Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

Če je tak:

http://www.mikimotoshop.com/702-937-thickbox/exhaust-honda-hornet-600.jpg

Pol ni isti... bi pa verjetno šel gor.

Gre se mi da dam gor nekaj za kar me policaji ne bodo eventuelno j... in je ušesom prijaznejše. Trenutno imam originalnega katremu je prejšnji lastnik nekaj naredil da je glasen kot tank (zvok je sicer ok ampak preglasen zame)! Dela sicer ok in če kdo menja za tihega sem takoj za. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz imam lonec za hornetko sam je od 04 letnik pa pomoje da je isti

No tukej maš kosovnco za 2004 letnik dalje za starejše pa ni na tej strani. www.mrcycles.com

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je tak:

http://www.mikimotoshop.com/702-937-thickbox/exhaust-honda-hornet-600.jpg

Pol ni isti... bi pa verjetno šel gor.

Gre se mi da dam gor nekaj za kar me policaji ne bodo eventuelno j... in je ušesom prijaznejše. Trenutno imam originalnega katremu je prejšnji lastnik nekaj naredil da je glasen kot tank (zvok je sicer ok ampak preglasen zame)! Dela sicer ok in če kdo menja za tihega sem takoj za. :)

Jaz mam akrapota gor tko da ta mi viška hod za kako pivo pa se lahko zmenmo pa je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, če se ne boš mogu znebit unga predelanga auspuha mi javi, ga pridem jst iskat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz mam akrapota gor tko da ta mi viška hod za kako pivo pa se lahko zmenmo pa je.

Poslal zasebno sporočilo. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No pa gremo naprej, morda pa še uspem porihtat to hornetko ki je bila sicer lep maček v žaklju in nimam srca to prodajat naprej kakor je (ne mislim začet biti nategun).

Naslednja oprema s pomočjo motosvet forum karitas oddelka... :)

 

1. Gor ima montirane neke fancy led mini carbon look blinkerje ke so sicer lepi a bi raje mel originalne če je kdo za menjavo kar naprej z besedo. :)

Niso ravno kot na sliki so pa zelo podobni (na oko na 95%). http://www.lockhartphillipsusa.com/images/D/0-1359.jpg

Nevem kako bi sicer montiral original blinkerje odzadaj saj je blatnik predelan v minimalizem in ni več placa za bliknkerje (originalne)

 

2. Ogledala... sicer lepa, fensi šmensi ampak majhna in zaradi širših ramen mi nagajajo...

Nekaj takega... http://media-s3.viva-images.com/vivastreet_it/clad/27/b/55525092/large/1.jpg?dt=8cb9ca52856ce44660a937164b47692a

Če iam kdo o riginalne za hornetko 98-2001 in bi želel menjat za te ša najraje. :)

 

3. 2 solidna "štila" za vilice, mehanik pa po povedal če je še ena reč ki se imenuje križ tudi "križ". Tukaj pa bom moral najbrž seči globoko v žep.

Če ima kdo kaj oz. kak predlog kar na dan. :)

 

Sproti bom ustvaril eno extra temo s slikami rebuilda.

Vnaprej se vsem lepo zahvaljujem.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar se tiče blinkerjev so originalni precej robustni no vsaj meni se zdijo, jaz sem si omislil take klik in montirane imam na vrhu zadnjega blatnika in ne spodaj kot original in ne izgledajo neki fancy :D

 

Kaj je z vilicami narobe pa tudi mene zanima? 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najboljši upgrade na hornet 600 so kraki od cbr f3; morda nekoč ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja vilice so nekako postrani (mehanikove besede potem ko se je šel peljat ene par km) + ko zažlajfam namesto tipičnega 2-5cm vgreza vilic imam že pri rahlem bremzanju 10cm+...

Uporabnik H20 bi mi praktično skoraj podaril praktično nov in brez praske izpuh letnik 2004 katerega sem moral žal odklonit saj naj nebi pasal gor (vsaj brez gverilskih prijemov). Škoda...

 

Koliko dejansko težijo policaji če maš mini žmigavce, bolj glasen izpuh kot običajno in si brez obveznega (menda) odsevnika pod/nad regisrsko tablico?

Jaz imam nekaj takega:

http://databikes.com/imgs/a/b/h/s/z/honda__hornet_polished_rims_rear_conversion_kellermann_2008_9_lgw.jpg

a brez odsevnika pod tablico...

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to da se vilice precej posedejo verjetno ni defekt, zgolj olje je zanič na že tako mehkih vilicah ;) jst bom probal dat not 15W pa bom vidu kaj se bo zgodil.

kolk težijo? bojo drugi povedal, jst že dooooooolg časa tazga motorja nisem mel, na kozoucih (beri: potovalnih endurah) mi pa še na tehničnem nben ni nč reku za nehomolomo rore :)

aja, btw tud jst mam žmigavce in špegle zamenjane; zaenkrat me še nben ni nč prašal :D

Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vilic... ko povozim prvo "nepravilnost" po cesti imam zelo izrazit občutek nestabilnosti. Mehanik pravi, da vilice niso povsem poravnane z zavorami (decentrirano). No da navedem le to da po dolgo letih spet vozim motor in se privajam. Prej pa imel hondo nsr125r l.93 (pravi potovalni/dirkalnik za takratne 16 letnike, za starše mnogopremočna za voznika pa ravno obratno) :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede vilic... ko povozim prvo "nepravilnost" po cesti imam zelo izrazit občutek nestabilnosti. Mehanik pravi, da vilice niso povsem poravnane z zavorami (decentrirano). No da navedem le to da po dolgo letih spet vozim motor in se privajam. Prej pa imel hondo nsr125r l.93 (pravi potovalni/dirkalnik za takratne 16 letnike, za starše mnogopremočna za voznika pa ravno obratno) :P

