Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

Pozdravljeni.

 Zanime me koliko olja gre v posamično vilico na hondi hornet 600, letnik 2006? Ima up side down vilice. V naprej se zahvaljujem za odgovore

LP Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Okrog tresenja sem dobil odgovor na pooblaščenem servisu da gre za Shimy efekt in da je to prisotno na 90% motorjev, je pa res da ko sem delal izpit za motor je bilo enako tresenje na leto starem kawasakiju r6n ali nekako takšna oznaka, tako da bo vrjetno kar res. Kar se tiče trokiranja naj bi zaradi tega ker bi se uplinjači naj čez zimo praznili, lahko tudi zaradi starega bencina.

Drugače pa če bo možno bomo presedlali na transalp, saj se 99% vozima z boljšo polovico na motorju in kakšna vožnja npr. iz pohorja je za roke kar utrujajoča, saj se vsa teža pri zaviranju vpere na roke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pejdi pogledat moto spiritu za kaksne rezervne dele jaz sem najdu kar sem iskal in priporočam naprej :sleep2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugače pa če bo možno bomo presedlali na transalp, saj se 99% vozima z boljšo polovico na motorju in kakšna vožnja npr. iz pohorja je za roke kar utrujajoča, saj se vsa teža pri zaviranju vpere na roke...

 

In kako bo Transalpka to rešila? Po moje je to problem vseh motorjev .. Moja žena se je navadila stisniti kolena pri zaviranju (jaz pa pri vožnji v dvoje zavirati bolj nežno), tako da je sedaj to malo manj moteče.

 

Edit: še glede tresenja, moja 2006 brez kovčka ne trese, s kovčkom pa.

Popravljeno . Popravil yan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako bo Transalpka to rešila? Po moje je to problem vseh motorjev .. Moja žena se je navadila stisniti kolena pri zaviranju (jaz pa pri vožnji v dvoje zavirati bolj nežno), tako da je sedaj to malo manj moteče.

 

Edit: še glede tresenja, moja 2006 brez kovčka ne trese, s kovčkom pa.

 

zaviranje na jaja -> pomaga ce das predelat sedez.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede rok ob zaviranju... Na moji sm jst dal vgraditi gel usadke u sedež + nedrsečo prevleko. Na videz ni neke razlike je pa dosti bol udoben in pri zaviranju sopotnika ne poriva naprej. Vgradil sm si tud distančnike na krmilu da je drža bolj zravnana ker mam drugače bolečine v križu. In pomaga ful! Nisem želel menjat motorja zato sem raje na obstoječega investiral. To leto sem uamenjal se vzmeti za linearne ohlins ker so progresivne premehke na začetku in je nlo težko vozit iz ovinka v ovink....bomo vidli kako se obnesejo nove ko se sezona začne :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

priden,cez kako leto ti bo zmanjkalo idej kaj bi zamenjal,dodal...

sam sem ze pri koncu modificiranja,to zimo mi je blo kar dolgocasno...

vzmeti sem dal wilberse progresivne in je razlika...sedez sem pa dal predelat,da je raven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kateri letnik Hornetko imaš? Raven sedež...zanimivo tega nism še zasledil.

Kako se kej obnese? Bi blo fajn da bi uporabniki dodali kake fotke gor da vidmo predelave. Mogoče pa se dobi kaka nov ideja ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni

sem ponosem lastnik moje nove hornetke letnik 2010 :OK:

ob nakupu motorja nisem dobil nobenega servis manuala zraven, pa me zanima ali ima mogoče kdo service manual v pdf obliki in bi mi ga prosim poslal, stric google je najdel enega v ita, bi pa bil zelo vesel če obstaja tudi v slo..

 

lp matej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zivjo matej, 

 

cestitke na pridobitvi srsenkota.

service manuala se ne dobi ob nakupu motorja, namenjen je ozji skupini strokovnjakov.

v slovenscini ne verjamem, da obstaja, najboljsi priblizek ti je v anglescini.

za starejso horneto 600 in 900 sem ga nasel na netu, za novo 600tko pa ne vem ali je ze v zastonj obliki ali ga moras zal kupit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Visina je ok, poznam manjse in vecje od tebe, ki so zadovoljni s pozicijo.

Ce ti slucajno ne bo odgovarjal, lahko probas z distancniki, ki povisajo in priblizajo krmilo po 1 cm. (na ebayu okoli 40€)

Ce dobis za kake 3000-3500€ novejso razlicico (za tako ceno sem svojo prodajal nekaj let nazaj 05 letnik), razlika je v upsidedown vilicah (to se dobro pozna, glede da starejse hornetke 600 nimajo nastavljivih prednjih vilic) digitalni zaslon in pozlacene bremze, vse pod 05 imajo crne celjusti...

V kolikor imas izpit za neomejeno, ne razmisljal o 600, raje 900, razlike v tezi in koncni hitrosti skorajda ni, je pa precej bolj vozna 900, veliko navora, nastavljive vilice, to je to...

