Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

Moj dragi bratec se je dans odloču, da se bo šou mal z mojo hondico pelat... Pelu se je po lokalni cesti....Počass navhrib....in potem počas navzdol...kake dva km gor in 2km dol.... In mam tak občutk, da je zalilo svečke, ker nima nobene moči in laufa tako, kot bi laufala po treh ali dveh cilindrih... je pa letnik 99. Kupil pred enm mescam :S... Verjetno bom mogu svečke spucat, upam da jih ne bo treba menat... Zanima pa me, če se je to nardil zard načina laufanja motorja k se navzdol peleš in ti mašina bremza... Al kaj bi lahko blo? Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ko jo je pa zalaufal pa je čist lepo laufala?

pa jo je prej mogoče polival z vodo?

čist lepo je laufala ja...tut pelu se je ene 2km (navhrib)...potem pa 2km navzdol, je pa pred domom začela trokirat...ampak pol sma jo pa pustila čez noč in je drug dan čist lepo vžgala in laufala...pa sm že tut eno krajšo turco 15km naredu u soboto... ne vem kaj je blo...upam, da me ne bo tkole na cest kdaj pustila...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče je bila pa užaljena ker je celo zimo stala :P

upam tudi jaz, da te nebo pustila nikjer na cedilu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

verjetno se boš moral oglasiti do mehanika...

pri bratovi smo imeli podobne težave, vendar njegova ima še frgazerje, pa je bil to vzrok za zalitje svečk. no vzrok je bila njegova roka...

Drugače jaz imam originalne svečke na letnik 07 in ni nobenega problema...

ti to govoriš o tanovi Hornetki?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala :D upam d res ne:)

Neki me še zanima...sej mogoč mal glupo vprašanje, ampak sm pač rookie... Na kolkih obratih kej vozte motorje? Normalna vožnja, ne mislim prehitevanja in gonje...

Popravljeno . Popravil 5lamca
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala biggrin.gif upam d res ne:)

Neki me še zanima...sej mogoč mal glupo vprašanje, ampak sm pač rookie... Na kolkih obratih kej vozte motorje? Normalna vožnja, ne mislim prehitevanja in gonje...

Sicer bos sam slisal med voznjo, pa se bos pac prlagodu, tko prestava, kot obrati.... Tam do 8000 obratov je sicer light voznja..trance_25_naughty.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tam nekje med 5000 in 8000... odvisno od razpoloženja in vozil na cesti...

že pri 5000 se mi zdi da gre v 6-i prestavi 100km/h če se motim me popravite...

je pa takrat bolj žalostno, posebej če želiš kakšno vozilo prehiteti, moreš potem velik prestavljat da jo zbudiš :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pri 5000 gre 94km/h in potem vsakih 1000rpm +20km/h ... tako sem si zapomnil da imam v 6. prestavi, da nisem 7. iskal :rolleyes:

In ja, pred prehitevanjem tri prestave nizje pa gre :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala :D upam d res ne:)

Neki me še zanima...sej mogoč mal glupo vprašanje, ampak sm pač rookie... Na kolkih obratih kej vozte motorje? Normalna vožnja, ne mislim prehitevanja in gonje...

itak da voziš v najvišji prestavi..takrat pa ima motor vrtljajev, kot jih pač ima (zavisi od hitrosti). Če pa veš da boš prehiteval, pa temu primerno (torej vsaj nad 6 tisoč...v izogib kriznim situacijam).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

itak da voziš v najvišji prestavi..takrat pa ima motor vrtljajev, kot jih pač ima (zavisi od hitrosti). Če pa veš da boš prehiteval, pa temu primerno (torej vsaj nad 6 tisoč...v izogib kriznim situacijam).

No 78dusko, to sm hotu slišat! K jst se tut tko vozm in me je zanimal če se prav al ne...Se mi pa tut sliši ne prav, da bi po mestu (50km/h) se vozu v tretji in s 5000obratov....Itak izven naselja+prehitevanja tu pač more dat motor neki iz sebe in ga šaltaš tko, da maš hitro odzivnost...to mi je vse "špilal"... Zanimal me je predvsem to, kar si odgovoru, kako se vozit "normalno" za avtomobili po mestu. Hvala...

P.S. hvala tut drugim za odgovore, sam dusko je zadel to kar me je zanimal... ;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo karkoli pomagalo. podobno se mi je zgodilo ma pri yamahi, po zimskem spanju sem jo lepo očistil malo bolj z vodo in je bil konec z njo. je samo še verglala, nato mi je spraznilo baterijo ker sem jo polnil itd mi je kasneje uničilo še svečke ( nekaj v zvezi z elektriko) tako da je bilo vse potrebno zamenjat. kriva pa je bila baje baterija ker če nima dovolj energije motor ne deluje pravilno, še pred baterijo pa je bila seveda kriva voda ki je zmočila elektriko. ponavadi pomaga sušenje z fenom ker lahko drugače oksidirajo kontakti če ostane prevec časa namočeno v vodi

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je mehanik posebej naročil. je motorist in eden boljših mehanikov daleč naokrog. Vsaj vsi ga hvalijo :)

povedal je pa to: " nikoli, ampak nikoli ne peri motorja po zimskem spanju. zmeraj ga prižgi in ga dobro segrej, da se vse ogreje. potem ko se ohladi ga lahko pereš kolikor hočeš. Ker če ga takoj opereš, potem je potrebno menjat svečke. In točno to se je zgodilo nam. Motor smo peljali na prikolici (zgodaj spomladi,ko ga je brat kupil) takrat nas je ujel močen naliv in ko smo prišli domov, več ni užgala. je bilo potrebno menjati svečke...

tako to pač je...zakaj? ne vem...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Imam hondo hornet 600. Na njo sem dal nove gume dunlop qualifier. Sedaj mi pa trese (balanco) mislim da sprednja guma. Sem dal ponovno centrirat gumo in še vedno trese. mogoče kdo ve kaj bi bilo lahko narome?.

