Skoči na vsebino

Oglasi iz interneta


Senna

Priporočene objave

Roundel logo

The circular blue and white BMW logo or roundel evolved from the circular Rapp Motorenwerke company logo, from which the BMW company grew, combined with the blue and white colors of the flag of Bavaria.[88] The logo has been portrayed as the movement of an aircraft propeller with the white blades cutting through a blue sky—first used in a BMW advertisement in 1929, twelve years after the roundel was created—but this is not the origin of the logo itself.

vir: Wikipedia

Da bomo še malo offtopic :blush:

 

Slovensko:

Leta 1917 je Franz Jozef Popp ustanovil podjetje Bayerische Motoren Werke. Nekateri ugibajo, da je znak črpal podobo iz letalskega propelerja, vendar drugi to zgodbo zavračajo. Okrogel simbol naj bi namreč obstajal precej pred reklamo leta 1929, kjer ima letalo na mestu propelerja BMW-jev znak, saj so poskušali povečati prodajo svojih letalskih motorjev. Pred tem naj bi modro-beli kvadranti poveličevali kar barve svobodne dežele Bavarske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slovensko:

Leta 1917 je Franz Jozef Popp ustanovil podjetje Bayerische Motoren Werke. Nekateri ugibajo, da je znak črpal podobo iz letalskega propelerja, vendar drugi to zgodbo zavračajo. Okrogel simbol naj bi namreč obstajal precej pred reklamo leta 1929, kjer ima letalo na mestu propelerja BMW-jev znak, saj so poskušali povečati prodajo svojih letalskih motorjev. Pred tem naj bi modro-beli kvadranti poveličevali kar barve svobodne dežele Bavarske.

OK, res je, da so barve bavarske zastave, javnosti pa je bil predstavljen kot rotirajoči propeler. Tudi prve reklame so bile takšne, ki so nakazovale na to. Je pa to dejansko ena izmed relativno nepojasnjenih zgodb. Verjetno ji tudi tukaj ne bomo prišli do konca.

 

To zgodbo nekako goni tudi sam BMW:

http://www.bmwgroup.com/e/0_0_www_bmwgroup_com/unternehmen/historie/meilensteine/meilensteine.html

 

PS: Bolje propeler kot kardan.  :grim

 

Aja, topic....ve kdo kaj o TEM?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si kdaj pomislil, da res vsi pa ne bi imeli BMWja? Brez zamere, samo če kdaj kdo kaj sprašuje, je tvoj prvi odgovor BMW k1200r. Daleč od tega, da bi bil motor slab, ampak možakar bi rad kupil MT-01, ki je prav tako zanimiv motor. Ampak ne...ti bi mu prodal BMWja. In to brez rezervnega kardana povrhu! To zadnje je bil hec, priznam. Ampak ti pa ne priznaš, da obstaja morda kje še kak prav fini in kvaliteten motor, ki nima propelerja v znački? Vem, da to ne ravno ne spada v temo, ampak vseeno. Mi pa tale Yamahca zgleda kot motor, ki je bil kupljen za preprodajo. Morda pa vseeno ni slab. Da bom malenkostno on-topic.

 

In eni še vedno mislijo da je znak BMW-ja letalski propeler?  hehe

 

In to v dobi interneta?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če je bil barvan zaradi prask ali padca se ugotovi brez blema na yamahi pogledaš log  in vidiš če je bil vklopljen senzor za nagib (za izklop motorja v slučaju padca)

 

Kje to vidiš? log?

 

Sory imam vse dostopne programe za yamaho r1 in še kaj več ampak tega loga pa nevem kje pogledat. Mi lahko pojasniš?  (drgač pa ta senzor se da zelo elegantno "brikat")

 

Hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah nebom več bral teh postov. K otroc v peskovniku. Pa kaj res ni nobenega motorista tukaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mopedom pa cena kr raste;Za primer sam,ena 2004 letnik  honda cbr 1000rr,ki jo zdej cenijo na povprečno 4500 jurjev,je pred 3 leti koštala dobre 4000 jurje!!!!! :ninja:  :kva2:  :grrr Pa ti so fukjeni do kraja,tist ko to mrbit kupujejo pa še bolj!!!Pa lahk bi še naštel cel kup takih in podobnih primerjav.In to v teh recesijskih cajtih,ko folk kao nima dnarja,pa je že tko umetnost kej prodat????

Počakte do poletja,bote vidl kak se bodo cene vsipale,ko bo folki dnara sfalil,pa poglejte pa primerjajte cene :smoke: !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja tako MT-01,so eni mandelci lani prpelal iz Italije za manj ko 5 jurjev,parkrat fsipal pa prodal(ne vem sicer za kaki dnar),tko sam za primerjavo cene btw! Nisem pa reku da je to ta seveda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nerazumem,da si za ta motor pripravljen dat toliko denarja.Kolega je komaj prodal BMW-eja K-1200-R za 6,3K € z vso možno dodatno opremo nova cena motorja je bila 17 K €+ bil je letnik 2007 z 18K kil. servisno knjižico,nepaden in z vsemi računi !

Od dodatne opreme  je imel; sportno šipco,športno zadnje platišče z 190 gumo(orig.180),ESA,Potovalni računalnik,gretje ročk,zaščito motorja,oba original bočna kovčka in zadnji kovček Givi 55l,Xenon zasenčeno luč,ABS,delno integrirane zavore,komp.Lasser izpušni sistem,podalške za ogladala,varnostno napravo, VGS itd.

