Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Pozdravljen!

Avgusta 05 sem se peljal v obratni smeri z F650GS- nove M. Touranc in se v Trsi zahvalil Bogu,

da nisem flikal gume.Vožnjo po tem kolovozu lahko primerjam z vožnjo po vrhu žaginega lista+ srečanja s prosto pasočo se

živino,ki ti pokaže gdo je tam doma.Drugače, pa je pokrajina fenomenalna , Durmitor je nacionalni park in le če imaš primeren motor in gume se pelji po tej poti. lp

Popravljeno . Popravil Pips
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

meni je pa žal, da se lani nism tam peljal..........

je jeba, če soborci nimajo endur :alien1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seos!

Pravi borci s pravimi stroji smo vedno na položajih za prave akcije! :010

Pips, najlepša hvala za info. Žal kot izgleda z mojim Trophy-jem ne bom šel po tej poti, pač pa malo okoli. Prav žal mi je zaradi noro odštekane pokrajine. Tudi moj motorin ni niti malo enduro varijanta. Če bi potoval sam bi morda še zapeljal čez. Ker sma pa dva in precej naložena pa to skoraj zagotovo odpade, razen, če so v zadnjem letu in pol asfaltirali tisti divji štiri kilometerski del.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pips, najlepša hvala za info. Žal kot izgleda z mojim Trophy-jem ne bom šel po tej poti, pač pa malo okoli. Prav žal mi je zaradi noro odštekane pokrajine. Tudi moj motorin ni niti malo enduro varijanta. Če bi potoval sam bi morda še zapeljal čez. Ker sma pa dva in precej naložena pa to skoraj zagotovo odpade, razen, če so v zadnjem letu in pol asfaltirali tisti divji štiri kilometerski del.

Pozdrav izpod vinogradov!

Rocky B)

Dvomim, da bi bila asfaltirana, še cesta od Foće do Ščepan polja je v razsulu...

V ČG moraš it z endurco, ker se lahk voziš po takih cestah...

Moj potopisek po Črni Gori iz letošnjih prvomajskih KLIK

Popravljeno . Popravil mihnar
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve v kakšnem stanju je cesta Goražde (BIH), Plevlja (ČG), ta smer bi mi ustrezala na poti ogleda Bih in Čg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za silo...... tule si lahko pogledaš slike od naše lanske expedicije tam čez

ti pa svetujem, da se ognete tistemu delu ki je narisan z rdečo (kjer smo mi šli, zaradi zajeba), če ne greste z endurami :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve v kakšnem stanju je cesta Goražde (BIH), Plevlja (ČG), ta smer bi mi ustrezala na poti ogleda Bih in Čg

Cesta je kar prebavljiva. Mislim, da bi se jo tudi z neenduro dalo lepo prevoziti. Je pa res nekaj: ko opazuješ okolico, na cesto kar pozabiš, razen če ni res u nulo zje8ana. No na tej trasi ni tako slaba! Še lepša pa je cesta od Plevlje do mosta na Tari in seveda potem po kanjonu Tare in Morače, ali pa proti Žabljaku. Če bi šel še enkrat tja, bi jih sigurno prevozil in raje izpustil kak kos obale.

Drugače pa se mi zdi, da je najslabša cesta nad obalo Skadarskega jezera. Ampak je razgled fantastičen! Pač voziš počasi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lani čez Durmitor.

Malo tako lepega in videnega

Volovske vprega (brez koles), gostilna v kateri v koritu pijačo s snegom, pastirske koče, tistih nekaj domačinov praktično v narodnih nošah

Sicer 7km makedama(bolj skal) vendar se da in splača

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dvomim, da bi bila asfaltirana, še cesta od Foće do Ščepan polja je v razsulu...

V ČG moraš it z endurco, ker se lahk voziš po takih cestah...

Moj potopisek po Črni Gori iz letošnjih prvomajskih KLIK

Men je z nekaj potrpežljivosti (in verjetno tudi izkušenj) šlo tudi z mojim bi pa enduro bil primernejši, Vendar! (lošem ku*cu svaka dlaka smeta)

Od Foče čez Durmitor in tudi okoli Skadrskega v Albaniji okoli

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovdje imate nešto o cesti od Foče do CG granice, kanjonu Pive i Tare i Durmitoru. Fotke su relativno friške (kraj 6. mjeseca).
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera cesta pa gre čez Durmitorsko sedlo :?

post-5241-1187076337_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera cesta pa gre čez Durmitorsko sedlo :?

Ovo je track toga dana. Izgleda da ti treba detaljnija karta, meni se čini da cesta nije ucrtana.

post-7225-1187076886_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil Pudla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Katera cesta pa gre čez Durmitorsko sedlo :?

post-5241-1187076337_thumb.jpg

Mislim, da sem pred Plužinami se začel dvigat nad vodo do Trsa potem pa po eni cesti za katero so mi povedali domačini v edini gostilni tam, mimo Durmitorja(vrh) do Žabljaka. Mislim, da ni tabel. Itak pa se drugam kot tja ali pa nazaj dol ne da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ovo je track toga dana. Izgleda da ti treba detaljnija karta, meni se čini da cesta nije ucrtana.

Ili ipak je, južnija cesta kroz NP, preko Boričja. :headbang: Nisam siguran.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve za kakšna prenočišča v Žabljaku oz. okolici?

Do mosta na Tari nimaš daleč, preberi si 2-3 strani nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Do mosta na Tari nimaš daleč, preberi si 2-3 strani nazaj...

Zdrawc - si mel v mislih tole? :worship: !

post-7865-1187800048_thumb.jpg

post-7865-1187800080_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A kdo ve za kakšna prenočišča v Žabljaku oz. okolici?

Prenočišča tam ne bi smela biti problem. Sam cene na osnovi hrane in pijače predvidevam, da so precej slovenske

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdrawc - si mel v mislih tole? :worship: !

točno to :grim

super hrana (mrzlo nikšičko, postrvi, mešano na žuru....), poceni spanje (8€-10€/osebo)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Al pa tole za Žabjaku (tehnično varovanje - okolokučni domobran zraven lade!) :whistle:

Ko smo grupica treh pred dvemi leti tu prespali, smo motorje pustili poleg vhodnih vrat in niso bili varovani. Domov smo vseeno prišli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil letos v ČG. Dobre izkušnje, poceni pijača in hrana, katastrofalni kempi(poceni), umazanija povsod... Sam ko vse skupi seštejem bilo je odlično. Bil v Ulcinju na Veliki plaži, Ada Bojana(poooooceni ribje restavracije) priporočam "najstariji riblji restoran" MIŠKO! Ceste uffff ostalo pa glede na ceno in ponujeno pa kr vredu. Še bom obiskal ČG.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!