Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Pozdravljeni,

a je kdo opazu eno zelo smesno stvar v tem malem koscku bosne na morju. Ko se vozis proti CG in prestopis bosansko mejo se po nekaj km pojavi ob cesti tabla v smislu suvereno hrvasko ozemlje :kva2: cez nekaj km naprej pa je izstop iz bosne v hrvasko :eek: .

Drugace smo mel pa mi vreme ok in pa valove za surfat (cez 2 metra ->tisti dan so se 4 utopili) samo ko ne bi blo morje tako svinsko mrzlo in pa umazano (BUDVA-BECICI) Na petrovcu pa cist druga pesm.

lp Bojca

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

a je kdo opazu eno zelo smesno stvar v tem malem koscku bosne na morju. Ko se vozis proti CG in prestopis bosansko mejo se po nekaj km pojavi ob cesti tabla v smislu suvereno hrvasko ozemlje :kva2:

To nismo opazili, temveč to vemo že vsa leta. Tako pač poteka meja med CRO in BIH še iz pokojne Juge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nisem nič napisal, kako je bilo kej letos v ČG...

bom pa dajle eno soloridersko :D

Štartal sem iz sela Blizikuče (kjer smo pač imeli apartma), in jo že kar po nekaj sto metrih zagrizel desno v hrib , ki je dobro obetal....

vendar se je po 5ih kilometrih izkazalo , da ne bo šlo več naprej, sem pa obrnil in nazaj v dolino kjer sem imel lep pogled na zabasane plaže v Budvi :eek: [attachmentid=79982], sem si mislil: " Vsako tele ima svoje vesele..." nardil še nekaj slikc

[attachmentid=79983] zgleda ko en privat samostančič

[attachmentid=79984] Budva :whistle: :whistle:

[attachmentid=79985] Sv. Štefanjo iz malo višje perspektive

nato pa odridal nazaj v dolino in proti Budvi...

Pred Budvo pa zopet v breg proti Cetinjam...kjer sem že po treh kilometrih na desni strani ozrl ruševine gradu in nisem si mogel kaj, da ne bi zavil v tisto smer :grrr

po dokaj grobi cesti in ozkih ridah [attachmentid=79952][attachmentid=79954]

sava z Benkojem le prikrempila do vrha[attachmentid=79953]

kjer pa ni bilo, kot se za ruševine spodobi, ničesar drugega kot ruševine <_< [attachmentid=79955]

Po ponovnem spustu na asfalt pa zopet smer Cetinje (na poti tja je kar nekaj novega asfalta, celo 3 pasovnico so naredili :OK: ), od koder sem jo zagrizel proti Lovčenu, tokrat v obratni smeri kot lansko leto.

Na poti pozdrawil kolege na ridah [attachmentid=79956]

malce višje pa začudeno gledal inkasanta, ki je pobiral cestarino za cesto na Lovčen, ga vprašam, od kdaj pa to, pa pravi, da je bila že lansko leto, vendar samo natej strani [attachmentid=79957](na oni strani sem se potem prepričal, hiška res stoji, kasirajo pa ne), mu plačal 0,5 € in šibal naprej proti vrhu, kjer se je dvigal Njegošev mavzolej [attachmentid=79958]

Na vrhu, pravzaprav spodaj, na vrh se mi ni hodilo, sm kupil majico & nalepko, spil na hitro eno gratis rakijo (ker sem pač že redna stranka :P ), se malo razgledal [attachmentid=79959][attachmentid=79960], nato pa spet skozi Njegoše[attachmentid=79962] in čez nešteto rid [attachmentid=79963]proti Cetinjam.[attachmentid=79968]

tam sem se ustavil na bencinski, da sem natočil benkota in sebe, kajti vroče je blo kot sredi poletja B) . sem ravno mislil zrušit, ko do mene stopi en tip (kot mi je pozneje razložil, je bil iz Podgorice) in mi začne razlagat, da je imel ravno tak motor, lani ga je sicer prodal in kupil 1200 GSa. Nekaj časa vsa čvekala o turah in planih za naprej, nato pa mi je še svetoval za fino turo od Cetinj proti Virpazarju.

In sem šel, pogledat če je res tako...

