Skoči na vsebino

AVTO za 1000E


durhmarsh

Priporočene objave

Jaz pa predlagam FIAT. Pri hiši jih imamo že od nekdaj in so poceni, tudi za vzdrževanje. So na slabem glasu, ampak jaz osebno nisem nikoli imel večjih posegov (par šlamparij je blo...nič takega,pa kaka kontrolna lučka se prižge vsake toliko kr neki). Imeli smo pa (od FIAT-a) punto 1,2 in 3...multiplo,stilota in ideo....razen multiple,ki je bila 1.6 bencin,so vsi imeli majhno porabo (stilo pa je dizel in smo lani na dopustu naredili 1098km z enim tankom :worship:). Vsi so imeli100.000+ kilometrov,multipla največ 180.000 in res nikoli kake resne(drage) težave...

Ja mi imamo tudi trenutno 2 fiata pa tud prej smo jih že mel. Ampak smo do sedaj imeli samo puntote zato me je zanimalo glede bravota kako se obnese. Saj sem gledal bravote z 1.2 16v motorjem amak so po večini brez klime zato se nagibam k 1.6 16v. Kakšna pa je bila približna poraba pri multipli? Ali je pila kaj olja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja mi imamo tudi trenutno 2 fiata pa tud prej smo jih že mel. Ampak smo do sedaj imeli samo puntote zato me je zanimalo glede bravota kako se obnese. Saj sem gledal bravote z 1.2 16v motorjem amak so po večini brez klime zato se nagibam k 1.6 16v. Kakšna pa je bila približna poraba pri multipli? Ali je pila kaj olja?

Olja ni pila....poraba pa je bla 12-13...je pa po moje to,da je 1.6 premalo za tak avto kot je multipla. Drugače sem slišal večinoma dobre stvari o tej mašini (1.6 16v je ista kot v bravotu) tudi mehanik moj je reku da je mašina boljši del pri avtu :whistle: (ko sva jo šla kupit je že imela 100.000+km)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Olja ni pila....poraba pa je bla 10+...je pa po moje to,da je 1.6 premalo za tak avto kot je multipla. Drugače sem slišal večinoma dobre stvari o tej mašini (1.6 16v je ista kot v bravotu) tudi mehanik moj je reku da je mašina boljši del pri avtu :whistle: (ko sva jo šla kupit je že imela 100.000+km)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko olja približno med dvemi servisi? Pa to pije vsako olje ne glede na kvaliteto?

Ja bilo je blizu litra na servisni interval (10.000km). Vlivali smo zmeraj Castrolovo olje. Drugače pa do sedaj oba Fiata pila olje. Tudi Punto l. 2000 kupljen nov je pil olje, tako da po mojih izkušnjah je to pri Fiatu stalnica.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa predlagam FIAT. Pri hiši jih imamo že od nekdaj in so poceni, tudi za vzdrževanje. So na slabem glasu, ampak jaz osebno nisem nikoli imel večjih posegov (par šlamparij je blo...nič takega,pa kaka kontrolna lučka se prižge vsake toliko kr neki). Imeli smo pa (od FIAT-a) punto 1,2 in 3...multiplo,stilota in ideo....razen multiple,ki je bila 1.6 bencin,so vsi imeli majhno porabo (stilo pa je dizel in smo lani na dopustu naredili 1098km z enim tankom :worship:). Vsi so imeli100.000+ kilometrov,multipla največ 180.000 in res nikoli kake resne(drage) težave...

malo sem :topic:

brez zamere :unsure: , to je povedano na najbol butast način :grim :blink: 1 tank... eni avti majo 45l tank, drugi 55l, stilo pa če se ne motim ima 58l tank :hmm:

vseeno pa ima vredi porabo, cirka 5l/100km :OK:

tak kot večina nemcev 1.9 TDI (90KM) :grim

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa je narobe če je turbo?

