Skoči na vsebino

Moto oprema LIDL


Blond

Priporočene objave

sej ne da imam karkoli proti temu trgovcu ali kakršnemukoli tega ranga ampak... Očale za 3€... A se hecaš???

A veš da oči imaš samo ene? Dobesedno si se obsodil na uničenje pege. Ko si ti pred oči postaviš neko temno skozi-vidno zadevo se zenica razširi, da zajame pač več svetlobe, da po kmečko povedano sploh vidiš. In posledično skozi to veliko večjo lukno sprejemaš tudi eksponentno več škodljivih žarkov/žarčenja (UV, IR), kateri so lahko odbiti ali zaustavljeni samo z zelo dobro prevleko čez leče. In ta očale za 3€ misliš da to imajo? Fantje ne šparat na steklih - halo???? :unsure: :unsure:

Si morda opazil, da so oči različno utrujene, odvisno kake očala imaš na nosu? Morda ne, ker nisi imel šanse preizkusit. Če ti bo le dana možnost, probaj. Ne le modna muha in dizajn ampak očale za 200€ z recimo polariziranimi lečami (antirefleksija) ipd premazi ti dejansko odpočijejo oči, kar boš čutil še skoraj isto minuto ko jih boš "oblekel". In po celem dnevu nošenja bojo oči skoraj spočite.

En off topic, se zavedam, totalno mimo teme. Ampak, morda bo pa kdo prebral in upošteval oz se vsaj zamisliš s čem se igra s slabimi očali.

imeti očala za 3€ je miljonkrat slabše za oči, kot bit brez.

v razmislek.

Napolitanke v lidlu in hoferju so pa še zmerej dobre :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ne da imam karkoli proti temu trgovcu ali kakršnemukoli tega ranga ampak... Očale za 3€... A se hecaš???

A veš da oči imaš samo ene? Dobesedno si se obsodil na uničenje pege. Ko si ti pred oči postaviš neko temno skozi-vidno zadevo se zenica razširi, da zajame pač več svetlobe, da po kmečko povedano sploh vidiš. In posledično skozi to veliko večjo lukno sprejemaš tudi eksponentno več škodljivih žarkov/žarčenja (UV, IR), kateri so lahko odbiti ali zaustavljeni samo z zelo dobro prevleko čez leče. In ta očale za 3€ misliš da to imajo? Fantje ne šparat na steklih - halo???? :unsure: :unsure:

Si morda opazil, da so oči različno utrujene, odvisno kake očala imaš na nosu? Morda ne, ker nisi imel šanse preizkusit. Če ti bo le dana možnost, probaj. Ne le modna muha in dizajn ampak očale za 200€ z recimo polariziranimi lečami (antirefleksija) ipd premazi ti dejansko odpočijejo oči, kar boš čutil še skoraj isto minuto ko jih boš "oblekel". In po celem dnevu nošenja bojo oči skoraj spočite.

En off topic, se zavedam, totalno mimo teme. Ampak, morda bo pa kdo prebral in upošteval oz se vsaj zamisliš s čem se igra s slabimi očali.

imeti očala za 3€ je miljonkrat slabše za oči, kot bit brez.

v razmislek.

Napolitanke v lidlu in hoferju so pa še zmerej dobre :)

se ne strinjam v celoti. mi imamo sončna delovna zaščitna očala z 100% UV zaščito že od 8€ dalje. Trgovci športnih sončnih očal si nabijejo precej veliko maržo da kupci mislijo kakšno kvaliteto so dobili. Vem za primer izdelovalca ,ki izdeluje popolnoma enaka očala za znano blagovno znamko in za neko neznano znamko in je v ceni nekajkratna razlika. Tako da ni vse cena.

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ne da imam karkoli proti temu trgovcu ali kakršnemukoli tega ranga ampak... Očale za 3€... A se hecaš???

A veš da oči imaš samo ene? Dobesedno si se obsodil na uničenje pege. Ko si ti pred oči postaviš neko temno skozi-vidno zadevo se zenica razširi, da zajame pač več svetlobe, da po kmečko povedano sploh vidiš. In posledično skozi to veliko večjo lukno sprejemaš tudi eksponentno več škodljivih žarkov/žarčenja (UV, IR), kateri so lahko odbiti ali zaustavljeni samo z zelo dobro prevleko čez leče. In ta očale za 3€ misliš da to imajo? Fantje ne šparat na steklih - halo???? :unsure: :unsure:

Si morda opazil, da so oči različno utrujene, odvisno kake očala imaš na nosu? Morda ne, ker nisi imel šanse preizkusit. Če ti bo le dana možnost, probaj. Ne le modna muha in dizajn ampak očale za 200€ z recimo polariziranimi lečami (antirefleksija) ipd premazi ti dejansko odpočijejo oči, kar boš čutil še skoraj isto minuto ko jih boš "oblekel". In po celem dnevu nošenja bojo oči skoraj spočite.

