Skoči na vsebino

Shoei čelade


Desmo

Priporočene objave

Zdaj odvisno je pri kakšni hitrosti se ti to pojavla, vedi da nad 150 ti itaq vse piska in žvižga to meni tud na moji xr 1000 drugače pa če je difuzor normano nameščen oz nepoškodovan pol nebi smelo bit težav.Si mogoče menjal prednjo šipo na motorju ali kakršne koli spremembe glede aerodinamike motorja potem je verjetno tukaj vzrok nenadnega piskanja, če se ti zdi to moteče ti svetujem da nabaviš akrapota in tega piskanja neboš slišal več :OK: :OK: ( Malo za šalo malo zares :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pa je na vseh napisan tip čelade (na čeladi mislim), ce je ze rabljena

če je rablena čelada, ni nujno da je napis gor, keer ga je prejšnji lastnik lahko zbrisal, odrezal, odbrusil ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je rablena čelada, ni nujno da je napis gor, keer ga je prejšnji lastnik lahko zbrisal, odrezal, odbrusil ....

ah, saj to mas prav, saj je lahk samo nalepka

pa ima kdo kaksno za prodat ? M velikost

Popravljeno . Popravil stuhec
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Čelada shoei z dvižnim podbradnim delom?????? :eek:

Baje da naslednje leto pridejo???

a kdo kaj kje ve???

Dvižna čelada MULTITEC do 300 km/h. Dobiš jih v APRILIA MARIBOR

v louisu imajo v akciji čelado SHOEI RAID II SIEGE za 299 evrov

relativno ugodna cena za shoei :hmm:

pa me zanima kakšne so vaše izkušnje s tem modelom čelade

Zdaj so pa tudi v SLO za isto ceno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa jo kdo lahko pograja ali pa pohvali???

Čelade Shoei in SS vozim že leta in leta in povem lahko le, da je Shoei čelada, ki je zares vredna svojega denarja. Je lahka, udobna, prijetna za uporabo, se ne rosi, zamenjava vizirja je silno preprosta, kvalitetno lakirana in povsem mirna tudi pri hitrostih okoli 300 km/h. Izjemno pomembno je dejstvo, da ne šumi. Pri padcih, vsaj mojih, ni bilo niti misliti, da bi bile poškodbe hujše kot le odrgnine laka. O kakšnem pretresu možganov ali kakšnih drugih tovrstnih poškodbah ni bilo niti govora.

Mislim, da jo lahko po vseh teh letih nošenja najrazličnejših modelov, oblik in designov, samo pohvalim in zapišem, HVALA SHOEI.

P.S. Trenutno imajo v Sloveniji pri Autocommerce Maribor AKCIJO in hudo znižanje produktov SHOEI. :yea1: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čelade Shoei in SS vozim že leta in leta in povem lahko le, da je Shoei čelada, ki je zares vredna svojega denarja. Je lahka, udobna, prijetna za uporabo, se ne rosi, zamenjava vizirja je silno preprosta, kvalitetno lakirana in povsem mirna tudi pri hitrostih okoli 300 km/h. Izjemno pomembno je dejstvo, da ne šumi. Pri padcih, vsaj mojih, ni bilo niti misliti, da bi bile poškodbe hujše kot le odrgnine laka. O kakšnem pretresu možganov ali kakšnih drugih tovrstnih poškodbah ni bilo niti govora.

Mislim, da jo lahko po vseh teh letih nošenja najrazličnejših modelov, oblik in designov, samo pohvalim in zapišem, HVALA SHOEI.

P.S. Trenutno imajo v Sloveniji pri Autocommerce Maribor AKCIJO in hudo znižanje produktov SHOEI. :yea1: :yea1:

Tudi jaz lahko potrdim tvoje mnenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse to kar je zgoraj napisano je res, razen tega da pri većjih hitrostih nad 150 ne šumi, ampak to itaq vsaka tud arai, ki sem jo že tudi sprobal, sam imam xr1000 pa nimam pripomb čez njo, tako da bom v bodoče kar ostal na tej znamki. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam model Shoei Z-ONE zadnja tri leta.

