Skoči na vsebino

VTISI IZ DNEVNIH VOŽENJ 2011


Sanda7

Priporočene objave

En krogec po zelo dolgem času spet mal po Istri :)

Zanimivih 430 km :D

Plominski zaliv, spoznal še enega rumenkota :D

post-17572-0-02459300-1316982209_thumb.jpg

Ja, zanimivo kje smo se srečali... pa vsi trije navdušeni nad tistimi nekaj kilometri tele ceste :notworthy:

A je mogoče še kšna fotka mojga motorina? :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, zanimivo kje smo se srečali... pa vsi trije navdušeni nad tistimi nekaj kilometri tele ceste :notworthy:

A je mogoče še kšna fotka mojga motorina? :whistle:

Slikce poslane na mail ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Rumenko: Si se kaj sprehajal tudi po nižjih "nivojih"?

617c8791.jpg

617c8792.jpg

Popravljeno . Popravil Whiskey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rumeni kje pa se nahaja tale Forno, ker to bi šel tud jst pogledat. Drugač pa zanimive slikce.

Lep pozdrav!

Klik

Popravljeno . Popravil rumenicestak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pristop iz severa vodi skozi kamp Colone (Bale). Gre se na samo južno točko kampa, potem pod ograjo, sledi skozi žično ograjo in navkreber do trdnjave. Trdnjava spada v lovno območje, pa je treba pazit, da te kakšna šibra v rit ne zadane. Trdnjava je v zelo slabem stanju. Začela se je sama od sebe rušit, tako da je pri takem šverc ogledu potrebna pazljivost. Po hodnikih je je veliko odprtih jaškov in se z lahkoto po nepotrebnem znajdeš nekaj metrov nižje v smrdljivem bazenu vode. Baterija je nujen pripomoček.

p.s. Po skici Rumenkota je trdnjava slab kilometer SZ. V Google Earth se lepo vidijo položaji za topove velikega kalibra. Med severnim robom Pule in Puntiželo sta še dva podobna, malo manjša objekta.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole : http://maps.google.com/maps?saddr=A%C5%A1ker%C4%8Deva+ulica,+Dom%C5%BEale,+Slovenija&daddr=Dolenjska+cesta+to:I%C5%A1ka+vas+to:Pot+728+to:Zel%C5%A1e+to:Pot+914+to:Titova+cesta+to:Kal,+Pivka,+Slovenija+to:Brestovica+pri+Povirju,+Se%C5%BEana,+Slovenija+to:Neznana+cesta+to:Pot+445+to:Neznana+cesta+to:45.754092,13.992707+to:Neznana+cesta+to:Veliko+Polje+to:Razguri+to:%C5%A0tjak+to:Kodreti+to:Spodnja+Branica+to:Preserje+to:Lokav%C5%A1ka+cesta+to:Neznana+cesta+to:Podkraj+to:Bukovje+to:Neznana+cesta&hl=sl&ie=UTF8&ll=45.911989,14.191589&spn=0.488248,1.234589&sll=45.770816,14.205236&sspn=0.030593,0.077162&geocode=FevkvwIdnrjeACnBLC0SEjRlRzGrITCpUxEdig%3BFe61vQIdYE3eAA%3BFRoNvQIdlGXdAA%3BFWxhvAId_JncAA%3BFfzDugIdjqraAA%3BFSytugId-jTaAA%3BFdh0ugIdmtzYAA%3BFUzauAIdGinYAClfcD1rfjZ7RzEwaavOHvgACg%3BFTqRuQIdtc_UACkvXVcd8z57RzFQaavOHvgACg%3BFaTAuQIdTaLUAA%3BFfPuuQIdp5vUAA%3BFRjguQIdcLnVAA%3BFewmugIdA4PVACmNt57DbTx7RzFgqm81HPgAEw%3BFYQ8ugIdEm3VAA%3BFSZZugIdkETVAA%3BFV2GugIdH63UAA%3BFQXHugId0SjUAA%3BFbwcuwIdtujTAA%3BFTZ-uwIdDATTAA%3BFdzsuwIdSmDSAA%3BFTA5vAIdpgzUAA%3BFegRvQIdNsjTAA%3BFdzduwIdfInWAA%3BFR4uuwIdzrjXAA%3BFdJougIdTbHYAA&vpsrc=6&dirflg=ht&mra=ls&via=12&t=m&z=10

plus tole - http://maps.google.com/maps?saddr=Postojna,+Slovenija&daddr=Ambient+Hotel+D.O.O.,+A%C5%A1ker%C4%8Deva+ulica,+Dom%C5%BEale,+Slovenija&hl=sl&ie=UTF8&ll=45.953059,14.393463&spn=0.487887,1.234589&sll=45.978832,14.324799&sspn=0.48766,1.234589&geocode=Fdd4ugIdFeHYACk7FYOcbNNkRzEQ5UDOeS7wrQ%3BFdLmvwId37zeACFf20BiCWLY4g&vpsrc=0&dirflg=ht&mra=ls&t=m&z=10 - seveda je treba iz postojne domov priti ...

