Skoči na vsebino

Kawasaki Z 1000 SX (2011-2019) in Ninja 1000 SX (2020)


roko
DAMI34
Sporočilo dodal DAMI34

Z1000SX 2011 SERVICE MANUAL  Service Manual - Ninja 1000 - 2011.pdf

Z1000SX 2015 SERVICE MANUAL  Z1000SX.2015 service manual.pdf

Z1000SX 2017 SERVICE MANUAL  2017 Kawasaki Ninja 1000 Service Manual 99924-1519-31.pdf

20210926_124201_HDR.jpg.aed89acfbc106f0be03b601e11673014.thumb.jpg.fc3642d925a2f00d19159f118dfa7131.jpg

Priporočene objave

pred eno uro, Kawalir pravi:

.... če sem se pa zaenkrat premislil in si s šibkejšim mopedom kupil še nekaj časa, za katerega ocenjujem, da ga potrebujem, je to moj problem. Nikomur nisem dolžan ničesar pojasnjevati, kaj si misli kdo o meni me boli qurac. :ras:

... Na temo osebnega obračunavanja in očitkov se ne bom niti več odzival, ker ne želim smetiti teme...

Vidim, da si še bolj frišen na forumu, pa še nisi spoznal nekaterih dejstev:

Na tem forumu je nekaj "šaljivcev", ki se zelo radi oglašajo tudi takrat, ko nimajo kaj koristnega in uporabnega za povedat. Poleg tega boš tule srečal tudi člane, ki zeloooo radi hvalisajo eno in edino zveličavno znamko motorja... Ali to počnejo zaradi tega ali onega ali nevemkaterega razloga, boš ščasoma ugotovil tudi sam...

Verjetno pri tem svojem početju nič kaj slabega ne mislijo...

Ne se sekirat. Uživaj v vožnji, kjerkoli in kadarkoli se boš peljal s tem, kar trenutno imaš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

6 minutes ago, mladench said:

Človek je pihal balon in prdnil :D brezveze se razpisovat kaj in kako, ušlo ti je. Mislil si, da lahko pa nis biu zihr. Nič hudega, važn, da imaš nekaj. Boš probal še enkrat k boš zih.  :)

Točno tako je bilo, se popolnoma strinjam. Prehitro sem se zagrel, brez PREMISLEKA, pač samo s srcem... Glej ga zlomka, po tem kriteriju pa očitno sem za med Vas. :OK: Ampak, če vprašaš mene, bolje imeti skuter in SE voziti, kot pa ne imeti nič in samo gledati, kako se drugi vozijo okoli. Jaz sem bom že letos vozil, ne samo gledal druge. :yea1:Res pa je, da bom kakšne SX-e gledal samo odzadaj... :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 1 minuto, izibajker pravi:

V Poleg tega boš tule srečal tudi člane, ki zeloooo radi hvalisajo eno in edino zveličavno znamko motorja... Ali to počnejo zaradi tega ali onega ali nevemkaterega razloga, boš ščasoma ugotovil tudi sam...

Verjetno pri tem svojem početju nič kaj slabega ne mislijo...

Ne se sekirat. Uživaj v vožnji, kjerkoli in kadarkoli se boš peljal s tem, kar trenutno imaš...

Ker je tema o Z1000 SX je logično, da se tukaj o tem motorju pogovarjamo. Sem pa ke mau iz teme ampak je tema o kawasakiju SX.

svaki maus svojga kwaka hvali :P

 

Pravkar, Kawalir pravi:

Res pa je, da bom kakšne SX-e gledal samo odzadaj... :kva2:

za trenutek ga boš res mogoče opazil, ker se bo SX-ar odpeljal dogodivšćinam nasproti v nove orgazme :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 minutami, Ćale pravi:

Zna bit da se boste zdej še name spravl ampak medtem ko berem tole prepucavanje in npr primerjam s kulturo forumov izven naših plank, opažam, da je večina folka zgubila smisel motorizma, bajkeraštva, kolegialnosti in še česa. Praktično v vseh temah tle gor je samo neko podjebavanje, prepucavanje in pametovanje, kdo je slabši od koga in kdo je bl mačo in ostalo sranje. Kej velik na bom dlakocepu k vm je verjetn jasn za kaj gre.

