mnenja....sam tukaj mislim da je govora o bol praktično pravnem mnenju....če Dunlop kot so že naredili, problem ugotovi kot zunanji ( manipuliranje pri nizkih temperaturah) se z tem avtomatično distancira od odgovornosti in to cel čas skušam dopovedat....pol pa se ti ukvarjaj z dokazovanjem kdo je to narobe ravnal z gumo v celi verigi do tvoje feltne da bi njega okrivil :(....samo razmislite koliko nevarnih stvari je in krajev kjer se z preprostim "vporaba na lastno odgovornost" reši vsak problem odgovornosti

Dejstvo je, da je takšna objava več kot dobrodošla na forumu, kjer so prisotni boljši in slabši poznavalci in uporabniki. Tudi, če ne uporabljaš teh gum, je to opomnik, da je treba redno čekirat, kaj se dogaja z gumami.. Razna provociranja in napadi na avtorja so zelo neumesni. Lahko bi rekli samo hvala za opozorilo. (pa saj se večina sodelujočih v debati strinja s tem). Razni triki, kako dokazat nekaj in ne dokazat, so za sodišče. Mene osebno zanima samo, da si res ne želim, da se mi to zgodi na cesti.

Mogoče se motim, ampak mi moje skromno znanje in logika veli, da ogrevanje gume na dirkališčih ne služi prvensveno njenemu obstoju, ampak boljšemu izkoristku (hitreje pride na delovno T, ker takrat doseže max namen, torej se bolje drži steze, materiali so bolj vzdržni, se počasneje rabijo, itd...). Ja, poškodbe gum se dogajajo, ampak naj bi se samo v extremnih primerih, torej na dirkališčih, pa še tam zato, ker jih želijo izkoristit do skrajnosti in tudi hitrosti so drugačne. Saj načeloma gum ne goniš dokler se ne poškodujejo, ampak, dokler se ne zrabijo do dovoljene meje. To je pa velikanska razlika. :klicaj:

Nikakor pa ne moremo debatirat o krivdi kogarkoli drugega kot proizvajalca, če se je človek peljal 130 km/h po avtocesti in se mu je to zgodilo. :hmm::?

In ja, proizvajalec ali uvoznik bi moral biti tisti, ki bi si prvi želel raziskati, kaj se je zgodilo v tem primeru. Ali je bila to resna napaka v proizvodnji ali transportu, ali zgolj splet nesrečnih naklučij.

Slovenci smo pa itaq prpe, raje capljamo za giganti. Namesto, da bi se postavili v kožo vozečega, se raje kregamo, ali ta homologirana (?) guma je, ali ni za na avtocesto pri 130 km/h (?!).. :xx:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še to...

Citat sem uporabla v bistvu zato, ker je na koncu napisano, da obstaja veliko znakov 'na lastno odgovornost'. To ti pri poškodbah na takšnih objektih ali stvareh nič ne pomaga. Vedno je odgovoren lastnik ali upravitelj tistega, kar uporabljaš na t.i. lastno odgovornost. Iz pravnega vidika in vidika zavarovalnic. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz absolutno podpiram, da se takšne stvari povejo na forumu in poskušajo razčistiti z uvoznikom/proizvajalcem. Ko pa pride do besed o tožbi pa upam, da je stvar dobro premišljena. Iz svojih in tujih izkušenj z tožbami proti "velikim" kot so zavarovalnice ali take firme vem, da so lahko pravica in dokazi na tvoji strani pa to še ne pomeni nič ko ti nasproti stopi njihova armada pravnikov, od njih plačanih "izvedencev" itd.