En off topic, se zavedam, totalno mimo teme. Ampak, morda bo pa kdo prebral in upošteval oz se vsaj zamisliš s čem se igra s slabimi očali.

imeti očala za 3€ je miljonkrat slabše za oči, kot bit brez.

v razmislek.

Napolitanke v lidlu in hoferju so pa še zmerej dobre :)

potem boš rekel, da je on na slabšem, ki pod čelado in pod vizirjem uporablja te sončne očale, kot pa jaz, ki jih sploh ne uporabljam?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal ima gizmOkak prav. Bolje je biti brez očal kot imeti slaba očala. To, da piše 100% zaščita pomeni bore malo, kar ti bo potrdil vsak optik. Večina teh poceni očal zatemni le vidno svetlobo, UV (A, B, C) pa lahko pri marsikaterih skoraj prosto uhaja in ti dejansko poškodujejo oči. Zato je odgovor DA, bolje je biti brez očal kot s poceni očali, pod 30-50E sploh ne jemljite očal.

Idelta: Iz lastnih izkušenj (kontrolni laboratorij) vem, da je zelo težko dobiti delovna očala, ki ne utrujajo oči. Polikarbonat je običajno preveč valovit zato slika ni v celotnem vidnem polju fokusirana oz. ostra. To vidiš po kakšni uri uporabe ko te začne boleti glava. Edina dobra delovna očala so tista, ki imajo klasično ločeno stekelce kot navadna očala in okoli okvirja še silikonski ščitnik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nisem mislila, da je potrebno kupit poceni očala. jaz sem pač kot vsak nevednež vprašala.

drugače jaz nosim adidas evil eye očala, tako da mislim, da tukaj ni problema.

je pa problem, da se ta očala zelo zelo težko dobi v čelado. zato mi je zadnjič kompijev delavec ponudil očala, katera oni prodajajo in so primerna za v čelado. cena pa je 10€. firma pa... če se dobro spomnim 3M...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nisem mislila, da je potrebno kupit poceni očala. jaz sem pač kot vsak nevednež vprašala.

drugače jaz nosim adidas evil eye očala, tako da mislim, da tukaj ni problema.

je pa problem, da se ta očala zelo zelo težko dobi v čelado. zato mi je zadnjič kompijev delavec ponudil očala, katera oni prodajajo in so primerna za v čelado. cena pa je 10€. firma pa... če se dobro spomnim 3M...

3M proizvaja zaščitna očala in pade v tisto skupino, ki sem jo prej omenjal. Če se ti bo sčasoma meglil vid ali pa te bo začela boleti glava boš vsaj vedela vzrok :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spet se bo šlo o tem, ali je cena primerna kvaliteti. Vsak naj kupuje karkoli želi in kjerkoli želi in verjetno ni vsa roba, ki je kupljena v Lidlu, slaba in po vsej verjetnosti tudi služi svojemu namenu.

Jaz osebno sem skeptičen do tega, da bi bila roba, ki se prodaja v Lidlu, Mercatorju, Šparu in v podobnih veletrgovinah ne vem kolk kvalitetna. Osebno si ne bi upal kupiti tam čelado ne očala za 3 € oziroma bilo kakšno osebno zaščito, ki jo uporabljam pri vožnji z motorjem.

sicer pa ... dobrodošle informacije o moto opremi, če je res kaj poceni in uporabno.

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam, da bodo kmalu imeli spet v akciji kakšne podobleke :)

Podobleko iz Lidla sem sedaj dodobra stestiral in lahko rečem samo sedi odlično 5 ...

Ob naslednji akciji kupim še en komplet ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No to bom pa tudi sam nabavu ko bo v akciji :D

Drgač pa s temi premazi in lečami in žarčenjem smo na faxu pol leta dribljali zadeve teoretično in praktično, tako da ne streljam ravno v temo, če je/bo kdo na to pomislu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od četrtka naprej bo v Lidlu kratko funkcijsko perilo, mogoče komu kaj prav pride, ne more biti veliko drugačno od moto perila lidlovega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

-uspelo mi je 7 dni od začetrka akcije v hoferu v drugem poskusu dobit moto škornje št.45 :surrender:

-ne verjamem da so slabše od prejšnjih louis,ki sem jih imel 10 let,oziroma jih še imam

-te bolj pašejo kombinezonu,najbolj mi je šlo,da dobim čim višje,ker mi lahko pri konkurenci hlačnica ven pogleda

-enkrat sem že podaljšal hlačnice (192cm)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni vem da je mal :topic: ampak nism najdu nobene aktivne debate okolj škornjev zdj me pa zanima če kdo ve kje sa da dobit železn cokl za na podlat škornja hvala :winkiss:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni vem da je mal :topic: ampak nism najdu nobene aktivne debate okolj škornjev zdj me pa zanima če kdo ve kje sa da dobit železn cokl za na podlat škornja hvala :winkiss:

...mogoče obstaja kakšen forum za speedway.. -če sem prav razumel, iščeš tisto reč, ki je v bistvu samo levi cokl. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne spada glih sem...vendar nevme kam naj zastavim vprašanje.