Hvala in Lep pozdrav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam hondo hornet 600. Na njo sem dal nove gume dunlop qualifier. Sedaj mi pa trese (balanco) mislim da sprednja guma. Sem dal ponovno centrirat gumo in še vedno trese. mogoče kdo ve kaj bi bilo lahko narome?.

Hvala in Lep pozdrav.

tole bodo moderatorji upravičeno popizdli. vse mogoče okrog šraufanja al pa honda hornet bi ble bol primerne teme. a maš kovček na motorju? Hornet 600 (tastar) je bil nenormalno občutliv na kufer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam kovček. vendar trese tudi če ga ni gor in je samo nocilec kovčka. Bom probal še nosilec dati dol.

p.s. Sem hotel premaknit vprašanje v drugo temo pa ne vem kako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam kovček. vendar trese tudi če ga ni gor in je samo nocilec kovčka. Bom probal še nosilec dati dol.

p.s. Sem hotel premaknit vprašanje v drugo temo pa ne vem kako.

a prej pa ni treslo? se pravi da je nekaj z gumo narobe..

nosilca ne rabiš dol dajat.

si gledal kako vulkanizer menja gumo? ker včasih znajo bit mesarji in se obnašajo kot da bi mel tovrnjaško feltno v delu.

teme pa ne moreš selit.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri Dunlopu se ne bi prviš zgodilo, da pnevmatika enostavno trese.. Kljub temu, da je scentrirana.

Poskusi z drugo pnevmatiko, če ne bo tresla, potem je vzrok v Qualifierci.

Nosilca za kufer pa res ni treba dol dajat, nosilec ustvarja tako malo zračnega upora, da se ne more tako poznat. Sploh če je bilo prej ok..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imam hondo hornet 600. Na njo sem dal nove gume dunlop qualifier. Sedaj mi pa trese (balanco) mislim da sprednja guma. Sem dal ponovno centrirat gumo in še vedno trese. mogoče kdo ve kaj bi bilo lahko narome?.

Hvala in Lep pozdrav.

sem imel isti problem ( vfr 800 ) me je skori kap ko sem si hotu rokavice popravit,guma (bridgeston bt 21) je mela 3000 km ko sm kupu motor,zamenou gumo dela k šus, tut jest sm vse probou centrirov pa prtljažnik dol dajal, guma guma guma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

1. Prva stvar, ki je možna je to, da je guma jajčasta, najlažje preveriš tako,

da dvigneš prvo kolo v zrak s stojalom in jo zavrtiš in boš že na oko videl kaj se dogaja z njo.

Če bo poskakovala, čeprav samo za par milimetrov gor-dol potem veš pri čem si.

2. Drugo je možno, da je slabo centrirana. Če je na stojalu mojster centriral in se ni dovolj potrudil,

ali pa včasih zna tudi kakšna utež pasti dol.

3. Tretje možno pa je, da je malce neuležana in bo z par sto km nehala trest.

Aja, če trese pri že pri zelo mali hitrosti in do neke višje hitrosti, ali pa kar ves čas glej točko 1,

v primeru da začne pri malo višji hitrosti in to samo pri tisti določeni številki, potem glej točko 2!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni tudi balanca trese, če jo recimo spustim nekje med 80-100km/h. V kolikor pa so roke položene na balanci tresenja ali opletanja ni. Gume Dunlop Qualifier II. S tem, da sem o tem fenomenu že bral. Ni pa sedaj to neki blazno izrazitega, saj sem ga zadnjič prvič in še to slučajno opazil in to po prevoženih 4.000km s temi gumami. Bom počaku, da bo obraba profila na markerju, potem bom pa reklamiral gumo, pa bom čist novo dubu :naughty: hehe, ta bi bila huda ja. Me spomni na primerek, ko je nekdo šel reklamirati burek ali hamburger, češ da ni bil dober in da zahteva novega. "Dobro," je rekel prodajalec "vrni mi ga in dobiš novega." Stranka pa "Ja, ne morem, sem ga pojedu." :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Dober vecer!

Danes sem razdr ohišje gasa in ko sem dal narazen sem videl da imam jaz samo eno zajlo za gas ki je prikloplena druga zajla je pa prazna ni v njej zice. sem pogledo service manual in bi mogli bit dve zdaj pa mene zanima kak je to sploh narjeno ker men motor deluje normalno zakaj sluzi se druga zajla?ne mislim čoka da nebo pomote.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druga zica je tam varnostno, za zapiranje plina, ce se slucajno zatakne da lahko zapres plin. Ti imas sedaj zico samo za odpiranje plina.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Druga zica je tam varnostno, za zapiranje plina, ce se slucajno zatakne da lahko zapres plin. Ti imas sedaj zico samo za odpiranje plina.

te tota zica vlece kontra samo?dobro bi jo ze blo met za ziher ne?mogoce ve kdo ceno te zajle priboizno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!