vtisi fenomenalni...noben me ni priganjal pa nobenega nisem čakal... nekaj čez 300 km se je nabralo po guglu pa še nekaj zraven za raziskovanje ... hvala maus-u za spremstvo od vrhnike do lj ..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes po kosilu naredil en krog 370km

Radovljica - Rateče - Ponteba - Moggio - Lago di Cavazzo - Udine - Nova Gorica - Postojna - Radovljica

Rateče

post-3160-0-44654200-1317500034_thumb.jpg

srečal in prehitel hitro frajlo

post-3160-0-01555200-1317500083_thumb.jpg

Moggio

post-3160-0-69523300-1317500229_thumb.jpg

Lago di Cavazzo

post-3160-0-20203600-1317500284_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola,

danes sem želel skočit do Paklenice, pa so me MotoGP dirke premamile, zato sem startal šele po dirkah in namesto morčka odpeljal Dolenjski krog :)

Lubica me je najprej odpeljala na obisk v Mirno Peč, kamor sem prišel zaradi jutranje megle na Barju zmerno do pretežno prezebel, zato mi je zelo godilo sedeti na sončku, jesti piškotke in piti domač, nesladkan ringlojev sokec :OK:

nato sva z Lubico odpeketala v Stražo, kjer sva se našla z Me2You in skupaj smo oddrajsali skozi Dvor do Kočevja, pa naprej vse do meje - Petrolova črpalka tik pred mejo je bila zaprta, kljub napisu 0 - 24!!! najbrž pri Petrolu mislijo da je to ful dober štos :slap: tam sva obrnila nazaj in po zavitih dolenjskih cesticah sem pospremil Me2You domov, nato pa sem se - seveda čist na silo - še 1x zapodil skozi Dvor do Kočevja, tam pa na desno in skozi Ribnico, Cerknico in Rakek do Planine, še malo poklepetat s prijatelji na ride, in ko se je začela tema spuščati proti nižinam, gasa domov :)

števec je pokazal 384 kmjčkov, Lubica pa je popila več kot zmernih 5,1 l/100 :wub: ceste so bile - najbrž zaradi napovedanega poslabšanja vremena v sredo - polne motoljupcev, ki smo lovili verjetno zadnje letošnje zares tople sončne žarke :) hvala vsem ki ste opozarjali na radarje!!

post-163-0-89142200-1317583450_thumb.jpg

post-163-0-80133600-1317583479_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo nedeljo sem tudi jaz izkoristil za krajšo vožnjico (bi bila daljša, ampak je stvar zaj. Merkur, ki je odprt tudi v nedeljo in je ata lahko kupil cement in armaturo, pa je spet šlo dopoldne, tko kt že dva vikenda pred tem...grrrr...tako lepi dnevi jst pa betoniram) in sicer sem se podal od zreč proti Preboldu in potem tam po prelepi vjugasti cesti proti Trbovljam in potem preko Hrastnika in Celja nazaj. Tako malo za gušt.

Sem prvikrat resneje preizkusil nove Conti trailattack gume in sem zaenkrat navdušen. Še na roglo po cesti tisočerih zalivk jih moram preizkusit, da podam končno oceno.

Sicer pa izkoriščam temo, da povprašam kje so še v okolici zreč, konjic celja take ali podobne ceste, kot je ta od Prebolda proti Trbovljam...se pravi cel kup 180 ovinkov...zame je to raj. Je pa težava, da smo na Štajerskem glede teh cest siromašni...če že je ovinkasta, je pa asvalt zanič.

In še pripetljaj za na konec: http://www.motosvet.com/tabla/topic/16290-predvidevanja-nasveti-in-osebna-varnost/page__view__findpost__p__1875332

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eno zadnjih lepih nedelj (upam, da to ne bo držalo) sva tudi midva z mojo izkoristila za "moto planinarjenje". Štart ob 08.00 iz Gornje Radgone v smeri Cmureka, nato skozi Laibnitz do Eibiswalda, na Route 69(Golica). Obvezni postanek na Biker view pointu, ki je ob 9.30 bolj ko ne sameval. Nadaljevala sva proti Dravogradu, kjer sva natočila do vrha in nadaljevala v smeri Črne na Koroškem, vendar sva malo prej zavila spet v smeri Avstrije, čez mejni prehod Holmec v smeri Globasnitz-e in Bad Eisenkapel-e. Cesta, ki direktno povezuje Globastnitz-o in Bad Eisenkapel-o se mi je na Google Maps zdela zanimiva in bila je res zelooo zanimiva. Takoj, ko sva prišla iz vasi Globasnitz-a se je namreč začel makedam skozi hosto in to kar krepko navkreber. Po enih cca 10 km makadama sva prispela na vrh do male cerkvice, kjer sva naredila krajšo pavzo in pozvonila na zvonček želja. Cesta naprej v dolino v smeri Bad Eisenkapel-e je asvaltirana, lepo zavita, pa tudi asvalt je soliden.

