Skoči na vsebino

Honda CB 600 F Hornet


Sali
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34,

servis manualManuale_Officina_Hornet_07.pdf

priročnik navodila Hornet manual.pdf

Priporočene objave

Sam nisem zasledil nobene. Fora je, da sem se malo zaljubil v tale motor že po izgledu ko sem ga pa pred dnevi vozil je bila čista poezija. In če sem kaj sem trmast :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če boš kupoval od Italjanov se pazi saj zgledajo večinoma vsi lepi in veliko jih je 1 lastnikov ampak, vsaj v tržaškem koncu si raje odrežejo ledvico kot pa da bi delali redne servise oz. kakorkoli vzdrževali. Pri njih je bolj v modui fraza "una tantum" kar pomeni na grobo enkrat vsake toliko če že kar je v ekstremih tudi 1x na 20.000km. Sredina italije je že bolje in cene bistveno nižje a kaj ko to pomeni lahko furo 500km daleč in to v veliko primerih v "prazno". Tako da Trst niti ne, Udine padova ipd pa kar pokukaj, le glej da kupiš hornetko "come mamma l'ha fatta" se pravi vsi deli tovarniški (italjani pimpajo vse živo, še vijake ne pustijo pri miru) čene bo big J (po nepotrebnem) za homologacijo pri uvozu kar je resnično beda saj le uvažamo iz EU ne pa iz Tajikistana. Moja ima v prometnem 70kW in je letnik 2001 Model S, tista z oklepom ki ga pa moja nima in se je preobrazila v F različico. Tako da lahko gledaš tudi za S varianto ki so večinoma cenejše pri nas kot pa v italiji (napram modelom brez plastik, pravoverim hornetkam).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čisti offtopic a vseeno je hornet roba. :)

Prodam komplet vilce z obemi ravnimi križi a vendar z minimalno zvitima štiloma. Če koga zanima naj kar pošlje ponudbo na ZS. Oglas je tudi na Avtonetu. Hornet 600 2001 letnik. :) Po želji pošljem slike.

Še vedno iščem čep radiatorja (tisti lep okrogel z vijakom) za hornetko. Ponudbe na ZS ali na 041711903.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene zanima, ali je na hornetkah zadnja luc fiksna al mal miga, ko jo potipas?

 

NIsem še videl fiksne luči, prav vsaka luč je na gumijastih "blažilcih", ki preprečuje, da bi plastika počila od vibracij, tako da če se malo premika, je to povsem normalno.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NIsem še videl fiksne luči, prav vsaka luč je na gumijastih "blažilcih", ki preprečuje, da bi plastika počila od vibracij, tako da če se malo premika, je to povsem normalno.

 

lp

Hvala..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni fiksna luč. Pri moji se je luč premikala kot da nekje ne bi bila privijačena. Ko sem zmontiral nosilec kovčka je bilo pa še nekoliko slabše. sem kar podložil košček tanke gume, da ne bi ropotalo med vožnjo. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Miga miga, a prejšnjega lastnika moje je to zgleda motilo in je dal noter ene zatiče (kos lesa od kake gajbe, klošarsko skratka) da ni več kej ekstra migalo. Zgleda, da vseeno gumice delujejo in ni počilo še nič. :) Miga pa skoraj nič.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve kje bi dobil NPT 1/8" "fitting" v katerega bi dal merilec temperature domače (beri kitajske) izdelave in nato zamenjal originalnega (katerega ne nameravam uničit) če kdaj sestavim nazaj S-ko itd.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čao,

mene pa zanima če je še kdo imel težave s prednjimi vilicami? meni je semering na sprednji vilici spustil po 4000km, na letniku 2010

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čao,

mene pa zanima če je še kdo imel težave s prednjimi vilicami? meni je semering na sprednji vilici spustil po 4000km, na letniku 2010

 

Poglej, čeje na cevi kakšna poškodba (npr. od kamenčka).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

čao,

mene pa zanima če je še kdo imel težave s prednjimi vilicami? meni je semering na sprednji vilici spustil po 4000km, na letniku 2010

Si prvi lastnik? Če ne dej ga pregledat zaupanja vrednemu mehaniku. Bolje, da ugotovi on morebitne cvetke kot pa ti zgrda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala, za odgovore!

nisem prvi lastnik, sem pa kupil v ita z zelo malo km....

 

zanima me kolko bi me prišla zamenjava semeringov, namreč že če se dela bi kr oba zamenjal, na e-bayu so po 10-20€

 

Horny-et, zanima me kje servisiraš ti tvojo hornetko, jaz sem tudi iz kopra.