Kaj pa CBF600 (si ze odmislil ta projekt), ta je za vecje razdalje, vetrna zascita res pomaga... 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se da bi kupil hornetko,zdaj pa me zanima kako se kaj obnesejo,velik sem približno 180cm.

Je že gdo gledal ali pa pozna prodajalca tega?

http://www.bolha.com/avto-moto/motociklizem/motorna-kolesa/naked-bike/honda-hornet-pc34-1284034610.html?aclct=1364501039

vprasi uporabnika @LudiLuka, on ma mislm da 09 letnik za mal več k 3500

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Visina je ok, poznam manjse in vecje od tebe, ki so zadovoljni s pozicijo.

Ce ti slucajno ne bo odgovarjal, lahko probas z distancniki, ki povisajo in priblizajo krmilo po 1 cm. (na ebayu okoli 40€)

Ce dobis za kake 3000-3500€ novejso razlicico (za tako ceno sem svojo prodajal nekaj let nazaj 05 letnik), razlika je v upsidedown vilicah (to se dobro pozna, glede da starejse hornetke 600 nimajo nastavljivih prednjih vilic) digitalni zaslon in pozlacene bremze, vse pod 05 imajo crne celjusti...

V kolikor imas izpit za neomejeno, ne razmisljal o 600, raje 900, razlike v tezi in koncni hitrosti skorajda ni, je pa precej bolj vozna 900, veliko navora, nastavljive vilice, to je to...

Kaj pa CBF600 (si ze odmislil ta projekt), ta je za vecje razdalje, vetrna zascita res pomaga... 

Okej hvala.

Ne cbf 600 še nisem odmislil,bom videl kako bo z financami:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha prvo premisli ce si norec, ker ce si ne bos mogel kupiti te tiste hornetke iz linka!  :kva2:

Drugace pa nimas kej zgresit z hornetko mogoce bi ti bolj dolgorocno priporocal 900... Ne pa mislit ce bos kupil 600 da se bos kaj za j... Eno ali drugo ti toplo priporocam, ker poleg gum in servisa bos moral samo se bencin tankat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hahaha prvo premisli ce si norec, ker ce si ne bos mogel kupiti te tiste hornetke iz linka!  :kva2:

Drugace pa nimas kej zgresit z hornetko mogoce bi ti bolj dolgorocno priporocal 900... Ne pa mislit ce bos kupil 600 da se bos kaj za j... Eno ali drugo ti toplo priporocam, ker poleg gum in servisa bos moral samo se bencin tankat.

Nisem norec:P

Oh hvala :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odločam se da bi kupil hornetko,zdaj pa me zanima kako se kaj obnesejo,velik sem približno 180cm.

Je že gdo gledal ali pa pozna prodajalca tega?

http://www.bolha.com/avto-moto/motociklizem/motorna-kolesa/naked-bike/honda-hornet-pc34-1284034610.html?aclct=1364501039

 

Hornetke so zakon, ampak tale je pa odločno predraga za svoj letnik. Sam sem visok 177 cm in mi zelo ustreza po velikosti. Problema sta preveč vetra (.. vsi nakedi) in pa pomanjkanje navora v primeru, da sta gor dva - je treba kar prestavljati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bo menjal 125ccm ne bo občutil pomanjkanja navora, ne ga strašit. Na začeku bo imel občutek kot da sedi na raketi. :D   Omenjen motor je predrag, glede na letnik in kilometrino. Za primerjavo, jaz sem prodal 2003 letnik  (33kkm) za 2700€, + akrapovič izpuh 250€, ohranjeno kot novo, vsi računi od servisov priloženi... pa še to šele po enem letu. Enostavno ni zanimanja za te motorje. Glede okvar, tankaj pa vozi, kakšen akumulator bo verjetno za zamenjat, kar pa je pa itak potrošni material. Šibka točka teh motorjev so samo reglerji, pa še tej ne odpovejo kar tako, nič katastrofalnega. Vsekakor dober in zanesljiv motor.   :OK:

Popravljeno . Popravil XTR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš čisto prav, zdelo se mi je samo fair, da povem, kaj me moti danes. Za prvi večji motor je super.

 

Glede okvar - sam sem v 20k menjal svečke, zdaj pa moram prvič menjati tudi semeringe na sprednjih vilicah (pa seveda klasično filtre in olje vsako leto). Vse ostalo dela kot šus. I love my Hornet  :OK:

Popravljeno . Popravil yan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes je bilo malo časa, in sem malo razstavil motor, rezervoar sem vzel dol da sem videl kako je kaj s prirobnicami iz airbox-a. Tam kjer je gumjast del lepljen oz. tesnjen v plastični del airboxa je tesnilna masa odstopila na par mestih, kar sem sčistil s čistilom zavor in nanovo zatesnil s silikonsko maso.

s kterim silikonom si rešil to? sm ugotovil da mam isti problem ;) efekt pa je da mi je motor začel cukat tm okol 2 jurja pa mal z zakasnitvijo potegne s teh obratov.

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni. prosim za pomoč oz. za nasvet iz prve roke: ali sem pri mojih 190 cm previsok za hornetko ? hvala in lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!