Samo upam da ne bodo lastnika te gume ob nesreči in škodi zaradi gume po žepu vdarili še sodni stroški procesa, ki ga skoraj ne moreš zmagat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se čist strinjam s tabo. res huda borba. ampak borbe so za sodišče, forumi pa so glas ljudstva. In se mi zdi, da je bilo tole pač malo preveč mačehovsko obravnavano. Vmes je veliko govora o tem, da so dotične gume pa vseen ful dobre. Tudi jaz ne trdim da niso, trdim pa da bi se lahko (če ne že moralo) več ljudi opredelit za to, da se zadevi pride do dna. Sploh tisti, ki se malo bolj ukvarjajo z motociklizmom. Ker mi, ki smo v prometu ali na pistah, smo praksa. In v praksi je tako, da si lahko zvozil 20 gum istega tipa, pa še tvojih 10 kolegovvsak po 20 enakega tipa, pa je lahko le ena zate usodna.. In to je tisto proti čemer bi se moral boriti glas ljudstva.

Motoristi ves čas tulijo, da nočejo biti samo statistika na cestah in različni tipi motoristov nočejo biti vrženi v en koš, vsi želijo biti 'osebe', ko pa se zgodi nekaj, kjer bi res morali dvigniti prah, pa sami sebi pljuvajo v skledo. Za zamislit se je, da se ti to zgodi, pa se ne pelješ 'samo' 130... :BUA:

namenoma nisem uporabila 'smo', ker se (še) nimam za motoristko v t.i. pravem pomenu besede. ;)

Nočem biti arogantna, sem pa malo razočarana nad določenimi odzivi v teli temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Wanwsska in Motospirit....že v prvem pisanju sem napisal tako kot bi prijatelju napisal in če sta prebereta je vse tam......

1.ni prvič da se zgodi ..se dogaja.....tudi meni se je

2. razlog zakaj se to dogaja (obrazloženo z strani Dunlop UK)

3. nima smisla tožit ker že jaz vidim 3/4 pravne izgovore za morebitno ne odgovornost

pol pa da ti nek pravnik svetuje da greš v tožbo je meni vedno smešno....on svoj denar dobi v vsakem primeru njemu je interes samo to če si ti pripravljen iti v tožbo in pokrit njegove stroške....poznam primer ko se airbag ni sprožil na avtu takrat ko bi moral 10+let tožbe...tisoči in tisoči eur šlo v luft....odvetniki svoje dobili....tožitelji pa 00000....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ostalo imaš itak prav, kar se tiče tožbe pa - tudi če ima Sava vse zavarovano pomeni, da boš imel opravka na samo z savo ampak tudi posredno ali neposredno z zavarovalnico, oni pa se izjemno radi tožarijo.

če imaš odvetnika, ki mu zaupaš in je pripravljen delat samo za % iztoženega je OK, čeprav boš moral sproti poravnati vsaj stroške vložitve tožb in ostalega. V primeru da zgubiš pa še vse stroške odvetnikov in izvedencev Save oz zavarovalnice.

Jaz sem imel fer odvetnika ko sem se odločal ali tožim Zavarovalnico MB in mi je povedal, da čeprav imava "čist" primer so vseeno možnosti nekje 50-50 oziroma še manj ker je pač to zavarovalnica pri kateri čisto možno da ima sodnik zavarovanje :BUA: . V primeru da zmagam bi dobil nekje 3 do 5 jurjev, če zgubim bom plačal preko 10 jurjev. Meni je bil rizik prevelik ker imajo na vsako mnenje tvojega izvedenca 2 kontra mnenji njihovih, neodvisni izvedenci sodišča pa so tudi.......

Skratka obilo uspeha in poročaj kako se razvija zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakte k se bo na eni dirki v UK en ubov zarad tega...Bojo preklet hitr začel delat raziskave pa prost za take gume. Sam bo pa škoda tega življenja k bo stal da se Dunlop zgane... :/

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Počakte k se bo na eni dirki v UK en ubov zarad tega...Bojo preklet hitr začel delat raziskave pa prost za take gume. Sam bo pa škoda tega življenja k bo stal da se Dunlop zgane... :/

hmm, mislim da se pa v UK ne bo noben ubil zaradi te gume !!! na zalost smo se vedno BALKAN , zato tudi verjetno posiljajo k nam 2, 3, 4 klaso gum !! hmm, koliko je bilo primerov na nam bliznjem grobniku ko je pogledal drat ven iz sprednje gume (vecino poznam, zato jih ne bi nasteval z imeni ) !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmm, mislim da se pa v UK ne bo noben ubil zaradi te gume !!! na zalost smo se vedno BALKAN , zato tudi verjetno posiljajo k nam 2, 3, 4 klaso gum !! hmm, koliko je bilo primerov na nam bliznjem grobniku ko je pogledal drat ven iz sprednje gume (vecino poznam, zato jih ne bi nasteval z imeni ) !!!

