Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

Jp,ko sem sam razmišljal o nakupu Arrow komplet kolektorja in zadnjega lonca,gre kat stran, se pravi je PC potreben, pa še kako korekcijo mape bo verjetno treba naredit,da bo tako kot se zagre.

Akrapo in arrow bi šla skupaj zakaj ne,samo verjetno bo arrow komplet cenejši a nič kaj slabši...

mogoče eno tako,kupujmo slovensko :)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Pravkar sem dobil informacijo, da se kolektorji od firme Arrow ne dajo homologirati.....zato me zanima, če kdo ve za kakšno firmo izpuhov, ki proizvaja celotne izpušne sisteme za Hornetke?

Za G.P.R. sem slišal da ima ampak me zanima še kakšna druga znamka....

Hvala za odgovore in lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno na novi Hornetki ne moreš homologirat kolektorjev, ker je verjetno to povezano z samim EURO standardom. Đ

Brat ima Hornet 2005 in pri menjavi lonca, katalizator odpade. Na mojem 2007 pa katalizator ostane. Sam imam Arrow lonec in krivine in sem zelo zadovoljen.

PC-ja nimam, meu sem ga namen nabavit, ampak zmeraj zmanka tistih 300€ (če je sploh dovolj). Zelo sem zadovoljen. Na LPP sem homologiral lonec z Arrow krivinami in nihče ni nič rekel. Imam 2 leti že, pa da bi kdo kdaj kaj mi rekel - mi ni. (bom potrkal po lesu da nebi nikdar nihče rekel). :)

In kaj bi še pridobil če bi nabavil Power Commander?

Na krivinah pa piše - Race only.

Res je da kupujmo slovensko, ampak moj komplet Arrow je stal manj kot samo novi lonec Akrapovič. Pač je cena odtehtala svoje in morem povedat da je zvok zelo lep (imam tudi K&N filter), pospeški so pa nori - proti stock varianti.

Lonec homologiraš, za krivine se pa bedaka narediš, če te kdo kaj vpraša. :D

Popravljeno . Popravil Fr3nky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je fora, da si želi samo katalizator odstranit je mass pravi naslov, pa še lonci nimajo pretirane cene vsaj za moje pojme... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj se pa podpišem!

Imel sem priložnost slišat Mass-ov izpuh in je zadeva zelo privlačna... Globok zvok - všečen :) Videl sem že tudi nekaj predelav, ko so pač cevi spelali po želji uporabnika. Spet en + za njih.

Če se odločiš za Mass-ove krivine, mi sporoči koliko je cena, ker imam doma še eno Hornetko 07, ki ji bo potrebno predelati krivine.

Hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Pozdravljeni. Kupil bi original digitalni števec za hornetko 600, letnik 2006. Ali poznate koga, ki bi ga imel? Sam sem obdelal že kar nekaj strani in odpadov ampak do danes brez uspeha:o(( Rabil bi še levi in desni bok, masko, luči in nosilce za CBR600F/RR od letnika 2001 naprej. Po možnosti, da niso polomljene. Lahko so pa podrsane.

Hvala za odgovore, več pa na zasebca.

Lep dan Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo!

Imam Hornet-ko 2008 ABS in se mi zdi da pri počasni vožnji slišim zvok pri sprednjem kolesu kot bi se nekaj mal drajsalo (ck-ck-ck) pulzirajoče oziroma kot bi ploščice mal drajsale. Se mi pa zdi da sem zaslišal to drsanje potem ko sem čistil zavore z Motul Brake Cleanerjem al bi bilo to lahko kej na gumi ko sem kkšno lukno povozu??

Ali bi lahko bilo to zaradi čiščenja z Motulom, pa da se je kkšna svinarija nabrala na disku (plavajoč disk) oziroma na tistih umesnih štiftih ki držita oba dela diska skupaj? To sem neki zaslediu na youtube-u?

Ali je lahko kej na gumi, ker kkšno lukno sem tut že povozu? :)

Ali je imel kdo od vas podoben problem?

Hvala!

Lp, Gašper

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kakšnimi obrati se kej vozite, tko normalno, pač po predpisih; men se zdi da ga čist preveč gor šaltam (zadnjih 7 letdvacilindrapress ... )?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Sem se pozanimal za Mass izpuhe...vse porihtajo z kolektorji vred, homologacija, montaža...ni da ni...

Svaka čast, ko pridem iz dopusta definitivno vzamem;)

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

Sem novopečeni lastnik honde hornet 2011, in me zanima kje bi lahko kupil druge žmigavce in nosilec tablice. Sicer že sedaj imam aftermarket zadevo, vendar nimam papirjev in kot sem seznanjen, je treba vse spremembe homologirat. Torej kje kupujete dodatno opremo?

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Za nosilec sem slisal, da ga ni potrebno homologirati....jaz sem nosilec vzel evotech, ostalo kaj pa sem kupil od dodatne opreme pa sem vzel od rizome.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nosilec sem opazil, da je od rizome, in sem na njihovi uradni strani tudi našel Tuv, tako da s tem ne bo problema.

Za smernike pa nisem siguren, ker na njihovi strani ne najdem enakih, torej morajo bit od nekega drugega podjetja.

Še vedno pa me zanima, kje kupujete dodatno opremo? pri nas, louis.de, italija?

