Skoči na vsebino

Avto na plin - kje vgraditi


mkonci

Priporočene objave

Sem šel preverit koliko mazalnega sredstva sem porabil...2 kanti-4l za 15000km...0,26l/1000km :blush: Tole bo bolj prav. Upoštevaj pa da moj porabi 2krat več kot baleno :smoke:

Podatek za1l/1000km sem pa dobil na Prinsu ko sem se zanimal za vgradnjo. Ne me strašit s katalizatorji :music4: Imam 3 katalizatorje in 4 lambda sonde :OK:

Kje pa kupujete mazalno sredstvo? Ker pri nas so kar hude cene, bom verjetno naročil preko ebaya kakšnih 5l, je pol cenejši.

 

Ja zanimivo je da je 4.7HO motor občutljiv na ventilih, glede na to za kakšen masiven stroj gre. Plinski sistem deluje tako kot mora, v rezervoarju je vedno vsaj ena četrtina bencina, mazalno sredstvo redno dolivam, tako da sem brez skrbi glede kakšnih negativnih posledic za motor.

To vem da je zaradi ventilov kdaj dobro preklopit na bencin. Injektorji naj bi se zabasali Jeepu ki je imel noter Prins sistem, prevozil pa čez 60000km, večinoma samo na plin.

ja ta količina je pa že bolj realna... čeprav so ti verjetno povedali za valve care tekočino in to 1l / 10.000km ....

 

masivnost motorja nima nobene zveze z občutljivostjo ventilov ... recimo escalade / hummer / cayenne / touareg ali pa dodge ram srt10 so extremno občutljivi na ventilih in so že velikokrat zaropotali ..

 

bencinski injektorji se prej zabašejo od slabega in umazanega bencina , ki ga fantje off road-erji tankajo po vzhodnih državah ...no to da so se mu zabasali na prins-u bi pa še verjel ...ena redkih "napak" prinsa je , da preklaplja ponavadi prej na plin kot ostale in posledično teče manj časa na bencin ...  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm caki malo, a potem bi bilo res dobro da tu pa tam pokurim tank bencina?

ne bi vedel...če se pa slučajno zabašejo se jih da pa spucatpa so kot novi...pri kakšnem takem http://www.rabim.info/avto-moto-center-kocjancic-janez-kocjancic-sp-1318

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm caki malo, a potem bi bilo res dobro da tu pa tam pokurim tank bencina?

Škodilo nebi  :)  

Ni potrebe, vozi na plin tako kot dozdaj.... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na poti v Milano sem dosegel porabo 9,0 L LPG /100km. Če to preračunam v € in potem nazaj v 95-oktanca, je to analogno porabi 4,6 L bencina / 100km. :OK:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na poti v Milano sem dosegel porabo 9,0 L LPG /100km. Če to preračunam v € in potem nazaj v 95-oktanca, je to analogno porabi 4,6 L bencina / 100km. :OK:

Šparovček  :OK:  če bi še manj bi bilo že prelepo  :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral vsega... pardon.  V bližnji prihodnosti bom moral kupiti drugo gajbo in delati po 6K mesečno. Se sploh splača kupit bencinarja in predelovat ali naj raje gledam dizle? Kakšen lancer 1,6 bi bil vredu za predelavo? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral vsega... pardon.  V bližnji prihodnosti bom moral kupiti drugo gajbo in delati po 6K mesečno. Se sploh splača kupit bencinarja in predelovat ali naj raje gledam dizle? Kakšen lancer 1,6 bi bil vredu za predelavo? 

lancer je v redu a rabi dobro mazanje ventilov ... je pa malce lena mašina za karavana...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa kakšna Corola/Auris ali pa celo kakšna Kia Ceed? Japonci in korejci so mi načeloma fajn za sedet, pa ketnca v motorju mi je tudi OK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na poti v Milano sem dosegel porabo 9,0 L LPG /100km. Če to preračunam v € in potem nazaj v 95-oktanca, je to analogno porabi 4,6 L bencina / 100km. :OK:

Kakšen je pa doseg? Si točil plin tudi v Italiji in kakšne so tam cene?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je pa doseg? Si točil plin tudi v Italiji in kakšne so tam cene?

 

Pri meni je rezervoar v prostoru, kjer normalno prebiva rezervno kolo in ima kapaciteto 53-54L LPG (dozdeva se mi, da so razlike med črpalkami večje kot pri bencinu - ali pa je to bolj odvisno od temperature). En prijatelj pa ima ogromen tank kar v prtljažniku - če se prav spomnim, je govoril o 80L.

