Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

glede, da se nisi imel nobenega pokrivala, ne vem od kje informacija, da so cenena jajca zanc.

preizkuseno poceni loiusovo outdoor (vinsko rdeca barva) pregrinjalo deluje ze celih 8 let.

stalo je pa 20€ XXL size (dimenzija mi je pomembna, saj imam poleg motorja pokrite vse tri kufre).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sonce, dež vse to uničuje motor.

Tyvek je zelo dober. Pod njim ni kondenza in tudi ne vroče.

Je pa razmeroma drag in drži okoli 5 let nato pa počasi razpade, priporočam.

Naredijo ti ga po meri - Propip v Mislinji.

 

Scarabeo

 

Cena je 50e v beli barvi. Glede na to kar ponujajo so TOP napram ostalim uvoženim izdelkom do tega cenovnega razreda. Če drži 5let potem je vreden vsakega evra 2x. Menda ni 100% nepropusten za dež ampak je to menda dobra lastnost za sušenje ipd. Edino kar me skrbi je pokrivanje vročega motorja. Izpuh ima tisti pleh pred opekanjem nog neprevidnih sopotnic morda končna šoba bi bila lahko problem? Cvikal sem da bi lahko bil agregat težava saj velikokrat ko parkiram poslušam 2minute ventilator ki se vklopi pri cca (zmerjeno z infra nekontaktnim termometrom na radiator) 104 stopinjah. Ta Tyvek bi zdržal pokrivanje neravno razbeljenega motorja?

Priznam da sem len in bi si rad prišparal pot naza za pokrivanje ampak če bo treba pa bom tudi to delal (je pa totalno nepraktično). Kako pa kaj ostali pokriovate jeklene konjičke? Le ko se bliža dež ali redno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede, da se nisi imel nobenega pokrivala, ne vem od kje informacija, da so cenena jajca zanc.

preizkuseno poceni loiusovo outdoor (vinsko rdeca barva) pregrinjalo deluje ze celih 8 let.

stalo je pa 20€ XXL size (dimenzija mi je pomembna, saj imam poleg motorja pokrite vse tri kufre).

 

Kje drugje kot na netu. :P Bral sem teste 12 pokrival po netu, večinom stvari ki so meni relativno enostavno dobavljive. Kar sem našel po ebay-u in namenskih trgovinah v angliji, italiji, nemčiji ipd so bile bolj jajc ko ne.

Gledal sem za Oxford Aquatex ki naj bi zdržala pokriovanje toplega konjička a v vseh testih po netu so jo označili kot slab nakup in navedli konkretne razloge. Navadni uporabniki tudi niso bili ka prida zadovoljni...

Ostala je še "neznana" polo za 40€ iz trgovine yogi za katero pa nobeden ne zna povedat ali je dobra ali ne.

Zelo veliko prioriteto dajem na:

1. Pokrivanje vročega artikla (j.... imam dober razlog poleg tečnosti tovrstnega "after party" opravila)

2. zaščita in vzdržljivost pokrivala

3. volumen (pospravljenega).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti si celo studijo naredil iz teh pokrival. Sam sem sel v louisa po nekaj opreme in je imel v akciji pokrivala. Pokrivalo ima vse lastnosti, ki si jih omenil. Topoltno, mokrotno izolacijo in pospravi se ga res na malo.

Imam ga vedno v kufru, uporabljam na vsakem moto zboru ali potovanju, vsak dan, ko odvozim svoje pokrijem motor (pokrivalo ima ze kar nekaj smole na sebi) 

Motorja preventivno ne pokrijem vrocega, ceprav ima pokrivalo srebrno-netopljivo plast na notranji strani. (poleti se kufer bistveno manj segreje)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cena je 50e v beli barvi. Glede na to kar ponujajo so TOP napram ostalim uvoženim izdelkom do tega cenovnega razreda. Če drži 5let potem je vreden vsakega evra 2x. Menda ni 100% nepropusten za dež ampak je to menda dobra lastnost za sušenje ipd. Edino kar me skrbi je pokrivanje vročega motorja. Izpuh ima tisti pleh pred opekanjem nog neprevidnih sopotnic morda končna šoba bi bila lahko problem? Cvikal sem da bi lahko bil agregat težava saj velikokrat ko parkiram poslušam 2minute ventilator ki se vklopi pri cca (zmerjeno z infra nekontaktnim termometrom na radiator) 104 stopinjah. Ta Tyvek bi zdržal pokrivanje neravno razbeljenega motorja?