Kupil sem jo v stari gorici vred z Pin Lock-om za ugodnih 95.000 sit.

Takrat pri nas ni bilo ponudbe številk oziroma če sem že kje zasledil je bila cena ne normalna. :(

Lahko napišem, da sem izredno zadovoljen ter do sedaj nisem imel kakršnih koli težav. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri padcih, vsaj mojih, ni bilo niti misliti, da bi bile poškodbe hujše kot le odrgnine laka. O kakšnem pretresu možganov ali kakšnih drugih tovrstnih poškodbah ni bilo niti govora.

Ne rečem, da so slabe čelade. Nasprotno. Ampak pri tvojih padcih z odrgninami, ne verjamem, da bi se katerakoli čelada slabše odnesla. Kakovost čelade se pokaže pri hujših udarcih, takrat pride do izraza material in oblazinjenje, takrat se pokaže kako material absorbira udarec. Sem tudi že z NZI čelado pred leti z mopedom osmodu ( beri - peljal moped domov v 3 delih ). Je bla tudi samo praska na čeladi, pa ne govora o pretresu možganov. Ponavljam - ne me razumet, da pravim, da so čelade slabe. Samo ne zdi se mi merodajno tvoje podajanje mnenja na podlagi prask na čeladi. Drugače pa zna biti tudi moja naslednja čelada SHOEI :OK:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne rečem, da so slabe čelade. Nasprotno. Ampak pri tvojih padcih z odrgninami, ne verjamem, da bi se katerakoli čelada slabše odnesla. Kakovost čelade se pokaže pri hujših udarcih, takrat pride do izraza material in oblazinjenje, takrat se pokaže kako material absorbira udarec. Sem tudi že z NZI čelado pred leti z mopedom osmodu ( beri - peljal moped domov v 3 delih ). Je bla tudi samo praska na čeladi, pa ne govora o pretresu možganov. Ponavljam - ne me razumet, da pravim, da so čelade slabe. Samo ne zdi se mi merodajno tvoje podajanje mnenja na podlagi prask na čeladi. Drugače pa zna biti tudi moja naslednja čelada SHOEI :OK:

Lp

Lahko povem, kar sem videl in občutil. Če te to moti, sorry. Če misliš, da so merodajni tvoji trije deli mopeda in tvoja NZI čelada, potem bomo vsi vrgli svoje Shoei stran in kupili NZI. Ker naše praske niso merodajne, da pa smo slišali, da je nekdo tako padel, da je moped razpadel na tri dele in on je ostal v NZI-ju cel.

Prijatelji...smetiščna posoda, beri kante in šprint v trgovino po NZI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko povem, kar sem videl in občutil. Če te to moti, sorry. Če misliš, da so merodajni tvoji trije deli mopeda in tvoja NZI čelada, potem bomo vsi vrgli svoje Shoei stran in kupili NZI. Ker naše praske niso merodajne, da pa smo slišali, da je nekdo tako padel, da je moped razpadel na tri dele in on je ostal v NZI-ju cel.

Prijatelji...smetiščna posoda, beri kante in šprint v trgovino po NZI.

Ah, nekateri preberejo zelooo površno. Če bi si vzel čas in poste v celoti prebral, na splošno, ne samo tega, se ne bi kar naprej usajal in pisal vsevprek bedarij.

Še enkrat - povedal sem, da za praske na čeladi, ni potrebna SHOEI čelada, ponavadi je dovolj že navaden pisker, pa ne bo dosti razlike. Dobra čelada se pokaže pri hujših padcih, kar pa SHOEI sigurno je. V nadaljne prebiraj poste bolj podrobno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, nekateri preberejo zelooo površno. Če bi si vzel čas in poste v celoti prebral, na splošno, ne samo tega, se ne bi kar naprej usajal in pisal vsevprek bedarij.