In res je bilo

[attachmentid=79969][attachmentid=79972]

[attachmentid=79973] [attachmentid=79978]Boljši del asfalta :naughty:

[attachmentid=79974]Benko in Skadarsko jezero v ozadju

[attachmentid=79975] [attachmentid=79977] Skadar

[attachmentid=79976] Skadar v ozadju Albanija :ninja:

[attachmentid=79979]Razbitine v Virpazarju

Iz Virpazarja nato še preko hriba mimo Petrovca nazaj do apartmaja, vmes je sledil še postanek v oštariji nekje sredi poti, kjer sem komaj zmazal skoraj polmetrsko :eek: polnjeno vešalico, nikšički pir in šopsko solato :D

ko sem prišel nazaj so me ostali malo čudno gledali, ker se mi je smejalo do ušes :D , me sprašujejo kaj je :hmm: , jaz pa samo nič......

trasa [attachmentid=79980]

post-5241-1157105213_thumb.jpg

post-5241-1157105283_thumb.jpg

post-5241-1157105329_thumb.jpg

post-5241-1157105408_thumb.jpg

post-5241-1157105508_thumb.jpg

post-5241-1157105716_thumb.jpg

post-5241-1157105796_thumb.jpg

post-5241-1157105868_thumb.jpg

post-5241-1157106074_thumb.jpg

post-5241-1157106135_thumb.jpg

post-5241-1157106236_thumb.jpg

post-5241-1157106590_thumb.jpg

post-5241-1157106875_thumb.jpg

post-5241-1157106938_thumb.jpg

post-5241-1157106995_thumb.jpg

post-5241-1157107076_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zgoraj mi je nekaj slikc ven padlo, evo dopolnjene izdaje

Pred Budvo pa zopet v breg proti Cetinjam...kjer sem že po treh kilometrih na desni strani ozrl ruševine gradu in nisem si mogel kaj, da ne bi zavil v tisto smer

po dokaj grobi cesti in ozkih ridah[attachmentid=79986][attachmentid=79987]

sva z Benkojem le prikrempila do vrha[attachmentid=79988]

kjer pa ni bilo, kot se za ruševine spodobi, ničesar drugega kot ruševine [attachmentid=79989]

Po ponovnem spustu na asfalt pa zopet smer Cetinje (na poti tja je kar nekaj novega asfalta, celo 3 pasovnico so naredili , od koder sem jo zagrizel proti Lovčenu, tokrat v obratni smeri kot lansko leto.

Na poti pozdrawil kolege na ridah[attachmentid=79990]

malce višje pa začudeno gledal inkasanta, ki je pobiral cestarino za cesto na Lovčen, ga vprašam, od kdaj pa to, pa pravi, da je bila že lansko leto, vendar samo natej strani [attachmentid=79991](na oni strani sem se potem prepričal, hiška res stoji, kasirajo pa ne), mu plačal 0,5 € in šibal naprej proti vrhu, kjer se je dvigal Njegošev mavzolej

[attachmentid=79992]

Na vrhu, pravzaprav spodaj, na vrh se mi ni hodilo, sm kupil majico & nalepko, spil na hitro eno gratis rakijo (ker sem pač že redna stranka), se malo razgledal

[attachmentid=79993][attachmentid=79994]

nato pa spet skozi Njegoše[attachmentid=79995]

in čez nešteto rid[attachmentid=79996]

proti Cetinjam [attachmentid=79997]

post-5241-1157108046_thumb.jpg

post-5241-1157108081_thumb.jpg

post-5241-1157108124_thumb.jpg

post-5241-1157108162_thumb.jpg

post-5241-1157108317_thumb.jpg

post-5241-1157108362_thumb.jpg

post-5241-1157108413_thumb.jpg

post-5241-1157108502_thumb.jpg

post-5241-1157108562_thumb.jpg

post-5241-1157108604_thumb.jpg

post-5241-1157108677_thumb.jpg

post-5241-1157108715_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

se je slučajno kdo fural letos kaj po tejle cesti :hmm:

post-5241-1159536900_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Prebral celo temo in odlično...