Namest da se kolegi po oktanih med sabo podpiramo in tle na forumu dobronamerno svetujemo in vodimo eni druge, .. se gre sam kdo bo koga zjebu in sam bil boljši od drugih. Kolegi dragi, pa sej to ni point. Halo ;)

 

Seveda so zajebancije iz tega izvzete, ampak se zlo hitr lahko preseje med zajebancijo in kompleksi. Tko da, ajde, kje maste duh motorizma? Pač človk voz skutr :P 

@Ćale, v tem tvojem postu si zajel princip funkcioniranja celotnega našega foruma, in ne samo trenutnega prepucavanja v tej temi.

Bom probal ponovit besede, kot jih je par let nazaj zapisal en naš soforumaš. Šlo je nekako takole:... ta forum je kot en kurnik, kjer se par modelov oglaša v vsaki temi in so posrali cel forum...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 2 minutami, izibajker pravi:

@Ćale, v tem tvojem postu si zajel princip funkcioniranja celotnega našega foruma, in ne samo trenutnega prepucavanja v tej temi.

Bom probal ponovit besede, kot jih je par let nazaj zapisal en naš soforumaš. Šlo je nekako takole:... ta forum je kot en kurnik, kjer se par modelov oglaša v vsaki temi in so posrali cel forum...

mal off topic .. še ni sezona motorizma (vsaj zame ne), pa je vsem mau dougčas ... sj k bo sezona, se bomo eni vozili, eni bodo pa iskali idealne motorje zase ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawalir , kakor te berem mi izgleda ,da si trezen in zaveden udeleženec v prometu,pohvalno . 

Zato ti dam nasvet ,kupi sx ,ne bo ti premočan,ne bo ti prenevaren ,tudi sam sem ga prevozil par 100km od forumaša Dami34 ,ki je imel celo dva. 

Napisal sem ti ,da sx ni nevaren na podlagi tvojih prejšnjih postov ,še kako dobro se zavedaš nevarnosti a ne pretiravaj saj potem motorizem izgubi tisto dušo ,noto .....

In so ljudje,ki him daš 50ccm Tomosa in ga parkira v ograji ,zidu ....toda ti primerki ne razmišljajo ,kot ti ...

Zato še enkrat ne čakaj na maj SX-a kupi zdaj :kmet:

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kawalir pravi:

Saj ravno v tem je poanta: jaz se trenutno ne čutim zrelega za SX-a. Tak moped si verjetno ne kupuješ zato, da ga boš vozil kot skuter, kajne? No, mene je v tem trenutku, povedano iskreno, SX-a STRAH (imam strahospoštovanje do njega), ker je verjetno veliko lažje krotiti 55 KM, kot pa 142 KM, ni res? Če razmišljam narobe sem se zahebal, ker bi lahko že letos vozil "bombnik", če se nisem, pa sem si prihranil probleme, takšne in drugačne. Pač potrebujem še malo treninga, sem povedal, da nisem že tri leta sedel na mopedu. Naj povem drugače: SRCE je takoj reklo da, nato pa se je oglasil RAZUM, ki je rekel, "daj malo še zategni uzde, nič ti ne bo ušlo..."

Pravi motoristi razumejo in spodbujajo RAZUMNE odločitve, ostali podhebavajo in "prcajo", ko pa se zgodi komu najhujše in se o njem piše v črni kroniki, je naenkrat vse tiho. Vsak se skrije v svojo mišjo luknjo in živi življenje naprej. Ampak tukaj gre ZAME, ne za forumaše. 

pravilno si se odločil, če ne zarad drugega, pa zaradi psihe in mirnega spanca. Mopede se pa tako ali tako menjuje na 3 leta, če se boš pa honde naveličal prej, jo boš pa prej menjal in tudi ni nujno za SXa. Tako da, jaz te podpiram, pa kakorkoli si se odločil, vse drugo pa je "prijazno" zbadanje motosvetovcev, ki so malce padli na tvoje disertacije SXa. Ampak vse je povezano z znano slovensko ljubeznijo (da se podjebava bližnjega) Na to se boš moral navaditi. 

ps. SX je nartabeltabulši moped...H2SX pa še belbulši...benti moram loto vplačat!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Mladenič", lep moped imaš! :love1: Nisem se pa še odločil, ali so mi lepši kromirani rori pri novejših modelih, ali tile mat, kot imaš ti. Na tvojem vsekakor mat izpade veliko lepše. Še posebej pa so mi všeč tiste tri "rajse" ob strani. Res ličen moped. :OK: Želim ti veliko varnih in užitka polnih kilometrov v letošnji sezoni. 

Še eno vprašanje se mi je utrnilo: koliko SX-ov je po Vaši oceni v Sloveniji? 10, 100 ali več? 