Še enkrat - povedal sem, da za praske na čeladi, ni potrebna SHOEI čelada, ponavadi je dovolj že navaden pisker, pa ne bo dosti razlike. Dobra čelada se pokaže pri hujših padcih, kar pa SHOEI sigurno je. V nadaljne prebiraj poste bolj podrobno

Vem, kaj hočeš povedati, le beseda ti ne steče, kot bi hotel. Prav pa je, da veš, da fantje, ki vozimo Shoei, ne vozimo mopedov in da je pri velikem motorji vsak padac hujši padec. Razumeš? Če pa smatraš, da je za tvojo varnost dovolj mamin lonec ali NZi, pa ti jaz ne branim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, kaj hočeš povedati, le beseda ti ne steče, kot bi hotel. Prav pa je, da veš, da fantje, ki vozimo Shoei, ne vozimo mopedov in da je pri velikem motorji vsak padac hujši padec. Razumeš? Če pa smatraš, da je za tvojo varnost dovolj mamin lonec ali NZi, pa ti jaz ne branim.

Oh ja. :doze: Še enkrat, s posebnimi opisi za posebne ljudi. Počasi

Beseda že teče, vendar ušesa ne poslušajo, v tem primeru oči ne berejo. Pravim ti gattolina moj/a, da ne moreš soditi iz tvojih izkušenj, ki so očitno bolj plitke in se končajo pri praskah na čeladi, ali je čelada dobra ali ne! Tudi ne o pretresu možganov, ki si ga navajal tu ponavadi ni govora. Zgolj to ni nikakršno testiranje čelad in podajanje mnenja na osnovi le teh. Testiranja opravljajo proizvajalci sami ali pa tudi kakšne večje motoristične revije npr motorrad in podobno. To je merodajno, ne tvoje praske. Testira pa se z mnogo večjimi silami kot je bilo verjetno tvoje žlajfanje po asfaltu. Seveda se ponavadi Shoei odreže vrhunsko, ampak v najinem primeru sploh ni bilo govora o tem. Pravim ti samo, da bi verjetno tvoj padec ublažila bilokatera čelada, ja, tudi mamin pisker po možnosti.

Pri padcih, vsaj mojih, ni bilo niti misliti, da bi bile poškodbe hujše kot le odrgnine laka. O kakšnem pretresu možganov ali kakšnih drugih tovrstnih poškodbah ni bilo niti govora.

Ne pomeni, da če se čelada na zunaj ne deformira, da je zaradi tega dobra. Potemtakem si lahko zašolaš glavo, zaliješ z betonom in ružiš po tleh (skoraj) brez škode za "čelado".

Pa da ne boš mislil/a, da sem nadebuden mopedist z NZI čelado, verjetno sem imel že precej več čelad, motorjev IN mopedov kot ti.

Vsak padec hujši padec? Ja, ob neumni vožnji to 100% drži

Lp

P.S. Prosim, da objave temeljito prebereš preden odgovarjaš

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uporabljam model Shoei Z-ONE zadnja tri leta.

Kupil sem jo v stari gorici vred z Pin Lock-om za ugodnih 95.000 sit.

Takrat pri nas ni bilo ponudbe številk oziroma če sem že kje zasledil je bila cena ne normalna. :(

Lahko napišem, da sem izredno zadovoljen ter do sedaj nisem imel kakršnih koli težav. :D

Sem tudi sam lastnik čelade SHOEI Z-one,ne sicer tri leta,vendar sem z njo zaenkrat zelo zadovoljen.Kupil s pinlock-om,podbradnim in nosnim delom in ravno ta podbradni del se zdejle v mrzlejših dneh kar pošteno pozna.Pa pinlock tudi.Sicer pa je čelada zelo tiha in upam,da bo v primeru padca tudi mojo glavo obvarovala pred poškodbami.To je pa namen le-te,ane?

