Skoči na vsebino

Črna Gora - Žabljak, Durmitor


Priporočene objave

Ja bi šel v Črno goro!Še kdo mogoče? :whistle:

Ni hudič, da ne najdem kakšnega romantičnega kotička.Motoristek bo pa ahtal na koze in ostalo domačo perjad. :P

Jaz sem za :yes: Nekje začetek junija mogoče, malo kasneje? :D

Jaz že vem kaj dela 1000ccm.... :lol1:

Trga gate :naughty: Če jih sploh imaš... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za :yes: Nekje začetek junija mogoče, malo kasneje? :D

Zanimivo. Pol se pa znamo še kje srečat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem za :yes: Nekje začetek junija mogoče, malo kasneje? :D

Trga gate :naughty: Če jih sploh imaš... :whistle:

Ja, za zmenit se je. :naughty:

Kaj se tiče trganja pa ... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...raj za avanturiste...

je tam, kjer ni turistov...

in v CG jih je skoraj povsod dovolj.. :whistle:

Glede na njihovo obnašanje in prodajanje zemlje tudi po nacionalnih parkih, kjer se na veliko gradi (rusi, angleži), in to brez vsakih normativov (hiše takve i onakve, podirajo se tradicionalne.....), imamo samo še nekaj let, da užijemo prelepo naravo črne gore.....TISTE, KI JIH DRŽI IT DOL..........ŠE LETOS!!!

post-12239-1199942459_thumb.jpg

post-12239-1199942506_thumb.jpg

post-12239-1199942678_thumb.jpg

post-12239-1199942766_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prave cvetke so tole :grim

meni je bil pa lani najbolj všeč tale slogan na GP Metaljka :whistle:

post-5241-1199950060_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Dva para iz Zasavja planiramo dopust v ČG. Odhod 26 julij 2008, en teden ČG ostalo počas po jadranski nazaj do Slo s postanki po najbolj žurerskih krajih hrvaške obale (vodice, makarska, zrče). Upam da bo vse zlaufal. Ne vem pa kuk so kej črnogorske ceste za cestake primerne. Ma kdo kak nasvet?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste so gladke, prašne in spolzke skoraj po celi črni gori. Ko smo bli lani dol, sem postavil rekord v najnižji porabi/100 km. Pač zato, ker ga nikjer ne moreš prtisnit. Drugače pa se boš s cestakom tudi lahko peljal.

Če rabiš kak nasvet, povej bolj točno kaj te zanima.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste so gladke, prašne in spolzke skoraj po celi črni gori. Ko smo bli lani dol, sem postavil rekord v najnižji porabi/100 km. Pač zato, ker ga nikjer ne moreš prtisnit. Drugače pa se boš s cestakom tudi lahko peljal.

Če rabiš kak nasvet, povej bolj točno kaj te zanima.

to je zato, da lahko v miru užiješ vse lepote Črne Gore.... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej žgat ga ne mislmo dol. Tko k si reku, gremo si pogledat črno goro. Kaj pa tista cesta čez durmitor je že asfaltirana. Kar sem nazadnje zaslediv naj bi ene 4km še manjkal. A se mogoče splača vzet GPS sabo, ne vem kako je kaj pokrit s tisto kartografijo 1.5?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dva para iz Zasavja planiramo dopust v ČG. Odhod 26 julij 2008, en teden ČG ostalo počas po jadranski nazaj do Slo s postanki po najbolj žurerskih krajih hrvaške obale (vodice, makarska, zrče). Upam da bo vse zlaufal. Ne vem pa kuk so kej črnogorske ceste za cestake primerne. Ma kdo kak nasvet?

Jaz se bom tam klatil 1 mesec prej. Po Črni Gori namreč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej žgat ga ne mislmo dol. Tko k si reku, gremo si pogledat črno goro. Kaj pa tista cesta čez durmitor je že asfaltirana. Kar sem nazadnje zaslediv naj bi ene 4km še manjkal. A se mogoče splača vzet GPS sabo, ne vem kako je kaj pokrit s tisto kartografijo 1.5?

Čez Durmitor je asfalt, mogoče kje kak odsek rihtajo al pa še ni poštiman, vendar ni panike za cestaka.

Pokrajina je fantastična. Mi smo se vozili iz Žabljaka proti ŠAvniku do Nikšiča in je cesta ok. Ne pričakovat nekih norih cest, čeprov se najde kak "nažigaški" odsek, so pa preko lepe pokrajine speljane vaške ceste. Od Šavnika proti Nikšiču je neka hitra cesta, ampak je nasplošno po ČG nevarnost kakega kamenja na cesti, ki te lahko preseneti. Nismo se pa peljali od Žabljaka do Plužin, tko da bo kdo drug povedal če je vseskozi asfalt. Mora bit pa tam tut krasna pokrajina.

post-9811-1205097106_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čez Durmitor je asfalt, mogoče kje kak odsek rihtajo al pa še ni poštiman, vendar ni panike za cestaka.