Popravljeno . Popravil Kawalir
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 3 urami, Kawalir pravi:

 

Še eno vprašanje se mi je utrnilo: koliko SX-ov je po Vaši oceni v Sloveniji? 10, 100 ali več? 

V Slo je registriranih najmanj 100.000 motorjev (bo kdo vedel povedat bolj točne podatke). Na tem forumu pa je aktivnih, takole na palec ocenjeno, morda 100-150 forumašev. Se ti zdi, da bi 0,1% populacija lahko realno ocenila kaj se dogaja v ostalih 99,9%.

Točen podatek o številu sx-ov pa verjetno lahko dobiš samo pri uvozniku.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 15 urami, Kawalir pravi:

"Mladenič", lep moped imaš! :love1: 

To je pa res, eden prvih, pa najlepših Sxov. Še vedno :D

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SX si bom gotovo še (vedno) želel, ker me ni niti malo spustil, zato pa sem tudi kupoval kufer z mislijo na to, kako bo pasal na SX-a, ne toliko na moj skuter. :cool: Nisem ga namreč kupil, da ga bom ob prodaji šenkal zraven motorja, ampak bo šel na SX-a. Samo nosilce bom kupil nove in je to to. 

Sem pa opazil, da so čisto vsako leto dali ven nov model, ki je bil nekoliko bolj dodelan od lanskoletnega. Torej gre pričakovati, da bo tudi prihodnje leto še kakšen bonbonček več kot letos. To govorim zato, ker mi bo tako lažje preboleti, da sem ga letos izpustil. :winkiss: 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno si že kje omenil ampak vseeno zakaj pa nisi počakal še kak tedn, dva probal SX-a in se potem odločil, če je prehud al ne?!

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

 

1 hour ago, Spasky said:

Verjetno si že kje omenil ampak vseeno zakaj pa nisi počakal še kak tedn, dva probal SX-a in se potem odločil, če je prehud al ne?!

 

Predvsem in samo zato, ker ga nisem imel kje preizkusiti. :( V Elisi sem samo sedel na njemu, čeprav skoraj pol ure, ampak vem, da to še vedno ne pomeni nič. Da bi pa na forumu koga fehtal v to smer se mi ne zdi smiselno, ker pravijo, da ne posojaš samo treh stvari: ženske, denarja in avtomobila. Predvidevam, da enako velja za motorje. :rolleyes: Kar bi morda izprosil je vožnja zadaj, ampak to spet ni čisto to, čeprav bi že bilo nekaj. 

Sicer pa mi je danes Bojan iz TC-ja že drugič (prvič po telefonu pred enim tednom) rekel, da sem kupil prešvoh zadevo. Sem mu poskušal argumentirati svoje razloge, pa je rekel, da bom že po 14-ih dneh videl, da je imel prav. Zna se zgoditi, da bo res tako. V tem primeru bo še lepše počakati na prihodnje leto, ker se do skuterja ne bo razvila nobena ljubezen, pač pa bo nekaj "za sproti", brez obveznosti. :P

Sicer pa sem videl, da nisem tako črna ovca, kot se je zdelo na začetku: ko sem si še enkrat prebral celotno temo o SX-u, sem naletel na eno osupljivo zanimivost, ki sem jo ob prvem branju gladko spregledal. In sicer, da sem sam letos naredil nekaj zelo podobnega, kar je @maus  naredil pred sedmimi leti :D. Takrat je najprej napisal tole:

On 1. 12. 2010 at 9:37 PM, maus said:

vidu, sedu in se zmenu ... z malo popravki in dodatki, bo fajn mašinca :P

Jaz to razumem, kot vidu, sedu in ga kupu...

Potem pa je prav kmalu napisal tole:

On 21. 12. 2010 at 10:07 PM, maus said:

Bom letnik 2012 vzel, da nardijo še dodatke :P ... tko da je Yamica še eno sezono v igri ;) .. za pol se pa res zanimam za SX-a :yes:

Evo, natanko to sem jaz naredil letos. :jezik:  @maus, midva se bova res mogla spoznat osebno in ob kakšnem Uniju (lahko pa tudi ob kafetu, če boš hotu) razdelat strategije nakupa SX-a... :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 10 urami, Kawalir pravi:

 

Jaz to razumem, kot vidu, sedu in ga kupu...