Sem pa meril tudi ARAI-ke,z njimi sicer nisem še vozil,a so me skorajda vsi modeli,ki so mi bili všeč, tiščali...vem,to se vse da poštimat pri Pintarju...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, nekateri preberejo zelooo površno. Če bi si vzel čas in poste v celoti prebral, na splošno, ne samo tega, se ne bi kar naprej usajal in pisal vsevprek bedarij.

Še enkrat - povedal sem, da za praske na čeladi, ni potrebna SHOEI čelada, ponavadi je dovolj že navaden pisker, pa ne bo dosti razlike. Dobra čelada se pokaže pri hujših padcih, kar pa SHOEI sigurno je. V nadaljne prebiraj poste bolj podrobno

Jaz te berem zelo precizno, le ti hočeš "tekmovati" v ligi, kamor s pripombami o mopedu in NZi-ju ne sodiš. Razen če se ti zdi, da so moped in 1000-1400 kubični motorji ista liga in da ko padeš z enim in drugim, gre po tvoje za iste hitrosti. Če bi tebe "sezulo" z mamino rajnglo oziroma tvojo NZi pri 170 km/h, ne bi imel prask v laku ampak bi nam zdaj mahal z neba. Na hrbtu bi imel krila. Okoli glave avreolo. Okoli prask pa ti bom povedal, da sem videl, ko je nekdo padel pri 100 km/h, treščil po tleh in naredil luknjo v čelado. Takšno luknjo, da bi lahko dal roko skozi. Brez pretiravanja. Pa je bila pet cenovnih razredov višje od NZi-ja. Zato nalagaš ti.

Oh ja. :doze: Še enkrat, s posebnimi opisi za posebne ljudi. Počasi

Beseda že teče, vendar ušesa ne poslušajo, v tem primeru oči ne berejo. Pravim ti gattolina moj/a, da ne moreš soditi iz tvojih izkušenj, ki so očitno bolj plitke in se končajo pri praskah na čeladi, ali je čelada dobra ali ne! Tudi ne o pretresu možganov, ki si ga navajal tu ponavadi ni govora. Zgolj to ni nikakršno testiranje čelad in podajanje mnenja na osnovi le teh. Testiranja opravljajo proizvajalci sami ali pa tudi kakšne večje motoristične revije npr motorrad in podobno. To je merodajno, ne tvoje praske. Testira pa se z mnogo večjimi silami kot je bilo verjetno tvoje žlajfanje po asfaltu. Seveda se ponavadi Shoei odreže vrhunsko, ampak v najinem primeru sploh ni bilo govora o tem. Pravim ti samo, da bi verjetno tvoj padec ublažila bilokatera čelada, ja, tudi mamin pisker po možnosti.

Ne pomeni, da če se čelada na zunaj ne deformira, da je zaradi tega dobra. Potemtakem si lahko zašolaš glavo, zaliješ z betonom in ružiš po tleh (skoraj) brez škode za "čelado".

Pa da ne boš mislil/a, da sem nadebuden mopedist z NZI čelado, verjetno sem imel že precej več čelad, motorjev IN mopedov kot ti.

Vsak padec hujši padec? Ja, ob neumni vožnji to 100% drži

Lp

P.S. Prosim, da objave temeljito prebereš preden odgovarjaš

Hvala

Oooo, na forum je prišel poznavalec. Spozna se na mamine rajngle, Nzi čelade, glavo bi si zafršolel z betonom (po slovensko - naredil bi si opaž in vlil glavo v beton), z mopedom pade, da le-ta razpade na tri dele. In potem pametuje, da smo vsi, ki smo padli z motorjem, bedaki. Ja, fante, fante, ti pa si drzen in predrzen. Upam, da boš podobne neumnosti kdaj, malo alkoholno omamljen, blebetal na kakšnem motozboru. Verjemi, da boš imel zjutraj občutek, da imaš glavo zafršolano v beton. Zdaj pa se malo umiri in idi rajši odpirati teme o motociklih do 125 ccm oziroma še raje o skuterjih. Tja sodiš, ti ki padeš z mopedom, da razpade na tri dele.

Popravljeno . Popravil gattolina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!