Priznam da sem len in bi si rad prišparal pot naza za pokrivanje ampak če bo treba pa bom tudi to delal (je pa totalno nepraktično). Kako pa kaj ostali pokriovate jeklene konjičke? Le ko se bliža dež ali redno?

 

Do sedaj sem že imel kar nekaj pokrival. Zelo sem zadovoljen. Ker sem v bistvu domačin mi ga naredijo po meri , tudi vsem ostalim ga naredijo brez problema. Ni priporočljivo, da se dotika tal, ker se bo poribal in raztrgal, ko piha. Glede propustnosti, ni 100% nekje 97 %, tu in tam je pod ponjavo lahko kakšna kapljica. Za kondenz pa garantiram , čista nula.

Jaz počakam, da lahko najbolj vroč del motorja primem in takrat ga pokrijem. Če se slučajno strga iz vrečke, v kateri si ga dobil odrežeš fliko in z neostikom zalepiš, deluje.

Meni pregrinjalo naredijo tako veliko, da imam pod njim vse tri kufre, je cena enaka. Na potovanja ga s sabo pa nikoli ne vlačim. Ni gorljivo na pretirani vročini ga skupaj potegne in se naredi luknja. Vročina - tu mislim da se opečeš. Če ti to uspe samo zalepi kot sem opisal. Priporočam, da je pregrinjalo par centimetrov nad tlemi - 5 - 10 cm. 

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako to zgleda, spredaj je ponjava malo nizko, ker sem šipo spustim nižje.

 

post-12625-0-32573500-1369772558_thumb.jpg

 

Scarabeo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A je že kdo na modelu 2007 ugotovil kaj brenči oziroma vibrira v armaturki??? Vmes med pospeševanjem in zmanjševanjem plina, pride do neke resonance, ko zavibrira. Grozno me moti, ampak ne morem ugotovit kje se to dogaja.  Nisem pa siguren, če se na mestu v "leru" tudi to dogaja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ozek je, ce sedi ogromna rit na njem :)

 

horneta ima udoben zic in tačke v pravi višini za uživanje (verjetno fejzrca enako), ce pa zic se malo predelas...

 

 Madona ker hud sedež!  Kdo ti je to naredil in kolko te je to stalo?  Zares hud logo všit  v sedež. Super zgleda :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze dva dni me za***** žmigavci in sicer desni bolj kot levi ko dežuje. Praktično v dežju in ko se honeti zazdi ne morem več žmigati v desno. Ker je nevarno in mi je šlo orenk na živce sem se lotil sam. Odkril sem da je bil kriv slab kontakt na žarnici desnega indikatorja prižganega žmigavca (zelena puščica). Zadevo sem rešil zdaj pa vprašanje... Ali so Japonci res tako glupi da so to rijavo žarničko vezali zaporedno z žmigavci tako, da če le ta smet pregori je blackout za oba blinkerja?!? Sumim prej, da je to ostanek nekega krpanja prejšnjega lastnika.

 

Pa še nasvet rabim ker imam neoriginalno zadnjo plato luči v katero kablov ne morem skrit (kot pri originalu). Kako jih naredim očesu prijaznejše? (v skrajni sili izolir trak ampak teh gverilskih metod se nerad poslužujem, ziher se da še kaj drugega naredit)

 

Kje pa se dobi te žarničke za indikator blinkerjev ali naj si spackam ledico + uporček ko le ta nekoč umre (paralelno vezava)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vezalno shemo se obrni na servisni priročnik. Načeloma, tudi če je eden od smernikov v kratkem stiku, bi ostali trije morali delati. Pri zadnji plati pa žal ne vem, kaj točno sprašuješ - kam skriti kable od smernikov?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri zadnji plati pa žal ne vem, kaj točno sprašuješ - kam skriti kable od smernikov?