V Bad Eisenkapel-i sva potem zavila na cesto, ki vodi na Jezersko. To cesto vas verjetno velika večina pozna, kdo pa še ne, pa je nujno, da gre odvozit ride, ki so fenomenalne, no včeraj ob caa 11.00 so bili ovinki v senčnih delih še mokri, kar je malo zmanjšalo užitke. Na nekdanjem mejnem prehodu sva se ustavila za krajšo pavzo in nato nadaljevala do Zgornjega Jezerskega, kjer sva se ob Planšarskem jezeru privoščila odlično hrano, ki jo tam strežejo.

Dodobro okrepčana sva šla nazaj čez jezerske ride v Avstrijo in zavila za Pavličevo sedlo. Ko sva se spuščala proti Logarski dolini, sva tam nekje vmes zavila na cesto, ki vodi proti Črni na Koroškem. Tukaj je cesta malo asvaltna malo makedamska, razgled na Robanov kot in ostale planine naokoli pa je neopisljiv. Sredi hoste sva potem zavila proti Solčavi in po parih km makedama se je makedamska avantura končala, ostala je le še "normalna" pot domov, ki najdva je vodila preko Šoštanja, Velenja, Dobrne in Vojnika na obvezen postanek v Gamsa v Slov. Bistrici in nato po AC do Gornje Radgone.

Nabralo se je nekaj manj kot 400 km.

Še GoogleMaps poti KLIK

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je cesta malo asvaltna malo makedamska, razgled na Robanov kot in ostale planine naokoli pa je neopisljiv.

Iz Solčavske panoramske ceste (pod Olševo) se ne vidi Robanov kot: verjetno je bil mišljen Matkov kot.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bil čas, da svojemu motorčku končno privoščim eno penečo kopel - po vseh teh kilometrih se že spodobi :wub: Seveda ga je blo treba se osušit, zato sva se še malo šla zapeljat... Ma zelo na kratko - prvi postanek je bil v Senožečah na pumpi, kjer sva tudi malo dlje postala. Mogoče me bo en dan izučilo, da kako stvar prej preverim :whistle: nikoli namreč ne vem, koliko denarja imam v denarnici, niti na računu (ali pa pozabim). Včeraj tankam, grem plačat in mi zavrne kartico ker sem presegla limit :surrender: Ma dobro - sem se znašla in prosila za nakazilo preko spleta in smo rešli zadevo. In sva šla... :)

mimo - Divače do - Kozine, tam levo proti - Obrovu in naprej čez - Starod, čez mejo do - Matuljev, tam pa desno...

ucka-002.jpg

mimo - Veprinaca proti - "Parku prirode Učka" tam sem šla mimo fontane "Voda Josipa II" seveda je blo treba probat vodo...

ucka-010.jpg

potem čez - Lupoglav naprej do - Buzeta...

ucka-022.jpg

tam sem malo falila - namesto da bi šla v smeri proti Motovunu (je spet "super" označeno :rolleyes: ), sem šla prehitro proti meji in potem v Slovenijo, čez - Sočergo (še ena lepa cesta, ki je nisem še poznala :kva1: ) do - Kubeda...

ucka-025.jpg

in potem čez - Črni Kal, mimo - Kozine (spet ena nesreča - trije motoristi in en avto, ma mislim, da ni blo hujšega, samo malo polomljene plastike - vsaj zgledalo je tako :( ), potem čez Senožeče in nazaj. Dobrih 170 km - kratko, ampak sladko :D kej več itak nisem mogla, sem bla preveč utrujena še od sobote.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bled - Vršič - Mangart - Predil - Bled. Zandjič letos, sledi zaključek moto sezone. Pa drugo leto dalje.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker se končujejo lepi dnevi je bilo treba naredit še kako furo.

Radovljica - Katschberg - Obertauer - Bischofshofen - Golling - Dachtein - Schladming - Radstadt - Radovljica

Okrog 550km

post-3160-0-09740500-1317847107_thumb.pngpost-3160-0-32337600-1317847156_thumb.jpg

post-3160-0-89883700-1317847190_thumb.jpgpost-3160-0-14057100-1317847168_thumb.jpg

post-3160-0-59781500-1317847312_thumb.jpgpost-3160-0-63523000-1317847204_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iz Solčavske panoramske ceste (pod Olševo) se ne vidi Robanov kot: verjetno je bil mišljen Matkov kot.

Ja čist možno, sem se namreč ustavil tam vmes na ovinku, ko je piknik miza in sem poslušal pogovor dveh pohodnikov ... je pa bilo mišljeno tole:

20111006002518_SANY2971.JPG

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!