če ne razumeš, ne odgovarjaj. drugače pa: K-1200-R mi pač ne sede. ga ne bi kupil, tudi če bi bil še cenejši. vsak po svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nerazumem,da si za ta motor pripravljen dat toliko denarja.Kolega je komaj prodal BMW-eja K-1200-R za 6,3K € z vso možno dodatno opremo nova cena motorja je bila 17 K €+ bil je letnik 2007 z 18K kil. servisno knjižico,nepaden in z vsemi računi !

Od dodatne opreme  je imel; sportno šipco,športno zadnje platišče z 190 gumo(orig.180),ESA,Potovalni računalnik,gretje ročk,zaščito motorja,oba original bočna kovčka in zadnji kovček Givi 55l,Xenon zasenčeno luč,ABS,delno integrirane zavore,komp.Lasser izpušni sistem,podalške za ogladala,varnostno napravo, VGS itd.

 

 

Kdor kupuje bwmfla (pravi bmw kupec in fahrer) kupi novega in ne vpraša kolko stane. Da ne govorim o naked modelu k1200r. Izrazito specifičen model, ki ga težko prodaš, za razliko od kakšne uporabne gske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mopedom pa cena kr raste;Za primer sam,ena 2004 letnik  honda cbr 1000rr,ki jo zdej cenijo na povprečno 4500 jurjev,je pred 3 leti koštala dobre 4000 jurje!!!!! :ninja:  :kva2:  :grrr Pa ti so fukjeni do kraja,tist ko to mrbit kupujejo pa še bolj!!!Pa lahk bi še naštel cel kup takih in podobnih primerjav.In to v teh recesijskih cajtih,ko folk kao nima dnarja,pa je že tko umetnost kej prodat????

Počakte do poletja,bote vidl kak se bodo cene vsipale,ko bo folki dnara sfalil,pa poglejte pa primerjajte cene :smoke: !!

 Če veš koliko novih SS se proda, potem ti je jasno, da tudi rabljenih ni-------->cene rabljenih rastejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam mopedom pa cena kr raste;Za primer sam,ena 2004 letnik  honda cbr 1000rr,ki jo zdej cenijo na povprečno 4500 jurjev,je pred 3 leti koštala dobre 4000 jurje!!!!! 

 

... in pa seveda je treba upoštevati še to: pred tremi leti je bila tudi cena nove manjša kot pa stane danes nova v AS-u.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A dejte no,Cbr-ko,sem čist slučajn dal za primer,lahk bi tud o yamahi XTX660 razpredu;predlani sem eno prodal komaj za 2800 eur,letos pa take isti letnik ne dobiš pod 3000 jurji!!Cena nove je več al manj ista!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZX10 R ABS KTRC letnik 2012 je leta 2012 stal 15.500 € ... ZX10 R ABS KTRC letnik 2014 pa danes stane 17.500 € ...

 

pa računajte kokr čte ... povem iz lastnih izkušenj :krneki:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZX10 R ABS KTRC letnik 2012 je leta 2012 stal 15.500 € ... ZX10 R ABS KTRC letnik 2014 pa danes stane 17.500 € ...

 

pa računajte kokr čte ... povem iz lastnih izkušenj :krneki:

jp SX abs 2011 je bil 11.800, zdj je pa skor 15.000 :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli še nisem kupil vozila z avtoneta in upam, da mi boste lahko pomagali. Kakšna je ponavadi izpogajana cena glede na oglaševano. Koliko % cene so/ste  ponavadi prodajalci pripravljeni spustiti oz. za koliko so/str dvignili ceno na oglasniku za kasnejše "barantanje"?

Hvala.

Popravljeno . Popravil Belaglava
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odvisno od vsakega motora posebej. Načeloma se vedno da zbarantat, včasih se pa najde kak prodajalec, ki da nizko ceno v izhodišču in ne baranta.

Ni recepta nasplošno, ampak večina ima previsoke cene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nikoli še nisem kupil vozila z avtoneta in upam, da mi boste lahko pomagali. Kakšna je ponavadi izpogajana cena glede na oglaševano. Koliko % cene so/ste  ponavadi prodajalci pripravljeni spustiti oz. za koliko so/str dvignili ceno na oglasniku za kasnejše "barantanje"?

Hvala.

 

Kaj pa iščeš? Daj kak link gor... več glav več ve :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, imel sem izkušnjo, ko je prodajalec "spustil" ceno za 3% ... sem pričakoval korektnih 10% ... pač moja neizkušenost in nesposobnost pogajanja očitno :? Seveda tudi omejen buđet ...  

 

Koliko ste vi zbili ceno svojim motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse je odvisno samo od tega koliko nujno more kdo prodat motor. ponavadi itak dajo ceno tako da je blizu "konkurenci" in ni nekih bistvenih odstopanj. vse je stvar ponudbe in povpraševanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, imel sem izkušnjo, ko je prodajalec "spustil" ceno za 3% ... sem pričakoval korektnih 10% ... pač moja neizkušenost in nesposobnost pogajanja očitno :? Seveda tudi omejen buđet ...  

 

Koliko ste vi zbili ceno svojim motorjem?

 

Hornetko, ki je imela ceno 4200 sem zbil na 4050. (ni ravno veliko)

ER5 2000€ pa na 1900€. Nikakor se ni pustil, motor pa je bil dober, a predrag, jaz pa naveličan lazenja naokoli. Videl ogromno jajc.

Ta teden prodajal jakno za 90€ in spustil za 10€. S tipom sva se zmenila za 80, ko je prišel na ogled ja hotel zbiti na 60€, sem ga samo odslovil.

Obnašal pa se je ko klovn, če bi bil normaln bi jo dobil za 70. 

 

Scarabeo

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!