V bistvu je enostavno. Za žarometom ki ni original, imam eno pest štrlećih ali manj kablov ki niso očesu prijazni. :) Nekaj je oblečenih v črno cev (najbrž tovarniško) ostalo pa je celo rahlo pisano in izven cevi. Malo bi popimpal. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da ni ravno idealna tema ampak poskusit ni greh. Prodaja kdo prednje cevi in križ za model PC34? (hornet 600 98-2002) oz kar celotne prednje vilce.

Le 2 Pogoja...

- brezhibne (neravnane in popolnoma ravne)

- cenovno ugodne

Štile nove dobim za 130e kos (neoriginal ampak kakovostne) kar je sicer ugodno a zame preveč denarja

- križ (zgornja pa spodnja "plata" so krive) pa ni lahko najti.

 

Da ne smetim teme mi eventuelni ponudniki prosim ogovorite na zasebna sporočila ali pa kar na 041711903.

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne še, sem pa kledal oglase v italiji... nekaj jih je bilo zanimivih... bom prosil prijatelja motorista da malo potipa...

 

A ima kdo service manual za hondo CB 600 S hornet 2001 (me zanima če je elektronika (napeljava) identična, saj bi en dan dal gor pravo instrumentacijo od F-ke) zdaj imam obe "uri" od S-ke le da vgreajene v kupolo od F-ke pa mi manjka (ni knofa za) odometer in indikatorja temperature vode (ki je pri S-ki posebej). Če nimam zajle priklopljene na merilec hitrosti moram iskati novejši števec? Če kdo ve kaj bi moral gor namontirat bi blo super. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo.

 

Zanima me kakšna ogledala ima v originali Hornetka 2001 letnik...kromirana okrogla? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja, okrogla so originali pri hornetkah do 05.

No, moja je 04 in ima original stirikotna... 01 pa ima okrogla, ja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni zanima me kje bi lahko kupil modelček Honde Hornet? 

 

Gledam pa za starejše modele oz. tiste z okroglo lučjo.

 

Zanima pa me za področje Slovenije.

 

Hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče kdo ve koliko je naročnina z Nemčije?

 

Naročil bi pa tole: http://shop.alphatechnik.de/shop/index.php?main_page=product_cvs_info&cPath=0&products_id=32416

 

Blokada za Hornetko :)

 

In če zna kdo razbrati iz slike kaj ubistvu blokira tale reč :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po slikah sodeč ti omeji pretoke. Od oka naj bi mel 35kW. Sicer pa a ni, da moraš it na usrezen servis kjer ti to naredijo šele na to ga lahko homologiraš in daš vpisat v prometno manjše kW? Menda...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda, najprej vgradiš blokado in šele nato homologiraš.

 

Sicer pa če pozna kdo kakšnega mehanika, ki bi bil tole pripravljen narediti?

 

Ker do sedaj sem zasledil samo servis Štern, ki vstavlja te blokade ampak je sama blokada 200€ ( enaka kot na alpha technik ) + vgradnja in si hitro na 500+ €. Raje bi sam naročil blokado in peljal k kakšnemu mehaniku, ki bi mi potem vgradil blokado. Do sedaj sem probal pri različnih v Vipavski dolini in nobeden ni pripravljen tega storiti.

 

Torej če kdo pozna kakšnega mehanika, ki bi bil to pripravljen storiti bi bil več kot srečen :)

 

Sicer pa moto-maniak tukaj imaš modelčke take in drugačne:

http://www.scale-bikes.de/Honda-Hornet_1?lang=eng

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!