Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

Potem imaš pa tukaj za ~54€. Potrebuješ pa seveda dva kompleta za spredaj.

hvala za vse ampak sem jih šel že iskat k čarmanu. Dal sem 70 eur. Za naslednjič pa vem da jh bom prek neta naročil saj je bilo sedaj vprašanje časa, ker jih v nedeljo nujno rabim(do sobote pa verjetno nebi prispeli).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pojavil se je en problem na moji Hornetki 600 l.2000, danes se mi je drugič zgodilo da mi motor ugasnil, ker se je prižgala lučka pritiksa olja. To je zdej v razmaku, mislim da skoraj enega meseca. Prvič se mi je zgodilo po krajši furi, da je motor zgubil moč, zvok je bil tudi drugačen (kot da kakšen cilinder ne dela), to je blo mogoče 1km na srečo smo lih na pumpo prišli in se mi je na pumpi ugasnil in prižgala se je lučka olja, ni hotel vžgat po nekaj minutah sem spet probal in je vžgal brez problema in sem se odpeljal domov kot da ni nič. Od takrat sem se vozil v službo (mestna vožnja), tudi kakšen izletek s priganjanjem je bil pa čisto nič. Danes pa čisto mestna vožnja sem šel do kolega in nazaj (nič priganjanja) za nazaj domov na enem od križišč crkne, spet lučka olja, počakam minutko vžgem in se normalno odpeljem domov.

Mogoče sem malo na dolgo opisal, zato da si boste majstri lažje predstavljali in našli predloge, zakaj se to dogaja??

Hvala

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Spet se javljam :yes:

Spet se je pojavil problem ugašanja :BUA: ,prejšnji teden sva bla s kolegom na kratki furi je blo vse ok, včiraj Koper-Lucija, v Luciji mi crkne, počakam, vžgem grem naprej brez problema, na poti nazaj pa mi je na semaforu držal nizko obrate, ko sem štartal je bil brez moči, po 10 metrih je blo spet vse ok, tokrat ni crknu.

Upam da ima kdo kakšen nasvet. :rolleyes:

še nekaj slik Hornetke

http://www.mojalbum.com/marinaio/hornet600

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet se javljam :yes:

Spet se je pojavil problem ugašanja :BUA: ,prejšnji teden sva bla s kolegom na kratki furi je blo vse ok, včiraj Koper-Lucija, v Luciji mi crkne, počakam, vžgem grem naprej brez problema, na poti nazaj pa mi je na semaforu držal nizko obrate, ko sem štartal je bil brez moči, po 10 metrih je blo spet vse ok, tokrat ni crknu.

Upam da ima kdo kakšen nasvet. :rolleyes:

še nekaj slik Hornetke

http://www.mojalbum....inaio/hornet600

LP

NE ČAKAJ in ne experimentiraj, ker te bo drago stalo, po vsej verjetnosti se ti mašina pregreva,hitro na dober servis !:hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE ČAKAJ in ne experimentiraj, ker te bo drago stalo, po vsej verjetnosti se ti mašina pregreva,hitro na dober servis !:hmm:

aha...glede na to da si napisal da se mi verjetno mašina pregreva, bom še vprašal če je normalno da se pri počasni vožnji dvigne temperatura čez polovico in se vžge ventilator?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aha...glede na to da si napisal da se mi verjetno mašina pregreva, bom še vprašal če je normalno da se pri počasni vožnji dvigne temperatura čez polovico in se vžge ventilator?

LP

Da se pri počasni vožnji, ko ni dovolj naravnega pretoka skozi reže hladilnika, vklopi ventilator, je povsem normalno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za ugašanje očitno ne bo krivo pregrevanje ampak prej napaka na dovodu goriva ali elektronika.

Če se napaka pojavlja samo občasno jo bo verjetno zaradi tega težje odkriti.

Kot je svetoval Brumer, čimpej dober servis!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore!

V glavnem ugotavljam da sem kupil mačka v žaklju, ki je bil povrhu vsega bolj slabo negovan! :wallbash:

J**** ga! Počasi go bom rešu..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja hornetka je isto ugašala ampak pri meni na vsakih 100 prevoženih kilometrov .krive so bile svečke ker niso bile prave in so se pregrevale

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja hornetka je isto ugašala ampak pri meni na vsakih 100 prevoženih kilometrov .krive so bile svečke ker niso bile prave in so se pregrevale

Če se svećka pregreva ti naredi luknjo v batu in mašina ne crkuje ampak CRKNE !

Če pa je svečka premrzla se pa paca in se na njej nabira garež in posledično lahko mašina cuka,crkuje itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mene pa zanima, če so vse hornetke po letu 2007 enake (vkjučno s tem letnikom)? Ali je kje razlika? Na kaj naj bom pozoren pri nakupu? Hvala.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovore!

V glavnem ugotavljam da sem kupil mačka v žaklju, ki je bil povrhu vsega bolj slabo negovan! :wallbash:

J**** ga! Počasi go bom rešu..

upam da čimprej rešiš. Če iščeš servis v KP pa idi na kawasakija k Mirotu, ti bo zrihtal kot treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšen je pa zvok? Meni je Akrapovič veliko lepši :lol:

tud kombinacija Arrowa in Akarpota ni švoh :)

Popravljeno . Popravil kat
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se še komu pojavlja pri hornetki 07 pri določenih obratih oziroma najbolj ko spustiš gas nek hrup plastike nekje okoli števca kot da bi bila nekje plastika odšravfana mislim da se sliši nekje v števcu

Mislim, da sem rešil zadevo nadležnih vibracij armature na ženini horneti!

Snemite plastiko med lučjo in števcem. Z leve in desne okoli luči boste opazili nalepljene gobice preseka ~1 cm2.

Če so gobice obrabljene ali kako drugače deformirane, ali niso nalepljene v zato predviden utor, jih zamenjajte z armaflexom (izolacijska pena za centralne) in prilepite z neostikom ali podobnim kontaktnim lepilom. Bolj kompaktna pena prepreči vibracije plastike med lučjo in armaturo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo!

Mene pa samo zanima kako ste zadovoljni z hornetkami letnik 2011?....zelo močno razmišljam, da bom kupil novo, saj sem opazil, da je izjemno težko najti dober rabljen motor....

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima, če ima kdo namontirane stranske kovčke in kakšne?

V mislih imam hornetke od 2007 dalje.

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

heila, ewo jst mam torbe iz lojzeta, slikca sicer slabatle so čist prazne, plus pride še navrhu ena na zadnem sedežu, lahko uporablaš uno ali stranske ali obojne, kar redko ker gre velik notr se še razširjo. mam pa še duma narjen nosiuc k zram ni pršlu nč, ker če jih nabašeš znajo it na gumo u ovinku, tko d prporočliv nosiuc narest... men so zakon, in ko/če se uničjo, nabavim iste če jih bom dubla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav!

Jaz bi pa samo nekaj vprašal tiste, ki se spoznate na izpušne sisteme....pisal sem v to temo, ker se tiče tega modela.

Na Akrapovičevi strani sem gledal modele izpuhov za Hornetko letnik 2011....zasledil sem, da je na voljo samo lonec(slip on varianta), pa me zanima ali ima to to sploh kaj smisla zamenjati ali bi bilo treba zamenjati celoten izpušni sistem? Imate morda kakšen nasvet, saj kolikor sem videl se pri Akrapoviču dobi samo lonec...?

Lp in vesele praznike....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!