Jaz počasi planiram Črno Goro za prvomajske praznike naslednje leto. Namen je prekruzat le Črno Goro in si tam ogledat pač vse kar je zanimivega, oziroma prevozit vse boljše odseke cest in si ogledat večino prizorišč o katerih ste tudi sami pisali. Nimam namena "mimogrede" prekruzat še celo Srbijo pa Albanijo, ker ne bi rad "predirkal" vse, pa obenem nič videl, ponavadi zgolj zato da se lahko pohvališ kje si že vse bil in koliko prevozil v tako kratkem času. No to vsekakor ni namen tega potovanja. Seveda na dan bi prevozil cca 400-500 km, s tempom 2 dni do Dubrovnika, potem pa naprej. Ker bo to bolj sport touring trip, bi se rad izognil kakim daljšim makadamskim odsekom, vendar se vsekakor nočem izogniti najlepšim ridam. Tu naprošam vse tiste ki ste se dol že precej vozili, da me opozorite, kateri odseki so to... Aha trip bo verjetno trajal cca 7 dni. Podrobnejši opis plana poti bom priložil naknadno, ko bo čas. Seveda če ima kdo še kake dodatne koristne podatke oz. napotke, naj jih seveda deli z nami. To je zaenkrat vse, ko pa se mi porajajo dodatna vprašanja, pa se bom spet tu prfočkal. :)

Popravljeno . Popravil Ni3ous
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hej, kolega Ni3ous,

naša prvomajska zasedba Črne Gore je letos neslavno odpadla (oziroma ni potekala po planu) zaradi obilice mokrote, zato je zelo verjetno, da bomo naslednje leto cilj ponovili. Interese za ČG kot kaže imamo iste, videti ČG, uživati v kulinariki, črnogorke pa baje tudi niso slabe. Malo zgodaj je še za planiranje, lahko pa smo kaj na vezi.

Drugače pa nimaš kaj veliko planirati, znamenitosti so na uradni turistični strani ČG (utipkaj v google: Visit Montenegro, ali klikni na spodnji link), pa ta topic si sprintaj (kar je uporabnega) in si zmagal.

spletna stran

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor se planiraš locirati na enem mestu, ti lahko posredujem naslov nekega Veselina iz Bara pri katerem smo lansko leto zelo ugodno prenočili.

Če se boš pa vračal skozi Bosno pa lahko malo pogledaš naš potopis, kako in kje smo se vračali iz Grčije.

Lp

http://www.motosvet.com/izpis.php?cid=2406

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Barth in Wilson danke. Barth, vem da mi ni treba neki ekstra planirat, samo saj veš kako je to: mrzlo je da bi se nekaj na veliko vozil in potem človek pade v abstinenčno krizo in jo pač poskuša prebrodit na način ki je vsaj v zvezi z motorizmom. Tako sem pač malo razmišljal kam se bom kaj odpelljal, ko se segreje. Drugače

pa nisem pozabil kako je bilo z vašo prvomajsko Črno Goro in če sem iskren sem tudi potiho računal na vašo zares sijajno posadko. No me pa vsekakor veseli, da si v igri in verjamem da nisi samo ti. Kul.

:devil: Zdej grem panaprej še mal sanjarit. :P

Ajdiga!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vsi ki se nameravate z motorjem odpraviti v črno goro vam res zelo priporočam. sicer nisem še bil tam z motorjem, ampak v prihodnosti načrtujem tudi to (ko bo močnejša mašina :) ). je pa tak da so cene ful nizke, predvsem če se odpravite malo izven lavnih letovišč- budva zna bit že kar draga, najbolj pa seveda črnogorski biser sv.štefan. če si želite samo morja bi vam priporočal petrovac na moru ali morda boka kotoska kjer je res lepo in tudi gužve ni prretirane kot naprimer v budvi. sicer pa za kakšne enduriste priporočam obisk severnega dela črne gore, (zakaj enduristi?-ker so nekatere ceste res v slabem stanju), kjer si lahko pogledate najgloblji kanjon v evropi (reka tara -1300m), ali pa se odprvaite z motorjem sem ter tja po širnih planotah male črne gore- predvsem poleti je to dobrodošlo saj so temperature ob morju včasih res neznosne, tak da se umaknete malo v gore na svež zrak in stran od množic, cene so pa v teh krajih že res tako nizke da je kar smešno. ljudje so tukaj zelo prijazni, nekateri vam ponudijo celo zastonj prenočišče, hrano, itd. destinacij za oglede in če je v vas kaj pohodniške žilice je res ogromno ( predsem durmitorju, kjer je narava res prečudoita).... no če se boste odpravili tja na izlet, nikakor ne boste razočarani, saj z motorjem zna bit to res prava avantura, če pa vas še bilokaj zanima lede raznih destinacij, razdalj,prenočišč in podobno v črni ori pa kar vprašajte saj sem namreč lani po dolem in po čez prepotoval črno goro

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti lahko razložim kar jaz, čeprav tam še nisem bil...

