Skoči na vsebino

Nolan, X-Lite, Grex čelade


dr.looney

Priporočene objave

Kompi super je blo danes v NEBESIH, hvala za pogostitev, darila, predstavitve čelad . . . samo tako naprej :OK:

 

Hvala Sayo! Se vidimo spet naslednje leto :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi super je blo danes v NEBESIH, hvala za pogostitev, darila, predstavitve čelad . . . samo tako naprej :OK:

x2 :OK: sam škoda k sem moral prehitr it :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kompi super je blo danes v NEBESIH, hvala za pogostitev, darila, predstavitve čelad . . . samo tako naprej :OK:

x3 :OK: ....predpražnik (poleg pršuta  :grim ) pa itak zmaga, k naročen za pred vrata v tanov flet :grim .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...bo potrebno kmalu lokacijo zamenjat :?  veliko več folka .(samo da se pije in je zastonj--nekako v tem smislu)..pohvalno in na nivoju...prirejen piknik NOLAN... :notworthy:

 

...Boris samo tko naprej..!!!  (itak si car) :hooray:

post-22578-0-90043100-1402910199_thumb.jpg

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sm mel pa doma problem k moji nisem kupil Nolanove majčke k zgleda res dobr, upam da jo lahko naročim po pošti, ali se da kupit tudi kje v Lj

Popravljeno . Popravil sayo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav vsem

 

tezko bi prebral 144 strani o celadah ,ker nimam niti toliko casa :grrr zato vprasam kar direkt;rabil bi celado do 300e ,zares tiho,preklopno,ne prevec tezko in po moznosti ,da bi opravil kao testno voznjo z njo na svojem motorju :blush: vozim pa hondo nc 750x torej je neka mesanica super-mota,naked-a,skuterja in endure :OK: vsakega odgovora bom vesel in upam ,da mi bo lazje pri izbiri  :OK: hvala vsem ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ta denar je N104 prava izbira,kolk ti bo tiha boš pa vidu ko je greš potestirat na svoj motor,to ti omogoči  pa Kompi :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdrav vsem

 

tezko bi prebral 144 strani o celadah ,ker nimam niti toliko casa :grrr zato vprasam kar direkt;rabil bi celado do 300e ,zares tiho,preklopno,ne prevec tezko in po moznosti ,da bi opravil kao testno voznjo z njo na svojem motorju :blush: vozim pa hondo nc 750x torej je neka mesanica super-mota,naked-a,skuterja in endure :OK: vsakega odgovora bom vesel in upam ,da mi bo lazje pri izbiri  :OK: hvala vsem ;)

 

Izbira je pestra, zastavljenim parametrom pa se še najbolj približata:

Nolan N91- [klik]   motoristicna-celada-nolan-n91-classic-n-ali pa

Nolan N104 - [klik]  motoristicna-celada-nolan-n104-evo-class

Obe sta na voljo tudi za brezplačni testni preizkus ->klik.

Nekaj nasvetov, na kaj je biti dobro pozoren pri nakupu čelade pa najdeš tukaj ->klik.

 

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala obema ;) zgleda ,da je 104-ka lazja od 91-ke tak ,da bo padla 104 evo  :OK: samo malo se dnara nasparat pa testno voznjo opravit pa da vidimo kak bo :grim problem v nakupih pa je ponavadi samo ta(razen dnara) ,da celade ne mores sprobat na svojem motorju :headbang: tu pa je to izvedljivo :grupni: super :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še lažja je x1003, iz kompozitov in samo 100eur dražja od nove 104.

Boris zadnjič sem v KMCju probal 104 in 1003. 1003 je bila žal smo XL testna, 104 pa sem lahko probal v L velikosti. Načeloma mi je 104 lepše objela glavo, 1003 me je malo manj stisnila okoli ušes. Je pa kljub temu, da je bila številko večja precej tišja do hitrosti 100kmh od 104ke in pa lepši vidni kot zaradi drugačne oblike školjke spredaj. Zračenje je bilo tudi neprimerno boljše. Probaval sem, ko je bilo zunaj sonce 30+ s podkapo in ko sem pri 1003 odprl vse zračnike je zelo lepo hladila. Skoraj sem na temu, da jo kupim, edino tisto nekaj prstora pri ušesih me malo bega. Načeloma imam rad, da čelada dobro objane glavo z vseh strani. Se lahko to reši s kakšnimi dodatnimi blazinicami? Pridejo še slušalke notri tako, da verjetno bo tudi to še dodalo kak milimeter.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še lažja je x1003, iz kompozitov in samo 100eur dražja od nove 104.

Boris zadnjič sem v KMCju probal 104 in 1003. 1003 je bila žal smo XL testna, 104 pa sem lahko probal v L velikosti. Načeloma mi je 104 lepše objela glavo, 1003 me je malo manj stisnila okoli ušes. Je pa kljub temu, da je bila številko večja precej tišja do hitrosti 100kmh od 104ke in pa lepši vidni kot zaradi drugačne oblike školjke spredaj. Zračenje je bilo tudi neprimerno boljše. Probaval sem, ko je bilo zunaj sonce 30+ s podkapo in ko sem pri 1003 odprl vse zračnike je zelo lepo hladila. Skoraj sem na temu, da jo kupim, edino tisto nekaj prstora pri ušesih me malo bega. Načeloma imam rad, da čelada dobro objane glavo z vseh strani. Se lahko to reši s kakšnimi dodatnimi blazinicami? Pridejo še slušalke notri tako, da verjetno bo tudi to še dodalo kak milimeter.

