Skoči na vsebino

Michelin gume


lampa

Priporočene objave

  • 3 tedne pozneje...

Prodam Michelin Anakee Adventure gume za GS,KTM itd. prevozenih 2500km,nikoli na tleh,nikoli zaletene,kot nove,cena za komplet 100eur.😁

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, luxsa pravi:

Prodam Michelin Anakee Adventure +,nikoli na tleh,kot nove,cena za komplet 100eur.😁

a to si mel moped skos na kavaletu? :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kakšne so kaj Anakee Adventure, so jim zalivke problem kot pri sf+, kako je s hitrejšo vožnjo skozi ovinke, kilometrina...? Nisem imel nikoli takšnih gum samo cestne, zato me zanimajo izkušnje tistih,ki ste jih imeli ali imate, hvala.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Yoshimura pravi:

Kakšne so kaj Anakee Adventure, so jim zalivke problem kot pri sf+, kako je s hitrejšo vožnjo skozi ovinke, kilometrina...? Nisem imel nikoli takšnih gum samo cestne, zato me zanimajo izkušnje tistih,ki ste jih imeli ali imate, hvala.

 

Sicer jih nisem preizkusil (upam da jih tudi ne bom), sem pa Anakee 3 ki so bile nameščene ob nakupu motorja.

Gume imajo sice dobro kilometrino so presenetljivo dobre v mokrem, so precej glasne in predvsem zelo nepredvidljive na suhem. Imajo zelo velika nihanja oprijema na različnih asfaltih, na nekaterih držijo zelo dobro, na drugih so kot na ledu. 2 krat mi je odneslo prednjo gumo pri turistični vožnji, kar se mi ni nikoli z drugimi gumami, enkrat sem zaradi tega zavozil na nasprotni pas in sreča da je nasprotni avto pravočasno zaustavil, če ne...

Na široko se jih izogibam.

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ob 27. 3. 2022 ob 22:12, ftp pravi:

Sicer jih nisem preizkusil (upam da jih tudi ne bom), sem pa Anakee 3 ki so bile nameščene ob nakupu motorja.

Gume imajo sice dobro kilometrino so presenetljivo dobre v mokrem, so precej glasne in predvsem zelo nepredvidljive na suhem. Imajo zelo velika nihanja oprijema na različnih asfaltih, na nekaterih držijo zelo dobro, na drugih so kot na ledu. 2 krat mi je odneslo prednjo gumo pri turistični vožnji, kar se mi ni nikoli z drugimi gumami, enkrat sem zaradi tega zavozil na nasprotni pas in sreča da je nasprotni avto pravočasno zaustavil, če ne...

Na široko se jih izogibam.

 

Nekaj sem gledal, da naj bi bile te anake adv popolnoma spremenjene (če jim je za zaupat), sicer podatek, da so 2ct pove, da zna bit res, komplet spremenjena oz izboljšana hmm....

Samo tole,ko sem bral, ko ti je odnašalo prednjo, sem si pa kar predstavljal, ker to se je pa meni dogajalo z sf+ gumo, pismo dobiš kar strah se vozit , ker ne veš kje bo sranje in sploh ni več užitek vozit se 😕 Pa sem probaval priporočen tlak mitasa in to,kot se piše tukaj, da naj ne bi dobro reagirala pri spreminjenju tlaka (2.5) ampak nikakor nič boljše tako,da sem komaj čakal,da jih dam dol, še ene pa ne bi dol dajal,ker to je stran vržen denar pa ne malo...

Aja sem pa celo za to Anake ADV zasledil, da se je nekaterim celo zgodilo, da je nova guma dobila vidno razpoko po celi tekalni površini okoli in okoli v cca 1000km🙄 nekateri, ki se jim je to zgodilo, so se celo tolažili, da je to verjetno normalno 😦

Res bi blo fino še od koga slišat kakšno mnenje glede te gume.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

evo po ene 5. setih na mitas sf+... sem šel zdej na mišelin road 5.... morm rečt da je prvi obcutek zlo vredu, pomoje pašejo na tracer 700 fino fajn... vodljivost je super, drzijo tud zaenkt ok.... res pa da ne nagnem neki zlo 😁

ugl. če bo še kilometrina ok da mi zadnja zdrzi ene 8K ....pa da bojo držale kot sedaj skoz ... bom zadovoln... will see

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katere so bile pa original gor? Na moji MT-07 so bile Road 5 in kot popoln začetnik sem z njimi zelo zadovoljen (kot praviš sam, tudi js ne nagibam pretirano :D ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Evo, pa da še js kako recenzijo napišem, ker vem, da vsi komaj čakate :)

Road 6, prvič odkar vozim cestne motorje bom zgleda sezono zaključil z enim kompletom. Do zdaj nardil 7k na MT-09.

Po mokrem: letos nas je kr pralo, sem se veliko po mokrem prevozil, dejansko prehiteval in zalagal, pa drugače nerad vozim po mokrem. Ni kaj za rečt, super!

Po suhem: na sredini se opazi, da je guma dokaj trda, večkrat pride do zdrsa ko je hladna, ampak je tudi motor agresiven, moja desna roka pa tudi ni nežna. V nagibu pa nikoli nisem doživel omembe vrednega zdrsa, ne na žlajfah, ne na gasu. Super, dejansko se nisem peljal nič drugače kot pa na športnih gumah.

Vzdržljivost: vem, da se enim ne zdi nič posebnega nardit 7+k na enem kompletu, ampak meni se to še ni zgodlo(aja, je še za ziher 2k mesa). Je pa res, da je to edini komplet, ki sem vozil na tem motorju, tako da ne morem direktno primerjat. Pred tem sem vozil SV650, Z1000sx z vsakim po ene 20-30k, vse vrste gum, od super športnih, do sport touring, športne vedno 3-4k, st max 7k(angel gt, ampak so bile proti koncu zelo pogojno vozne). 

Je pa yamahca najbolj agresiven motor, kar sem jih imel, ne pa tudi najmočnejši, ampak dvomim, da bi bili rezultati z drugimi gumami bistveno drugačni. Tako da ja, mislim da bom kupil še kake, ko te poidejo. So pa drage! Pozimi sem mel srečo, dobil komplet za 250€, zdej vidim da so 350€. Ampak še vedno se splača pomoje. 
 

Nimam nobene fotke profila gume, tk da prilagam totalno irelevantno fotko, kok sem se po Čilenski puščavi z endurco naganjal :)

 

 

68.jpeg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!