 

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh ti ti refoškarski bambus. :)

Nikjer drugje kot pri Mirotu, ki je sicer uradni servis za Kavatapi ampak ker mož obvlada in ni drag je daleč najboljša izbira. Edino karakter je bolj "teritorialen" dokler se ga ne navadiš. Glede nato, da je pooblaščen za Kawija pa še nekaj drugih znamk me je na rit vrglo kaj je vse vedel o hornetki ko sem jo prvič pripeljal (sicer je samo na glas ugibal a je čisto vse zadel, poznal je hibe in zaj... detajle). No kakorkoli, dobiš ga malo naprej od rondoja v Šalari proti Dinosu cca 100m (ko prevoziš krožišče) na desno. Je tudi pravi za ti uredit vilce kot bog zapove, če želiš trše ti bo dal gostejše olje itd (jaz bom to naredil, ker so mi originalne premehke). Edina j.... je, da te brez predhodnega dogovora za termin gladko odslovi (kar je sicer prav ampak on je resnično :devil: ). Našel sem ga po priporočilih pa ženo tudi  poznam. Tudi jaz ti ga zlahka priporočam. Je pravi mojster, ne da samo zna.

 

P.S. Ko prideš na dvorišče boš videl da mu zaupajo od Hond, Suzukijev, BMW-jev naprej...  ni da ni.

Aja čakalna doba je zdaj v sezoni nekje 12-14 dni, jaz sem se najavil 17-ega v mesecu in sem 30-ega na vrsti (res pa da mu poberem 3/4 dneva, komplet vilce, nosilec za luč, žmigovci, hladilnik.. .) morda tvoje vilce naredi kje prej.

Nasvet: Le glej da ne zamudiš na naročen rok. Fidati. :)

Popravljeno . Popravil Horny-et
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh ti ti refoškarski bambus. :)

Nikjer drugje kot pri Mirotu, ki je sicer uradni servis za Kavatapi ampak ker mož obvlada in ni drag je daleč najboljša izbira. Edino karakter je bolj "teritorialen" dokler se ga ne navadiš. Glede nato, da je pooblaščen za Kawija pa še nekaj drugih znamk me je na rit vrglo kaj je vse vedel o hornetki ko sem jo prvič pripeljal (sicer je samo na glas ugibal a je čisto vse zadel, poznal je hibe in zaj... detajle). No kakorkoli, dobiš ga malo naprej od rondoja v Šalari proti Dinosu cca 100m (ko prevoziš krožišče) na desno. Je tudi pravi za ti uredit vilce kot bog zapove, če želiš trše ti bo dal gostejše olje itd (jaz bom to naredil, ker so mi originalne premehke). Edina j.... je, da te brez predhodnega dogovora za termin gladko odslovi (kar je sicer prav ampak on je resnično :devil: ). Našel sem ga po priporočilih pa ženo tudi  poznam. Tudi jaz ti ga zlahka priporočam. Je pravi mojster, ne da samo zna.

 

P.S. Ko prideš na dvorišče boš videl da mu zaupajo od Hond, Suzukijev, BMW-jev naprej...  ni da ni.

Aja čakalna doba je zdaj v sezoni nekje 12-14 dni, jaz sem se najavil 17-ega v mesecu in sem 30-ega na vrsti (res pa da mu poberem 3/4 dneva, komplet vilce, nosilec za luč, žmigovci, hladilnik.. .) morda tvoje vilce naredi kje prej.

Nasvet: Le glej da ne zamudiš na naročen rok. Fidati. :)

hvala za nasvet in priporočilo!

za tega Mirota sem pa že slišal same pohvale, tako da bom kar do njega skočil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oh ti ti refoškarski bambus. :)

Nikjer drugje kot pri Mirotu, ki je sicer uradni servis za Kavatapi ampak ker mož obvlada in ni drag je daleč najboljša izbira. Edino karakter je bolj "teritorialen" dokler se ga ne navadiš. Glede nato, da je pooblaščen za Kawija pa še nekaj drugih znamk me je na rit vrglo kaj je vse vedel o hornetki ko sem jo prvič pripeljal (sicer je samo na glas ugibal a je čisto vse zadel, poznal je hibe in zaj... detajle). No kakorkoli, dobiš ga malo naprej od rondoja v Šalari proti Dinosu cca 100m (ko prevoziš krožišče) na desno. Je tudi pravi za ti uredit vilce kot bog zapove, če želiš trše ti bo dal gostejše olje itd (jaz bom to naredil, ker so mi originalne premehke). Edina j.... je, da te brez predhodnega dogovora za termin gladko odslovi (kar je sicer prav ampak on je resnično :devil: ). Našel sem ga po priporočilih pa ženo tudi  poznam. Tudi jaz ti ga zlahka priporočam. Je pravi mojster, ne da samo zna.

 

P.S. Ko prideš na dvorišče boš videl da mu zaupajo od Hond, Suzukijev, BMW-jev naprej...  ni da ni.

Aja čakalna doba je zdaj v sezoni nekje 12-14 dni, jaz sem se najavil 17-ega v mesecu in sem 30-ega na vrsti (res pa da mu poberem 3/4 dneva, komplet vilce, nosilec za luč, žmigovci, hladilnik.. .) morda tvoje vilce naredi kje prej.

