Jump to content

Michelin gume

lampa

Recommended Posts

drgac pa dons po nakupu spet naredu eno furco.... gume imajo za sabo dobre 6jurjov...po profilu zgledajo nahitro kot nove... pomoje imajo  vec kot pol profila še...tam nekje, nism meru

pelje se pa zlo lepo, po ovinkih je tako lahkoten z temi gumami da mogoce kupim take tudi naslednjic,  prej nikol nism meu miselink.... a  če že rabljena in malo povihana tako lepo gre bo nova zihr se boljsa....

bom pa vidu jeseni ko bo mrzlo kako bo drzala, ce bo drselo bo sla dol in kaka sf gor ali conti pomoje

Imas novejse, road5. 

Kolega je bil zadovoljen z njimi, ceprav je kupil roadsmart 3 zatem. 

Prednjo je znucal veliko prej kot zadnjo, zadnjo pa podaril in se bo se ponucala do konca.

Edited by krucymucy

• 10 months later...

Po Diablo Rosso II & III, sem za test letos vzel Michelin PP3 (sej, izbira je samo Pirelli ali Michelin)….!

Moram reci, da me je pozitivno presenetila. Plus je, ker je bi-compound (trsa sredica), se pa zaradi same oblike nikakor ne da spravit popolnoma do roba (Pirelli se je)….! Tudi v mokrem je zelo zadovoljiva!

Spredaj je se vedno Mitas SF+! Ce bi Mitas naredil eno tako v tej dimenziji in da bi bila mesanica PP3 in PowerRS bi se prodajale, kot tople zemljice….

39DAB8DF-C702-490F-9AF8-8E8C9DBE1AF8.jpeg

A9AD36F5-65CB-4EB6-B1F3-2F525E46A5EA.jpeg

• 2 months later...
Ob 12. 8. 2020 ob 20:22, bajkr88 pravi:

kupu sm tracerko in mam gor  originalne pilot road4 (3 leta) ...  kakšno mnenje bivših lastnikov ,kakšne so se vam zdele?   js nevem kaj si mislit ker je drug motor in nism čist navajen še itd,... drgač občutek je ok, saj so še kot nove po profilu...    no prej sm meu pa mitas touring force in bil kr zadovoljen.... je to podobno? 

To imam tudi jaz na Tracerju gor, original. Boljše so kot Dunlop SportSmart III. Na hladnem asfaltu sem žal z njimi nesiguren, saj so mi v enem ovinku zdrsnile obe (prva in zadnja). V toplem pa se lepo peljejo. Smer ohranjajo v ovinku, tudi lepo se prekladajo.

Sprednja guma mi postane včasih nervozna, kot da bi želela zdrsniti, sploh pred ovinkom, če močno zaviram. Ni fajn občutek. Ampak to je konec koncev le touring guma in najverjetneje jih bom menjal za Michelin Power GP.

@bajkr88---kaj pa imaš ti sedaj gor na Tracerju?

• 2 weeks later...
Ob 7. 10. 2021 ob 10:11, spartanbp pravi:

Ima kdo gume Michelin Power GP montirane na svojem motorju? Zanimajo me mnenja, izkušnje?

Hvala vnaprej :)

Jaz sem jo preizkusil, ko sem preizkušal BMW RnineT. Na svojem cbr 600 sem pred letom in pol vozil Michelin Pilot Power 2CT. Rečem lahko, da bistvene razlike med tema dvema gumama nisem opazil. Obe sta mi zdrsavali. S svojim motorjem mi je zdrsavala v ovinku (ker sem si malo več upal), na RnineT pa že kar na ravnini pri polnem pospešku (zaradi večjega navora).

Preizkusil sem torej dva modela Michelin gum in pri obeh podobno obnašanje. Michelina jaz zagotovo ne bi kupil za svoj motor. Lansko sezono sem vozil Metzeler M9rr, sedaj vozim Mitas EV in lahko rečem, da sta zelo podobni gumi, Mitas je le nekoliko manj stabilna in zdrsuje na zalivkah ampak obe sta za moj okus in stil vožnje korak pred Michelinom. Drugo leto pa preizkusim Pirelli. 

Ob 12. 10. 2021 ob 9:33, Tromba pravi:

Jaz sem jo preizkusil, ko sem preizkušal BMW RnineT. Na svojem cbr 600 sem pred letom in pol vozil Michelin Pilot Power 2CT. Rečem lahko, da bistvene razlike med tema dvema gumama nisem opazil. Obe sta mi zdrsavali. S svojim motorjem mi je zdrsavala v ovinku (ker sem si malo več upal), na RnineT pa že kar na ravnini pri polnem pospešku (zaradi večjega navora).