hmm, ce mi pa kdo ne verjame, naj pa pride pogledat k meni domov kako pokajo prednje gume !!! :BUA: :BUA: :BUA:

HMM, AMPAK VSEENO, TE GUME SO ODLIČNE !! ZAMENJAL JIH NE BOM DOKLER NE BOM IMEL KAKSNO TAKO PIZ....JO KOT PA TISTI NESRECNI VOZNIK MOTORJA, od katerega NAM je posredoval G.SVENSEK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa zakaj je to spet predmet debate, uradnega zastopnika se obvešča in pika, on pa proizvajalca. Če je guma prišla iz Amerike Avstralije ali pa p.zde materne. Taka je pravilna pot.

Dejstvo je da je guma razpadla in prav je da o tem izvedo uvoznik in proizvajalec, kje pa je znotraj njihovega sisitema krivec, pa naj sami pri sebi razčistijo, človeku je treba škoda poplačat.

Dobronamerni nasveti v stilu ne it v tožbo, ker ne boš dobil, ne koristijo. Če se je človek odločil da bo tožil, naj toži in bo lahko povedal ali je dobil ali ni dobil. Nekdo mora nekaj naredit, in prva tožba je prvi korak v nizu.

Spomnite se Firestona v Ameriki, milijoni so na koncu šli v tožniške roke. Zaradi nekaj razpočenih pnevmatik in vse se je začelo z eno in prvo tožbo.

LP Bajsi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa zakaj je to spet predmet debate, uradnega zastopnika se obvešča in pika, on pa proizvajalca. Če je guma prišla iz Amerike Avstralije ali pa p.zde materne. Taka je pravilna pot.

Dejstvo je da je guma razpadla in prav je da o tem izvedo uvoznik in proizvajalec, kje pa je znotraj njihovega sisitema krivec, pa naj sami pri sebi razčistijo, človeku je treba škoda poplačat.

Dobronamerni nasveti v stilu ne it v tožbo, ker ne boš dobil, ne koristijo. Če se je človek odločil da bo tožil, naj toži in bo lahko povedal ali je dobil ali ni dobil. Nekdo mora nekaj naredit, in prva tožba je prvi korak v nizu.

Spomnite se Firestona v Ameriki, milijoni so na koncu šli v tožniške roke. Zaradi nekaj razpočenih pnevmatik in vse se je začelo z eno in prvo tožbo.

LP Bajsi

Vse kar si povedal je logično. ampak v Jugoslaviji chain of command ne deluje. ti lahko poveš našim, oni to vzamejo osebno, in te napizdijo, pritožbo pa fuknejo v smeti. Vstavi poljubno znamko, poljubno stvar, in poljubnega uvoznika/zastopnika.

V dotičnem primeru je stvar mal bol komplicirana, ker nekdo zahteva neko povračilo stroškov, ni pa se izjasnil, ali je bila guma na motorju nova, in kje je bila nabavljena tud še nism prebral.

Pa da ne bo pomote. Taka stvar se dunlopu nebi smela zgoditi, in je nevarna brez vsake debate. Po moje bi slovenski zastopnik moral ukrepati. Če je on pravi naslov za iztožit kak €€ pa nisem prepričan.

Amerike in Slovenije pa žal in k sreči ne mormo primerjat.