kaj je narobe? to pomeni da ima avto turbino ali celo dve. zaradi tega gre res hitrej ampak če crkne maš ornk srošek. če pa kupuješ avto ki ima 200.000 + kilometrov se ti čist lepo lahko zgodi da crkne. se prau bol da maš mal bol "švoh" avto pa da je siguren.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa predlagam FIAT. Pri hiši jih imamo že od nekdaj in so poceni, tudi za vzdrževanje. So na slabem glasu, ampak jaz osebno nisem nikoli imel večjih posegov (par šlamparij je blo...nič takega,pa kaka kontrolna lučka se prižge vsake toliko kr neki). Imeli smo pa (od FIAT-a) punto 1,2 in 3...multiplo,stilota in ideo....razen multiple,ki je bila 1.6 bencin,so vsi imeli majhno porabo (stilo pa je dizel in smo lani na dopustu naredili 1098km z enim tankom worship.gif). Vsi so imeli100.000+ kilometrov,multipla največ 180.000 in res nikoli kake resne(drage) težave...

180.00k km pa res ni ne vem kakšna številka. Pri teh kilometrih nebi smel imeti še nobenih težav ne dragih in ne tistih poceni, če je avto to kar mora biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

180.00k km pa res ni ne vem kakšna številka. Pri teh kilometrih nebi smel imeti še nobenih težav ne dragih in ne tistih poceni, če je avto to kar mora biti.

Sej jih ni imel...še zdaj vozi (znanec ga je kupil)...Prodal sem ga ker je malo preveč pil. Več ali manj smo se z njo vozili samo v službo po mestu in na krajše izlete (za dopuste je dizel doma). Za tako mestno jajcanje pa je res malo huda poraba. Kar se ostalega tiče pa so sami + in mislim da bo še kakšna multipla prišla k hiši (samo ne 1.6 benz),ker je res mogoče malo grda ampak res funkcionalna :worship:

Pa še mislim da bravo z istim motorjem ne pije toliko (lažji je pa bolj aerodinamičen....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej.. jaz bi tudi avto od 500-1000, lahko tudi 1500, vec pa jst tud ne... rabim za daljse in krajse voznje in nekaj prostora v prtljazniku, ker rada nosim hiso s sabo... no, selim se veliko.. oz. pohajam ali kako bi temu rekli. Motor 1.4 75Km bi nekak blo.. nekak... mal trpljenja.. ampak ce je poceni avto, sprejmem trpljenje... drgac 1.6... ne vem zakaj bi raj bencinarja - ker so mi tko decki vtrobli v uha, pa ne maram k dizelci zmanjka moci hmal po pospeskih... al mam sam cudna izkusnje? Problem imam ker za vse avte vsi pravjo da so slabi - Ne francozov, Audiji so za ta dnar prestari (strinjam), ne Fiatov, Fordi rjavijo, Daewooji in Hyundayi so narjeni iz papirja (mehek pleh), Peogeoti imajo probleme z zadnjo premo, Roverji so zelo slabi... Kam naj se obrnem? Kaj pa kaksen Citroen Xara kljub vsemu? Kaksen je Proton? Kdo izkusnje s Suzukiji?

Hvala... :)

aja, pa se nekaj - tole je malo zgodbic, pa malo predsodkov - ampak vsi avti pri auto dilerjih imajo ekstremno malo km, tako da nimam zaupanja kupovati pri njih - ali so moji predsodki pravilni? :) Se jim raje izogibam?

Hvala in lp :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej.. jaz bi tudi avto od 500-1000, lahko tudi 1500, vec pa jst tud ne... rabim za daljse in krajse voznje in nekaj prostora v prtljazniku, ker rada nosim hiso s sabo... no, selim se veliko.. oz. pohajam ali kako bi temu rekli. Motor 1.4 75Km bi nekak blo.. nekak... mal trpljenja.. ampak ce je poceni avto, sprejmem trpljenje... drgac 1.6... ne vem zakaj bi raj bencinarja - ker so mi tko decki vtrobli v uha, pa ne maram k dizelci zmanjka moci hmal po pospeskih... al mam sam cudna izkusnje? Problem imam ker za vse avte vsi pravjo da so slabi - Ne francozov, Audiji so za ta dnar prestari (strinjam), ne Fiatov, Fordi rjavijo, Daewooji in Hyundayi so narjeni iz papirja (mehek pleh), Peogeoti imajo probleme z zadnjo premo, Roverji so zelo slabi... Kam naj se obrnem? Kaj pa kaksen Citroen Xara kljub vsemu? Kaksen je Proton? Kdo izkusnje s Suzukiji?

