Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

Najprej lep pozdrav vsem skupaj!

Sem nov na forumu, prebral sem si pravilnik, uporabil iskalnik a nisem našel teme v katero bi napisal to kar mislim, če tema ne ustreza kategoriji jo lahko izbrišete ali prestavite.

Odločil sem se za nakup honde hornet, ker sem vse "zmetu" za ispit, sem kupil rahlo karambolirano(kiler,števci, par prask). Zanima me kaj se ni najbolj splača, kilerji so na a.netu po 180€, rabljenga je zelo teško dobiti, števci pa rabljeni od 200+, negre se mi da spremenim motor nazaj v "originalnega" tako da bi bil zadovoljen tudi z drugim števcem ter balanca je rahlo zvita. Katero trgovino mi predlagate da malo povprašam, če ima kdo doma rabljeno se tudi priporočam na zs.

Rabil bi pa za letnik od 99-05?, sam imam letnik 2000.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me če obstaja 35kw blokada za dotični motor in sicer letnik 2001 oz. za starejše letnike ko so imele še 94 konjev. Že vnaprej hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motoSpirit.eu, ne vem kako je s to trgovino 1x sm pisal mail pa ni blo odgovora drugač pa zgleda, da imajo kr veliko razbitih motorjev in ni hudič, da ne bi našel tud ti kaj zase... Tukaj imaš link za eno hornetko ki se prodaja po delih iz njihove strani http://tinyurl.com/c9kf8gq

Popravljeno . Popravil BIZKIT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jp, lepa je tale hornetka iz leto v leto. Sam sem mel model 2001 za 1. motor. Povsem zadovoljen razen s pihanjem v čelado ;)

Upam da se še kje voz po cesti...

DSC0847-XL.jpg

Popravljeno . Popravil paris2
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni sem nov na forumu in tudi novopečeni motorist in lastnik hornetke L2003. Zanima me koliko so tisti kilometri, ki jih zdrži tak motor, da se pričnejo pojavljati problemi? Moj ima 47000.

Hvala

hornet_2.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni sem nov na forumu in tudi novopečeni motorist in lastnik hornetke L2003. Zanima me koliko so tisti kilometri, ki jih zdrži tak motor, da se pričnejo pojavljati problemi? Moj ima 47000.

Hvala

Odvisno kako jo je predhodnik vozil in kako bos ti nadaljeval. Ce jo je pazil, tako kot jest na svoje srsene, ne bo tezav.

Ventile naj bi se preverilo pri tvojih kilometrih, kolega je to naredil po 60k km, pa je bilo vse ok.

Vsako sezono (in na cca. 8k km) novo olje notri, novi oljni filter, ciscenje zracnega filtra (ce ima KN filter), menjava zavorne tekocine na cca. 3-4 leta, preverjanje ostalih tekocin in tlaka v pnevmatikah. To je vec ali manj tvoje delo :) vecje stvari pa pelji na servis (preverjanje ventilov, menjanje sveck, ce bos ugotovil, da je snemanje tanka prezahtevno opravilo)

lp U.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nasvet prosim!

Zaradi servisiranja sem na Hondi Hornet 600 (PC41) odstranil bencinski tank. Z demontažo bencinske cevke (hitra spojka) nisem imel težav, sedaj pri sestavljanju pa nikakor ne dobim zadeve skupaj. Brez gumi varovalke se cevka lepo natakne in zaskoči, ko vstavim gumico nikakor ne dobim skupaj. Poskusil z mazanjem, pa tudi nisem uspel. Kakšna posebna finta?

Popravljeno . Popravil raza
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Urkoman, hvala za pojasnila. Svečke in olje ter filter sem zamenjal, ker sem imel celega razstvljenega zarad barvanja. Edino ventili, to pa nisem niti pomislil. Tudi zavorne tekočine nisem menjal, ker se mi ni zdelo pomembno, ne bi pa škodlo. Mene je motilo samo to, oziroma me še vedno moti, da ko gledaš oglase na avtonetu imajo vsi okoli 20k km (tudi tisti 1999 letniki). Pa sem mislil, da je po temtakem samo moj z malo več kilometri in kako dolgo bo zdržal - sem se malo zbal. Vglavnem zaenkrat še vse vredu laufa.

Raza poskusi z vžigalnikom zagret :))) :smoke:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno kako jo je predhodnik vozil in kako bos ti nadaljeval. Ce jo je pazil, tako kot jest na svoje srsene, ne bo tezav.

Ventile naj bi se preverilo pri tvojih kilometrih, kolega je to naredil po 60k km, pa je bilo vse ok.

Vsako sezono (in na cca. 8k km) novo olje notri, novi oljni filter, ciscenje zracnega filtra (ce ima KN filter), menjava zavorne tekocine na cca. 3-4 leta, preverjanje ostalih tekocin in tlaka v pnevmatikah. To je vec ali manj tvoje delo :) vecje stvari pa pelji na servis (preverjanje ventilov, menjanje sveck, ce bos ugotovil, da je snemanje tanka prezahtevno opravilo)

lp U.

Zavorno tekočino se menja neglade na prevožene kilometre vsaki DVE leti,ventile pa naj bise kontroliralo zračnost na 20K kil. nastavljalo pa najkasneje na 40K kil.

Ps:pa ne pozabit pri ventilih je problem ko zgubi zračnost in je pretesen takrat zgori,če pa je zračnosti preveč se ventile sliši in manj odpirajo takrat pa vsak hiti z nastavitvijo čeprav ni nevarnosti da bi ventil zgorel ! ! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz sem pa čisto ugodno prišel pri njih skozi z ročko od zauga.

Pejt do njega pa se da vse zment.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me veseli, če je razlika. Mater, sem jo danes prvič malo peljal sprehod, mi je skoraj gate dol sleklo, če malo pretiravam.

Drugače pa se lepo pelje in proti mojemu fajn gre. Ka strela :D .

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Mogoče malo čudno vprašanje ampak vseeno. Zanima me razlika med Hondo CB 600F Hornet in navadno hornetko(brez oznake F). Ali je moč motorja enaka ali je razlika? In kakšne so druge razlike. Sem že gledal po internetu ampak ne dobim zadovoljivega odgovora, zato se obračam na vas, lastnike. Že vnaprej hvala za odgovor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi da so samo pozabili tisti F. Letnik izdelave glej, pa ne moreš zgrešit. V USA se imenuje samo Honda 599.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!