:kva1:   kakega mehanika maš to??  ne vem kako sploh lahko ugotavljate kaj je narobe z vilicami če ti le te sploh ne delajo če ni vidnih poškodb (da so zvite,...) jih prvo delo obnovi da bo vilica služila svojemu namenu. In šele nato ugoravljaj kaj je narobe . Pa ni mi jasno kako more biti vilica poravnana z zavoro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehanik je že vredu, in je rekel da bo kt prvo treba vse kupaj razdrek ker je katastrofa. Nato se bo šele vidlo koliko dela in kičinga bo vse skupaj. Čakam da se mu sprosti malo "schedule".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, vilice so po njegovo ziher bile karambolirane in na nek način spravljene skupaj za "silo".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.  Imam en problem na hornetki 600, ki ga ne morem rešit;o))

Motor je zaradi obnove stal podrt cca. 1,5 meseca. Menjal nove svečke, ker stare so bile dotrajane. Danes zložim vse nazaj na mesto in vžgem mašino, sem mislu d mam dvocilindraša;o)) Mašina dela na prva dva bata. Potegnem 3.4. kapo od svečk dol motor še vedno teče;o)))  Zamenjam stare svečke, ki so delale odlično tudi ne dela;o)) Zanimivo je, da vse štiri kape imajo iskro. Okay, očistim vse spoje mase in namažem vse kontakte in kable. Še zmeraj nič. Sumim na bobino(cink špula), ampak to morš met res srečo;o)) Ima kdo za posodit omenjeno špulo in kable, da bi vidu kaj in kako naprej? Sem iz okolice Nove gorice.

 

 

Lep pozdrav Damjan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni.  Imam en problem na hornetki 600, ki ga ne morem rešit;o))

Motor je zaradi obnove stal podrt cca. 1,5 meseca. Menjal nove svečke, ker stare so bile dotrajane. Danes zložim vse nazaj na mesto in vžgem mašino, sem mislu d mam dvocilindraša;o)) Mašina dela na prva dva bata. Potegnem 3.4. kapo od svečk dol motor še vedno teče;o)))  Zamenjam stare svečke, ki so delale odlično tudi ne dela;o)) Zanimivo je, da vse štiri kape imajo iskro. Okay, očistim vse spoje mase in namažem vse kontakte in kable. Še zmeraj nič. Sumim na bobino(cink špula), ampak to morš met res srečo;o)) Ima kdo za posodit omenjeno špulo in kable, da bi vidu kaj in kako naprej? Sem iz okolice Nove gorice.

 

 

Lep pozdrav Damjan

Masa na geštel je lahko problem.

 

Najprej preizkusi zadevo tako, da z akumulatorja ( - ) vežeš eno žico ( vsaj 6 mm2, pa kar dvojno daj ) direktno na geštel, kakšno točko, kjer je navoj direktno v geštel, sicer pa pod kakšno matico kjer ni barve vmes. Ali pa reskiraj eno izvrtino pa kniping not (pocinkan ali gol, pazi da ne bo inox ) Pa javi če je to. Bil je enak problem, izpad 1, 2 cilindrov al pa čist crknl.

 

Mene je na 900 to jeb... par mesecev. Vse pregledal, elektroniko & akumulator menjal, kable preizoliral, sveče menjal, potem pa v pogovoru s frendom, avtoelektričarjem, zjutri na kavi, še ves krmežljav na pol v spanju reče : probi še eno maso potegnt ! :) ( tista žica je še vedno pod zicom in zadeva teče cool. )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

ker ravno kupujem motor in se odlocam med Hornet CB600 in Fazer FZ6, me zanima, kako je z udobnostjo pri srsenih za sopotnika glede na to da bom vecino casa imel zadaj punco.

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

 

ker ravno kupujem motor in se odlocam med Hornet CB600 in Fazer FZ6, me zanima, kako je z udobnostjo pri srsenih za sopotnika glede na to da bom vecino casa imel zadaj punco.

 

Hvala

 

tvoji reč, naj se na oba vsede, pa bo vidla ker je bolš ( mislim zica :) )

 

za FZ ne vem, zic od Hornete 600 je pa kr ozek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ozek je, ce sedi ogromna rit na njem :)

 

horneta ima udoben zic in tačke v pravi višini za uživanje (verjetno fejzrca enako), ce pa zic se malo predelas...

 

post-14632-0-95652100-1332604631_thumb.jpg
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

ker ravno kupujem motor in se odlocam med Hornet CB600 in Fazer FZ6, me zanima, kako je z udobnostjo pri srsenih za sopotnika glede na to da bom vecino casa imel zadaj punco.

Hvala

ne en ne drug nista udobna za dva ... Ce hoces udobje vzam potovalno enduro al pa potovalno cestno kruzer neki al FJR, itd. Se pa da z dodelavami narest znosno za dva. V bistvu je tko - v dvoje bolj "trpim" jst kot sopotnica ;) Popravljeno . Popravil hajoktejn
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!