Hvala... :)

aja, pa se nekaj - tole je malo zgodbic, pa malo predsodkov - ampak vsi avti pri auto dilerjih imajo ekstremno malo km, tako da nimam zaupanja kupovati pri njih - ali so moji predsodki pravilni? :) Se jim raje izogibam?

Hvala in lp :)

Xsara.... sicer je udobje dobro (mehak avto, pač Citroen), vendar je v ovinkih kot zibajoča ladja :P

Proton.... sicer ne poznam toliko, vendar prodala ga več potem ne boš. Teta je iskala avto in nekdo ji je podaril Protona, ker ga je prodajal več mesev pa ni šel.

Kaj pa VW Polo? Ne boš razočarana ;)

Aja Xsara odpade, če si rekla NE francozov :D

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej.. jaz bi tudi avto od 500-1000, lahko tudi 1500, vec pa jst tud ne... rabim za daljse in krajse voznje in nekaj prostora v prtljazniku, ker rada nosim hiso s sabo... no, selim se veliko.. oz. pohajam ali kako bi temu rekli. Motor 1.4 75Km bi nekak blo.. nekak... mal trpljenja.. ampak ce je poceni avto, sprejmem trpljenje... drgac 1.6... ne vem zakaj bi raj bencinarja - ker so mi tko decki vtrobli v uha, pa ne maram k dizelci zmanjka moci hmal po pospeskih... al mam sam cudna izkusnje? Problem imam ker za vse avte vsi pravjo da so slabi - Ne francozov, Audiji so za ta dnar prestari (strinjam), ne Fiatov, Fordi rjavijo, Daewooji in Hyundayi so narjeni iz papirja (mehek pleh), Peogeoti imajo probleme z zadnjo premo, Roverji so zelo slabi... Kam naj se obrnem? Kaj pa kaksen Citroen Xara kljub vsemu? Kaksen je Proton? Kdo izkusnje s Suzukiji?

Hvala... :)

aja, pa se nekaj - tole je malo zgodbic, pa malo predsodkov - ampak vsi avti pri auto dilerjih imajo ekstremno malo km, tako da nimam zaupanja kupovati pri njih - ali so moji predsodki pravilni? :) Se jim raje izogibam?

Hvala in lp :)

jez tud glkedam za tak budget, če slučajno moj krš nebo zmogu tehničnega.

za ta denar dobiš lepo hondo civic, mazdo 323, suzuki baleno je lahko tud kravavan za ta denar. naštel sem japonce, ker ne poznam nobenga (me includet) ki bi mel z poceni japoncem probleme. kakršnekoli. moj prejšnji avto pa je bla fiesta. tista z 1.3 motorjem, (ne 1.25!!) je zelo zabaven in presenetljivo poskočen avtek. podvozje in lega na cesti IMHO fantastična. če primerjam peugeot 206 Vw Polo Fiat Punto in Fiesto je fordič med ovinki formula. Fiestina prednost je tud veriga v motorju. ne pozna "velikega" servisa z menjavanjem zobatega jermena in vsega kar pride s tem. za 1000€ so fieste letnik okrog 98, in pri teh je gnitje okrog odprtine za bencin že odpravljeno. (zdi se mi de so to odpravli že 1993)

tolk pametovanja z moje strani. amapk saj vemo. 100 ljudi 100 čudi.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za mojga Dajvuja so se med sabo prepucavali 3-je kupci.....in dama, ki ga je kupila.....se veselo vozi in je nadvse zadovoljna!!!

Torej......tut totalno neznani modeli, so lahko nekomu v zadovoljstvo.....res pa je, da jih je teško prodat. Jaz sem po mesecu dni prodaje.....imel srečo.....in PRAVO CENO!!!!

