Skoči na vsebino

Honda NSR 125


alien

Priporočene objave

HeHe!

Jaz sem začel na obratni strani. Jolly moto izpuh. Pripravljen imam BING 34mm frgazer. Štrom je sicer neoriginalen je pa istaa jajca kot original. Ko pa mi stvar ribne oz. bo prišel čas menjave pa se zna zgodit da gre kakšen večji kit gor. In seveda zraven bata in cilindra še seveda močnejša ojnica.... Mah! Veliko $$$ je treba če si hočeš neki kit res PORIHTAT.

Naj ima vsak to v mislim, ko sanja o polini al pa malosii al pa..... kitu. Če ima na zalogi vsaj 250 prešernov se zadevo komaj splača realizirat.

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

zanima me če je že komu uspel razdret in očistit RC ventil pri NSR-ki, brez da bi mogu komplet mašino dol spustit...

ker dons sem se mislu it spravt to nardit pa ko sem vidu kje je skrit mi je kar slabo ratal, še posebej če pomislm da morm pol čist vse odklopt, vse lajtunge, hladilni sistem... Da ne govorim o tem da rabm še vsaj enga zravn, če ne kr dva ( no sej to ni problem itak vsak rad pride pomagat za kšn pir :D )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok sm se prehitro vstrašo da bi mi šla blajerca... na srečo so ležaji na gredi za menjat...ker je mel motor ful čudn zvok pa sm že mislo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj to pomen zate da ma čudn zvok...a da kej čudn trese? al kaj?pa pr kerih obratih...mal opiš..k se moj neki čudn obnaša

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj to pomen zate da ma čudn zvok...a da kej čudn trese? al kaj?pa pr kerih obratih...mal opiš..k se moj neki čudn obnaša

pri štan gasu (1-1,5K obratov) je vse normalno...če pa daš gas pa začne pri okrog 2.5-3K obratih tak bedno ružit da ta zvok preglasi zvok motorja...nek čudn zvok pač kot da bi kaj ribalo ampak to je fajn glasno...pa mal bol vibrira ja...sj motor je že na servisu...sam zaj pa upam da bojo deli drug tedn iz italije že prišli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri štan gasu (1-1,5K obratov) je vse normalno...če pa daš gas pa začne pri okrog 2.5-3K obratih tak bedno ružit da ta zvok preglasi zvok motorja...nek čudn zvok pač kot da bi kaj ribalo ampak to je fajn glasno...pa mal bol vibrira ja...sj motor je že na servisu...sam zaj pa upam da bojo deli drug tedn iz italije že prišli

čuj, pa se ne rabiš original delov čakat. Ležaje dobiš pri nas po solidni ceni. kakšen euroton recimo. Lahko pa dobiš kakršnekoli ležaje udi od FAGa - nemška kvaliteta, odlični ležaji. Če pa maš čas in denar pa kar čakaj na tisto italjansko robo.

P.S.: če čakam, čakam na japonsko robo, ne pa italjansko (to je samo moje mnenje)

P.S.2: _honda_ pošl mi PM al pa mail kdaj lahko olje odložim. Mislim da grem v sredo skoz tiste kraje.

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri štan gasu (1-1,5K obratov) je vse normalno...če pa daš gas pa začne pri okrog 2.5-3K obratih tak bedno ružit da ta zvok preglasi zvok motorja...nek čudn zvok pač kot da bi kaj ribalo ampak to je fajn glasno...pa mal bol vibrira ja...sj motor je že na servisu...sam zaj pa upam da bojo deli drug tedn iz italije že prišli

to isto men dela...a to mislš da so ležaji zjebani?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čuj, pa se ne rabiš original delov čakat. Ležaje dobiš pri nas po solidni ceni. kakšen euroton recimo. Lahko pa dobiš kakršnekoli ležaje udi od FAGa - nemška kvaliteta, odlični ležaji. Če pa maš čas in denar pa kar čakaj na tisto italjansko robo.