Potem pa je prav kmalu napisal tole:

Evo, natanko to sem jaz naredil letos. :jezik:  @maus, midva se bova res mogla spoznat osebno in ob kakšnem Uniju (lahko pa tudi ob kafetu, če boš hotu) razdelat strategije nakupa SX-a... :lol1:

zadnje čase vidim samo sliko motorja, saj teh k zadnje čase kupujem ni niti na ogled ;)

pol sm pa odrastu in kupu ZX-a namest SX-a ... ipak je več kot 50 konjeu več .. pa ne zato da jih rabim, ampak zato da se hvalim ;)

leta 1,  ZX-a nisem mogu kupt, ker je bil razprodan, tako da sem lahko samo letnik 12 dubu :jezik: 

enako je blo leta 2006, ko je FZ 1 vn pršu ... sm ga naroču, še preden so prišli v Slovenijo ;)

 

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kawalir pravi:

 

Predvsem in samo zato, ker ga nisem imel kje preizkusiti. :( V Elisi sem samo sedel na njemu, čeprav skoraj pol ure, ampak vem, da to še vedno ne pomeni nič. Da bi pa na forumu koga fehtal v to smer se mi ne zdi smiselno, ker pravijo, da ne posojaš samo treh stvari: ženske, denarja in avtomobila. Predvidevam, da enako velja za motorje. :rolleyes: Kar bi morda izprosil je vožnja zadaj, ampak to spet ni čisto to, čeprav bi že bilo nekaj. 

Sicer pa mi je danes Bojan iz TC-ja že drugič (prvič po telefonu pred enim tednom) rekel, da sem kupil prešvoh zadevo. Sem mu poskušal argumentirati svoje razloge, pa je rekel, da bom že po 14-ih dneh videl, da je imel prav. Zna se zgoditi, da bo res tako. V tem primeru bo še lepše počakati na prihodnje leto, ker se do skuterja ne bo razvila nobena ljubezen, pač pa bo nekaj "za sproti", brez obveznosti. :P

Sicer pa sem videl, da nisem tako črna ovca, kot se je zdelo na začetku: ko sem si še enkrat prebral celotno temo o SX-u, sem naletel na eno osupljivo zanimivost, ki sem jo ob prvem branju gladko spregledal. In sicer, da sem sam letos naredil nekaj zelo podobnega, kar je @maus  naredil pred sedmimi leti :D. Takrat je najprej napisal tole:

Jaz to razumem, kot vidu, sedu in ga kupu...

Potem pa je prav kmalu napisal tole:

Evo, natanko to sem jaz naredil letos. :jezik:  @maus, midva se bova res mogla spoznat osebno in ob kakšnem Uniju (lahko pa tudi ob kafetu, če boš hotu) razdelat strategije nakupa SX-a... :lol1:

Moj predlog:

V sedanji fazi pozabi na ostale mopede. Važno da ga imaš. Dovolj je močan in dovolj je dober da začneš tisto kar je bistvo motorizma:

uživancija v vožnji, izletih, pitju kave, čveku z ostalimi motoristi, ali pa preprosto, zgubljanju po neznanih poteh.

Posveti se pozitivnim zadevam, lišpaj moped itd, kajti ko boš naslednjega kupoval, boš že vse vedel in ne bo tako sladko kot je pri prvem :D

ps. ampak SX je še vedno najbulši moped :P

 

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 12 urami, Kawalir pravi:

...Sicer pa mi je danes Bojan iz TC-ja že drugič (prvič po telefonu pred enim tednom) rekel, da sem kupil prešvoh zadevo. Sem mu poskušal argumentirati svoje razloge, pa je rekel, da bom že po 14-ih dneh videl, da je imel prav. Zna se zgoditi, da bo res tako. V tem primeru bo še lepše počakati na prihodnje leto, ker se do skuterja ne bo razvila nobena ljubezen, pač pa bo nekaj "za sproti", brez obveznosti. :P

Ja, očitno si res kupil "prešvoh zadevo", tako vsaj pravijo in zatrjujejo poznavalci oz. prodajalci. V izogib slabi volji na tem podhranjenem motorčku bi bilo morda najbolje, če vrneš aro in ga pustiš v salonu in takoj naročiš tisto po čemer hrepeniš... Ker motorizem ni popolnoma nič drugačen kot mnoge druge stvari v življenju. Če ni kemije, če ni zaupanja, veselja.... je vse skupaj bolj kot ne iluzija.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 13 urami, Kawalir pravi:

 

 In sicer, da sem sam letos naredil nekaj zelo podobnega, kar je @maus  naredil pred sedmimi leti :D. Takrat je najprej napisal tole:

Jaz to razumem, kot vidu, sedu in ga kupu...