 

Na tej poti sem 1x točil tudi v Italiji in cena plina je bila 0,850 €/Lbencina na isti črpalki je stal 1,7xx €/L).

 

   D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri meni je rezervoar v prostoru, kjer normalno prebiva rezervno kolo in ima kapaciteto 53-54L LPG (dozdeva se mi, da so razlike med črpalkami večje kot pri bencinu - ali pa je to bolj odvisno od temperature). En prijatelj pa ima ogromen tank kar v prtljažniku - če se prav spomnim, je govoril o 80L.

 

Na tej poti sem 1x točil tudi v Italiji in cena plina je bila 0,850 €/Lbencina na isti črpalki je stal 1,7xx €/L).

 

   D.

količina plina ki ga tankaš se spreminja glede na zunanjo temperaturo - ko je hladno več , ko je vroče manj plina v tank...

je pa velika razlika med pritiskom na črpalkah - recimo na hrvaškem se kar opazno manj tanka kot pri nas ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest opažam tudi večjo razliko, če tankam plin na petrolu na barju (obvoznica) ali pa na Verovškovi. Na Verovškovi vedno natankam 3-5litrov manj. Imam pa tudi občutek, da mi, ko tankam plin na petrolu malce slabše deluje vse skupaj...kot da bi ga s prevelikim pritiskom nafilalo pa potem čudno dela...ali pa je problem v plinu tam ne vem  :sleep2: Vsako leto pa opazim, da se čez poletje bolj splača tankat na Verovškovi :010 Avto lepše teče pa tudi na opravljenih kilometrih se pozna  :grim Je pa res, da imam avto v katerem je vgrajen plinski sistem že od leta 2004  B) in tako tudi ni najnovejši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jest opažam tudi večjo razliko, če tankam plin na petrolu na barju (obvoznica) ali pa na Verovškovi. Na Verovškovi vedno natankam 3-5litrov manj. 

 

Na tvojo ugotovitev  ;)  Tankal na petrolu v Krškem, v 65 litrski rezervoar, se še pripeljal tam.. pomeni malenkost še not..litr dva... natankal pa 68 litrov.... nima smisla računat porabo ko tankaš na petrolu... ni blizu realne..ker nas  :l_01: v glavo.... v naši državici se res preveč kra** toliko v vednost.. če se bo še kater čudil da je poraba skočila  :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmer tankam na Petrolu v krskem...poraba zadnjih 10 polnjen, 10.5l povprecje. Meni tanka ok.....v primerjavi z drugimi pumpami:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bikez možno  ;) .... najlepše pa doma tankat  :yes:

frips... . 10,5l...  četrtič ali petič šele tega  tankal drugje slabih 10l, tole zadnje v krškem pa tudi 10,5  :P ... vem kako te stvari špilajo pa ok... saj nas povsod  :pos:  ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je zadnjič odpovedal plinski sistem med vožnjo. Pri uparjalniku je šel rakom žvižgat elektromagnetni ventil.

Ko je bil avto že na servisu sem potarnal nad visoko porabo in lenostjo motorja.

Majster se je res potrudil...tstne vožnje, spreminjanje premera šob, nastavitve sistema...rezultat je... poraba je padla na 16 litrov pri res nevarčni vožnji. Gas do podna iz vsakega križišča, avtocesta pošteno nad omejitvijo. Ni slabo za 2toni težko kanto :kva1:  In avto vleče kot sam satan, brez obotavljanja  :OK: Nasmeh do ušes :smoke: Je pa res da bi se lahko že na začetku tako potrudili :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Meni je zadnjič odpovedal plinski sistem med vožnjo. Pri uparjalniku je šel rakom žvižgat elektromagnetni ventil.

Ko je bil avto že na servisu sem potarnal nad visoko porabo in lenostjo motorja.

Majster se je res potrudil...tstne vožnje, spreminjanje premera šob, nastavitve sistema...rezultat je... poraba je padla na 16 litrov pri res nevarčni vožnji. Gas do podna iz vsakega križišča, avtocesta pošteno nad omejitvijo. Ni slabo za 2toni težko kanto :kva1:  In avto vleče kot sam satan, brez obotavljanja  :OK: Nasmeh do ušes :smoke: Je pa res da bi se lahko že na začetku tako potrudili :blush:

kam si pa peljal to porihtat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!