Preizkusil sem torej dva modela Michelin gum in pri obeh podobno obnašanje. Michelina jaz zagotovo ne bi kupil za svoj motor. Lansko sezono sem vozil Metzeler M9rr, sedaj vozim Mitas EV in lahko rečem, da sta zelo podobni gumi, Mitas je le nekoliko manj stabilna in zdrsuje na zalivkah ampak obe sta za moj okus in stil vožnje korak pred Michelinom. Drugo leto pa preizkusim Pirelli. 

Hvala za delitev izkušenj :) 

Kaj pa Dunlop MK3 si poskusil?

Pred leti sem vozil pilot power prve generacije...nič posebnega ne v dobro ne v slabo... Z novim motorjem sem lani dobil montirane pilot road 5 trail...ta pa me je zelo pozitivno presenetila v vseh pogledih, razen s ceno. Res zelo dobra touring guma, z dobrimi povratnimi informacijami, stabilna, tudi v mokrem. Zadnja 7500km prednja bi kakih 1000 še zdržala. Priporočam. 

Iščem dober deal. 

V Nemčiji se jih da dobiti dosti ugodneje kot pri nas, a jih poštnina potem podraži. 

pred 21 urami, spartanbp pravi:

Hvala za delitev izkušenj :) 

Kaj pa Dunlop MK3 si poskusil?

Nisem (še), nekako me Dunlop še ni prepričal, čeprav ga precej vozijo.

Kot je bilo že večkrat povedano pa mislim, da ni debate, da bi bile trenutne gume na tržišču slabe (obstaja verjetno kakšna izjema), načeloma pa bi morale vse gume držati bistveno več od tega kar povprečni voznik potrebuje. 

pred 4 urami, Tromba pravi:

Nisem (še), nekako me Dunlop še ni prepričal, čeprav ga precej vozijo.

Kot je bilo že večkrat povedano pa mislim, da ni debate, da bi bile trenutne gume na tržišču slabe (obstaja verjetno kakšna izjema), načeloma pa bi morale vse gume držati bistveno več od tega kar povprečni voznik potrebuje. 

To je kar težko, saj so gume povečini kompromis. Športne gume so zagotovo boljše oz. imajo boljši oprijem, ampak imeti semi-slick gume na mopedu in naletiš na moker madež na cesti....adijo :)

Ob 14. 10. 2021 ob 18:36, siks pravi:

Pred leti sem vozil pilot power prve generacije...nič posebnega ne v dobro ne v slabo... Z novim motorjem sem lani dobil montirane pilot road 5 trail...ta pa me je zelo pozitivno presenetila v vseh pogledih, razen s ceno. Res zelo dobra touring guma, z dobrimi povratnimi informacijami, stabilna, tudi v mokrem. Zadnja 7500km prednja bi kakih 1000 še zdržala. Priporočam. 

Iščem dober deal. 

V Nemčiji se jih da dobiti dosti ugodneje kot pri nas, a jih poštnina potem podraži. 

Ni pa seveda vse odvisno od gume. V veliki meri vpliva na stabilnost motorja okvir, teza in pa zagotovo - vzmetenje. Ce imas vzmetenje slabo, ne pomaga nobena se tako super guma.

Meni tudi Michelin 4 drzijo tako, kot da bi imel za klaso bolje gume. Ampak sele po nadgradnji vzmetenja.

pred 19 minutami, spartanbp pravi:

Ni pa seveda vse odvisno od gume. V veliki meri vpliva na stabilnost motorja okvir, teza in pa zagotovo - vzmetenje. Ce imas vzmetenje slabo, ne pomaga nobena se tako super guma.

Meni tudi Michelin 4 drzijo tako, kot da bi imel za klaso bolje gume. Ampak sele po nadgradnji vzmetenja.

...seveda...če bi bil problem v vzmetenju, bi se motor enako obnašal z vsakimi gumami, tako pa se je tresenje pojavilo po montaži mitask...

pred 2 urami, siks pravi:

...seveda...če bi bil problem v vzmetenju, bi se motor enako obnašal z vsakimi gumami, tako pa se je tresenje pojavilo po montaži mitask...

Mitaske si jaz ne upam montirati. Ceprav pravijo, da niso tako slabe.