Popravljeno . Popravil Cartman
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem točno zgodbe, natančno pa vem kako poteka reklamacija: blago, ki je v reklamaciji se reklamira trgovcu kjer si blago kupil, razen če imaš dokument kjer je navedeno (za tehnično blago) kje je servis in kaka je garancija. Problem nastane, če si kupil blago na črno ali brez računa...(kar pač počnemo), nihče se pa ne zaveda, da v tem primeru nosimo posledice sami. Po mojem se brez dotičnih dokumentov ne splača niti reklamirati uvozniku-prodajalcu, ker ti tožba pade takoj na tla, saj ti navedejo kup napak od napačne in nestrokovne montaže, do hrambe..čeprav jaz ne verjamem pravljicam, da bi gume morali zavijati v celofan pred uporabo, potem pa ko jih enkrat gor nabiješ pa jih teramo povsod in po vsakem terenu, obremenjujemo s silami, ki si jih ne moremo zamisliti...etc

Je pa čisto prav, da se na problem opozori, ker marsikdo gume kupi z računom in montažo uradnega monterja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no,pri teh pnevmatikah pa reklamacija ne poteka tako.Ko jo reklamiraš, tam ko si jo kupil, ti dajo številko (telefonsko) reklamanta pri SAVA TIRES,kjer je bila pnevmatika nabavljena (pa tudi če ne bi bila,ostaja dejstvo da je še vedno DUNLOP) in se pač z njim pogovoriš o reklamaciji, ki se ne vznemirja preveč zato, ker bi se nekdo lahko ubil. Oni potem od vas zahtevajo poškodovano pnevmatiko, da jo pošljete po pošti in je to to.Najverjetneje dobiš kak odgovor v stilu : "...se zgodi!"

Malo sn že energije zgubil zaradi te pnevmatike, niti ne mislim tožit za neke ogromne denarje, rad bi samo , da se povrnejo stroški, ki so ob tem nastali.

Tako, kot je Bajsi rekel.....še vedno ostaja pnevmatika znamke DUNLOP - made in GB, ne glede na to kje si jo kupil....ker po tej debati bi lahko sklepal, da če jo kupim v Nemčiji, moram pol v Nemčijo it reklamirat, čeprav enake pnevmatike prodajajo pri nas? Pol pa pri nas še eno kupiš, imaš račun in potem na ta račun reklamiraš....je druga pnevmatika cenejša, kot da se v Nemčijo voziš! Dejstvo je, da se to NE BI smelo zgodit in bilo bi prav, da vsaj to nekdo prizna, če že odgovarjal ne bo nihče...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu si si že sam odgovoril, in sicer:

"zakaj bi priznali, če ne nosijo posledic", spomni se samo Toyote in njihovih problemov z zavorami v ZDA, koliko karambolov in poškodb je moralo nastati, da so problem priznali in tudi v primeru pnevmatik, primer da imaš kasko, pa da se vmeša zavarovalnica ali da pride do smrtne žrtve...šele takrat se bi mogoče kaj zganilo.

še vedno pa pravim, pozitivno da si opozoril na problem, in jaz bi ravnal enako, (poiskušal priti do odškodnine), in kot sem prej omenil, na koncu koncev tudi kupci odločamo kaj bomo na motor nataknili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa saj je tega kar nekaj in ne razumem zakaj se ni to objavljalo že prej

Okej, sem že parkrat videl podobne manjše razpoke na gumah ( na obeh straneh ), kot se lepo vidi na slikah. Samo ne vem, a je to vedno razlog za preplah...? oz. a to vedno pomeni, da se lahko naredi to kar je povod za to temo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