Proton.....tega nebi priporočal!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšna se vam zdi pa kej mazda 323c, 1.8?

Sem danes eno šel pogledat, se mi dopade, sam me mal skrbi ker me bo že pri registraciji upalil, pol pa če še kaj gre...

Gre sezona z motorjem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam Mondea, 97 letnik, 250.000km, ampak zadeva gre kot ura. So pa Fordi res nagnjeni k rjavenju, Mondeu začne pod zadnjimi blatniki barva cvetet, ampak sem ga dal popravit in sedaj je BP. Mašina pa gre kot, da je nova, poraba pa je zmerna - 7,3l nekje . Tu pa tam crkne kakšna bedarija kot je recimo stikalo za spust šipe (mislim, da sem ga do sedaj 2x zamenjal, enkrat na mojih in enkrat na sopotnikovih vratih), kontroler za pihanje zraka (vedno piha v vetrobran), kaj druga pa niti ni. Ceno imajo smešno nizko za to, kar ponujajo. Tam med 600 in 1000€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prodal! 1000€ Clio 1,4 RT let. 97 77K kil.nikoli barvan z veliko dod.opreme: kilima,vlečna kljuka,meglenke,električno zaklepanje,električno nastavljiva ogledala,električni pomk stekel,meglenke,4 x nove zimske gume na platiščih(Michelin),4 X letne rabljene še orig.narejen servis nov zobati jermen, vodna črpalka,šponer, obnovljen alt,nove zavore spredaj+zadaj,nov auspuh,reg,do Junuja itd. :whistle:

Popravljeno . Popravil Brumer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes prodal! 1000€ Clio 1,4 RT let. 97 77K kil.nikoli barvan z veliko dod.opreme: kilima,vlečna kljuka,meglenke,električno zaklepanje,električno nastavljiva ogledala,električni pomk stekel,meglenke,4 x nove zimske gume na platiščih(Michelin),4 X letne rabljene še orig.narejen servis nov zobati jermen, vodna črpalka,šponer, obnovljen alt,nove zavore spredaj+zadaj,nov auspuh,reg,do Junuja itd. :whistle:

se mi zdi, da si malo prepozen za v to temo, če si ga prodal :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pije natančno tolk.....kolkr ga goniš.......glede na to, da ta avto ni nek dirkaški bolid, al pa neki drag race aparat......je poraba več kot sprejemljiva......med 7-9l/100km.

Dej obrazloži....."stisnjeni".......a to misliš....avto z malo prostora?????.......te moram razočarat, izredno prostoren in nadvse luksuzen avto.....z vso možno opremo......in vse to za manjši denar, kot naprimer GOLF 1 generacije, brez vsake opreme, s 300 ali več kkm.

Itaq......Slovenec se pač ne bo vozil v Korejskem avtu........bizarno do fundamenta........pač ni KULL!!!!

P.S...... rezervni deli so.....čist samo za primer......vsaj pol cenejši, kot naprimer za Renault, WV, ma......sej ne vem, če so sploh keri cenejši!!!

A tote avte delajo v Južni al severni koreji?:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nena ga seri z Fordom, boš šel v kino pol pa peš domov, ker ti bo avto vmes zrjavel...pa še plastika na Fordih rjavi:blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma zastopim.

Loterijo.

10 let nazaj sem kupil novega novcatega megana.

Pasji sin je dvakrat letno pri mehaniku.

Zadnji štos: kripi z 240000 km smo spomladi zamenjali motor za 350 € + 150 € delo.

Ampak mi srce nekako ne da, da bi se ga rešil.

Se ga navadiš :devil:

Na njem ni stvari, ki se ne bi že pokvarila.

viv la France:photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popolnoma zastopim.

Loterijo.

10 let nazaj sem kupil novega novcatega megana.

Pasji sin je dvakrat letno pri mehaniku.

Zadnji štos: kripi z 240000 km smo spomladi zamenjali motor za 350 € + 150 € delo.

Ampak mi srce nekako ne da, da bi se ga rešil.

Se ga navadiš :devil:

Na njem ni stvari, ki se ne bi že pokvarila.

viv la France:photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!