E.leclerc ima zadnja stojala za motorje in me zanima če je kdo šel pogledat to in kako se vam zdijo.

Jaz ko sem prišel jih več ni bilo na polici prodajalca pa nisem najdel pa še mudilo se mi je...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni vem da je mal :topic: ampak nism najdu nobene aktivne debate okolj škornjev zdj me pa zanima če kdo ve kje sa da dobit železn cokl za na podlat škornja hvala :winkiss:

Samo do tretje strani je blo treba poklikat...mater so eni ljudje leni... škornji

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest anzeee93

Js sm kupu v lidlu motoristicno spodnje perilo in morm rect, da ko se pokaze soncek zjutraj greje potem pa ko se odpravim domov iz sole, ko je zunaj prietnih 20 stopinj, poskrbi da mi ni vroce niti hladno =)

sprobal sem ce tudi hladi, sem sel doma na a3 kjer imam zaprt vrt ki se segreje tudi do 30 stopinj, in res me je perilo hladilo =)

se zdej nevrjamem da je to iz lidla xD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor bi še imel kratko podobleko iz Lidla naj pohiti, v Kamniku so imeli ob pol devetih še veliko, ob desetih pa samo še nekaj kosov. Hitro gre..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tok...moje skromno mišlenje.

Pri varnosti denar pove vse.

Za druge ne bom pametoval, zame pa je še vedno arai...pa če tut 500 € tisto, kar me prepriča, da sm vse naredil za svojo glavo.

Če nekdo vso karijero razvija in izpopolnjuje čelado, jo izdeluje ročno, dokaže, da je edino res 100% zapenjanje z dvojnim obročkom....ne bi bilo pošteno primerjat to z nekom, ki prodaja salame in bombone.

Popravljeno . Popravil Cegi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam tok...moje skromno mišlenje.

Pri varnosti denar pove vse.

Za druge ne bom pametoval, zame pa je še vedno arai...pa če tut 500 € tisto, kar me prepriča, da sm vse naredil za svojo glavo.

Če nekdo vso karijero razvija in izpopolnjuje čelado, jo izdeluje ročno, dokaže, da je edino res 100% zapenjanje z dvojnim obročkom....ne bi bilo pošteno primerjat to z nekom, ki prodaja salame in bombone.

In Lidl celo življenje razvija salame in bonbone, ka-li.

Kaj pa Luis razvija? In Hein Gericke? Pa TC-Motoshop? Pa Laba?

Kaj vam še ni jasno, da so to vse trgovci. Ki prodajajo robo proizvajalcev in razvijalcev. Ko pride nabavni od Lidla k prodajnemu v Arai in mu reče: Kupim 10.000 čelad po 30 € za kos. Ker je ves razvoj in zagon proizvodnje že plačan z normalno prodajo, je pri dodatni proizvodnji pomemba le cena materiala in dela. Zato je lahko ta roba zelo poceni. In ker Lidl nima namena svinjsko zaslužiti na tej robi ampak zgolj privablja kupce, so tudi marže nižje in je končna cena presenetljivo nizka. (BTW: pred leti sem slišal podatek, da je proizvodni strošek Audija A4 cca 4.000 €. Ostalo je razvoj, marketing, vzdrževanje). Sploh pa, če uporabijo še kakšen star model, ki ga je nadomestil novejši in boljši. Pa čeprav je bil ta model še pred dvema letoma izredno dober. Crane pa Crivit so pač trgovske znamke velikih trgovcev, proizvajalci pa so raznorazni.

Približno tako to gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tko k sm reku....

vsak sam skrbi za svojo glavo.

Jest tebe ne bom prepričal (in tut ne mislim), ti pa mene ne. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora pri Lidl opremi je podobna kot pri Bauhaus strojčkih (fleksarce, male stružnice, kompresorji itd,..) So ponavad kopije oz. celo neoznačeni izdelki priznanih firm. Lahko da bo delal ni pa garancije da bo....glede fleksarce z veseljem sprejmem to tveganje, za čelado pa pač ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, danes sem v našem Hoferju iz čistega firbca vzel ono čelado pod drobnogled. Jebentiš, materiali so v redu, na glavi sedi bolje od moje Nolanke (ni vsaka glava enaka...), vizir se zapira v redu,... ne najdem napak. :hmm: Če ne bo drugo leto taka reč iz Hoferja postala moja druga čelada... Ni slaba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!