P.S.: če čakam, čakam na japonsko robo, ne pa italjansko (to je samo moje mnenje)

P.S.2: _honda_ pošl mi PM al pa mail kdaj lahko olje odložim. Mislim da grem v sredo skoz tiste kraje.

lp, FReAK.

js sm motor pelal na servis in so oni naročli dele iz italije...sicer pa itq vsi deli za vse motorje ( aprilia, cagiva, honda, yamaha, suzuki,...) vse pride iz italije če daš kaj popravlat na kerkoli servis... kje pa delajo pa nevem pa mi je tut vseeno...bojo že nardili kak bo baje pa da niso dragi ležaji...

freak v sredo lahko prpelaš olje ampak po 4 uri ker dopoldan delam :)

to isto men dela...a to mislš da so ležaji zjebani?

ja če je zvok dosti drugačen od tistega ''normalnega'' pa da kr glasno ruži pol so vrjetno ležaji pri koncu...sam se odloči če jih boš že zaj menjal al ne :) sicer pa tut niso dragi ležaji...drgač pa me zanima na kolk K km se menjujejo drgač ležaji na nsrki??

Popravljeno . Popravil _honda_
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

drgač pa me zanima na kolk K km se menjujejo drgač ležaji na nsrki??

Če si delal generalko pol bi mogu tut te ležaje zamenjat :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še zmer ne vem kok ur je to....2,3,4?sam da približn vem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js sm motor pelal na servis in so oni naročli dele iz italije...sicer pa itq vsi deli za vse motorje ( aprilia, cagiva, honda, yamaha, suzuki,...) vse pride iz italije če daš kaj popravlat na kerkoli servis... kje pa delajo pa nevem pa mi je tut vseeno...bojo že nardili kak bo baje pa da niso dragi ležaji...

freak v sredo lahko prpelaš olje ampak po 4 uri ker dopoldan delam :)

Hja ne wem no če so. Čeprav "štel" resda izdelujejo v italiji, in so sestavljene v italiji, so komponente še vedno iz japonske. Sem za mojo hondo že marsikaj naročal pa je blo vse iz Japonske. Na zadnje so to bli batni obročki, pa ti lahko če želiš slikam kak lepo piše gor: Made in Japan. Kolko pa je meni znano je samo štel + feltne (ter gumijaste cevi) italjanske izdelave, ostalo pa pripeljejo Japonske. In naj nekdo ne reče, da NSRke delajo v IT. => A pol bo še trdil da japonci NSRko uvažajo iz Italije :D :D

Če pa bo tako kot treba in se ti italjani nebojo spomnili nekaj njihovega prodat boš dobil ležaj v beli škatli z rdečo nalepko gor bo pa lepo pisalo Made in Japan. Pol so to italjani iz japonske prepreljali in je ležaj res LEŽAJ.

Post je samo informativen, in ne agresiven, da nebo slučajjjno kakšne pomote :OK: :OK:

_honda_ za v sredo še te pokličem kak bo, ker ni $$$ za založit še trenutno :blink:

Če mi uspe zbrat denar al pa onega pubeca nasrat da mi da na puf pa se oglasim pri tebi. :OK:

Če pa gre kdorkoli s tvoje familje proti MB, pa povej.

lp, FReAK.

dober mehanik => 2 uri ali manj

najebač => 5 ur

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja italijan je jajc...japonc je zakon...dej ne prbiji te tok...mal glejte moto gp..pa boste vidl kaj duče nardi yamahi...sam pol rossi na ovinkih sleče use...sam na ravnini pa duče prehiti yamaho za šalo...pol vidte da majo italijani tud neki pojma...tko da ne jokat .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej nima veze...duče dol udar yamahco pa tud ustali italjanski motorji niso slabi...sam to tisti k so tok posnosni da majo japonca(isto je pr avtih) pol pluvajo po italijanih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj ne rečem da nimajo pojma. Majo majo pojma in to ne malo. Samo kaj ko so Fantje v končni proizvodnji tolk površni. Če bi se pri realizaciji motorja fantje mal bol potrudli bi bil Italijan bomba! Sem tud samo na 2V dučo navdušen. Jo ima kolega. Navor, pospeški neverjetni. Ampak so mu po 3eh dneh ko ga je kupil začele plastike taaaaaak vibrirat ker so bile slabo -- slabo --- slabooo zategnjene. Ko bojo se še tam potrudli tak kot se spodobi pa ni 2X za rečt da se mogooče tud kdaj sam za italjana odločim. Pa zeloo površni so pri razpošiljanju rezervnih delov. se nemalokrat zgodi da naročiš XX pa dobiš yyXyXXYyY del :grim:

O motoGPju pa mi prosim ne govori. A misliš da za brezveze tisti motorji niso legalni za na cesto, al se je res slučaaaaajno kaj neoriginalnega znašlo gor? :D