No, pa so se zganili tudi odgovorni..........vendar na nekoliko drugač način kot sem sam pričakoval. V petek sem prejel dopis,ki so ga posredovali mojemu odvetniku in v katerem mi grozi tožba,zaradi objave tega problema na forumu,ter nekakšna sodna prepoved objave fotografij in debatiranja o tej temi. Pa to te lahko kap. Zdaj pa jaz njim "slabo" reklamo baje delam, ker sem opozoril na ta to težavo in hotel opozoriti morebitne druge uporabnike te pnevmatike, da se jim ne bi zgodilo kaj podobnega, Seveda piše tudi, da moram TAKOJ umaknit vse prispevke iz foruma, saj me bodo v nasprotnem primeru tožili za vsak dan objave na forumu, tako da bo najverjetneje ta tema izginila naslednji teden (pa ne po moji krivdi),lahko pa tudi dopis prilepim. Ne razumem.......najverjetneje bom na koncu še jaz kriv, ker je pnevmatika razpadla! In pol imam jaz težave,ker me EDINEGA skrbi zaradi tega.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa so se zganili tudi odgovorni..........vendar na nekoliko drugač način kot sem sam pričakoval. V petek sem prejel dopis,ki so ga posredovali mojemu odvetniku in v katerem mi grozi tožba,zaradi objave tega problema na forumu,ter nekakšna sodna prepoved objave fotografij in debatiranja o tej temi. Pa to te lahko kap. Zdaj pa jaz njim "slabo" reklamo baje delam, ker sem opozoril na ta to težavo in hotel opozoriti morebitne druge uporabnike te pnevmatike, da se jim ne bi zgodilo kaj podobnega, Seveda piše tudi, da moram TAKOJ umaknit vse prispevke iz foruma, saj me bodo v nasprotnem primeru tožili za vsak dan objave na forumu, tako da bo najverjetneje ta tema izginila naslednji teden (pa ne po moji krivdi),lahko pa tudi dopis prilepim. Ne razumem.......najverjetneje bom na koncu še jaz kriv, ker je pnevmatika razpadla! In pol imam jaz težave,ker me EDINEGA skrbi zaradi tega.....

ha to pa so ti zrihtali dobro mislim vrli test majstri na forumu nič še na ostale ustanove bo treba dopise poslat + to kar so ti grozili preko dopisa ,banda kapitalistična.

Pa srečno.

Si siguren da je sodna prepoved???

Popravljeno . Popravil exclan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dokaj nerazumljivo ravnanje Dunlopa oziroma uvoznika. Že iz slik bi lahko rekli, da gre za na napako na gumi, ti imaš pa še izvedenske ekspertize.

Tožba, ni druge.

Dejansko ni podlage, da bi se morala ta tema umakniti iz foruma. Tožba je le "grožnja" z njihove strani, saj bodo morali dokazati, da škoda ne izvira iz njihove gume oziroma da navajaš neresnične podatke. Temu pa seveda ne bo tako.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov. Dva se lohk igrata to igro. Sploh na internetu.

Pošlji jim dopis nazaj, da če takoj ne priznajo krivde, plačajo odškodnine in ostalo, boš vse slike zapakiral v .ppt in poslal verižno pismo, katerega nikoli več ne bodo ustavili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa so se zganili tudi odgovorni..........vendar na nekoliko drugač način kot sem sam pričakoval. V petek sem prejel dopis,ki so ga posredovali mojemu odvetniku in v katerem mi grozi tožba,zaradi objave tega problema na forumu,ter nekakšna sodna prepoved objave fotografij in debatiranja o tej temi. Pa to te lahko kap. Zdaj pa jaz njim "slabo" reklamo baje delam, ker sem opozoril na ta to težavo in hotel opozoriti morebitne druge uporabnike te pnevmatike, da se jim ne bi zgodilo kaj podobnega, Seveda piše tudi, da moram TAKOJ umaknit vse prispevke iz foruma, saj me bodo v nasprotnem primeru tožili za vsak dan objave na forumu, tako da bo najverjetneje ta tema izginila naslednji teden (pa ne po moji krivdi),lahko pa tudi dopis prilepim. Ne razumem.......najverjetneje bom na koncu še jaz kriv, ker je pnevmatika razpadla! In pol imam jaz težave,ker me EDINEGA skrbi zaradi tega.....

Dovoliš, da tvoje fotke objavim na Facebook, Twitter in še par tujih forumov?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej še nam povej, da mo vsi vedli kk pa kaj!

naj ga kontaktira......

mu predstavi zadevo malce natajcneje....

bo on dalje zadevo malce porinil....

nic druga.......

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!