Potem pa je prav kmalu napisal tole:

Evo, natanko to sem jaz naredil letos. :jezik:  @maus, midva se bova res mogla spoznat osebno in ob kakšnem Uniju (lahko pa tudi ob kafetu, če boš hotu) razdelat strategije nakupa SX-a... :lol1:

p.s.

pozablaš, da je FZ1 imel 150 konjeu ;) ... tolk približno kot sedaj SX, ampak je bil brez pomagal

vozu sm jo od leta 2006 do konca 2011 in naredil 114.000 km, prodal in ta motor se še sedaj vozi ;)

ne kr neki iz konteksta vn vlečt :P

 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2 minutes ago, izibajker said:

Ja, očitno si res kupil "prešvoh zadevo", tako vsaj pravijo in zatrjujejo poznavalci oz. prodajalci. V izogib slabi volji na tem podhranjenem motorčku bi bilo morda najbolje, če vrneš aro in ga pustiš v salonu in takoj naročiš tisto po čemer hrepeniš... Ker motorizem ni popolnoma nič drugačen kot mnoge druge stvari v življenju. Če ni kemije, če ni zaupanja, veselja.... je vse skupaj bolj kot ne iluzija.

Letos bom vseeno upošteval nasvet @DAMI34 , ker je odločitev pač že padla, pa ne samo odločitev, ampak tudi ara, ki pa se ne vrača, kot veš. Niti ne bi zdej tam ustvarjal nekih problemov po nepotrebnem. Rekel sem, da se verjetno do tega skuterja ne bo razvila neka velika ljubezen, kar pa ne pomeni, da ne bom na njem užival in nabiral potrebnih izkušenj za naprej. Pravijo, da do 100 km/h izgleda, kot da ima enkrat več moči, nad 100 km/h pa, kot da jih ima pol manj. Torej to še vedno ne more biti "za v smeti" zadeva, bom pa imel eno izkušnjo več in bom lahko iz prve roke "rockyjem" povedal, kako in kaj glede tega skuterja. Če ne drugerga, vsaj izgleda solidno :lol1:

1 minute ago, maus said:

ne kr neki iz konteksta vn vlečt :P

 

Ne se zdej vn vadit. Kar si napisal, si napisal. Hawk...:D Razumem pa, kaj si hotel povedati. 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred 7 minutami, Kawalir pravi:

 Niti ne bi zdej tam ustvarjal nekih problemov po nepotrebnem. Rekel sem, da se verjetno do tega skuterja ne bo razvila neka velika ljubezen, kar pa ne pomeni, da ne bom na njem užival in nabiral potrebnih izkušenj za naprej. Pravijo, da do 100 km/h izgleda, kot da ima enkrat več moči, nad 100 km/h pa, kot da jih ima pol manj. Torej to še vedno ne more biti "za v smeti" zadeva, bom pa imel eno izkušnjo več in bom lahko iz prve roke "rockyjem" povedal, kako in kaj glede tega skuterja. Če ne drugerga, vsaj izgleda solidno :lol1:

Ne se zdej vn vadit. Kar si napisal, si napisal. Hawk...:D Razumem pa, kaj si hotel povedati. 

ne se zdj vn vlečt ... usrou si ga in pika ... SX-a bi vzel in se ti ne bi blo treba zdj vn vlečt, da vsaj na daleč solidno zgleda to, kar si kupu (tut imenovat nočm, da ne bi herpesa fasu :dry: )

p.s.

mogoče ti bo pa to sedlo kar si kupu... recimo 2004 so pršle vn FZ6 in so imele 98 konjeu ... R6 je imela tm okol 118 konjeu ... sm mislu kaj bo to šlo ... po letu in pol prodal in počakal na 150 konsko FZ1...

k sm pa mau starejši ratu in začel bolj preudarno razmišljat .. sm pa uzeu 200 konsko ninđo ... ;)

počaki da ozreliš, pol boš pa kj resnega kupo :P 

:huh: 

3x mi je napisalo, da si boš za vselej zapomnu :dry: 

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se zdi NC750 odlična izbira, raje bi sicer vzel model s šipo in DCT.

Si pa že itak naredil feler, ker tu na MS preveč sprašuješ in ti "gostilna" kupuje motor :) 

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok, povedali smo vse, ostanimo sedaj v temi SX in debatirajmo raje o njemu.

Hvala

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!