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej nima veze...duče dol udar yamahco pa tud ustali italjanski motorji niso slabi...sam to tisti k so tok posnosni da majo japonca(isto je pr avtih) pol pluvajo po italijanih...

se cist strinjam s tabo .... sploh pa od koga zmer japanci kopirajo .... a niso to mogoce italjani ? :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

P.S.: Reesko, Sem imel tud italjana. Sicer scooterja ampak isti jajc. Aprilija in beneli sta mi še nekak držala. Vse ostalo kaj je bilo IT mi je spocrkalo. Tud avto smo meli italjana. Fiata namreč. Na servisu več kot na cesti. Zakaj? zarad malenkostnih napakic, ob površnosti italjanov. Saj če se hočejo potrudit se potrudijo. Poglej si Acme, Lombardini, Lamborgini, Ferrari makine. To so ta boljši stroji pa čeprav so iz italije. Na drugi strani pa si poglej preponosne italjanske firme ala FIAT. Podn od podna. Na japonskem so tolk preponosni in vzvišeni da linčajo površnost. Pa tud par ljudi jim ni teežko plačat za pregled vijakov ipd. Pač to pomeni 10 kepic Riža večji strošek mesečno :) Italjani pa vedno rečejo da je to delo prodajalce, da "inšpektira" makino pred prodajo, vendar tega naši lokalni prodajalci žal en počno.

Drugač pa Reesko, mal manj agresije. Moji posti temeljijo na osebo videnih/preverjenih informacijah. In moj namen NI pljuvati po neki Naciji oz izdelkih neke države. žal to tako je. Isto kot bom "pljuval" po francoskem avtu. Sem dovolj dolgo pa čeprav ne dolgo delal kot mehanik, pa vem dovolj da lahko "pluvam" po njih.

in zapomni si, da jaz bom zagovarjal to, kar se mi zdi vredno zagovorjati, in se nebo nikoli oziral na to, kaj jaz imam. Recimo, ker imam ROGovo kolo, še to ne pomeni da je dobro. Ravno nasprotno, pravi crap je. Še vse kar je lahko se je zlomlo/poškodovalo na njem. in čeprav imam ROGovo kolo javno priznavam da je CRAP!

Če pa te še kaj zanima pa powej da še zabluzim malo tu gor :OK: :OK: :OK: :OK:

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res nevem zakaj bi naročal ležaje iz italije če imaš pa pri nas specializirane firme ki se ukvarjajo z ležaji :?

aja pa semeringe se tudi ponavadi potem zamenja. Ker semeringi zaradi svoje cene se ponavadi menjajo kadar se katerikoli stroj razdira. Pa tudi ko enkrat zadevo razdrež, semering ni več tak kot more bit.

P.S: še vedno ostaja moje vprašanje z prejšne strani

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ej freak...jst nism nč agresivn sam povem da italijani niso tok slabi...je res da si japonci boljši po kakovosti...sam usen italijani majo pa druge stvari boljše...tko da ne morš o tem govort...

morm te pa pohvalt da lepo razmišljaš :) :OK:

P.S. rog je pa itq jajc...ga mam sam...in use kar je blo možno in nemožno zlomt sm zlomu...pa sm se lepo vozu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si delal generalko pol bi mogu tut te ležaje zamenjat :hmm:

mehanik mi je nekaj pravo da so še nekje neki spodnji ležaji zaj pa nevem če je to na gredi al ne...ker drgač sm že prej menjal gred pa ležaje za gred...razn če so šli v kurac slučajno...to bom vido ko ga nazaj dobim...sicer pa se itq vsak za svoj motor odloči kak pa kaj pa kake dele...če so oni dali meni garancijo na njihovo šraufanje 1 leto sm se odločo da ga kr njim pelam pol pa naj sami naročajo dele od ki čejo ker itq kaj crkne pa da so oni not montirali popravijo prek garancije...

ammm drgač pa daj nea še v tej temi kr nekaj nabijajte ker je še edina ''kolk tolk'' čista tema...

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

risko to je zaradi dvovaljnega motorja :grim

Dvovaljniki so bli ZMERI počasnejši... Manj konjev, poglej recimo dučete in to k je 2V, majo po ene 150KM, kar je skor 30KM manj od 4cilindrašev.

Plus to da ma Duče v MotoGP V zasnovo 4cilindrov, vsaj kokr jest vem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!