Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

Sedaj mam take le da bolj grde - takisto harris, prav prst v uč:

http://www.bikingdirect.com/ariete/motorcycle-grips/universal/ariete-universal-harris-tt-carbon-style-grips-10535-p.html

Če si jih kdo začuda želi jih dobi če pride na kafe na obalo ko menjam (zdaj pa čakat kitajčke 14-30 dni)

Hvala za potrdilo da pašejo saj meni 22mm nič ne pove. Kitajci pa niso ravno vzorni glede zaupanja. :)

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 mm je standarda debelina krmila, tjko da nič skrbet. Te zadeve so bol kot ne univerzalne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me vesli, da standardi nekako delujejo v motociklizmu za razliko od računalništva (kjer sicer so a si jih razlaga vsak malo po svoje). :) Prav osvežujoče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, je to nekaj normalnega da mi izpuh "donfa" po bencinu (kot da bi nos tiščal v rezervar) ko sedim na mestu preden štartam ali na semaforju (če mam čelado odprto in malo pihlja)? Sumim, da gre nek spodoben % bencina kar v izpuh in se tam lepo uplini in ven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prov bo bencinu? Hladen al segret? Men kadi dokler se ne Segreje, sam ni vonj po bencinu, po izpusnih plinih pac. Ti kej cuka motor?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vonjave po bencinu so približno enake ko je hladen ali pa segret. Cuka mi ne, dela pa občutno lepše ko je na temperaturi. Dela bolj žalostno prvo minuto ko je bil cel šiht na dežju. (ko me kdaj ujame dež.. .)

Meni ne kadi nikoli. No ne gledam vedno ampak ko gledam ni nikoli opazit nobenega dima.

Lahko bi poizkusil z vžigalnikom na izpuhu ampak droben glasek v meni pravi naj ne delam p...... . :)

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ta glasek je kr za poslusat :D ce mas normalno porabo pa motor segret dela okej v vseh rezimih voznje se jst ne bi pretirano Obremenjeval. Kolk km pa mas, mogoce bi blo ventile za pogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bral sem tudi o nekem štelanju količine vbrizgavanja goriva (v ang. so govorili o nekih carbs needle... a je to diza?) Bežno se spominjam starih časov ko sem razdiral karbič od Tomosakija ATX/BT in vedno z usti spihal dizo ko so bili problemi (joj kake smeti smo meli v rezervarjih in nič filtrov... slava tomosu...).

Ah bom kar vzel dan dopusta in šel do mehanika na popoln čekap. Koliko sploh stane (povprečno) en konkreten pregled z eventuelnim štelanjem (še nek carb sync kot piše v manualu ipd...) pa ne na uradnih servisih kjer so pomoje čisto povprečni mehaniki le da 2do3x dražji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vonj po bencinu je kar pogost pojava,eni se prtozujejo da jim kombinezon smrdi zarad tega.meni sicer ne,mam pa 50k km na 900tki,bill pri carmanu,je poslusal motor in mi napovedal pregled ventilov cez 40k kmjev.odvisno kaj vse si oz.tvoj predhodnik pocel z motorjem,na 60k se nebi smel met tezav z ventili.bo pa to drazji servis,je treba motor razkopat,tesnila menjat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Needle je igla, le_ta odpira dizo. Lahko je tudi lahko kdo ze prestavljal kaj, lahko imajo ventili prevec zracnosti, lahko Je ... kup stvari :) najboljs da pogleda sveco pa bo vsaj vedu kje zacet :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsekakor je  motor potreben pregleda, najbrz servisa. Lani pri 57k km sm bil v Elisi, ker se mi je zdel da neki brenci v masini. Sefe se je zapeljal in reku, "samo vozi fant, masina je tipi topi". Ni mi omenjal nikakrsnega stelanja ventilov, niti nic drugega. Je pa res, da sem lastnik motorja ze 40k km in vem ,kaj delam z njim. Torej k bo lep vreme, se zapel do mehanika in tam povprasaj o nadaljnih postopkih... 

Popravljeno . Popravil a79
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto "brencanje" oz. klackanje je tud mene motlo. Pol sm pa ugotovu da je zgolj PAIR ventil :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisto "brencanje" oz. klackanje je tud mene motlo. Pol sm pa ugotovu da je zgolj PAIR ventil :D

Kar se pa.ventilov tice pa pravi manual 24000 km. Ne da dvomim v Tomazeve izkusnje, ampak je vseen fajn pogledat, ker ce so prevec diht ti unici sedeze venttilov ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za vse info se bom kar naročil k mehaniku za termin v začetku naslednjega meseca.

 

Še eno tretje vprašanje, a lahko pustim horneto zunaj, pod velikim drevesom čez celo sezono in malo izven? (zimo in okolico pa bo v garaži ki pa je drugače preveč oddaljena). Naj jo pokrivam v nalivih (menda se dobi pokrivala ki jih lahko daš na vroč stroj ne pa une pvc smeti ki ti plastificirajo motor)?

Zaenkrat ne opazim nič posebnega ko se vsedem nanjo in obrišem tank pa sedež in švignem v službo po 2 dnevih naliva. (je pa res da ko lije kot iz škafa bi ji šel najraje držat dežnik... :headbang: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj si že sam odgovoril... ni ravno fino, da motor stoji na dežju. Pokrivalo Pro Bike Cover stane okoli 30 kovačev. Če ga pustiš dalj časa stati, dodaj še kakšno plahto čez pokrivalo, da preprečiš kondenz. Glede na to, da si iz primorske, kjer zna fejst zapihati veter, poskrbi še to, da ti ga ne bo prevrnilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sonce, dež vse to uničuje motor.

Tyvek je zelo dober. Pod njim ni kondenza in tudi ne vroče.

Je pa razmeroma drag in drži okoli 5 let nato pa počasi razpade, priporočam.

Naredijo ti ga po meri - Propip v Mislinji.

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pokrivalo Pro Bike Cover ne najdem. Glede pihanja pa ni straha ni Ajdovščina (razen ko useka kaka tramontana). Je pa tudi parkiran ob visoki betonski steni tako da mu ni hudega. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bom naročil kar Propipovo zadevo, malo zato ker podprem lokalnega trgovca in malo slovenskega proizvajalca. Pa še pravite da je roba dobra. Cena ni pretirana glede na to da za 20€ manj dobiš le cenena jajca.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!