 

X-lite X-1003 nedvomno ponuja najboljši performarns in udobje najvišjih standardov med "Flip-up" čeladami. Za testne vožnje je na voljo tudi v L velikosti.

V dodatni ponudbi imamo na voljo tudi različno trde in debele blazinice, s katerimi poljubno uravnamo, kako tesno naj čelada sede na obraz. Ob nakupu jih po potrebi vgradimo brezplačno.

Komunikacijski sistemN-Com pa se popolno prilega čeladi in nameščen sistem ne vpliva na počutje v njej.

 

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporablja kdo X-603? Malo me zanimaj oizkušnje.

 

Na dobro počutje v čeladi vplivajo številni dejavniki: najprej kvalitetna čelada, prava izbira velikosti in seveda to, za kakšne namene boš čelado uporabljal. Pogosto pa niso zanemarljivi tudi drugi vplivi, kot so nagib vetrobranskega stekla na motociklu, krogotok zraka na motociklu, drža motorista, postava in način vožnje, … Največ, kar lahko storiš za lastno zadovoljstvo je, da še pred nakupom osebno preizkusiš izbrani model čelade. Na lastnem motociklu! Noben testni voznik, niti najboljši motoristični kolega, ne bo znal bolje oceniti ustreznosti izbrane čelade, kot prav ti sam! Z Nolanom je to preprosto. Izbrane modele čelad v vseh velikostih imamo namreč ves čas na voljo za brezplačne testne vožnje ->klik.

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Ima mogoče kdo doma levi mehanizem vizirja za čelado Nolan N90S in pa prozoren vizir ? Bi kupil v trgovini pa se prodaja mehanizem samo v kompletu (levi in desni). Bo treba za letošnjo sezono mal zrihat čelado od lanskoletnega padca, ker imam vizir zlepljen z selotejpom in ni ravno priročno :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če si poškodoval čelado v padcu... zakaj ne kupiš druge? kje pa piše, da je s to čelado vse ok?

Popravljeno . Popravil rosse20
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni potrebe po nabavi nove. Padec je bil zelo blag, na vizirju dve majhne praskice in izgubljen levi mehanizem za pritrditev vizirja. Verjetno bi bil mehanizem še vredu, če bi ga našel v tisti visoki travi, kjer se je zgodil padec  :)

 

 

20140712160628.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehanizem se kupi bp.
Če koga zanima, mam en nov temn vizir (zelo zatemnjen) za prodat (dobil ker so mi na starem naredili prasko in je častila zavarovalnica).

ZS :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Izbira je pestra, zastavljenim parametrom pa se še najbolj približata:

Nolan N91- [klik]   motoristicna-celada-nolan-n91-classic-n-ali pa

Nolan N104 - [klik]  motoristicna-celada-nolan-n104-evo-class

Obe sta na voljo tudi za brezplačni testni preizkus ->klik.

Nekaj nasvetov, na kaj je biti dobro pozoren pri nakupu čelade pa najdeš tukaj ->klik.

 

Lp, Boris Kompare B)

kompi v torek bo sonce :OK: ves kaj moras naredit ne .)  :grimvlijte ze toto 1003-ko :yea2:

Popravljeno . Popravil Endurosatan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kompi v torek bo sonce :OK: ves kaj moras naredit ne .)  :grimvlijte ze toto 1003-ko :yea2:

 

Hja, meda se pa res nakazuje lepo vreme. Pošljemo jutri!

 

Lp, Boris Kompare B)

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Hja, meda se pa res nakazuje lepo vreme. Pošljemo jutri!

 

Lp, Boris Kompare B)

evo danes probal xlite-ko 1003 v skoraj vseh razmerah :mellow: hrup (samo sumi ne poka kot pri prejsnjih celadah kaj sem jih imel)veter(celada ne vibrira oz.jo ne premetava sem ter tja((razen nad 130)) )sapa(pinlock je svoje delo opravil tak ,da sem se moral ustavit in enga skadit ,da sem videl ce se diham :grim  :grim)skratka ta celada pa je res nekaj posebnega(priporocam ,da jo vsak proba na svojem motorju ;))  KOMPI v kratkem dobis se eno stranko,ker je danes mojo probaval in zgleda ,da mu je vsec :grim hvala za vse strokovne nasvete res si the top ,kar se teh zadev tice :OK:  :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo danes probal xlite-ko 1003 v skoraj vseh razmerah :mellow: hrup (samo sumi ne poka kot pri prejsnjih celadah kaj sem jih imel)veter(celada ne vibrira oz.jo ne premetava sem ter tja((razen nad 130)) )sapa(pinlock je svoje delo opravil tak ,da sem se moral ustavit in enga skadit ,da sem videl ce se diham :grim  :grim)skratka ta celada pa je res nekaj posebnega(priporocam ,da jo vsak proba na svojem motorju ;))  KOMPI v kratkem dobis se eno stranko,ker je danes mojo probaval in zgleda ,da mu je vsec :grim hvala za vse strokovne nasvete res si the top ,kar se teh zadev tice :OK:  :smoke:

 

Hvala Endurosatan! Zelo sem vesel, da ti čelada ustreza. Naj ti še dolgo dobro služi!

 

Lp, Boris Kompare B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Obstaja kaka tabela velikosti za x-lite ćelade gledam x-702 in se mi ne sanja kaj vzeti ker do sedaj so imele vse čelade ki sem jih nabavil številko ne pa xs xl,..  obseg glave je 56cm 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!