Pokrajina je fantastična. Mi smo se vozili iz Žabljaka proti ŠAvniku do Nikšiča in je cesta ok. Ne pričakovat nekih norih cest, čeprov se najde kak "nažigaški" odsek, so pa preko lepe pokrajine speljane vaške ceste. Od Šavnika proti Nikšiču je neka hitra cesta, ampak je nasplošno po ČG nevarnost kakega kamenja na cesti, ki te lahko preseneti. Nismo se pa peljali od Žabljaka do Plužin, tko da bo kdo drug povedal če je vseskozi asfalt. Mora bit pa tam tut krasna pokrajina.

kdo me je slikal, ko sem ovce štel? :lol1:

nk84, ni panike, makedama ne bo, hitrost boš pa itak sproti prilagajal pogojem na cesti. cesta obala-Durmitor-obala ne bo šla v 1 dnevu, razen če pretiravaš in si ne misliš ničesar ogledat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdo me je slikal, ko sem ovce štel? :lol1:

Mislim da je imel tale užitkar tut slikaaparat s sabo. :whistle:

(slika je tut iz Durmitora)

post-9811-1205139925_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Itak mamo namen u žabljaki prespat, pa še kje če bo treba. Mogoče si bomo sprot še rafting umisl pol bo pa itak mal dali trajal. Časa bomo mel 16 dni tko da si bomo lhk velik ogledal. Šli bomo pa verjetn kr s šotoram ker nam apartmeji glih ne dišijo. Nismo glih zahtevn. Mal bi si rad notranjost pogledal, pol pa še obalo. Mislm da v enem tedni lhk kr neki vidmo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v enem tednu lahko vidiš vse in še več. Vseeno je pa super, da si boste vzeli čas, da bo doživetje bolj kvalitetno. Kampi so smešno poceni in tudi ful umazani (v kampu Jaz pri budvi nisem niti poskušal zaviti na WC ali pod tuš).

Nujno pa si ogledat:

- celotno obalo, vse turistične destinacije na njej

- na ribe na Ado Bojano (prej si naredite plac v želodcih), zraven imaš Veliko plažo, kjer naj bi bil tudi slovenski kite center

- Lovčen

- Cetinje (muzej)

- manastiri, Ostrog, Morača

- kanjon Tare

- Žabljak

- večerne rituale v mestih (promenade, zrihtane bejbe)

Tu je še en link:

www.montenegro.travel

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Alo, šibam u ČG zdele za 1. maj - a ma kdo kak kontakt za kak moto servis (nedaj bože, da ga rabim), ampak vseeno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za ljubitelje črnogork in črnogorcev sem danes slišal da so uvedli "dajatve" in "omejitve" pri vztopi v ekocrnu goru ! za avto je 10 eur, za bus okrog 100, omejitve pri vnosu hrane, pijače, .... da ne bo nepotrebnih zastojev na meji, prej preveri ! polako ali sigurno ! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sem tut tole danes poslušal... sam niso navedli, da je kej treba plačat tudi pri vstopu z motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo, šibam u ČG zdele za 1. maj - a ma kdo kak kontakt za kak moto servis (nedaj bože, da ga rabim), ampak vseeno?

Moto servisov ravno nisem zasledil lani, ko smo bli dol. Prej bo znal pomagat kak lokalni mehanik pri manjših popravilih.

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Alo, šibam u ČG zdele za 1. maj - a ma kdo kak kontakt za kak moto servis (nedaj bože, da ga rabim), ampak vseeno?

Telefonske številke lokalnih šlep služb imaš napisane na vsakem kamnu! Verjetno znajo tudi kej pošravbat in odšravbat! Za skupej spravt pa dvomim. Kat bi bio stojadin, nema problema, ima i rezervnih djelova.!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bil sem v Črni Gori zadnji 2 leti. Kar se servisa motorja ga nisem potreboval... :worship: :worship: Mislim pa da ti bodo znali domačini pravilno svetovati ob morebitni okvari...Sam pa sem navezal kontakt z motoristom iz Budve, sicer z hrvaške moto strani http://www.motori.hr po imenu Gasho :worship: :worship: in mislim da je fant kar se tiče motoscene v CG kar v špici.Sicer pa bi verjetno to lahko potrdil še kdo iz tega foruma....Tako da če stopiš z njim v kontakt ti ni treba skrbeti nič glede okvare motorja...spanja...ogledom destinacij.Meni se je ponudil tudi kot "vodič "ob ogledu CG

Prijetno potovanje

lp brabos

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

midva z mojo greva tudi za prvomajske preko Crne Gore pa do Albanije.

Ve kdo za kaksno OK prenocisce v okolici Žabljaka?

LP Bica

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

midva z mojo greva tudi za prvomajske preko Crne Gore pa do Albanije.

Ve kdo za kaksno OK prenocisce v okolici Žabljaka?

LP Bica

V Žabljaku ni problem za prenočišče! Če rabiš tel.št. se javi,problem pa je ker še imajo dosti snega! Tudi jaz imam namen po tej poti 18.05.pa ne vem če mi bo uspelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V Žabljaku ni problem za prenočišče! Če rabiš tel.št. se javi,problem pa je ker še imajo dosti snega! Tudi jaz imam namen po tej poti 18.05.pa ne vem če mi bo uspelo.

Kje se pa da pogledat njihove snezne raznere?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!