Nasvet: Le glej da ne zamudiš na naročen rok. Fidati. :)

češ rečt k prideš pred to njegovo gražo :P sej ni placa niti za motor pametno obrnt, jst k sm šla prvič mimo sm misnla da je pač moto odpad. sicer pa važno da zrihta vse kot je treba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Plac res nebi zmagal na estetskem tekmovanju. :)

Upam da ti bo končno poštimal hornetko, da ne boš imel več toliko sitnosti. sicer zdej k si že tolko vložu enga truda ti je pa bolj prirasla k srcu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In res je, zdaj je kot bombonček. Kljub vsem p...... sem jo vedno mel (in jo imam) rad. :) Sicer sem imel po tem še nekaj sitnosti, da bi kar v jok ampak sem se ničital po forumih od hornetk pa CBR-k in naredil mali doktorat o elektroniki na horneti. Nato sem razstavil ostanek elektrike (kar mehanik ni tikal) in preveril vse kontakte, zamenjal še čep hladilnika (prekleta jajca od kitajca) in sedaj je vse vredu. Malo je temperamentna za vžgat ampak to je menda normalno, proti ostalim kar sem bral je moja rožica le upal sem, da bo palila kot mi ja včasih glanz nova nsr 125R ki pa je vžgala le da si pogledal  knof in čok je bil le za december. Pač čok in malo po gasu pa je... brez pa se gladko Khm, no saj veste... (no ni res, saj vžge in to vb prvo pol pa crkne če je ne spodbujam rahlo 20 sekund)

 

Ravnokar končal mali maraton pucanja (očiščena ročno, navoskana, spucana in napipsana ketna, namazane plastike itd.) tako da gre jutri lepa na pot v službo. Očiščen motor preverjeno lepše dela. ;)

Upam, da mi ne bo skočil ven več tisti elektro škrat ki mi ni dovolil, da se akumulator polni. Je pa res, da sem se v ponedeljek iz službe (Trst) vozil po tramontani (za tiste ki niste z obale beri sodni dan) in je presenetljivo lepo delala medtem ko jo pere dež 300/h. Morda se bo kdo vprašal saj to ni nič takega... o je je če bi videli kako elektro napeljavo sem imel takrat.

 

No še par drobnarij in bo kot iz škatlice. Čez par let bo najbrž naprodaj ker jo bom en dan nasledil z 900-ko, a najverjetneje bo kar ostala z mano in 900 bo le tista mala želja ki ne bo izvednjiva zaradi družine (beri Žena). Moderne hornetke so sicer lepe a te stare z okroglo lučjo so mi pa pravi bombomček. Za računalničarja je morda malo čudno a imam zelo rad ta low tech (uplinjači, analogni števci... skratka minimum elektronike) Edino luč bi lahko bila kaj bolj močna tega pa se res nebi branil. :) Bi tudi dal not xenon in bi svetlo ko huduič pri manjši porabi (kar je za skromno baterijo od hornetke božji dar) a bi mi policaji dali pendrek nekam prvič ko me zalotijo.... nein danke!

 

P.S. Še veno kupim od koga (za razumen denar) tisti lep okrogli čep od hladilnika s šraufkom. :)

Popravljeno . Popravil Horny-et
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30 € pa res. Če mi ga stakneš za 7€ bi ga bil zelo vesel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja čepek (original) je tud na ebayu rabljen 25 eur vidim. Kar dosti stane.

Glede luči priporočam žarnico Osrman nightbreaker plus.

Trenutno jo imam za dolgo luč. Glede mehkih vzmeti pa priporočam zamenjavo vzmeti z linearnimi.

Namreč z menjavo gostejšega olja ne boste veliko spremenili.

Sem imel gostejše olje in nove progressivne vzmeti. Čez leto dni pa sem vse skupaj ven zabrisal in nabavil linearne vzmeti Ohlins.

Razlika je velika v vožnji velika in to je najboljša investicija kar jih lahko narediš pri starejši Hornetki.

Zamenjal sem tudi zadnji amortizer z novim original, vendar ta ne naredi neke razlike. Razliko naredijo nove vzmeti.

Če koga zanima slučajno zadnji original amortizer ki paše na Hornetke 2001-2005.....dobite ga na ebayu (novega)  za 50 eur od ene trgovine.

Drugače pa stane cc 350. Kar nekaj nas je že tam kupilo ,..... tako, da lahko potrdim da gre za popolnova nov in brezhiben amortizer.

 

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam tisti amortizer in ga mam shranjenega. (bele barve feder) vseeno hvala. Sem nabavil čep na ebayu okrogel nek racing okrogel in valjda zaj.... pritisk 1.1 bi moral bit in jaz nabavil 1.3. Ni sicer neke divje razlike med njima a sem bolj ziheraške sorte in ga raje zdilam naprej nekomu ki si prav to želi... Vem da so jih že iskali...

1.3 fits honda, yamaha...

$(KGrHqF,!qUFHeJ-S3D!BR5l7EFKu!~~60_3.JP

Prodam ali menjam z veseljem za kaj podobnega okroglastega in 1.1 BAR tistemu ki hoče bolj fancy čep in 1.3.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!