Alex87: imaš mogoče že kaj dodatnih informacij o izpuhu, katerega si omenjal na prejšnji strani? Ob priliki bom tudi sam menjal, sicer za začetek samo lonec in še iščem primerno alternativo, zaenkrat se najbolj nagibam k leovince gp..?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za nosilec sem opazil, da je od rizome, in sem na njihovi uradni strani tudi našel Tuv, tako da s tem ne bo problema.

Za smernike pa nisem siguren, ker na njihovi strani ne najdem enakih, torej morajo bit od nekega drugega podjetja.

Še vedno pa me zanima, kje kupujete dodatno opremo? pri nas, louis.de, italija?

Alex87: imaš mogoče že kaj dodatnih informacij o izpuhu, katerega si omenjal na prejšnji strani? Ob priliki bom tudi sam menjal, sicer za začetek samo lonec in še iščem primerno alternativo, zaenkrat se najbolj nagibam k leovince gp..?

Klical sem gospoda, ki je zastopnik za Mass v Sloveniji in mi je rekel, da ni problema glede kolektorjev....lahko izdela nove ali pa samo predela original(cenejsa varianta)....v obeh primerih dobiš homologacijo za celoten sistem in še montaža je zraven.

Meni se je zdel zelo korekten in veliko časa si je vzel za odpisovanje in mi vse na široko razložil....svaka čast!

Za Leovince sem tut razmišljal.....ampak se mi je zdelo, da ni vredno, ker samo lonec ne nardi neki velike razlike.....optično ja in zvok je mogoče malo drugačen.

Zato sem se pa odločil, da bom zamenjal cel izpuh.....pa bo definitivno zvok veliko boljši, pa še na moči bi se naj lepo poznalo.

Sem pa gledal tudi Arrow.....imajo tudi kolektorje ampak se ne dajo homologirati, pa sem se odločil, da nebom reskiral....

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kakšnimi obrati se kej vozite, tko normalno, pač po predpisih; men se zdi da ga čist preveč gor šaltam (zadnjih 7 letdvacilindrapress ... )?

4-5 po predpisih, od 6 dalje pa za mimo predpisov :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical sem gospoda, ki je zastopnik za Mass v Sloveniji in mi je rekel, da ni problema glede kolektorjev....lahko izdela nove ali pa samo predela original(cenejsa varianta)....v obeh primerih dobiš homologacijo za celoten sistem in še montaža je zraven.

Meni se je zdel zelo korekten in veliko časa si je vzel za odpisovanje in mi vse na široko razložil....svaka čast!

Za Leovince sem tut razmišljal.....ampak se mi je zdelo, da ni vredno, ker samo lonec ne nardi neki velike razlike.....optično ja in zvok je mogoče malo drugačen.

Zato sem se pa odločil, da bom zamenjal cel izpuh.....pa bo definitivno zvok veliko boljši, pa še na moči bi se naj lepo poznalo.

Sem pa gledal tudi Arrow.....imajo tudi kolektorje ampak se ne dajo homologirati, pa sem se odločil, da nebom reskiral....

tut jst sm mela u mislih massa, samo sam lonec ne nardi velike razlike, zato predelava... glede na to če me karkoli pič in hočem nazaj original, sem vzela mivva, in glas je prou super...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tut jst sm mela u mislih massa, samo sam lonec ne nardi velike razlike, zato predelava... glede na to če me karkoli pič in hočem nazaj original, sem vzela mivva, in glas je prou super...

Samo lonec od Mivv ali imajo celoten sistem?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Živjo!

Imam Hornet-ko 2008 ABS in se mi zdi da pri počasni vožnji slišim zvok pri sprednjem kolesu kot bi se nekaj mal drajsalo (ck-ck-ck) pulzirajoče oziroma kot bi ploščice mal drajsale. Se mi pa zdi da sem zaslišal to drsanje potem ko sem čistil zavore z Motul Brake Cleanerjem al bi bilo to lahko kej na gumi ko sem kkšno lukno povozu??

Ali bi lahko bilo to zaradi čiščenja z Motulom, pa da se je kkšna svinarija nabrala na disku (plavajoč disk) oziroma na tistih umesnih štiftih ki držita oba dela diska skupaj? To sem neki zaslediu na youtube-u?

Ali je lahko kej na gumi, ker kkšno lukno sem tut že povozu? :)

Ali je imel kdo od vas podoben problem?

Hvala!

Lp, Gašper

mogoče se sliši abs, ko se tam tisti zobniček vozi vkrog po ozoblenju...vsaj na naši CBF500 in na Hornet 2007 je slišat, sploh ko malo pribremzaš se sliši nek zvok... Drugače pa zvok ploščic da se sliši pri vožnji preden stisneš ročico zavore je nekaj normalnega, ker se ena ploščica bolj odmika od diska kot druga, zaradi samega sistema kako je čeljust z ploščicami narejena... Upam da je kaj pomagalo. Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ves kaj probaj. Kolo daj na prednji stender pa ga zavrti in ce naredi 2 kroga zlahkoto je vse ok,se ne sekiraj tako mora bit. Ce pa naredi slab krog ali se manj,potem bos mogu pa neki ukrent.

Jest sem mel ta problem in sem ga odpravu,ko sem se enkrat zategnu kolo na 59nm kot pise v manualu in celjusti sem iz diskov odsponal razmaknil levo desno fizicno ploscice. Od takt se kolo vrti kot za salo in drgnjenja sploh ne slisim vec. Bremza normalno kot mora.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo lonec od Mivv ali imajo celoten sistem?

Lp

jst mam sam lonec ampak razlika očitna in sm ful zadovolna :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!