Cene v tujini so nizke, kadar so nižje, kot smo jih navajeni v Sloveniji, zelo nizke cene so takrat, kadar so v primerjavi bistveno nižje kot smo jih navajeni v Sloveniji. A ti moram razložit še kaj so potem visoke cene?

A ti mal poste nabijaš? :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ti lahko razložim kar jaz, čeprav tam še nisem bil...

Cene v tujini so nizke, kadar so nižje, kot smo jih navajeni v Sloveniji, zelo nizke cene so takrat, kadar so v primerjavi bistveno nižje kot smo jih navajeni v Sloveniji. A ti moram razložit še kaj so potem visoke cene?

A ti mal poste nabijaš? :devil:

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...treba vama vremena i km....... :grim

To ti lahko razložim kar jaz, čeprav tam še nisem bil...

Cene v tujini so nizke, kadar so nižje, kot smo jih navajeni v Sloveniji, zelo nizke cene so takrat, kadar so v primerjavi bistveno nižje kot smo jih navajeni v Sloveniji. A ti moram razložit še kaj so potem visoke cene?

A ti mal poste nabijaš? :devil:

..preveč klobasaš..

številke napiši !!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kosilo za štiri ljudi v žabljaku (durmitor)- cca tri do štiri tisoč sit, ampak to kosilo tako da nismo nikakor mogli vsega pojest, saj so porcije res obilne, aja pa naprimer baklava - pri nas 250sit, tam 0.5 eura (120 sit), s tem da je tam dvakrat večja, pa vlko pivo (od 1 do 1.5 eura), podobne so cene za ostale izdelke, v gostilnah je naprimer 2-3 krat ceneje, edino cene živil v trgovinah so kar podobne našim, kar mi sicer ni bilo jasno, ampak dobro, smo pač vedno v gostilnah jedli :D . seveda je ob morju precej dražje, ampak še vseeno malo ceneje kot pri nas

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kosilo za štiri ljudi v žabljaku (durmitor)- cca tri do štiri tisoč sit, ampak to kosilo tako da nismo nikakor mogli vsega pojest, saj so porcije res obilne, aja pa naprimer baklava - pri nas 250sit, tam 0.5 eura (120 sit), s tem da je tam dvakrat večja, pa vlko pivo (od 1 do 1.5 eura), podobne so cene za ostale izdelke, v gostilnah je naprimer 2-3 krat ceneje, edino cene živil v trgovinah so kar podobne našim, kar mi sicer ni bilo jasno, ampak dobro, smo pač vedno v gostilnah jedli :D . seveda je ob morju precej dražje, ampak še vseeno malo ceneje kot pri nas

no , končno smo izvedeli kaj je zelo poceni...

sam, je še cenejše...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam, je še cenejše...

res je, sam najt je treba :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo da še jest mal pridam glede cen ,primer Budva lokal ob morju .5 kremšnit ,4 capočinov,3 soke,in 2 cocacol,vse skupaj 16eur,to je zelooo poceniiiii v primerjavi z Italijo ali Avstrijo .Pa denar ni vse prijaznost tamkajšnih ljudi pa prekaša vse naše sosednje države.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Boki Kotorski lahko izven sezone najdete urejena prenočišča za 5 eur na noč, upokojenci pa za 3 eur.. Temu se reče poceni.... :naughty:

Evo da še jest mal pridam glede cen ,primer Budva lokal ob morju .5 kremšnit ,4 capočinov,3 soke,in 2 cocacol,vse skupaj 16eur,to je zelooo poceniiiii v primerjavi z Italijo ali Avstrijo .Pa denar ni vse prijaznost tamkajšnih ljudi pa prekaša vse naše sosednje države.

Najlepše pa je, ko te prijazen folk gleda v oči in te na veliko goljufa pri plačilu raznovrstnih storitev.. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepše pa je, ko te prijazen folk gleda v oči in te na veliko goljufa pri plačilu raznovrstnih storitev.. :OK:

Povsod je potrebno imet odprte oči :eek:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Povsod je potrebno imet odprte oči :eek:

Če imaš zaprte sploh tega ne vidiš.... :lol1: Pojdite v Turčijo ali Tunizijo :OK: če ne boš barantal boš hitro s praznim tašlnom :yes: tako, da se lahko v bivsi jugi da s to obrtjo kar dobro živeti.... :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

tole bolj liči na Bosno... :whistle:

Wsega je pomalem B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!